Naša stranka

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 25412
Joined: 08/09/2005 20:08

#626 Re: Naša stranka

Post by Haris.ba »

Dupli
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#627 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

pemanapemani wrote: 22/05/2024 19:57 Volio bih da mi neko objasni nacin kako se umjesto HDZ i SNSD moze praviti vlast sa "proBiH" Srbima i Hrvatima?

Kako izbjeci blokadu SNSD i HDZ, ako ne podrzis nijedan njihov prijedlog?

Kako sutra objasniti strancima da i ti nisi taj koji blokira drzavu?

Onda dolazimo u sitiaciju gdje drzava nije bitna nikome, nego imamo tri strane, tri.naroda koji vuku na svoju stranu.

Ako neko zna rjesenje, ja ga odmah potpisujem.

Svi znamo sta nije dobro, hoce li neko ponuditi racionalano rjesenje kako doci do dobrog?

Meni su principi super, samo da se sutra ne probudimo principjelni bez drzave.
Tako što ćeš strancima reći da si omogućio platu osobi koju su stranci stavili na crnu listu da te stranci ne optuže da blokiraš.
izvrsni direktor
Posts: 9935
Joined: 20/12/2018 16:11

#628 Re: Naša stranka

Post by izvrsni direktor »

pemanapemani wrote: 22/05/2024 19:57 Volio bih da mi neko objasni nacin kako se umjesto HDZ i SNSD moze praviti vlast sa "proBiH" Srbima i Hrvatima?

Kako izbjeci blokadu SNSD i HDZ, ako ne podrzis nijedan njihov prijedlog?

Kako sutra objasniti strancima da i ti nisi taj koji blokira drzavu?
Onda dolazimo u sitiaciju gdje drzava nije bitna nikome, nego imamo tri strane, tri.naroda koji vuku na svoju stranu.
Upravo ono sto je sda radila svo vrijeme, planski, jer im je godilo da im se niko ne mijesa u njihov nerad i kriminal.
Zato su stranci i bili digli ruke pa se ponovo aktivirali tek dolaskom trojke, gdje se konacno vidjelo da jedna strana (trojka) zeli da radi za dobrobit drzave. A to je onda dovelo do sdfa zakljucka da je trojka projekat hambasada i tzv ambasada (sto bi nepismwni debili rekli)
palermo
Posts: 22527
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#629 Re: Naša stranka

Post by palermo »

kakabanja213 wrote: 22/05/2024 19:06
GandalfSivi wrote: 22/05/2024 18:53
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/05/2024 18:42
Mostar poklonjen HDZ-u - check;
Da ne idem u ostatak ponjave (nekada ti se bas da pisati), izgleda da sam ja jedini koji brani potez NS-a da ne glasa za kandidata SDA za gradonacelnika u Mostaru. Ako dugorocno, kad tad, hoce da se prostru izvan fildzana, ne smiju biti SDA-ova zakrpa “kad bas zaskripi”.

Na kraju krajeva, ako je SDA bilo toliko bitno da ne ode Mostar u ruke HDZ-a, sto oni iz patriotskih pobuda ne glasase za kandidata NS-a?

Znam da sam jedini koji tako misli, ali jebiga…


Nisi jedini. Mene, koliko su zasrali, a zasrali su bas ta stvar jos uvijek drzi da glasam za njih. Tu su bas pokazali principijelnost. Medjutim ovo sa Vukojom ( bilo kojim HDZovcem) nikako ne mogu da shvatim.
Pa sad, ja bih prije rekao da je vrh stranke svjesno zatvorio bilokakvu buducnost NS-a u Mostaru za racun nekih sitnosicrdjijskih interesa (zapravo za njih i nisu bili sitnosicardzijski,ocito). Cilj je ocito bio da gradonacelnik ne bude iz SDA. Onako cinicno, mogao bih reci, bili su na provjeri i uspjesno je prosli.
Ìnace, kad bi se ovaj slucaj Mostara izdvojeno posmatrao ja bih se i slozio sa tobom. Al ono sto je uslijedilo ( a Cvrle je to izvanredno elaborirao) pokazuje da je to samo bila igra NS vrhuske. Zao mi je samo sto je Irma bila zrtva te politike
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#630 Re: Naša stranka

Post by GandalfSivi »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 22/05/2024 19:29
Nemoj me pogresno shvatiti, ali mi se ne da sa tobom tabiriti BiH politiku, nit ovdje zivis, nit u sustini pratis, nit te direktno pogadja. Znas ovlas sta se desava i to je to.
Nemoj me pogresno shvatiti, ali glupa ti je prica skroz jebiga.

Nisam ja otisao ni ‘92 ni ‘95, a nisam otisao ni kao balavac nego kao neko ko je bio ukljucen u politiku i dao mali doprinos partiji u koju sam bio aktivno ukljucen nekih 10 godina. Eeeee sine, kad sam ja bio clan partije, gdje si ti bio na brojanju listica u Rajlovcu poslije prvih posljeratnih izbora 😎

Jedina istina je da meni licno (ali bas ono, samo meni jer su mi i roditelji i buraz sa porodicom i svi ostali tamo) BH politika ne odredjuje zivot, ali i tu bih mogao napraviti argument da u sustini malo koga ono bas dotice. Nejse, recimo da ti dajem to za pravo.

Sve ostalo je nebuloza. Pratim medije i politicku situaciju vise nego 90% drzave, pricam sa ljudima tamo redovno (od porodice i raje, pa do politicara), pa onda pricam sa ljudima ovdje (pogotovo ovdje ima kvalitetnih likova, da ih ne spominjem po imenima), na kraju krajeva se ne skidam sa foruma (pitaj administratore koliko znam biti dosadan) 😎

Ovo sam jednom u zivotu bio raspolozen da se pravdam, nemoj vise svega ti. Ako ti se ne svidja preskoci, ali ono prijateljski, glupa prica skroz…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#631 Re: Naša stranka

Post by GandalfSivi »

palermo wrote: 22/05/2024 21:16
kakabanja213 wrote: 22/05/2024 19:06
GandalfSivi wrote: 22/05/2024 18:53

Da ne idem u ostatak ponjave (nekada ti se bas da pisati), izgleda da sam ja jedini koji brani potez NS-a da ne glasa za kandidata SDA za gradonacelnika u Mostaru. Ako dugorocno, kad tad, hoce da se prostru izvan fildzana, ne smiju biti SDA-ova zakrpa “kad bas zaskripi”.

Na kraju krajeva, ako je SDA bilo toliko bitno da ne ode Mostar u ruke HDZ-a, sto oni iz patriotskih pobuda ne glasase za kandidata NS-a?

Znam da sam jedini koji tako misli, ali jebiga…


Nisi jedini. Mene, koliko su zasrali, a zasrali su bas ta stvar jos uvijek drzi da glasam za njih. Tu su bas pokazali principijelnost. Medjutim ovo sa Vukojom ( bilo kojim HDZovcem) nikako ne mogu da shvatim.
Pa sad, ja bih prije rekao da je vrh stranke svjesno zatvorio bilokakvu buducnost NS-a u Mostaru za racun nekih sitnosicrdjijskih interesa (zapravo za njih i nisu bili sitnosicardzijski,ocito). Cilj je ocito bio da gradonacelnik ne bude iz SDA. Onako cinicno, mogao bih reci, bili su na provjeri i uspjesno je prosli.
Ìnace, kad bi se ovaj slucaj Mostara izdvojeno posmatrao ja bih se i slozio sa tobom. Al ono sto je uslijedilo ( a Cvrle je to izvanredno elaborirao) pokazuje da je to samo bila igra NS vrhuske. Zao mi je samo sto je Irma bila zrtva te politike
To sve ostalo spada pod onu “politika je kurva”. Ja sam se u NS razocarao kada su poceli igrati licni interesi unutar same stranke, ali mislim da ne moze drugacije, jer dok su idealisti bili, od Danisa, preko Denisa, pa kasnije i Bojana (je li ziv lik uopste, kakav je to lik bio), stranka je bila na nivou statisticke greske. Pedja je zdravlje ulozio u stranku, ali je to doslo sa dozom ne nadmenosti, ali definitivno osjecaja pozicije. I onda i svi ostali.
Sto se tice politike na federalnom/drzavnom nivou, fakat me zanima da li imaju kakvu razradjenu dugorocnu strategiju, gdje se neke stvari i mogu zrtvovati za neke “bitnije” i ako da, sta im podpada pod koju kategoriju…
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11275
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#632 Re: Naša stranka

Post by Prpa.ba »

Nema niko strategiju jer nedostaje spoja intelektualnih kapaciteta i politicke aktivnosti. Cak i stranka sa obicnom taktikom bi za sekundu poklopila 80% birackog tijela.

Ovako je sve to pijacna operativa gdje su ponekad jedni u pravu, ponekad drugi, ali ne zbog strategije nego zbog marisane izmedju tezgi.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#633 Re: Naša stranka

Post by GandalfSivi »

Prpa.ba wrote: 22/05/2024 21:37 Nema niko strategiju jer nedostaje spoja intelektualnih kapaciteta i politicke aktivnosti. Cak i stranka sa obicnom taktikom bi za sekundu poklopila 80% birackog tijela.

Ovako je sve to pijacna operativa gdje su ponekad jedni u pravu, ponekad drugi, ali ne zbog strategije nego zbog marisane izmedju tezgi.
Vise se energije (generalno, u svim strankama) trosi na unutarstranacku politiku, nego na drzavu. Niti jedna stranka nije tim, to ih sve jebe, a kroz njih i sve ostale…
pemanapemani
Posts: 5409
Joined: 09/09/2008 15:12

#634 Re: Naša stranka

Post by pemanapemani »

Hakiz wrote: 22/05/2024 20:53
pemanapemani wrote: 22/05/2024 19:57 Volio bih da mi neko objasni nacin kako se umjesto HDZ i SNSD moze praviti vlast sa "proBiH" Srbima i Hrvatima?

Kako izbjeci blokadu SNSD i HDZ, ako ne podrzis nijedan njihov prijedlog?

Kako sutra objasniti strancima da i ti nisi taj koji blokira drzavu?

Onda dolazimo u sitiaciju gdje drzava nije bitna nikome, nego imamo tri strane, tri.naroda koji vuku na svoju stranu.

Ako neko zna rjesenje, ja ga odmah potpisujem.

Svi znamo sta nije dobro, hoce li neko ponuditi racionalano rjesenje kako doci do dobrog?

Meni su principi super, samo da se sutra ne probudimo principjelni bez drzave.
Tako što ćeš strancima reći da si omogućio platu osobi koju su stranci stavili na crnu listu da te stranci ne optuže da blokiraš.
Rjesenje da se izbace HDZ i SNSD, a da drzava ne bude blokirana?
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#635 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

pemanapemani wrote: 22/05/2024 22:07
Hakiz wrote: 22/05/2024 20:53
pemanapemani wrote: 22/05/2024 19:57 Volio bih da mi neko objasni nacin kako se umjesto HDZ i SNSD moze praviti vlast sa "proBiH" Srbima i Hrvatima?

Kako izbjeci blokadu SNSD i HDZ, ako ne podrzis nijedan njihov prijedlog?

Kako sutra objasniti strancima da i ti nisi taj koji blokira drzavu?

Onda dolazimo u sitiaciju gdje drzava nije bitna nikome, nego imamo tri strane, tri.naroda koji vuku na svoju stranu.

Ako neko zna rjesenje, ja ga odmah potpisujem.

Svi znamo sta nije dobro, hoce li neko ponuditi racionalano rjesenje kako doci do dobrog?

Meni su principi super, samo da se sutra ne probudimo principjelni bez drzave.
Tako što ćeš strancima reći da si omogućio platu osobi koju su stranci stavili na crnu listu da te stranci ne optuže da blokiraš.
Rjesenje da se izbace HDZ i SNSD, a da drzava ne bude blokirana?
Ne možeš izbaciti HDZ i SNSD. Možeš samo birsti hoćeš li sa njima u krevet ili nećeš.
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#636 Re: Naša stranka

Post by kakabanja213 »

palermo wrote: 22/05/2024 21:16
kakabanja213 wrote: 22/05/2024 19:06
GandalfSivi wrote: 22/05/2024 18:53

Da ne idem u ostatak ponjave (nekada ti se bas da pisati), izgleda da sam ja jedini koji brani potez NS-a da ne glasa za kandidata SDA za gradonacelnika u Mostaru. Ako dugorocno, kad tad, hoce da se prostru izvan fildzana, ne smiju biti SDA-ova zakrpa “kad bas zaskripi”.

Na kraju krajeva, ako je SDA bilo toliko bitno da ne ode Mostar u ruke HDZ-a, sto oni iz patriotskih pobuda ne glasase za kandidata NS-a?

Znam da sam jedini koji tako misli, ali jebiga…


Nisi jedini. Mene, koliko su zasrali, a zasrali su bas ta stvar jos uvijek drzi da glasam za njih. Tu su bas pokazali principijelnost. Medjutim ovo sa Vukojom ( bilo kojim HDZovcem) nikako ne mogu da shvatim.
Pa sad, ja bih prije rekao da je vrh stranke svjesno zatvorio bilokakvu buducnost NS-a u Mostaru za racun nekih sitnosicrdjijskih interesa (zapravo za njih i nisu bili sitnosicardzijski,ocito). Cilj je ocito bio da gradonacelnik ne bude iz SDA. Onako cinicno, mogao bih reci, bili su na provjeri i uspjesno je prosli.
Ìnace, kad bi se ovaj slucaj Mostara izdvojeno posmatrao ja bih se i slozio sa tobom. Al ono sto je uslijedilo ( a Cvrle je to izvanredno elaborirao) pokazuje da je to samo bila igra NS vrhuske. Zao mi je samo sto je Irma bila zrtva te politike
Nasa stranka u Mostaru, ovakvom podijeljenom izmedju stanovnistva sa jedne strane ustasko, nacisticko, klero ultra konzervativnog i sa druge strane nazovi gradjansko, dzematlijskog ultrakonzervativnog nema nikakve budicnosti. Na proslim izborima su dobili dva vijecnika iskljucivo na ime totalno nekompetentne Irme Baralije, i na ime totalno nekompetentne Boske Cavar. I to je to, jer stanovnistvo Mostara nije glasalo za koncept koji je u to vrijeme nudila NS nego iskljucivo za ta dva imena.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20320
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#637 Re: Naša stranka

Post by teskeredzic_22 »

GandalfSivi wrote: 22/05/2024 21:41
Prpa.ba wrote: 22/05/2024 21:37 Nema niko strategiju jer nedostaje spoja intelektualnih kapaciteta i politicke aktivnosti. Cak i stranka sa obicnom taktikom bi za sekundu poklopila 80% birackog tijela.

Ovako je sve to pijacna operativa gdje su ponekad jedni u pravu, ponekad drugi, ali ne zbog strategije nego zbog marisane izmedju tezgi.
Vise se energije (generalno, u svim strankama) trosi na unutarstranacku politiku, nego na drzavu. Niti jedna stranka nije tim, to ih sve jebe, a kroz njih i sve ostale…
Niti jedna stranka u ovoj državi neće nikada imati većinu da sama ili eventualno s jednim partnerom formira vlast.
U FBiH isto tako.

Zato se ovo ne odnosi na Kantone i RS , do Tuzle se iz Sarajeva jednako dugo putuje kao i 2004 odnosno 1984 , dva Kantona su davnih dana mogli gurati inicijative za cestu , najviše para , najjači budžeti , nema nikakvih Domova naroda , klinaca - palaca.

U političare nema niko povjerenja , samo u direktne veze i štele, baš kao što niko nema više povjerenja u policiju , korumpiranu , nepravednu , plašljivu i šutljivu.
Ostatak koji glasa na osnovu Hadzifejzovicevog dnevnika i Dodika u skupstini RS će i dalje putovati do Tuzle dva sata automobilom. Još 100 narednih godina.
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#638 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

[quote=teskeredzic_22 post_id=19397758 time=1716412872 user_id=453227]
[quote=GandalfSivi post_id=19397561 time=1716406885 user_id=111889]
[quote=Prpa.ba post_id=19397556 time=1716406660 user_id=111237]
Nema niko strategiju jer nedostaje spoja intelektualnih kapaciteta i politicke aktivnosti. Cak i stranka sa obicnom taktikom bi za sekundu poklopila 80% birackog tijela.

Ovako je sve to pijacna operativa gdje su ponekad jedni u pravu, ponekad drugi, ali ne zbog strategije nego zbog marisane izmedju tezgi.
[/quote]

Vise se energije (generalno, u svim strankama) trosi na unutarstranacku politiku, nego na drzavu. Niti jedna stranka nije tim, to ih sve jebe, a kroz njih i sve ostale…
[/quote]

Niti jedna stranka u ovoj državi neće nikada imati većinu da sama ili eventualno s jednim partnerom formira vlast.
U FBiH isto tako.

Zato se ovo ne odnosi na Kantone i RS , do Tuzle se iz Sarajeva jednako dugo putuje kao i 2004 odnosno 1984 , dva Kantona su davnih dana mogli gurati inicijative za cestu , najviše para , najjači budžeti , nema nikakvih Domova naroda , klinaca - palaca.

U političare nema niko povjerenja , samo u direktne veze i štele, baš kao što niko nema više povjerenja u policiju , korumpiranu , nepravednu , plašljivu i šutljivu.
Ostatak koji glasa na osnovu Hadzifejzovicevog dnevnika i Dodika u skupstini RS će i dalje putovati do Tuzle dva sata automobilom. Još 100 narednih godina.
[/quote]

Pa, Forto želi željeznicu izgraditi. Doduše, teretni transport, ima interes, ne putnički.

Pa do Tuzle i sa njim kao 1984 :mrgreen:
Last edited by Hakiz on 22/05/2024 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18645
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#639 Re: Naša stranka

Post by GandalfSivi »

teskeredzic_22 wrote: 22/05/2024 23:21
GandalfSivi wrote: 22/05/2024 21:41
Prpa.ba wrote: 22/05/2024 21:37 Nema niko strategiju jer nedostaje spoja intelektualnih kapaciteta i politicke aktivnosti. Cak i stranka sa obicnom taktikom bi za sekundu poklopila 80% birackog tijela.

Ovako je sve to pijacna operativa gdje su ponekad jedni u pravu, ponekad drugi, ali ne zbog strategije nego zbog marisane izmedju tezgi.
Vise se energije (generalno, u svim strankama) trosi na unutarstranacku politiku, nego na drzavu. Niti jedna stranka nije tim, to ih sve jebe, a kroz njih i sve ostale…
Niti jedna stranka u ovoj državi neće nikada imati većinu da sama ili eventualno s jednim partnerom formira vlast.
U FBiH isto tako.

Zato se ovo ne odnosi na Kantone i RS , do Tuzle se iz Sarajeva jednako dugo putuje kao i 2004 odnosno 1984 , dva Kantona su davnih dana mogli gurati inicijative za cestu , najviše para , najjači budžeti , nema nikakvih Domova naroda , klinaca - palaca.

U političare nema niko povjerenja , samo u direktne veze i štele, baš kao što niko nema više povjerenja u policiju.
Ostatak koji glasa na osnovu Hadzifejzovicevog dnevnika i Dodika u skupstini RS će i dalje putovati do Tuzle dva sata automobilom. Još 100 narednih godina.
To nije seksi. Treba mrziti nekoga i bojati se nekoga, to nosi glasove. Znaci, recimo da na forumu obitava raja koja se barem potrudi ostati upucena u politiku. Postavim na All Inclusive informaciju koja je (prakticno) najvaznija vijest u barem zadnjih par mjeseci. Niko nista. Drzava bukvalno vise odblokirana (a valjda ce preci i na nize nivoe) nego da je Dodik stavio beretku sa ljiljanima. Niko nista. Ali Dodik odrzao konferenciju za novinare, Nesic bio kod supka Marica, gori forum… Daj nam zabave za mase, cak i ovdje na forumu…
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67720
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#640 Re: Naša stranka

Post by _BataZiv_0809 »

geralt wrote: 22/05/2024 17:59 U isto vrijeme, americka vojska:

Image

Image

Image

Ovaj zadnji je dobio specijalnu dozvolu da ima bradu jer je stovaoc nordijskih bozanstava Odina i Thora (ne salim se).
Treba ljudstva za uvodjenje demokratije u naftom bogate diktature, ne moze se biti izbirljiv :mrgreen:
Vjecita_zavrzlama
Posts: 52
Joined: 18/05/2024 08:57

#641 Re: Naša stranka

Post by Vjecita_zavrzlama »

geralt wrote: 22/05/2024 17:59 U isto vrijeme, americka vojska:

Image

Image

Image

Ovaj zadnji je dobio specijalnu dozvolu da ima bradu jer je stovaoc nordijskih bozanstava Odina i Thora (ne salim se).
Po mom nije pametno da Bosna ovo sad dozvoljava, mislim radi jedne zene mjenjat zakon, a znamo da hijene poput dodika samo cekaju.A i Emela mi djeluje kao provokator ili je bas ters,usput da li je uopste dozvoljeno njoj da oblaci se usko i radi s muskim vojnicima u Bosni?
toska
Posts: 3093
Joined: 26/09/2016 14:08

#642 Re: Naša stranka

Post by toska »

GandalfSivi wrote: 22/05/2024 23:28
To nije seksi. Treba mrziti nekoga i bojati se nekoga, to nosi glasove. Znaci, recimo da na forumu obitava raja koja se barem potrudi ostati upucena u politiku. Postavim na All Inclusive informaciju koja je (prakticno) najvaznija vijest u barem zadnjih par mjeseci. Niko nista. Drzava bukvalno vise odblokirana (a valjda ce preci i na nize nivoe) nego da je Dodik stavio beretku sa ljiljanima. Niko nista. Ali Dodik odrzao konferenciju za novinare, Nesic bio kod supka Marica, gori forum… Daj nam zabave za mase, cak i ovdje na forumu…
Primjećeno je, ali šta bi trebalo odgovoriti na to?
Konačno se zadužena služba sjetila zatvoriti rupu u zakonu koja je ko zna otkada korištena za razne zloupotrebe.
Novak20
Posts: 14043
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#643 Re: Naša stranka

Post by Novak20 »

Meni nije problem Emela koja traži nešto na što misli da ima pravo i to propagira u medijima. Taman i da jeste provokator koji rješavanje svog problema poredi sa podrškom "povorci" nije ona problem. Puno gore mi je saznanje da je NS još jedna stranka bez ikakve ideologije koja se zalaže za one od kojih ni u ludilu neće dobiti glas, a Sabina Čudić dnevnopolitičarka kratke pameti koja u moru većih problema u BiH javno podrža Emelu sa zahtjevom da OS BiH mijenja svoj pravilnik i dozvoli hidžab u vojsci.

Ako prođe hidžab u OS pod izgovorom zadovoljavanja vjerskih potreba pojedinca, zašto sutra ne bi prošla bradurina, šubara, trofrtaljke, sandale.... ?

Da li bi se problem u OS BiH riješio ili eskalirao ?
User avatar
Edin H.
Posts: 47412
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#644 Re: Naša stranka

Post by Edin H. »

Novak20 wrote: 23/05/2024 00:46 Meni nije problem Emela koja traži nešto na što misli da ima pravo i to propagira u medijima. Taman i da jeste provokator koji rješavanje svog problema poredi sa podrškom "povorci" nije ona problem. Puno gore mi je saznanje da je NS još jedna stranka bez ikakve ideologije koja se zalaže za one od kojih ni u ludilu neće dobiti glas, a Sabina Čudić dnevnopolitičarka kratke pameti koja u moru većih problema u BiH javno podrža Emelu sa zahtjevom da OS BiH mijenja svoj pravilnik i dozvoli hidžab u vojsci.

Ako prođe hidžab u OS pod izgovorom zadovoljavanja vjerskih potreba pojedinca, zašto sutra ne bi prošla bradurina, šubara, trofrtaljke, sandale.... ?

Da li bi se problem u OS BiH riješio ili eskalirao ?
E trofrtaljke bi bile dobre.. :izet:
giannibelif
Posts: 2141
Joined: 28/01/2017 22:11

#645 Re: Naša stranka

Post by giannibelif »

Sve ok, ali kakve veze ima parada sa kodeksima oblačenja u vojnoj službi? Vojna služba i vojska kao državni element je zatvoren sistem sa svojim pravilima i odredbama. Takva je kakva je i može se mijenjati i ne mora. Parada gej populacije je nešto sasvim drugo i spada u skup ljudi na jednom mjestu koji iznose mišljenje koje neko uvažava i podržava ili ne podržava. Može skup napraviti i ova gospođa.
User avatar
sehohari
Posts: 8757
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#646 Re: Naša stranka

Post by sehohari »

Vjecita_zavrzlama wrote: 22/05/2024 23:48
geralt wrote: 22/05/2024 17:59 U isto vrijeme, americka vojska:

Image

Image

Image

Ovaj zadnji je dobio specijalnu dozvolu da ima bradu jer je stovaoc nordijskih bozanstava Odina i Thora (ne salim se).
Po mom nije pametno da Bosna ovo sad dozvoljava, mislim radi jedne zene mjenjat zakon, a znamo da hijene poput dodika samo cekaju.A i Emela mi djeluje kao provokator ili je bas ters,usput da li je uopste dozvoljeno njoj da oblaci se usko i radi s muskim vojnicima u Bosni?
Čuj, zbog jedne žene, valjda zbog svih žena koje su pokrivene u BiH?

Neka hijene čekaju, da se sluša na hijene ne bi ni bilo te vojske.
Zašto je "ters, prokator"? Zato što traži svoja prava? Zvučiš isto kao kritizeri gay parada po evropi.
A to da li joj je dozvoljeno ili ne, mislim da nije naša stvar da ovdje analiziramo.
User avatar
Edin H.
Posts: 47412
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#647 Re: Naša stranka

Post by Edin H. »

Koliko sam ja upoznat ne bi smjela ni nositi pantalone osim ispod haljine.
Vjecita_zavrzlama
Posts: 52
Joined: 18/05/2024 08:57

#648 Re: Naša stranka

Post by Vjecita_zavrzlama »

sehohari wrote: 23/05/2024 01:30
Vjecita_zavrzlama wrote: 22/05/2024 23:48
geralt wrote: 22/05/2024 17:59 U isto vrijeme, americka vojska:

Image

Image

Image

Ovaj zadnji je dobio specijalnu dozvolu da ima bradu jer je stovaoc nordijskih bozanstava Odina i Thora (ne salim se).
Po mom nije pametno da Bosna ovo sad dozvoljava, mislim radi jedne zene mjenjat zakon, a znamo da hijene poput dodika samo cekaju.A i Emela mi djeluje kao provokator ili je bas ters,usput da li je uopste dozvoljeno njoj da oblaci se usko i radi s muskim vojnicima u Bosni?
Čuj, zbog jedne žene, valjda zbog svih žena koje su pokrivene u BiH?

Neka hijene čekaju, da se sluša na hijene ne bi ni bilo te vojske.
Zašto je "ters, prokator"? Zato što traži svoja prava? Zvučiš isto kao kritizeri gay parada po evropi.
A to da li joj je dozvoljeno ili ne, mislim da nije naša stvar da ovdje analiziramo.
Koliko ih to ima pokrivenih u vojsci? Koliko znam ona jedina

Indirektno se javno ocitala protiv gay parade, da li bi ta ista Emela da brani sekularnu Bih ili islam?

i trece, da li joj je po islamu dozvoljeno da se oblaci kako vojnikinje trebaju i da rade s muskarcima? Ili je marama prvi zahtjev, hoce li sljedece biti vojnicka haljina koja ne oslikava tijelo?
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#649 Re: Naša stranka

Post by kakabanja213 »

Novak20 wrote: 23/05/2024 00:46 Meni nije problem Emela koja traži nešto na što misli da ima pravo i to propagira u medijima. Taman i da jeste provokator koji rješavanje svog problema poredi sa podrškom "povorci" nije ona problem. Puno gore mi je saznanje da je NS još jedna stranka bez ikakve ideologije koja se zalaže za one od kojih ni u ludilu neće dobiti glas, a Sabina Čudić dnevnopolitičarka kratke pameti koja u moru većih problema u BiH javno podrža Emelu sa zahtjevom da OS BiH mijenja svoj pravilnik i dozvoli hidžab u vojsci.

Ako prođe hidžab u OS pod izgovorom zadovoljavanja vjerskih potreba pojedinca, zašto sutra ne bi prošla bradurina, šubara, trofrtaljke, sandale.... ?

Da li bi se problem u OS BiH riješio ili eskalirao ?
Stvarno Sabina gdje ti je pamet bila. Pa mogla si docekati nekog prijatelja iz Haga, fino se uslikati i eto glasova od biraca i podrske od forumasa. Cuj ona kao parlamentarka da se mijesa u pravilnike OS i kojim slucajem dozvoli hidzab u vojski. Jednostavno, Sabina (jebiga takvo ti je ime) sram te bilo.
Novak20
Posts: 14043
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#650 Re: Naša stranka

Post by Novak20 »

kakabanja213 wrote: 23/05/2024 06:50
Novak20 wrote: 23/05/2024 00:46 Meni nije problem Emela koja traži nešto na što misli da ima pravo i to propagira u medijima. Taman i da jeste provokator koji rješavanje svog problema poredi sa podrškom "povorci" nije ona problem. Puno gore mi je saznanje da je NS još jedna stranka bez ikakve ideologije koja se zalaže za one od kojih ni u ludilu neće dobiti glas, a Sabina Čudić dnevnopolitičarka kratke pameti koja u moru većih problema u BiH javno podrža Emelu sa zahtjevom da OS BiH mijenja svoj pravilnik i dozvoli hidžab u vojsci.

Ako prođe hidžab u OS pod izgovorom zadovoljavanja vjerskih potreba pojedinca, zašto sutra ne bi prošla bradurina, šubara, trofrtaljke, sandale.... ?

Da li bi se problem u OS BiH riješio ili eskalirao ?
Stvarno Sabina gdje ti je pamet bila. Pa mogla si docekati nekog prijatelja iz Haga, fino se uslikati i eto glasova od biraca i podrske od forumasa. Cuj ona kao parlamentarka da se mijesa u pravilnike OS i kojim slucajem dozvoli hidzab u vojski. Jednostavno, Sabina (jebiga takvo ti je ime) sram te bilo.
Ako ćemo pravo, hidžab nije samo pokrivalo za glavu nego kompletna odjeća za žene koja prema preporuci IZ ako se dobro sjećam mora biti široka da omota kompletno tijelo, a ne svaku nogu posebno što je slučaj sa pantalonama.
Emela dakle provocira, a Sabina se hvata ko štuka na glas koji neće dobiti. Naprotiv, mnoge će izgubiti.
Post Reply