"NEMAR POJEDINACA"

Očuvanje čovjekove okoline.
Post Reply
The Nightwatchman

"NEMAR POJEDINACA"

Post by The Nightwatchman » 17/05/2007 13:08

Apel građanima Sarajeva da čuvaju sadnice japanske trešnje

Zamjenik gradonačelnice Sarajeva Josip Jurišić primio je danas predstavnike nevladine organizacije iz Tokija IPIL-IPIL NO KAI, koja je do danas Sarajevu donirala 1.000 sadnica japanske trešnje.

Jurišić je zahvalio još jednom Vladi Japana i ovoj organizaciji na svemu što su do sada učinili za BiH i grad Sarajevo, a posebno na sadnicama japanske trešnje koja uljepšava lice našeg grada i ukupan ambijent čini ugodnijim za život, saopćeno je iz Gradske službe za informiranje.

Predsjednica organizacije IPIL-IPIL NO KAI Toshiko Ito podsjetila je da drvo japanske trešnje simbolizira mir i da je nakon Drugog svjetskog rata ono Japanu davalo snagu za napredak, te je izrazila uvjerenje da japanske trešnje i našoj zemlji mogu dati snagu i podstrek za prosperitet, a ujedno i simboliziraju trajno prijateljstvo naroda Japana i BiH.

Međutim, japanske trešnje zahtijevaju posebnu njegu i pažnju pa su predstavnici ove organizacije spremni u tome pomoći preduzeću Park koje je preuzelo obavezu sadnje i zaštite sadnica.

Oni su jučer obišli lokalitete Hastahane, Mojmila, Otoke i Koševske doline na kojima su zasađene japanske trešnje i uočili su da je značajan broj njih oštećen.

Predstavnici KJKP Park, koji su danas bili prisutni na prijemu, istakli su da ovo preduzeće ima velikih problema s nemarnim pojedincima koji lome sadnice japanske trešnje ili ih čupaju i odnose na druga mjesta misleći da one daju plodove, što uopće nije tačno.

Dogradonačelnik Jurišić stoga je uputio apel građanima Sarajeva da se sa više pažnje i poštovanja odnose prema ovom značajnom poklonu prijateljskog naroda Japana, a od preduzeća Park i MUP-a KS-a zatražio da pojačaju mjere zaštite ovih sadnica.

koja smo mi bagra :roll:

shin

Post by shin » 17/05/2007 13:11

''pojedinaca''?

Ti pojedinici su jedno 90% populacije.

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 17/05/2007 13:14

daj boze da ih je samo 90% :zzzz:

BHG

Post by BHG » 17/05/2007 14:06

neki dan gledam s prozora..."gospodja" se uvalila u ruzicnjak ispred moje zgrade i bere ruze...a moja legendarna komsinica taman zavrsila s pranjem balkona i ni 5 ni 6 onu kantu prljave vode salije na "gospodju" i jos je posalje u p.m. seljacku....e jest mi drago bilo...i kako su me tek suze oblile...da sam mogo kako snimit pa na jutub stavit....:lol:

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 17/05/2007 15:48

BHG wrote:neki dan gledam s prozora..."gospodja" se uvalila u ruzicnjak ispred moje zgrade i bere ruze...a moja legendarna komsinica taman zavrsila s pranjem balkona i ni 5 ni 6 onu kantu prljave vode salije na "gospodju" i jos je posalje u p.m. seljacku....e jest mi drago bilo...i kako su me tek suze oblile...da sam mogo kako snimit pa na jutub stavit....:lol:

trebala je s vrelim uljem :D

BHG

Post by BHG » 17/05/2007 16:04

geronimove mudrolije wrote:
BHG wrote:neki dan gledam s prozora..."gospodja" se uvalila u ruzicnjak ispred moje zgrade i bere ruze...a moja legendarna komsinica taman zavrsila s pranjem balkona i ni 5 ni 6 onu kantu prljave vode salije na "gospodju" i jos je posalje u p.m. seljacku....e jest mi drago bilo...i kako su me tek suze oblile...da sam mogo kako snimit pa na jutub stavit....:lol:

trebala je s vrelim uljem :D

to bi bas bilo ludilo...stoka vise nebi prisla ruzama i tudjoj basci da joj za lijeka treba :D

daduli_sa

Post by daduli_sa » 17/05/2007 16:16

Nikad mi nece biti jasno kako neko dobije ideju da moze jednostavno uci u "necije" i eto posluziti se, u ovom slucaju jednostavno pobrati tudje cvijece :-?
Ja bi to vodio kao krivicno djelo otudjivanje tudje imovine...

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 17/05/2007 16:42

preselim se ja prije par godina... i sjeo na balkon, pijem kafu... gledam dole, sve hajvani nekakvi urlaju,ogavni... i ide lik, kulturno obucen, vodi preslatku kcerkicu od 5-6 godina... prolazi pored zbuna...i otkida grancicu, kontam hoce da da dijetu cvijet... a on pokida lisce i cvijece i pocne je udarat... da sam bio dole... otkino bi granu s drveta i mlatio ga dok je ne slomim...

prleitihi

Post by prleitihi » 18/05/2007 00:18

Image

jesam fulio temu? :oops:

Dori

Post by Dori » 23/05/2007 10:59

:lol: :lol: :lol:

Kod mene ispred kuce ima mala japanska jabuka....ama svaki treci prolaznik stane ubere jednu i ispljune :D Mi upocetku objasnjavali da nisu za jelo, ali poslije mjesec dana odustali....Sad mi ih pravo shega gledati :lol:

Da nekazem da su mi preko noce nestale kadife koje sam posadila uz ogradu, ali sa vanjske strane :( :x

Post Reply