NE Eurosongu!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Da li BiH treba prestati s učešćem na Eurosongu?

Da
66
59%
Ne
46
41%

Total votes: 112

prleitihi

NE Eurosongu!

Post by prleitihi » 12/05/2007 23:45

bruka NAŠIH para se troši na ovaj cirkus..realno..država od ovoga nema nikakve koristi..dobro je samo nekolicini delegata..kukriću..zaimovićki..(jesu li oni u stalnom radnom odnosu na bht-u?..šta rade tokom godine?..kolike su im plate?) i onom ko nas predstavlja..čak se više ni izbor ne održava..nego to oni tamo odrede ko će državu predstavljati..svake godine je isto..komšija daje komšiji..i ne znam šta je tu zanimljivo.. :? ..lako je zaimovićki mojom čunom gloginje mlatiti..italija ne učestvuje..pa što bi i mi.. :D

Recite NE Eurosongu! :-)

prleitihi

Re: NE Eurosongu!

Post by prleitihi » 13/05/2007 01:19

prleitihi wrote:bruka NAŠIH para se troši na ovaj cirkus..realno..država od ovoga nema nikakve koristi..dobro je samo nekolicini delegata..kukriću..zaimovićki..(jesu li oni u stalnom radnom odnosu na bht-u?..šta rade tokom godine?..kolike su im plate?) i onom ko nas predstavlja..čak se više ni izbor ne održava..nego to oni tamo odrede ko će državu predstavljati..svake godine je isto..komšija daje komšiji..i ne znam šta je tu zanimljivo.. :? ..lako je zaimovićki mojom čunom gloginje mlatiti..italija ne učestvuje..pa što bi i mi.. :D

:oops:

Kralj Tvrtko XXVIII

Post by Kralj Tvrtko XXVIII » 13/05/2007 01:25

Podrzavam.

lordi

Re: NE Eurosongu!

Post by lordi » 13/05/2007 01:27

prleitihi wrote:bruka NAŠIH para se troši na ovaj cirkus..realno..država od ovoga nema nikakve koristi..dobro je samo nekolicini delegata..kukriću..zaimovićki..(jesu li oni u stalnom radnom odnosu na bht-u?..šta rade tokom godine?..kolike su im plate?) i onom ko nas predstavlja..čak se više ni izbor ne održava..nego to oni tamo odrede ko će državu predstavljati..svake godine je isto..komšija daje komšiji..i ne znam šta je tu zanimljivo.. :? ..lako je zaimovićki mojom čunom gloginje mlatiti..italija ne učestvuje..pa što bi i mi.. :D

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

prleitihi

Post by prleitihi » 13/05/2007 01:29

kako se pišu te on line peticije?.. :-)

zenny

Post by zenny » 13/05/2007 01:41

sta sad, treba reci i NE europskom/svjetskom prvenstvu u fudbalu ili ucescu nasih klubova u leuropskim takmicenjima jer i tu nam bezze idu pare a zna se da nam ne daju da idemo dalje... treba nam drzavu ukinut jer nam drugi odredjuju sve.... neka eurosonga

kub lajkan

Post by kub lajkan » 13/05/2007 01:43

OK, Italija ne ucestvuje, ali sta je sa jos 41 drzavom koja ucestvuje?

Ne mora svako da voli samo rock, hip-hop, itd... pustite ljude nek zive...

prleitihi

Post by prleitihi » 13/05/2007 01:44

zenny wrote:sta sad, treba reci i NE europskom/svjetskom prvenstvu u fudbalu ili ucescu nasih klubova u leuropskim takmicenjima jer i tu nam bezze idu pare a zna se da nam ne daju da idemo dalje... treba nam drzavu ukinut jer nam drugi odredjuju sve.... neka eurosonga

sva sreća pa i fudbalskom savezu plaćamo pretplatu.. :D:D

Pasiflora

Post by Pasiflora » 13/05/2007 03:49

Ja nisam ni za kakva ukidanja. Neka gleda ko sta hoce i neka jos i uziva u tome ako moze. Ja vek nekoliko godina ne gledam ta sranja i nije me briga ko ce kome koliko poena dati. Otvorio sam forum da vidim ko je pobjedio i da iz prve ruke cujem komentare ali o tome da gledam nema ni govora. Najbolja je peticija ona koju covjek moze organizovati sa samim sobom -
NE EUROSONGU! Ja sam to organizovao za sebe i nikoga ne pozivam da mi se pridruzi. By the way - jos je tu nekoliko mojih peticija - ne ici na utakmice domaceg prvenstva/ ne gledati ni jednu juznoamericku ili spanjolsku seriju/ ne piti ni jedno pivo osim BH proizvodjaca (kad sam na moru u Hrvatskoj opste ne pijem pivo jer nemaju ni jednog BH proizvodjaca/ ne kupujem slovenacke proizvode/ i sl.
Nije rjesenje pozvati ljude : Recimo ne Eurosongu - imamo mi precih NE!!!!

neutral

Post by neutral » 13/05/2007 03:54

Imali smo lijepu pjesmu... jedanaesti ...pa sta?
niceg se nemamo stidjeti....

lady midnight

Post by lady midnight » 13/05/2007 04:01

sitno wrote: Najbolja je peticija ona koju covjek moze organizovati sa samim sobom -
NE EUROSONGU! Ja sam to organizovao za sebe i nikoga ne pozivam da mi se pridruzi.

usitni malo, puno vas je :D :D :D

kub lajkan

Post by kub lajkan » 13/05/2007 10:07

sitno wrote:Najbolja je peticija ona koju covjek moze organizovati sa samim sobom - NE EUROSONGU! Ja sam to organizovao za sebe i nikoga ne pozivam da mi se pridruzi. By the way - jos je tu nekoliko mojih peticija - ne ici na utakmice domaceg prvenstva/ ne gledati ni jednu juznoamericku ili spanjolsku seriju/ ne piti ni jedno pivo osim BH proizvodjaca (kad sam na moru u Hrvatskoj opste ne pijem pivo jer nemaju ni jednog BH proizvodjaca/ ne kupujem slovenacke proizvode/ i sl.

Pa covjece, ti uopste i ne zivis!! :D

in33sa

Post by in33sa » 13/05/2007 11:22

Andree-Zaimovic se toliko ispraksirala u zivljenu na tudji racun, da je to za nepovjerovati.

Ako je neko slucajno cuo za Vodnikovu domaciju, zna sve bez da i govorim. Ko nije cuo, bolje da nije.

Cijela ta porodica, i Vjekoslav i Vesna i seka njena, okoristili su se o tudji racun. Cak su i djecu u ratu vodili kod Pape, usput namlativsi para prodajuci svoje suze zbunjenim zabarima.

A Vesnina seka je od cure talentirane za nista postala ugledni reziser video spotova u Lijepoj njihovoj, trenutno je na ti sa Kolonijom. Znam zato sto sam radio sa njom, svojevremeno, kada su ekipe montazera i snimatelja dolazili iz Zagreba u Vodnikovu (placeni naravno onim zabarskim lirama i ostalim donacijama) nebi li nesretnu izgjeglu BH djecicu naucili kojecemu ili im skrenuli paznju sa rata u domovini, a sekica Andree je iskoristila priliku i uvukla se u dupe ovim Zagrepcanima. Kasnije je odjezdila zajedno sa njima u Zagreb i postala vrhunski reziser video spotova. Mada je prije realno da samo potpisuje neciji rad.

Ne Eurosongu, naravno.

TheWatcher
Been thanked: 1 time

Post by TheWatcher » 13/05/2007 12:04

zenny wrote:sta sad, treba reci i NE europskom/svjetskom prvenstvu u fudbalu ili ucescu nasih klubova u leuropskim takmicenjima jer i tu nam bezze idu pare a zna se da nam ne daju da idemo dalje... treba nam drzavu ukinut jer nam drugi odredjuju sve.... neka eurosonga
+

slazem se :roll: ova drzava nema koristi ni od cega :x eurosong se ipak odrzava 52 drugi put i treba da smo tamo svake godine :roll: iduce godine ce nam putni troskovi bar biti manji jer nam je belgrade blize od helsinkija :-D druga je stvar sto mi nemamo ni pjevaca i kompozitora za jedno takvo takmicenje (izuzev harija , njemu svaka cast) :-?

Dado dijasporitus

Post by Dado dijasporitus » 13/05/2007 16:34

Evrovizija je postala vasar zadnjih 5 godina. Pa prvih 15 zemalja su sve istocno evropske zemlje. Odkako je pocelo ovo "demokratsko" glasanje sve se pretvorilo u nacionalisticko i politicko prepucavanje. BiH nebi trebala izaci ali bi Evrovizija trebala da prokonta glasanje jer ovo stvarno postaje ocigledno smijesno

van Basten
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Post by van Basten » 13/05/2007 18:07

Ja već godinama govorim da je ovaj eurosong cirkus... pa nek sluša ko hoće... očito da još uvijek ima dovoljno zainteresovanih za taj cirkus pa eto... ali bez mene

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/05/2007 18:20

Ne znam fakat cemu ovo nerviranje oko Eurosonga :-) :-)

Davno sebi rekoh da me ne interesuje, i od tada ne pratim ni kada je, ni da li je, ni ko nastupa, niti bilo sta. Jednostavno - ima toliko programa da niko nije osudjen na gledanje Eurosonga :roll:

Majstorinho

Post by Majstorinho » 13/05/2007 18:39

Ma ove smijesne zemlje,koje su nastale raspadom SSSR,razvalile su Eurovision.Jos dodas ove EX YU.

Totimoshi

Post by Totimoshi » 13/05/2007 21:02

Pozdrav svim forumasima.Morao sam se registrovati da bih prokomentarisao nesto.Citam jutros temu Marija je "pobedila" i tamo je jedna curica,pretpostavljam da je curica,napisala slijedece "ma svaka cast Mariji Serifovic... ima glas za 10 a i pjesma je stvarno i vishe nego odlicna... ona tri prsta i jesu bila vishka ali cu zazmiriti na to jer bas volim njene pjesme... a i valja u Beograd na eurosong 2008...nekako cudno... "
Ovako mi bosanci,merhametli ljudi,gledamo na sve.Zbog ovog nam treba jos deset ratova i p... materina da se naucimo pameti.Da cika karadzic dodje ovde i odrzi predavanje o novim psiho analizama,napunio bi bilo koju dvoranu.Ja smijem zivot dati da od onih 12 poena koje je marija dobila od nas,80% je doslo i Federacije,od ovakvih cura i curetaka i djecaka i deckica.Zbog ona tri prsta je treba bojkotovat do kraja zivota,pa koji god razlog bio za podizanje istih.Nisam vidio da ih je podigla i uzviknula "Srbija" kada joj je Hrvatska dodjeljivala bodove,ili Makedonija itd.
Sto se tice same pjesme,meni je pjesma zivo sranje.Cim sam je cuo jos ranije mislio sam da ce biti ispod nas,definitnivno.Za tu pjesmu i pjesmu Dade Topica sam bio siguran da ce biti ispod nas.Marija Serifovic ima dobar glas,ali nasa Marija ima 15 puta bolji,ova troprstasica joj nije do koljena.To sto smo imali "divnu pjesmu i nastup",to je druga prica.Trebali smo je poslati sa Damirom Imamovicem sa onom pjesmom sto je otpjevala na onom promoviranju ove Rijeke bez imena,ili kako se vec zove.

lija86

Post by lija86 » 13/05/2007 22:06

Ne podržavam ukidanje Euposonga uopće niti BH Eurosonga, možda se i nama desi jedne godine "Marija Šerifović", nikad se ne zna, a ona je pravi primjer kako prikazati svoju zemlju u najboljem svjetlu, danas sve evropske novine pišu o njenom izvrsnom nastupu, pobjedi... i eto prilike da se Srbija spomene i mimo statusa Kosova, a također tako nešto itekako Bosni i Hercegovini treba.

alphonse kauders

Post by alphonse kauders » 13/05/2007 22:09

Ono sa tri prsta Marije Šerifović je fakat papanski, međutim mislim da bi mi fakat trebali prihvatiti i skontati da je to neeka njihova srpska nacionalna furka, nešto čega mi nemamo i ne radimo pa ne možemo uporediti.
Stvar je u tome što smo mi sa ta 3 prsta imali jako negativna iskustva (odmah mi slike četničkih hordi na tenkovima) i svako pokazivanje istih u BiH je fakat provokacija (doduše pokazivala ih je i kad su im Finci dali 12 boba), ali NE TREBA SE NA TO LOŽITI, to je tuđi idiotluk i hebajet ga.
A, možda nam se i sveti jer je nedavno nastupajući sa Deen-om u Sa-klubu uspjela skupiti čitavih 50 ljudi :lol: :lol:

Što se tiče glasanja mislim da bi se trebali uvesti neki blokovi zemalja i da možeš maksimalno jednoj zemlji iz tog bloka dati bodove i to recimo max. 6 npr.. Recimo zemlje bivše Juge da ne mogu glasati ni za koga međusobno osim za jednu zemlju koja bi dobila određeni broj bodova. Mislim da bi to poprilično popravilo stanje stvari mada hvala bogu mi bi zbog dijaspore vazda na konju bili;)

Eto, toliko.

prleitihi

Post by prleitihi » 13/05/2007 22:10

jes'..jes'..i o yugi se pisalo kad je riva uzela prvo mjesto..pa nam je to poslije valjalo..samo tako.. :D:D

ma kruha i pjesme..a to što je cca 640 000 KM NAŠIH para otišlo na zajebanciju..je manje bitno.. :oops: ..važno je da cirkusant kukrić & andreeeee vesna..samo rade svoj posao.. :oops:

profa30

Post by profa30 » 13/05/2007 22:36

basta sljezove boje wrote:Srbija je zasluzeno pobijedila. Sve ostalo je bilo katastrofa. I cinjenica da je Eurovizija kult kod queer populacije je pogodovala Mariji Serifovic, te pjesma o lezbejskoj ljubavi. Marija Serifovic je za razliku od Marije Sestic prosla teski put Beovizije i dokazivanja na domacoj sceni. Ne znam kakav ziri je izabrao Mariju Sestic, ali nastup je bio ocajan. Cura je totalna pocetnica tananog glasa. Sa njenim scenskim nastupom su se dugo sprdali komentatori u ARD studiju. Ocito treba nesto mijenjati kod netrasparetnog izbora pjesme. Jos gluplji je kljuc jedna godina RS jedna godina Federacija

Ne znam koji vam je k...., Marija Sestic je bila najlmladji ucesnik i bila je 11. Dosad su samo Hari i Dino Merlin imali bolji nastup na Evroviziji. Nemaju se svabe sa ARD-a sta sprdati, neka pogledaju svoje pjesme kakve su im i koji plasman imaju i sve ce biti jasno. Uvijek smo imali bolju poziciju od njih a oni kao i englezi spanci i francuzi imaju tu privilegiju pa bez obzira na plasman svake godine su direktno u finalu. Inace ih ih zbog nemuzikalnosti trebalo davno izbaciti.
Valjda bi trebali tebe pitati koga cemo slati iduce godine

J.P.Montoya

Post by J.P.Montoya » 13/05/2007 22:38

tema nije marija..evo ti teme o istoj i njena tri prsta

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 04#1253104

b.

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Post by black » 13/05/2007 22:39

tema prociscena i drzite se iste...

Post Reply