Nedzad Sinanovic

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

No_Comment

Nedzad Sinanovic

Post by No_Comment » 12/09/2005 04:52

Dvadesettrogodishnji Bosanskohercegovacki kosharkash Nedzad Sinanovic potpisao je sinoc u Madridu cetverogodishnji ugovor sa slavnim Real Madridom...
Sinanovic(222cm) zadnje dvije sezone nosio je dres Belgijskog ,,Pepinestera,,... :) 8)

Forsaken

Post by Forsaken » 12/09/2005 07:05

Eki? Naucio hodat?? :D

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 13/09/2005 22:38

sto ga nema u repki

No_Comment

Post by No_Comment » 13/09/2005 22:44

Izgleda da imamo boljih i kvalitetnijih rijeshenja na poziciji centra...inace nisam previshe upoznat sa igrackim kvalitetima doticnog...znam jedino da je izabran na NBA draftu Od strane Portlanda...

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 13/09/2005 22:51

No_Comment wrote:Izgleda da imamo boljih i kvalitetnijih rijeshenja na poziciji centra...inace nisam previshe upoznat sa igrackim kvalitetima doticnog...znam jedino da je izabran na NBA draftu Od strane Portlanda...

jes ali momak nije mali covjek jos u nba igro pa sad i realu
tasno je da imamo onoga trebinjca sa 220 ali sinanovica je trebalo pozvati
sigurno bi nam zatrebo

No_Comment

Post by No_Comment » 13/09/2005 22:57

Murat Sabanovic wrote:
No_Comment wrote:Izgleda da imamo boljih i kvalitetnijih rijeshenja na poziciji centra...inace nisam previshe upoznat sa igrackim kvalitetima doticnog...znam jedino da je izabran na NBA draftu Od strane Portlanda...

sigurno bi nam zatrebo

Ne on josh oficijelno nije zaigrao na NBA parketima...samo je izvucen tj draftovan od strane Portlanda...dosada je samo igrao i trenirao u ljetnoj NBA ligi sa ekipom Portlanda...izgleda da se dobro pokazao cim je potpisao za Real...

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 14/09/2005 11:20

No_Comment wrote:
Murat Sabanovic wrote:

sigurno bi nam zatrebo

Ne on josh oficijelno nije zaigrao na NBA parketima...samo je izvucen tj draftovan od strane Portlanda...dosada je samo igrao i trenirao u ljetnoj NBA ligi sa ekipom Portlanda...izgleda da se dobro pokazao cim je potpisao za Real...

ja konto on vec odigro sezonu u portlandu s, ali treba uzeti u obozir da ne moze svako zaigrati u realu.
ipak ja bi ga pozvo

hrasno38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post by hrasno38 » 14/09/2005 11:23

Ja imam osjecaj da ce Nedzad Sinanovic biti jos jedan Mujezinovic ili Hasan Salihamidzic. Koliko sam vidio nije bas pokazao veliku zelju za reprezentacijom a nama vise nego treba covjek od 220 cm pa da nista ne zna samo da digne ruke.

Stitch__

Post by Stitch__ » 14/09/2005 11:36

hrasno38 wrote:Ja imam osjecaj da ce Nedzad Sinanovic biti jos jedan Mujezinovic ili Hasan Salihamidzic. Koliko sam vidio nije bas pokazao veliku zelju za reprezentacijom a nama vise nego treba covjek od 220 cm pa da nista ne zna samo da digne ruke.

nazalost, i ja imam isti osjecaj :roll: govorio je da jos nije odlucio hocel igrat za BiH...cim on pokazuje da nije bas zagrijan za reprezentaciju, ne treba ga ni zvat... :roll:

sto barbarez ne igra i kosarku :roll: :D

Altsa

Post by Altsa » 14/09/2005 11:36

seljacina nece da igra za reprezentaciju. do jucer nije znao ni hodati a po press konferenciji koju je odrzao u zenici (ko je on da mu se na Tv daje izvjestaj sa presice) se moze zakljuciti da jos uvijek nije naucio ni pricati. kad god su nam najpotrebniji nase tzv. sportske zvjezdice nam okrecu ledja. fuj brate fuj. ne treba ga vise nikad zvati. joj jesam iznerviran :x :x :x

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 14/09/2005 11:48

DE BA BUDITE MALO JASNIJI , jeli to izjavio na tv da ne zeli igrati za bh ili je to avaz slago

Stitch__

Post by Stitch__ » 14/09/2005 12:02

slago ti tata kad je izjavio da te nije zelio obrisat o carsaf :D

nije rekao da nece, nego da ce "razmislit kad dodje vrijeme" sto ti dodje isto.
ma ko ga jebe, krkan nosati.

Altsa

Post by Altsa » 14/09/2005 12:05

Murat Sabanovic wrote:DE BA BUDITE MALO JASNIJI , jeli to izjavio na tv da ne zeli igrati za bh ili je to avaz slago

pozvan je u reprezentaciju jos prije mjesec i kusur dana kada su pocele pripreme za EP u kosarci. nije se odazvao iz njemu samo poznatih razloga.izjavio je kao nije jos vrijeme da igra za reprezentaciju :? pa kad ce biti. ima 2,22 i bas nam takav igrac treba. dovoljno je da samo stoji pod kosem i rasiri ruke. medutim sve su to mutne igre njegovog menadzera i njegova naivnost + seljacka politika. proveo je sedmice u NBA kampovima i opet nije ni u jednoj ekipi. da bi sada potpisao za Real ne razumijem ljude koji nece da igraju za svoju reprezentaciju. :sad: :sad: :sad: :( i nerazumijem novine D.avaz koji ga biraju za licnost sedmice, osobu koja je odbila da igra za reprezentaciju.

savjest

Post by savjest » 14/09/2005 12:26

Ovako. Gledao sam dosta utakmica u kojima je i on igrao. Gledao sam ga kad je tek stigao u Pepinster i ko sto neko rece jedva da je znao hodati, tacnije nije se znao plasirati i izgledao je kao muha bez glave.

Medutim u ove dvije godine je napredovao i to mnogo. Sut mu jos uvjek nije jaca strana ali je zato u skoku vise nego dobar. Jebiga, 222cm su ipak 222cm i tesko se boriti pod kosem protiv tolikog covjeka. Mislim da je to nama uvjek i falilo.. jedna dobra mrcina pod kosem. Sutera smo vazda imali ali nekog silovitog centra nikad i mislim da je to glavni razlog sto ne mozemo postici nista vise od plasmana na EP. A sve su prilike da ce tako biti i ovaj put.

A hoce li igrati za reprezentaciju? Ko zna. Uglavnom ako ode u NBA cisto sumnjam. Veliki broj igrac koji igraju u NBA ne igraju za reprezentacije jer im to NBA timovi i zabranjuju. Tako se desilo i ove godine sa mnogima.

I to se ne desava samo u kosarci. To postaje i praksa u drugim sportovima.Jednostavno klubovi sada imaju i do 3 utakmice sedmicno i ne mogu riskirati da im se povrijedi neki igrac igrajuci za tamo "neku" nacionalnu reprezentaciju.

Evo neki dan se desio i presedan. Belgijski klub Charleloi je tuzi FIFU jer se u zadnjoj utakmici kvalifikacija za svjetsko prvenstvo porvijedio njihov igrac igrajuci za nacionalni tim maroka. nece moci igrati godinu dana. Oni su tuzili FIFU jer prema njima ona lose postavlja datume za internacionalna takmicenja i tako nanosi stetu klubovima. Proces je toku, sta ce biti vidit cemo.

Nema sumnje da je to i pritisak na same igrace i da ce dobar dio njih odustati od igranja za nacionalni tim iz razloga sto njih hrani klub a ne nacionalni savez. Jos uz to ako su porijeklom iz neke zemlje koja ima 0.00001% sansi da se kavlifikuje za finalni turnir onda neki nece mnogo razmisljati....

Stitch__

Post by Stitch__ » 14/09/2005 13:05

a jebiga kad mogu parker i nowitzki moze i jebeni sinanovic.

moj je stav da reprezentaciji i ne treba igrac koji razmislja o igranju u njoj. takav igrac sigurno nece dati sve od sebe kad se bude trebalo bacit za loptom, kada bude trebalo sprintati da zaustavi kontru, kad se bude trebalo podmetnuti da zaustavis protivnickog grmalja....

jebo nedzada. meni je firic uvijek bio legenda jer je za BiH igro i bolje nego za klub. i markovic.

evo altsa popet cu se ja na tebe pa cemo igrat centra :D

savjest

Post by savjest » 14/09/2005 13:32

Da ali Parker je Parker a Nedzad je Nedzad. To jeste Parker je ipak ime i on je vec izgradio svoju popularnost i sa njim se ne moze tek tako dok je Nedzad jos uvjek na nuli i on ne moze previse da pametuje, samo da suti i da slusa gazdu..(manje vise)

Altsa

Post by Altsa » 14/09/2005 14:29

Stitch__ wrote:a jebiga kad mogu parker i nowitzki moze i jebeni sinanovic.

moj je stav da reprezentaciji i ne treba igrac koji razmislja o igranju u njoj. takav igrac sigurno nece dati sve od sebe kad se bude trebalo bacit za loptom, kada bude trebalo sprintati da zaustavi kontru, kad se bude trebalo podmetnuti da zaustavis protivnickog grmalja....

jebo nedzada. meni je firic uvijek bio legenda jer je za BiH igro i bolje nego za klub. i markovic.

evo altsa popet cu se ja na tebe pa cemo igrat centra :D

MORE KONFORNO :-D :lol:

Altsa

Post by Altsa » 25/10/2005 13:05

o kakvom je ŠUPKU rijec govori ova informacija.
SINANOVICU IZDAJICO

Nedžad Sinanović u dresu Španije?
Madridski mediji tvrde da su Španska košarkaška federacija i "kraljevski klub" već razgovarali o mogućnosti da pokrenu proces naturalizacije za našeg igrača

Bosna i Hercegovina je košarkaški gigant. Šta drugo pomisliti nakon vijesti da bi bh. košarkaš, koji nikada nije igrao ni za jednu našu reprezentaciju, mogao uskoro nositi dres jedne od najjačih evropskih selekcija, tačnije španske!
Naravno, bilo bi idealno da je naša selekcija tako jaka, pa da se može tek tako rasipati centrima NBA potencijala, a ne, kao u stvarnosti, da ionako osiromašena ostaje bez još jednog igrača od kojeg se očekivalo da barem desetak godina bude okosnica reprezentacije.
Debi na EP 2007.?

Naime, madridski list "As" prenio je da 221 centimetar visoki Nedžad Sinanović, koji je rođen 1983. godine u Zavidovićima, a sada je član slavnog Reala iz Madrida, planira uskoro podnijeti zahtjev za dobijanje španskog državljanstva.
Prema istom izvoru, 22-godišnji Sinanović je izjavio da ništa ne zna o ovoj temi, ali "As" tvrdi da su Španska košarkaška federacija i Real već razgovarali o mogućnosti da uskoro pokrenu proces naturalizacije.
Cilj je da Sinanović brani boje Španije na Evropskom prvenstvu 2007., jer je Svjetsko prvenstvo, koje će biti održano iduće godine u Japanu, ipak preblizu da bi se komplikovana procedura dobijanja pasoša završila do narednog ljeta, tvrdi "As".
Nema zapreka

Ukoliko se to desi, Sinanović bi definitivno bio izgubljen za bh. košarku. Prema riječima generalnog sekretara našeg saveza Huseina Đelilovića, ne postoji nijedna pravna zapreka koja bi Sinanovića spriječila da, ukoliko želi, promijeni košarkaško državljanstvo.
- Još prošle godine naša delegacija je obavila razgovor sa Sinanovićem, on je tada načelno pristao igrati za BiH. Čak je bio uvršten na spisak od 24 igrača za Evropsko prvenstvo u Beogradu, ali nikada nam nije poslao dokumente na osnovu kojih bismo ga licencirali u FIBA-i niti se pojavio na pripremama.
Samim tim, čim nije potpisao deklaraciju kojom se obavezuje na pripadnost bh. reprezentaciji, Sinanović ima slobodu izbora - kaže Đelilović.

E. J.

Od Malage do Madrida

Nedžad Sinanović u BiH nije zvanično bio član nijednog kluba, već je karijeru počeo kod poznatog trenera Božidara Maljkovića u španskoj Malagi.
Potom je Sinanović ušao u historiju kao prvi bh. igrač izabran na NBA draftu (Portland, 2003. godine), da bi nakon dvije sezone u belgijskom Pepinsteru ovog ljeta opet završio kod Maljkovića, u španskom prvaku Realu.

edu

Post by edu » 25/10/2005 13:43

ispravite me ako grijesim..

"Nedžad Sinanović u BiH nije zvanično bio član nijednog kluba,

Potom je Sinanović ušao u historiju kao prvi bh. igrač izabran na NBA draftu (Portland, 2003. godine)"

nije igrao za nas klub..a pogotovo nije igrao za reprezentaciju..po cemu je on bh. igrac? po mjestu rodjenja? onda nije prvi bh igrac u nba..bio je danilovic prije njega..mozda jos neko prije danilovica..statisticari to bolje znaju..ali poenta je da ovo gore napisano ne stoji..ili grijesim?

Drumer

Post by Drumer » 25/10/2005 13:55

E hajte vi sto pljujete po ovom momku stavite sebe u njegovu poziciju, pa mi recite sta mislite. Da li bi vam uopste palo na pamet da igrate za repku u trenucima kad pokusavate da naprvite karijeru koja ce vam obezbjediti lijep i lagodan zivot. Da cujem.......

davis.ba

Post by davis.ba » 25/10/2005 14:03

edu wrote:ispravite me ako grijesim..

Potom je Sinanović ušao u historiju kao prvi bh. igrač izabran na NBA draftu (Portland, 2003. godine)"

nije igrao za nas klub..a pogotovo nije igrao za reprezentaciju..po cemu je on bh. igrac? po mjestu rodjenja?

Jok eto, on je španac. :shock:

edu

Post by edu » 25/10/2005 14:05

Drumer wrote:E hajte vi sto pljujete po ovom momku stavite sebe u njegovu poziciju, pa mi recite sta mislite. Da li bi vam uopste palo na pamet da igrate za repku u trenucima kad pokusavate da naprvite karijeru koja ce vam obezbjediti lijep i lagodan zivot. Da cujem.......

kud svi ne odosmo '92 u dijasporu i ne zivismo "lijep i lagodan zivot" nego ostadosmo ovdje i borismo se za svoju drzavu...

edu

Post by edu » 25/10/2005 14:07

davis.ba wrote:

nije igrao za nas klub..a pogotovo nije igrao za reprezentaciju..po cemu je on bh. igrac? po mjestu rodjenja?

intelektualac..je li i mulaomerovic bh igrac?

Drumer

Post by Drumer » 25/10/2005 14:12

edu wrote:
Drumer wrote:E hajte vi sto pljujete po ovom momku stavite sebe u njegovu poziciju, pa mi recite sta mislite. Da li bi vam uopste palo na pamet da igrate za repku u trenucima kad pokusavate da naprvite karijeru koja ce vam obezbjediti lijep i lagodan zivot. Da cujem.......

kud svi ne odosmo '92 u dijasporu i ne zivismo "lijep i lagodan zivot" nego ostadosmo ovdje i borismo se za svoju drzavu...
Nisam znao da je momak otisao odavdje 92-Godine. Onda je do mene. :shock:

Drumer

Post by Drumer » 25/10/2005 14:15

edu wrote:
davis.ba wrote:

intelektualac..je li i mulaomerovic bh igrac?
Nije, ali nije zato sto je on tako htjeo vec zato sto su ga ovi iz naseg saveza ucjenjivali i postavljali neke zahtjeve koje cojk nije htjeo da prihvati. I josh nesto, njega nikad nisu zvali u repku prije nego je otisao u Hrvatsku. Pa kad se gore pokazao onda su oni skontali da cojk razvaljuje. A ovdje nije mogao uci u repku od tatinih i maminih sinova i ostalih smradova koji neznaju potrcat....

Post Reply