Natpisi na majicama

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Eborg

Natpisi na majicama

Post by Eborg » 29/08/2008 18:19

Pozdrav,

Zanima me koji je najefikasniji nachin pravljenja onih print-on majica...Jako volim one lude natpise i slike ali fakat mi je nekad glupo dati 10,20 ili 30 KM (da,fakat,30!) za najobichiju bijelu/crnu/smedju/etc. majicu od 4 KM sa tim natpisom...Da ne kazhem da mi se znalo desiti da se slika na majici ispere ili skoro potpuno raspadne nakon samo jednog pranja...

Dakle,postoji li negdje mogucnost pravljenja tih majica po "normalnim" cijenama gdje bih chak mogao donijeti neku svoju,kvalitetniju majicu gdje bi mi naplatili samo to printanje i "lijepljenje",recimo 20 KM za nekih 7-8 razlichitih komada...

Isto tako,je li iko koristio one "print-on" A4 papire na kojima se obichnim shtampachem odshtampa slika i prilijepi peglom?Kakav je kvalitet i raspada li se slika nakon vec jednog pranja?

Zahvaljujem! :bih:

BTW,evo malo ludih... :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

alica.k
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Natpisi na majicama

Post by alica.k » 29/08/2008 18:59

nije bas najjednostavnije al je najefikasnije

isto tako ima kupit onog papira sto na njega isprintas nesto i onda to prepeglas na majicu. al to se kazu brzo razvali :S

edit: eto ne procitah do kraja. ugl, proguglaj malo, svi kazu da se to brzo skine :S s majica
edit2: kad se uhodas sa ovim silk screening onda je prelagano.
edit3: i onda ih mozes prodavat i napravit super biznis do toga :D:D:D

budala_mahnita

Post by budala_mahnita » 29/08/2008 19:07

Edit4: ...ako si pametan :D
Edit5: je biga, zicer :lol:

Eborg

Post by Eborg » 29/08/2008 19:10

Vi mene odguraste u biznis! :lol: A ja ovdje bash mushterija trazhim kakvog "biznismena" da se bavi ovim... :lol:

black
Been thanked: 7 times

Post by black » 29/08/2008 19:25

Eborg wrote:
Isto tako,je li iko koristio one "print-on" A4 papire na kojima se obichnim shtampachem odshtampa slika i prilijepi peglom?Kakav je kvalitet i raspada li se slika nakon vec jednog pranja?

ja sam zimus radio jednu sa tim papirom..nisam bas zadovoljan jer se vidi da je zalijepljeno i malo se sjaji...ne raspada se tako brzo..masu puta je oprana i samo malo je ponedje ogulila se..

ovu sliku sam stavio ;)

Image

Eborg

Post by Eborg » 29/08/2008 19:36

Lijepa slika... :)

Dakle,da se ne pouzdam bash previshe u A4 print-on papire?

Epitop

Post by Epitop » 29/08/2008 19:42

Bile su te slike koje su se postavljale peglom nekada davno večinom Iron Maiden i sl. Ne znam da li to ima gdje kupiti? Kvalitet je bio i bolji od ovih što se kupuju.

alica.k
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 29/08/2008 19:50

budala_mahnita wrote:Edit4: ...ako si pametan :D
Edit5: je biga, zicer :lol:

htjela sam i ovo al mi dosadilo pisat edit :D

Skyfox

Post by Skyfox » 29/08/2008 19:58

nije neka solucija ali mozes sprej i sablon iskoristiti i eto ti luda aplikacija a cini mi se da oni na Skenderiji rade sve slike samo im odneses sliku i majicu a oni odrade ostatalo....

Eborg

Post by Eborg » 29/08/2008 20:06

Pa ima li iko makar da radi slike na tom specijalnom shtampachu?

Recimo skinem s neta,oni mi ih samo odshtampaju a ja ih kod kuce "apliciram" recimo peglom na svoju majicu... :D

Sunrise00

Post by Sunrise00 » 30/08/2008 11:22

Eborg wrote:Pa ima li iko makar da radi slike na tom specijalnom shtampachu?

Recimo skinem s neta,oni mi ih samo odshtampaju a ja ih kod kuce "apliciram" recimo peglom na svoju majicu... :D

Za apliciranje peglom koliko ja znam, treba ti samo specijalni papir a stampa se na obicnom stampacu. :)

Eborg

Post by Eborg » 30/08/2008 11:57

Znam ali primijetio sam da ima razlike izmedju vrsta shtampanja...

Moguce je otprintati na shtampachu i zalijepiti na majicu ali ochito da se brzo ispere i kvalitet nije neki vec u startu...

Sve ove prodavnice koriste neke posebne mashine za shtampanje tako da su slike mnogo,mnogo kvalitetnije...To me zanima,da mi neko tu odshtampa slike koje ja zhelim... :)

Presa ili pegla,mislim da je svejedno za aplikaciju...

black

Post by black » 30/08/2008 12:09

Eborg wrote:Znam ali primijetio sam da ima razlike izmedju vrsta shtampanja...

Moguce je otprintati na shtampachu i zalijepiti na majicu ali ochito da se brzo ispere i kvalitet nije neki vec u startu...

Sve ove prodavnice koriste neke posebne mashine za shtampanje tako da su slike mnogo,mnogo kvalitetnije...To me zanima,da mi neko tu odshtampa slike koje ja zhelim... :)

Presa ili pegla,mislim da je svejedno za aplikaciju...

mozes odstampati u skenderiji

anjusha
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

Post by anjusha » 30/08/2008 12:26

Eh bas sam to htjela da kazem- Skenderija! Kupis si majicu, neku kvalitetniju, ako hodes natpis, samo ti treba olovka i papir da zapises sto zelis, a ako zelis sliku, poneses USB sa slikom. Ljudi rade profesionalno i brzo i kvalitetno. Prosla sam kroz oba slucaja, tako da znam o cemu pricam. Pravila sam jednom nekom majicu sa personaliziranim natpisom- obozavao ju je i non stop je nosio. I nakon 3 mjeseca kad smo se vidjeli- bio je u njoj i bila je ko nova- i natpis i majica (nisam je kupila kod njih nego na drugom mjestu). Malo je problem ako kod njih kupujes majice sto nisu bas kvalitetne a i nisu bas normalni brojevi. To se desilo drugi put- kad je taj prijatelj stavljao sliku na majicu. Kupio je kod njih majicu po broju koji nosi, slika ispala super, ali majica mu bila uska!

Tako - nemoj se dzaba muciti, prenesi na USB sta ti treba, kupi dobru majicu i idi dole. Nisu uopce skupi puno tako da ne moras da brines o tome koliko ces platiti. Mislim da je majica + slika bilo oko 20 km. A super je stvar u tome što imaš ono što želiš- sasvim jedinstveno i originalno. :D

Skyfox

Post by Skyfox » 30/08/2008 12:31

Sad jos samo naci neku ludu aplikaciju... prijedlozi???

black

Post by black » 30/08/2008 12:33

Skyfox wrote:Sad jos samo naci neku ludu aplikaciju... prijedlozi???

:mrgreen:

Image

Comrad

Post by Comrad » 30/08/2008 12:41

Skenderija - niposto. Ja sam jednom radio kod onih likova majicu, nakon jednog pranja boja je vec bila svjetlija. Nakon nekoliko pranja crna je presla u svjetlo-sivu. E sad jedino ako je neces nikad oprati, onda je ok. :-)

anjusha
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

Post by anjusha » 30/08/2008 13:02

Comrad wrote:Skenderija - niposto. Ja sam jednom radio kod onih likova majicu, nakon jednog pranja boja je vec bila svjetlija. Nakon nekoliko pranja crna je presla u svjetlo-sivu. E sad jedino ako je neces nikad oprati, onda je ok. :-)

Ne kontam- majica posivila ili natpis?

Skyfox

Post by Skyfox » 30/08/2008 13:32

black wrote:
Skyfox wrote:Sad jos samo naci neku ludu aplikaciju... prijedlozi???

:mrgreen:

Image

wow

thatz my :D

Eborg

Post by Eborg » 30/08/2008 15:18

anjusha wrote:Eh bas sam to htjela da kazem- Skenderija! Kupis si majicu, neku kvalitetniju, ako hodes natpis, samo ti treba olovka i papir da zapises sto zelis, a ako zelis sliku, poneses USB sa slikom. Ljudi rade profesionalno i brzo i kvalitetno. Prosla sam kroz oba slucaja, tako da znam o cemu pricam. Pravila sam jednom nekom majicu sa personaliziranim natpisom- obozavao ju je i non stop je nosio. I nakon 3 mjeseca kad smo se vidjeli- bio je u njoj i bila je ko nova- i natpis i majica (nisam je kupila kod njih nego na drugom mjestu). Malo je problem ako kod njih kupujes majice sto nisu bas kvalitetne a i nisu bas normalni brojevi. To se desilo drugi put- kad je taj prijatelj stavljao sliku na majicu. Kupio je kod njih majicu po broju koji nosi, slika ispala super, ali majica mu bila uska!

Tako - nemoj se dzaba muciti, prenesi na USB sta ti treba, kupi dobru majicu i idi dole. Nisu uopce skupi puno tako da ne moras da brines o tome koliko ces platiti. Mislim da je majica + slika bilo oko 20 km. A super je stvar u tome što imaš ono što želiš- sasvim jedinstveno i originalno. :D

A znash li koliko koshta samo izradjivanje slike?Dakle,donesem USB a oni ih izrade i daju mi ih...Ostalo je na meni,makar ih na ormar stavljao... :)

popi

Post by popi » 30/08/2008 16:13

Za print na majice moja je preporuka def. Skenderija - Papirus. Radila sam 3x i maje su ok jos uvijek.
Imaju razlicite vrste teh. printa - natpisi, fotke,... Razlicit je otisak i print na crnoj ili recimo bijeloj maji, a i cijene 4-8KM neka norm.velicina slike.
Na bijeloj mi je ispalo idealno, dok na crnoj mora biti vise slojeva printa ili sta vec, pa ispadne onako malo sjajno i plasticno, ali eto traje mi.
Sto se tice printa fotki na A4 formatu misli da je cijena bila 5KM, ali za to vec nisam sigurna.

Eborg

Post by Eborg » 31/08/2008 18:21

popi wrote:Za print na majice moja je preporuka def. Skenderija - Papirus. Radila sam 3x i maje su ok jos uvijek.
Imaju razlicite vrste teh. printa - natpisi, fotke,... Razlicit je otisak i print na crnoj ili recimo bijeloj maji, a i cijene 4-8KM neka norm.velicina slike.
Na bijeloj mi je ispalo idealno, dok na crnoj mora biti vise slojeva printa ili sta vec, pa ispadne onako malo sjajno i plasticno, ali eto traje mi.
Sto se tice printa fotki na A4 formatu misli da je cijena bila 5KM, ali za to vec nisam sigurna.

Gdje tachno na Skenderiji se nalazi ova prodavnica? :)

Comrad

Post by Comrad » 31/08/2008 18:49

anjusha wrote:
Comrad wrote:Skenderija - niposto. Ja sam jednom radio kod onih likova majicu, nakon jednog pranja boja je vec bila svjetlija. Nakon nekoliko pranja crna je presla u svjetlo-sivu. E sad jedino ako je neces nikad oprati, onda je ok. :-)

Ne kontam- majica posivila ili natpis?

Natpis... Bio je skroz crn, i onda postepeno poceo prelaziti u svjetlo sivu...

popi

Post by popi » 02/09/2008 10:10

Eborg wrote:
popi wrote:Za print na majice moja je preporuka def. Skenderija - Papirus. Radila sam 3x i maje su ok jos uvijek.

Gdje tachno na Skenderiji se nalazi ova prodavnica? :)

Ulaz pored Coloseum-a, niz stepenice i odmah zavrnes lijevo - tu je na uglu.

Altsa

Post by Altsa » 02/09/2008 10:13

Post Reply