Naša stranka

izvrsni direktor
Posts: 9601
Joined: 20/12/2018 16:11

#476 Re: Naša stranka

Post by izvrsni direktor »

2017
bosna-i-hercegovina-f177/moguci-novi-ra ... 48448.html
2016
bosna-i-hercegovina-f177/novi-rat-t144288s650.html
2013
bosna-i-hercegovina-f177/da-li-ce-biti- ... 18512.html
viewtopic.php?t=114976
2015
razne-diskusije-f11/da-li-bi-pobjegli-i ... 35822.html
2009
viewtopic.php?t=68983
2005
razne-diskusije-f11/rat-t12387.html

Samo par godina..i svaki put je bilo stvarno ohbiljno i dodik nikad gori.

A da ne spominjemo ono ludilo iz 2022 kad je prema medijima vec bio poceli rat al eto nedade se nesto..


Tako da, zapitatel se jestel normalni kad preko 15 godina nasjedate na ovu "ali ovaj put je nikad ozbiljnije"
User avatar
Point.
Posts: 27940
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#477 Re: Naša stranka

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 28/04/2024 19:05
Point. wrote: 28/04/2024 18:11
_BataZiv_0809 wrote: 28/04/2024 17:18

De ba
Uozbilji se
Ozbiljan sam.

I Alija je govorio mirno spavajte devedesetih, raja govorila neće ba kod nas, neki od vas su govorili neće bolan Rusija napasti Ukrajinu, samo je vojna vježba u pitanju. Šta želim reći, zajebi u pretpostavkama su sasvim mogući.
Vazi
Eto mene u Sverige ako se zarati
Nadam se da ima bujruma!
Bujrum.
Hakiz
Posts: 40836
Joined: 30/07/2015 20:01

#478 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

izvrsni direktor wrote: 28/04/2024 19:21 2017
bosna-i-hercegovina-f177/moguci-novi-ra ... 48448.html
2016
bosna-i-hercegovina-f177/novi-rat-t144288s650.html
2013
bosna-i-hercegovina-f177/da-li-ce-biti- ... 18512.html
viewtopic.php?t=114976
2015
razne-diskusije-f11/da-li-bi-pobjegli-i ... 35822.html
2009
viewtopic.php?t=68983
2005
razne-diskusije-f11/rat-t12387.html

Samo par godina..i svaki put je bilo stvarno ohbiljno i dodik nikad gori.

A da ne spominjemo ono ludilo iz 2022 kad je prema medijima vec bio poceli rat al eto nedade se nesto..


Tako da, zapitatel se jestel normalni kad preko 15 godina nasjedate na ovu "ali ovaj put je nikad ozbiljnije"
Eto vuka.

Problem je što se na kraju vuk zaista pojavio.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19876
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#479 Re: Naša stranka

Post by teskeredzic_22 »

Hakiz wrote: 27/04/2024 14:34
Spoiler
Show
teskeredzic_22 wrote: 27/04/2024 13:35
Skijaš wrote: 26/04/2024 16:13

Osnovna funkcija Oruzanih snaga BiH je da ocuvaju drzavu i drzavni poredak, podsjecanje na to nije ekstremizam nego cak moze spasiti zivote. Opasnost od sukoba u stvari kreiraju oni koji salju poruku da Sarajevo nece reagovati ako Dodik krene u secesiju.
Dodik je na vlasti okruglo recimo 20 godina , 240 mjeseci odnosno 7300 dana.

Zašto nikada ali nikada u tih 7300 dana nije krenuo u secesiju i zašto vi iz SDF-a od momenta kad ste prestali biti vlast trubite da će evo sutra , evo samo što nije , Dodik krenuti u secesiju ?
Vidiš, trojka predstavlja kao veliki uspjeh to što Dodika sprečava u antibosanskohercegovačkim radnjama zaboravljajući upravo to da je i i prije nego što je trojka znala da će postojati bio neko ko ga je, također, sprečavao.

Od dolaska Dodika na moć do silaska te SDF sa vlasti, time što Dodik nije ostvario svoje prijetnje taj SDF je dokazao da je sprečavao Dodika u rastakanju BiH.

Trojka to tek treba dokazati. Pa kada trojka izgubi vlast, ako do tada Dodik ne rastoči BiH, moći ćemo pohvaliti trojku, priznati joj da za njene vladavine Dodik nije mogao ništa. Do tada, sve je moguće.
Za opstanak države (istinski) sasvim je nevažno da li je SDF ili trojka na vlasti.
SDA je NIP
DF je SDP
SBIH je NS
razlike nema.

SDF nema nikakve ali nikakve rezultate ni institucionalne ni faktičke sve ove godine.
Nek se nose u tri lijepe materine a pogotovo njihova retorika " evo sad će Dodik samo što nije iako nije 7300 dana prstom makao" a javna kasa mu više nema para ni za gorivo za njegov džambo-džet da zbriše na vakat.

A ja više ne mogu molera ni naći da okreči a da ne fakturiše kao atomski fizičar.

Ko nas mobiliše krašćemo mu metke.
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#480 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

Ljudi...vi mnogi ocito zaboravljate da je izborna godina a svake izborne godine,nacionalisticke stranke idu sa ovim pricama,da se sabiju nacionalni redovi i da se homogenizuje glasacko tijelo...tj.da i oni koji inace ne bi glasali za nacionaliste,glasaju,jer se oni predstavljaju kao JEDINI zastitnici i jedino borci na prvoj liniji. Nazalost,to nema veze sa istinom i najveci ti udarnici su u realnosti prvi dezerteri i oni u sefovima.
Igraju se sa emocijama ljudi a ljudi uvijek nasjedaju.

Jer da gledamo po rezultatima...slabo bi koji politicar ili stranka dobili glasove na zasluge...nego ovako,napravi ratnu atmosferu,podgrijavaj na max do izbora a onda fino podjelis izborni plijen sa "PROTIVNICIMA" i laganica do slijedecih izbora i tako evo 30 godina...i SDA i DF i SNSD ...jasu na nacionalnim politikama,kradu sve,zaposljavaju,unistavaju ,narod se glodje a njima super. Nikome ne moraju racun polagati,jer ce narod zabaviti opet o ratu pred izbore.

I bukvalno ista matrica uvijek i bukvalno isti forumski nickovi sve isto pisu pred svake izbore i samo se presipa iz supljeg u prazno.

A niko da pita,gdje je autoput,gdje su putevi,gdje je voda,tuneli,rasvjeta,gdje su nam nove elektrane,vjetoroelektrane,hidro,termo,gdje nam je BDP,gdje nam je sloboda ,gdje su nam vece plate,penzije,gdje su opremljenije skole,bolji zivot...jbga,lakse je o ratu malo,nego odgovoriti na ova pitanja,jer rezultata NEMA.
User avatar
vee-jay
Posts: 8800
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#481 Re: Naša stranka

Post by vee-jay »

teskeredzic_22 wrote: 28/04/2024 15:50 @Skijaš

Jedna je stvar srcem željeti secenionizam.
Katalonci da mogu , ujutru bi imali vlastitu državu.

Ali realni instrumenti secenionizma su nešto sasvim deseto.

Dodik nema niti jedan , nema pare , nema vojsku , nema međunarodnu podršku , nema policiju , nema granicu , nema ništa , on nema čak ni plebiscitarnu podršku vlastitog naroda u realnosti , ne zbog toga što Srbi ne žele secesiju već zbog toga što ni oni ne žele rat , što su svjesni da bi čak i Srbija i retorički i faktički ostala uzdržana.

Na jednoj strani gube ogromnu autonomiju i legalitet da bi dobili šta ? Ništa.

No i da je Republika Srpska prebogata autonomija , momentom kršenja Dejtona , NATO kao garant mira sa svojom posebnom jedinicom (SFOR) uspostavlja mir. Ne UN , "plave zone" , "tampon zone" kurci - palci nego NATO u punoj ratnoj spremi i rasporedu a protivnik mu "brude" i "bolikurci" iz nargila barova , sa 30 godina još ne znaju ni hodati.

Znači nastavite svoj film "hljeba i igara " konkretno ti , tvoj Komšič , Hadžifejzović , Dodik i Nešić , zaboli me neka stvar.

Da me nije strah banovanja rekao bih vam nešto puno konkretnije jer nas je manje od 3 miliona a ne proizvodimo čak ni hranu za vlastite potrebe koliko smo "zajebani".
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66662
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#482 Re: Naša stranka

Post by _BataZiv_0809 »

Bravo @teskeredzic_22
Odlican sazetak i razbijanje ublehe
User avatar
jao_situacije
Posts: 17951
Joined: 29/03/2014 19:20

#483 Re: Naša stranka

Post by jao_situacije »

vildana bešlija hoćemo kino i još svašta nešto bla bla

a ovo je drugi mandat trojke u vladi ks, i skoro cijeli mandat na lokalnom nivou prošao :lol:

kakvi ublehaši i neradnici

država duradi nešto

sda da je pametna, kao što nije, koristila bi trojkin propagandni materijal protiv trojke, sve njihove "želje" su pokazatelj šta sve nisu uradili
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7352
Joined: 12/03/2012 18:04

#484 Re: Naša stranka

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Nasu Stranku jedino agende zanimaju. Zelena agenda, digitalizacija, woke. Smece i stetocine u rangu Mozemo iz Hrvatske.

Cim vidis da to samo prica o dekarbonizaciji, obnovljivim izvorima, pametnim gradovima, digitalnim potpisima, gej brakovima, rodnoj jednakostj, "generacijskim" projektima, rece agendas Forto, zeljeznice na relaciji Doboj - Tuzla - Zvornik taman gdje ce madjari kopati litijum i ostale rude i minerale ( dao im Dodik ), pruga do Varesa je vec otvorena gdje kopaju englezi ( dao im Neka Njiva Niksic ) sve ti bude jasno.

Samo tudji interesi koji se prodaju kao opste dobro i boljitak za sve. Price za debile.
pemanapemani
Posts: 5365
Joined: 09/09/2008 15:12

#485 Re: Naša stranka

Post by pemanapemani »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 16:01 Nasu Stranku jedino agende zanimaju. Zelena agenda, digitalizacija, woke. Smece i stetocine u rangu Mozemo iz Hrvatske.

Cim vidis da to samo prica o dekarbonizaciji, obnovljivim izvorima, pametnim gradovima, digitalnim potpisima, gej brakovima, rodnoj jednakostj, "generacijskim" projektima, rece agendas Forto, zeljeznice na relaciji Doboj - Tuzla - Zvornik taman gdje ce madjari kopati litijum i ostale rude i minerale ( dao im Dodik ), pruga do Varesa je vec otvorena gdje kopaju englezi ( dao im Neka Njiva Niksic ) sve ti bude jasno.

Samo tudji interesi koji se prodaju kao opste dobro i boljitak za sve. Price za debile.

Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?

Globalno i uprosteno do balcaka, imas jebenu zelenu agendu, prava homoseksualaca vs. desnicari i neofasisti, pa biraj.

Ili je ona prica - ne glasam, ali sebi dajem pravo da serem na sve i svakog.

Mislim, super, i ja sam blagi anarhist, ali hajde neka neko da "sistem" djelovanja, a ne ovo pljuvanje, a istodobno uzivanje u blagodetima kapitalizma.
Ma hajte molim vas.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7352
Joined: 12/03/2012 18:04

#486 Re: Naša stranka

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

pemanapemani wrote: 29/04/2024 18:09
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 16:01 Nasu Stranku jedino agende zanimaju. Zelena agenda, digitalizacija, woke. Smece i stetocine u rangu Mozemo iz Hrvatske.

Cim vidis da to samo prica o dekarbonizaciji, obnovljivim izvorima, pametnim gradovima, digitalnim potpisima, gej brakovima, rodnoj jednakostj, "generacijskim" projektima, rece agendas Forto, zeljeznice na relaciji Doboj - Tuzla - Zvornik taman gdje ce madjari kopati litijum i ostale rude i minerale ( dao im Dodik ), pruga do Varesa je vec otvorena gdje kopaju englezi ( dao im Neka Njiva Niksic ) sve ti bude jasno.

Samo tudji interesi koji se prodaju kao opste dobro i boljitak za sve. Price za debile.

Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?

Globalno i uprosteno do balcaka, imas jebenu zelenu agendu, prava homoseksualaca vs. desnicari i neofasisti, pa biraj.

Ili je ona prica - ne glasam, ali sebi dajem pravo da serem na sve i svakog.

Mislim, super, i ja sam blagi anarhist, ali hajde neka neko da "sistem" djelovanja, a ne ovo pljuvanje, a istodobno uzivanje u blagodetima kapitalizma.
Ma hajte molim vas.
Glasao do zadnjih izbora, od tada bez mene, jer nemam nikoga kome bih mogao dati glas. Zamisli glasas za Trojku protiv zelenih stakora zvanih sdO, dodje korona i onda ljudi kojima si dao glas pocnu pricati o mogucim restrikcijama za nepelcovane i zagovarati represiju, mogu slobodno reci i tiraniju. To mami kuci nek' provode, meni nece.

Zelena agenda, woke, digitalizacija su jednako stetne kao ovo drugo sto navodis. To su razliciti spektri sa istom dozom netolerancije spram "opozicije". Pisao sam o tome, ljudi promovisu da je CO2 stetan i opasan, bukvalno je tako. Isti onaj CO2 bez kojeg nema fotosinteze, isti onaj CO2 koji izdisemo. Inace, znas li koliko tog strasnog CO2 ima u atmosferi ? 0.04%, da dobro si procitao 0.04% nije mi neka nula pobjegla. Strasni staklenicki plin. A dje je vodena para koja je takodjer sklenicki plin i koje u prosjeku ima od 0.4% do 4% zavisi od okruzenja. Ima je mnogo vise, isto staklenicki plin, al to kao ne utice na klimu ? Neko bas lud ovdje. Odnosno nije, malo je teze oporezovati i iskontrolisati narativ o vodenoj pari u odnosu na C02.

Koliko je woke dugorocno stetan za drustvo i porodicu, a tek netolerantan, ne treba ni pricati. Digitalizacija takodjer.

Ne prihvatam opcije gdje biram dal' da me jebu fasisti ili woke/zelena agenda/digitalizacija bolesnici jer cu biti jeban svakako, a to mi se ne svidja nit' imam takve preferencije. Ne zelim da ucestvujem u takvoj prevari. Ko hoce, bujrum. Nije rjesenje otrcati u "lijevi" totalitarizam bjezeci od desnog fasizma. A vidjeli smo navodne ljevicare i liberale sirom svijeta tokom korone. Neka hvala.

A svaku vlast treba kritikovati, jer vlast kvari apsolutno, to je barem poznato.

Zivio
detroit-mercy
Posts: 16143
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#487 Re: Naša stranka

Post by detroit-mercy »

jao_situacije wrote: 29/04/2024 12:29 vildana bešlija hoćemo kino i još svašta nešto bla bla

a ovo je drugi mandat trojke u vladi ks, i skoro cijeli mandat na lokalnom nivou prošao :lol:

kakvi ublehaši i neradnici

država duradi nešto

sda da je pametna, kao što nije, koristila bi trojkin propagandni materijal protiv trojke, sve njihove "želje" su pokazatelj šta sve nisu uradili
Kako ce kad su oni jos nesposobniji :mrgreen: da ima neki igrac/snaga ko je iole sposobniji pomeo bi to. Ovako, valjaju se u blatu i disciplini ko je nesposobniji od koga :skoljka:.
palermo
Posts: 22423
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#488 Re: Naša stranka

Post by palermo »

pemanapemani wrote: 29/04/2024 18:09
Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?
Objektivno, za onoga ko će ti asfaltirati 100 metara puta (ili ti dati veći paket). Mislim da je to jedino racionalno glasanje.

P.S ozbiljno mislim
pemanapemani
Posts: 5365
Joined: 09/09/2008 15:12

#489 Re: Naša stranka

Post by pemanapemani »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 19:08
pemanapemani wrote: 29/04/2024 18:09
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 16:01 Nasu Stranku jedino agende zanimaju. Zelena agenda, digitalizacija, woke. Smece i stetocine u rangu Mozemo iz Hrvatske.

Cim vidis da to samo prica o dekarbonizaciji, obnovljivim izvorima, pametnim gradovima, digitalnim potpisima, gej brakovima, rodnoj jednakostj, "generacijskim" projektima, rece agendas Forto, zeljeznice na relaciji Doboj - Tuzla - Zvornik taman gdje ce madjari kopati litijum i ostale rude i minerale ( dao im Dodik ), pruga do Varesa je vec otvorena gdje kopaju englezi ( dao im Neka Njiva Niksic ) sve ti bude jasno.

Samo tudji interesi koji se prodaju kao opste dobro i boljitak za sve. Price za debile.

Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?

Globalno i uprosteno do balcaka, imas jebenu zelenu agendu, prava homoseksualaca vs. desnicari i neofasisti, pa biraj.

Ili je ona prica - ne glasam, ali sebi dajem pravo da serem na sve i svakog.

Mislim, super, i ja sam blagi anarhist, ali hajde neka neko da "sistem" djelovanja, a ne ovo pljuvanje, a istodobno uzivanje u blagodetima kapitalizma.
Ma hajte molim vas.
Glasao do zadnjih izbora, od tada bez mene, jer nemam nikoga kome bih mogao dati glas. Zamisli glasas za Trojku protiv zelenih stakora zvanih sdO, dodje korona i onda ljudi kojima si dao glas pocnu pricati o mogucim restrikcijama za nepelcovane i zagovarati represiju, mogu slobodno reci i tiraniju. To mami kuci nek' provode, meni nece.

Zelena agenda, woke, digitalizacija su jednako stetne kao ovo drugo sto navodis. To su razliciti spektri sa istom dozom netolerancije spram "opozicije". Pisao sam o tome, ljudi promovisu da je CO2 stetan i opasan, bukvalno je tako. Isti onaj CO2 bez kojeg nema fotosinteze, isti onaj CO2 koji izdisemo. Inace, znas li koliko tog strasnog CO2 ima u atmosferi ? 0.04%, da dobro si procitao 0.04% nije mi neka nula pobjegla. Strasni staklenicki plin. A dje je vodena para koja je takodjer sklenicki plin i koje u prosjeku ima od 0.4% do 4% zavisi od okruzenja. Ima je mnogo vise, isto staklenicki plin, al to kao ne utice na klimu ? Neko bas lud ovdje. Odnosno nije, malo je teze oporezovati i iskontrolisati narativ o vodenoj pari u odnosu na C02.

Koliko je woke dugorocno stetan za drustvo i porodicu, a tek netolerantan, ne treba ni pricati. Digitalizacija takodjer.

Ne prihvatam opcije gdje biram dal' da me jebu fasisti ili woke/zelena agenda/digitalizacija bolesnici jer cu biti jeban svakako, a to mi se ne svidja nit' imam takve preferencije. Ne zelim da ucestvujem u takvoj prevari. Ko hoce, bujrum. Nije rjesenje otrcati u "lijevi" totalitarizam bjezeci od desnog fasizma. A vidjeli smo navodne ljevicare i liberale sirom svijeta tokom korone. Neka hvala.

A svaku vlast treba kritikovati, jer vlast kvari apsolutno, to je barem poznato.

Zivio
Znaci, rjesenje je ne glasati u Bosni i Hercegovini, jer je citav svijet nasadjen na neku stvar zadnjih 3 hiljade godina?
pemanapemani
Posts: 5365
Joined: 09/09/2008 15:12

#490 Re: Naša stranka

Post by pemanapemani »

palermo wrote: 29/04/2024 19:20
pemanapemani wrote: 29/04/2024 18:09
Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?
Objektivno, za onoga ko će ti asfaltirati 100 metara puta (ili ti dati veći paket). Mislim da je to jedino racionalno glasanje.

P.S ozbiljno mislim
Znaci, na nasim izborima za trojku, jer definitivno bolje asfaltiraju od SDA. :)
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#491 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 16:01 Nasu Stranku jedino agende zanimaju. Zelena agenda, digitalizacija, woke. Smece i stetocine u rangu Mozemo iz Hrvatske.

Cim vidis da to samo prica o dekarbonizaciji, obnovljivim izvorima, pametnim gradovima, digitalnim potpisima, gej brakovima, rodnoj jednakostj, "generacijskim" projektima, rece agendas Forto, zeljeznice na relaciji Doboj - Tuzla - Zvornik taman gdje ce madjari kopati litijum i ostale rude i minerale ( dao im Dodik ), pruga do Varesa je vec otvorena gdje kopaju englezi ( dao im Neka Njiva Niksic ) sve ti bude jasno.

Samo tudji interesi koji se prodaju kao opste dobro i boljitak za sve. Price za debile.
Totalno promaseno glediste i jako stetno.
Cuj ne treba nam pruga,jer "ce neko to koristiti" i placati,ne treba nam digitalizacija,bolje je uzeti slobodan dan od godisnjeg na poslu,pa doci u Opstinu,"po jos jedan stembilj i papir",nego od kuce sa telefona nesto poslati/primiti. Pa eGradjanin,gdje na jednom mjestu imas sve papire koji ti u zivotu mogu zatrebati.
Ne treba nam uredjena drzava,koji ce nam k zelenilo,ekologija,sume...to su tudji interesi jel?

Legendo,cujes li ti sebe kakve gluposti pises ?

A sta nam treba...kriminal,narko karteli,asfalt do vikendica politicara,ne trebaju nam ni elektrane,ni solari,ni vjetro...a hocemo jeftinu struju,kukamo na najavljena poskupljenja...kukamo na lose puteve,gdje nam kamionima voze ugalj,ne treba nam pruga,pa da u jednoj turi preveze kao 1000 kamiona sto unisti asfalt.

Nevjerovatan post od "bivseg social-liberala"...mada ja ne vjerujem da neko iz tog spektra moze ovakav glup post napisati.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#492 Re: Naša stranka

Post by Login77777 »

@zippoo87 iz jedne druge stranke dolaze takvi komentari… :thumbup:
palermo
Posts: 22423
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#493 Re: Naša stranka

Post by palermo »

pemanapemani wrote: 29/04/2024 20:41
palermo wrote: 29/04/2024 19:20
pemanapemani wrote: 29/04/2024 18:09
Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?
Objektivno, za onoga ko će ti asfaltirati 100 metara puta (ili ti dati veći paket). Mislim da je to jedino racionalno glasanje.

P.S ozbiljno mislim
Znaci, na nasim izborima za trojku, jer definitivno bolje asfaltiraju od SDA. :)
Kao sto kazu, ljepota je u oku posmatraca...ergo...
User avatar
Haris.ba
Posts: 25066
Joined: 08/09/2005 20:08

#494 Re: Naša stranka

Post by Haris.ba »

Posto vidim da se spominje zeljeznica i pogodovanje investitorima....metar pruge u Bosni nije napravljen a da nije imao neku privrednu logiku.

Od prve pruge koju su pravili Turci oko Banja Luke do famozne Brcko Banovici i danasnje kicme zeljeznickog saobracaja dolinama Bosne i Neretve.

Tuga je da ne postoji elektrificirana pruga Doboj Tuzla Zvornik.
Last edited by Haris.ba on 29/04/2024 21:54, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#495 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

palermo wrote: 29/04/2024 19:20
pemanapemani wrote: 29/04/2024 18:09
Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?
Objektivno, za onoga ko će ti asfaltirati 100 metara puta (ili ti dati veći paket). Mislim da je to jedino racionalno glasanje.

P.S ozbiljno mislim
Jeste ako si fukara i seljober sa dna kace.
Civilizovan svijet zivi malo drugacije i tezi da se opismeni i osavremeni a seljoberu ispred lokalnog granapa je najbitnije da vazi o asfaltu i rasvjeti.
Naravno...to je potrebno svakome...ali onaj glasac kojeg jebu 30 godina za 100m asfalta...nije nista vise ni zasluzio...pola zivota glasa za te seljobere i ovi ga pola zivota "vare" za 100 m asfalta...a sebi napravili vilu u centru grada,kupili 2-3-4 stana,zaposlili sve svoje do sedmog koljena a tebi "100m asfalta svake 4 godine"...40 godina za kilometar :lol:
palermo
Posts: 22423
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#496 Re: Naša stranka

Post by palermo »

zippoo87 wrote: 29/04/2024 21:54
palermo wrote: 29/04/2024 19:20
pemanapemani wrote: 29/04/2024 18:09
Realno, za koga onda glasati kad niko nije ni priblizno dobar?
Objektivno, za onoga ko će ti asfaltirati 100 metara puta (ili ti dati veći paket). Mislim da je to jedino racionalno glasanje.

P.S ozbiljno mislim
Jeste ako si fukara i seljober sa dna kace.
Civilizovan svijet zivi malo drugacije i tezi da se opismeni i osavremeni a seljoberu ispred lokalnog granapa je najbitnije da vazi o asfaltu i rasvjeti.
Naravno...to je potrebno svakome...ali onaj glasac kojeg jebu 30 godina za 100m asfalta...nije nista vise ni zasluzio...pola zivota glasa za te seljobere i ovi ga pola zivota "vare" za 100 m asfalta...a sebi napravili vilu u centru grada,kupili 2-3-4 stana,zaposlili sve svoje do sedmog koljena a tebi "100m asfalta svake 4 godine"...40 godina za kilometar :lol:
Civilizovan svijet upravo glasa kako sam rekao u citiranom postu. To sta se kod nas zove civilizovanim svijetom i ko sve sebe proglasava civilizovanim je sasvim drugo pitanje
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#497 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

Haris.ba wrote: 29/04/2024 21:52 Posto vidim da se spominje zeljeznica i pogodovanje investitorima....metar pruge u Bosni nije napravljen a da nije imao neku privrednu logiku.

Od prve pruge koju su pravili Turci oko Banja Luke do famozne Brcko Banovici i danasnje kicme zeljeznickog saobracaja dolinama Bosne i Neretve.

Tuga je da ne postoji elektrificirana pruga Doboj Tuzla Zvornik.
'ta ce nam to...bolje zapregom i traktorom,kamionom prevoziti robu...lakse se tu utaliti u tender i lakse svake 2 godine krpiti asfalt,kojeg izvale ovi silni kamioni koji su svi redom pretovareni ali obzirom da dovoze "zlato" u TE Tuzla,onda se to ne smije ni zaustaviti ni kontrolisati.
Ta ce voz sa 50 vagona i par hiljada tona u jefnoj turi...to je za sirotiLJu :lol:
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#498 Re: Naša stranka

Post by zippoo87 »

palermo wrote: 29/04/2024 21:56
zippoo87 wrote: 29/04/2024 21:54
palermo wrote: 29/04/2024 19:20

Objektivno, za onoga ko će ti asfaltirati 100 metara puta (ili ti dati veći paket). Mislim da je to jedino racionalno glasanje.

P.S ozbiljno mislim
Jeste ako si fukara i seljober sa dna kace.
Civilizovan svijet zivi malo drugacije i tezi da se opismeni i osavremeni a seljoberu ispred lokalnog granapa je najbitnije da vazi o asfaltu i rasvjeti.
Naravno...to je potrebno svakome...ali onaj glasac kojeg jebu 30 godina za 100m asfalta...nije nista vise ni zasluzio...pola zivota glasa za te seljobere i ovi ga pola zivota "vare" za 100 m asfalta...a sebi napravili vilu u centru grada,kupili 2-3-4 stana,zaposlili sve svoje do sedmog koljena a tebi "100m asfalta svake 4 godine"...40 godina za kilometar :lol:
Civilizovan svijet upravo glasa kako sam rekao u citiranom postu. To sta se kod nas zove civilizovanim svijetom i ko sve sebe proglasava civilizovanim je sasvim drugo pitanje
To o cemu ti pises se u civilizovanom svijetu desilo prije 100 godina.
Sada civilizovan svijet pravi pametne puteve,letece taksije,auta koja lete,elektricne aute,vjetro turbine,tramvaje,avione,oruzje,rakete...a kod nas fukara pjeni na 100m puta,kojeg svake godine obecaju,ali nikako da naprave.
I problem je sto kod nas postoji JEDNA stranka koja tezi nekim civliziacijskim normama,standardima,propisima...jer odudara od nacionalista i njihovog koncepta unistenja svega i jaransko-minderske raspodjele plijena.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7352
Joined: 12/03/2012 18:04

#499 Re: Naša stranka

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

zippoo87 wrote: 29/04/2024 21:40
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 29/04/2024 16:01 Nasu Stranku jedino agende zanimaju. Zelena agenda, digitalizacija, woke. Smece i stetocine u rangu Mozemo iz Hrvatske.

Cim vidis da to samo prica o dekarbonizaciji, obnovljivim izvorima, pametnim gradovima, digitalnim potpisima, gej brakovima, rodnoj jednakostj, "generacijskim" projektima, rece agendas Forto, zeljeznice na relaciji Doboj - Tuzla - Zvornik taman gdje ce madjari kopati litijum i ostale rude i minerale ( dao im Dodik ), pruga do Varesa je vec otvorena gdje kopaju englezi ( dao im Neka Njiva Niksic ) sve ti bude jasno.

Samo tudji interesi koji se prodaju kao opste dobro i boljitak za sve. Price za debile.
Totalno promaseno glediste i jako stetno.
Cuj ne treba nam pruga,jer "ce neko to koristiti" i placati,ne treba nam digitalizacija,bolje je uzeti slobodan dan od godisnjeg na poslu,pa doci u Opstinu,"po jos jedan stembilj i papir",nego od kuce sa telefona nesto poslati/primiti. Pa eGradjanin,gdje na jednom mjestu imas sve papire koji ti u zivotu mogu zatrebati.
Ne treba nam uredjena drzava,koji ce nam k zelenilo,ekologija,sume...to su tudji interesi jel?

Legendo,cujes li ti sebe kakve gluposti pises ?

A sta nam treba...kriminal,narko karteli,asfalt do vikendica politicara,ne trebaju nam ni elektrane,ni solari,ni vjetro...a hocemo jeftinu struju,kukamo na najavljena poskupljenja...kukamo na lose puteve,gdje nam kamionima voze ugalj,ne treba nam pruga,pa da u jednoj turi preveze kao 1000 kamiona sto unisti asfalt.

Nevjerovatan post od "bivseg social-liberala"...mada ja ne vjerujem da neko iz tog spektra moze ovakav glup post napisati.
Ovdje ljudi imaju elementarni problem sa citanjem i razumijevanjem. Nigdje ja nisam napisao da nam ne treba pruga nego da dajemo resurse za kikiriki, resurse tipa litijuma koji ce ocito biti dragocjen u buducnosti. Umjesto da BiH to sama uradi, ok Dodik nece ali kako RS moze dati drzavno vlasnistvo na ekspolataciju ? Moze kada to isto radi Niksic i Federacija u Varesu. Za KIKIRIKI. I jos se hvali s tim. I onda da ga dodatno poglabaju stranim sefovima grade zeljeznicku infrastrukturu, da njima pomognu, a ne narodu.

Sto Federacija, Trojka nije uzela kredit i krenula u eksploataciju kad su toliko sposobni, a ? Ako se vrc zagadjuje kopanjem, a zagadjuje, sto Federacija ne uzima puni iznos nego se ko stakori zadovoljavaju mrvicama ? Sto EU drzave ne kopaju litijum u svojim avlijama, znas li, jer zagadjuje dramaticno. Od svega mi cemo dobiti kikiriki i uzasno zagadjenje okoline ( koju kao cuvamo ) i jos se zavaliti u ozbiljne kredite za prugu umjesto da mi kopamo + napravimo prugu,.SEBI..Uocavas li razliku ? Ja je vidim.

Svi papiri na jednom mjestu ljiepo zvuce dok se ne pojavi nova korona, onda svi papiri na jednom mjestu postaju represivni alat. Tebi to mozda ne smeta, meni smeta. Nesto mi nije na hatru da budem pokusni kunic, a onda da cekam hocel biti karcinom, autoimuna bolest, kardiovaskularno oboljenje ili jednostavno iznenadna smrt koje su postale ucestale. Ko to ne vidi, do njega i laze se. Smeta mi i guranje interneta u skole, a svedjani zabranjuju koristenje mobitela jer im djeca imaju problema sa koncentracijom. Mogu ovako u nedogled.

Ne pisem ja gluposti nego ti ne vidis dalje od sopstvenog nosa, na zalost, a masa je takvih. Skaces na prvu, bez dublje i detaljnije provjere o cemu pises..

Sto se tice sta sam, imas historiju postova, bujrum, vise mrzim sdO od tebe i malo sam.duze na politici. To sto su zeleni stakori lose riesnje ne znaci da su ovi dobro rjesenje.

Vlast treba kritikovati, jer kvari apsolutno. To mozes ako nisi zainteresovana strana, logicno. Ako jesi, onda samo branis bez obzira na argumente ili potezes standardni "hos sdO da se vrati" dok gledas kako da se negdje ugradis ili uvalis, bas kao i zeleni stakori.

Trebal jos sta ?
Last edited by cvrčak_na_hedonizmu on 29/04/2024 22:34, edited 1 time in total.
pemanapemani
Posts: 5365
Joined: 09/09/2008 15:12

#500 Re: Naša stranka

Post by pemanapemani »

palermo wrote: 29/04/2024 21:51
pemanapemani wrote: 29/04/2024 20:41
palermo wrote: 29/04/2024 19:20

Objektivno, za onoga ko će ti asfaltirati 100 metara puta (ili ti dati veći paket). Mislim da je to jedino racionalno glasanje.

P.S ozbiljno mislim
Znaci, na nasim izborima za trojku, jer definitivno bolje asfaltiraju od SDA. :)
Kao sto kazu, ljepota je u oku posmatraca...ergo...
Naravno, posmatranjem ocjenjujem da je trojka bolja u asfaltiranju i odrzavanju od prijasnjih vlasti.

Vi u Mostaru se jos uvijek drzite za stare i provjerene vrijednosti, a 12 godina vam nije dalo da glasate.

Eto, i tebe kao kolegu pitam - za koga glasati uz obrazlozenje od tri recenice?
Post Reply