nas murga nije obican drot

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
StLouis

nas murga nije obican drot

Post by StLouis » 03/05/2007 03:48

Zasto je kod nas a i ostaku svijeta bilo svekolikog zbijanja sala, a i prezira, na racun dobrih nasih policijota. Da li ste nekad dozivjeli glup ispad drotova?

Evo sta se meni desilo u subotu; negdje oko podne izlazim iz kuce, ulazim u auto i primjecujem da mi je retrovizor[suvozaceva strana] slomljen. Neko naisao pijan ili sto, zakacio i nema ga vise[ skoro pa uvijek imam obicaj parkirati u garazu, ali ovog puta sam zaboravio]...zovem policiju, salju mi policajca, nekakvog mrguda od 150 kilograma, jaka mrcina, ima ga, strah me reci sto je bilo...pa, pa, pa evo neko mi udario auto i tako dalje...on me zacudjeno gleda, ceska se po bradi i pita; koji vam je broj kuce? :D kontam, poslali su ga da uvidi slucaj, dali mu adresu...ostalo je bilo ocigledno...

eto, nemoj da se neko nadje uvrijedjen :oops: :) nego, ispricajte nam sto vam je na srcu, neku dobru anegdotu...mogu i vicevi[ako ih ima] :D

8. sekretar SKOJ-a

Post by 8. sekretar SKOJ-a » 03/05/2007 04:23

Je li ti kuća na brdu, kosini,...klizištu...?
Vidio sam negdje oglas: Prodajem kuću na Pofalićima. Nije puno prešla.

StLouis

Post by StLouis » 03/05/2007 04:32

ne, kuca je na ravom terenu, vidi se i broj na kuci i na papiru :-)

lady midnight

Post by lady midnight » 03/05/2007 04:33

svaka zemlja ista murija, shto bi rekle pametne glavice iz kultur shocka

ili kako se malo sofisticiranije izrazio lawrence ferlinghetti pozdravljajuci iz zatvora daleke 1968-e:

POZDRAV

(...)
I svakom tajnom agentu u civilu ili tajnom detektivu
pod čijim je pazuhom opasan pištolj pun smrti
I svakom čuvaru javnog reda koji otvara vatru na ljude
ili puca da bi ubio zločince u bijegu
I svakom članu Narodne straže bilo koje države u kojoj
s lisicama i karabinima stražari nad narodom
I svakom graničaru bilo koje granice
s bilo koje strane Berlinskog zida
ili zavjese od bambusa ili tortilje
I svakom elitnom prometniku i patrolnom policajcu u
jahaćim hlačama krojenim po narudžbi s
plastičnim zaštitnim šljemom i kravatom uskom
poput vezice za cipele i revolverom s 6 metaka
u srebrom ukrašenim koricama
I svakom patrolnom autu s kratkocjevnim puškama i
sirenama i svakom protuštrajkačkom oklopnom
vozilu ispunjenom palicama i suzavcem
I svakom pilotu aviona pod čijim su krilima smještene
rakete i napalm bombe

(...)

I bilo kome i svima što ubijaju i ubijaju i ubijaju i
ubijaju u ime mira
podižem svoj srednji prst
kao jedini dostojan pozdrav.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 04/05/2007 19:07

parkirano auto(njemackih tablica) na ulici a ispred prodavnice.
izlazi covjek iz prodavnice a prilazi mu milicioner i pozdravlja ga "gutten tag", i nastavlja na nasem "jesu li to vasa kola". :lol: :lol: :lol:

dr.iver

Re: nas murga nije obican drot

Post by dr.iver » 04/05/2007 19:36

StLouis wrote: Da li ste nekad dozivjeli glup ispad drotova?

jel se ti zajebavas ili ozbiljno pitas :lol:

muha_sa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Post by muha_sa » 04/05/2007 21:18

muha_sa wrote:U toku agresije--u opkoljenom Sarajevu-prekršajno sam kažnjen zbog vožnje BICIKLA u pogrešnom smjeru--kreno na "Pivaru" po vodu i usput da nanu obiđem koja je /rahmet joj / živjela preko puta Viječnice-zapisao me policajac a sudija "odrezo"
Pričam raji i pišem im--ne vjeruju. Čuvam ovaj dokument da unucima pokažem.
EVO NA UVID:

Image

schnjufko

Post by schnjufko » 04/05/2007 21:38

Jednom se vracali ja i frend iz BB a u neka sitna doba oko 2 - 3 sjeli na klupu da zapalimo jos po cigar i prilazi nam Boro drot poznat po sirem patrolnom rejonu na Cengic Vili.
Pita frenda za licnu ovaj mu da a ja svoju zaboravio kazem nije mi tu u kuci mi je ako hocs tu mi je zgrada odma da odem po nju. Kaze on nemoj i skraba u tefter.
onda me pita za ime prezime ja kazem a onda se okrene mom jaranu i pita ga tvrdis ti da je on on. a nas dvojca se sjebasmo nemozes mu se smijat vazda je lak na pendreku bio a hoces uginut od sege.

Popustio nas nakon malo kad mu je frend reko " Tvrdim"

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 04/05/2007 22:19

Kad govorimo o policajcu-pozorniku ili saobracajnom policajcu, onda necemo puno pogrijesiti ako kazemo da, cast rijetkim izuzecima, takvi ne postoje.
Vecina su obicne potkupljive jajare koje brukaju profesiju kojom se bave.
Kakva drzava, takav joj i policajac.

vasa66

Post by vasa66 » 05/05/2007 10:54

Nemojte ljudi, nije ni njima lako. Vecinom iz provincije, zbunjeni i neprihvaceni, nekom strogoscu nadomjestaju nedostatak samopouzdanja. Rade ponekad opasan posao, ne smiju da puno talasaju jer znaju da ih ista ta drzava, koju kao stite, nece zastititi. Sve za malo para. Nije da sam im ja advokat, ali razmislite malo i o tome.
Inace, pred rat, kad sam polozio vozacki, imao sam u kratkom periodu tri male saobracajke (nisam bio kriv, majke mi). Sva tri puta isti drot dodje na uvidjaj. Treci put smo vec postali "raja" i kaze on meni: "jarane, bogami bi tebi bilo bolje da kupis kakav gumeni auto". :lol:

pirmin

Post by pirmin » 05/05/2007 11:11

Neki dan racija u Lincu(A)-trazili nekog dilera-crnca.

U pola noci specijalci upadaju mladjem bracnom paru bosanskog porijekla (Kasupovic) u stan i bacaju ih na pod.Gaze trudnu zenu koja se valja na podu i vice iz sveg glasa:"Moje dijete,moje dijete..." - majmuni ne reaguju.Covjeka joj polomise tako da tri sedmice nije sebi mogao doci i zbog toga ostao bez posla kao bravar/varilac.

Nakon nekog vremena neki od majmuna skonta uuups ...zajebali smo vrata,trebali smo na broj xy.

I nikome nista-idemo dalje. :x :x :x

IlijaLadin

Post by IlijaLadin » 05/05/2007 11:16

U nedjelju, pred Prvi maj, nekakva muzika uživo, to džigera, to galama, to raje... U jednom trenu, mi koji smo sjedili napolju jednog kafića, primijetismo kako se skuplja raja malo naviše oko neke kafane. U to vidiš i policijsko auto...
Nagrnu raja...
Nakon 20-tak minuta objašnjavaju nam:
"x se potukao sa c,v i b, a kad su već c i v htjeli s mosta bacit x dolazi policija. Veli jedan od policajaca: STOJ, DOŠLA JE POLICIJA!"

Eshek

Post by Eshek » 05/05/2007 11:40

pirmin wrote:Neki dan racija u Lincu(A)-trazili nekog dilera-crnca.

U pola noci specijalci upadaju mladjem bracnom paru bosanskog porijekla (Kasupovic) u stan i bacaju ih na pod.Gaze trudnu zenu koja se valja na podu i vice iz sveg glasa:"Moje dijete,moje dijete..." - majmuni ne reaguju.Covjeka joj polomise tako da tri sedmice nije sebi mogao doci i zbog toga ostao bez posla kao bravar/varilac.

Nakon nekog vremena neki od majmuna skonta uuups ...zajebali smo vrata,trebali smo na broj xy.

I nikome nista-idemo dalje. :x :x :x

Ne bih baš rekao...

Nach Razzia-Irrtum in Linz ist Frau schlaflos, Ehemann verlor Arbeit
LINZ. Vermummte Polizisten stürmten irrtümlich in die Wohnung eines Linzer Ehepaares. Die hochschwangere Esma Kasupovic musste mitansehen, wie ihr Mann überwältigt wurde. Fast drei Monate später hat sie "jedes Mal Angst, wenn jemand läutet."

Den Abend des 16. Februar wird Esma Kasupovic nicht so schnell vergessen. Ein Drogenfahnder klopfte an der Wohnungstür im so gennannten Krempl-Hochhaus in Linz. Ihr Mann Azam öffnete. Polizisten der Einsatzeinheit zur Bekämpfung der Straßenkriminalität stürmten die 45-Quadratmeter-Wohnung, zerrten ihn zu Boden und fesselten ihn. "Im Schock habe ich mich auf den Boden gesetzt, meinen Bauch gehalten und geschrien: ,Mein Baby, mein Baby'", sagt die 37-Jährige: "Ich habe so lange gewartet auf ein Kind und gebetet, dass alles gut geht."

Hochschwangere geschockt

Die Polizisten stellten rasch fest, dass sie sich in der Tür geirrt hatten. In der Nachbarwohnung wurde der verdächtige Drogendealer kurz darauf festgenommen. Der Einsatzleiter war aber nicht mehr dabei. Er kümmerte sich mit Kollegen um die geschockte, hochschwangere Frau: "Die Beamten haben sich entschuldigt, mir geholfen aufzustehen und mich auf das Bett zu setzen. Sie haben mir Wasser gebracht und angeboten, einen Arzt zu holen", sagt Esma Kasupovic: "Der Einsatzleiter hat auch danach öfter angerufen und gefragt, wie es mir geht."

Knapp einen Monat nach dem polizeilichen Überfall brachte sie ein gesundes Mädchen zur Welt und schickte den Polizisten per SMS die freudige Nachricht. Anesa kam zwei Tage früher als geplant. Das Paar lebt mit seiner Tochter nun in einer neuen Wohnung. "Wir waren damals beim Übersiedeln, als das passiert ist. Als es an der Tür der alten Wohnung geklopft hat, habe ich geglaubt, die Vermieterin mit dem Nachmieter kommt", sagt die Linzerin. Die Razzia hat sie so mitgenommen, dass sie "lange Zeit nur bei Licht einschlafen konnte". Ihr Mann war verletzt worden und verlor nach drei Wochen im Krankenstand seinen Job als Schweißer. "Er hat noch keine neue Arbeit, aber er führt Bewerbungsgespräche", sagt seine Frau.

Der Leiter des Landeskriminalamtes Rudolf Keplinger sagt: "Es ist ein schwerer Fehler passiert. Der Einsatzleiter war sehr betroffen." Die Staatsanwaltschaft wurde eingeschaltet. "Ich verstehe, dass die Polizei etwas gegen Drogendealer machen muss, aber sie muss ein bisserl mehr aufpassen", sagt Esma Kasupovic.

OÖnachrichten vom 05.05.2007

Image

IlijaLadin

Post by IlijaLadin » 05/05/2007 13:18

Pegaze, pobogu!
de da ja nešto nađem na kineskom pa postujem...
il prevedi il ne postiraj!

kaokakao

Post by kaokakao » 05/05/2007 16:08

na Ciglanama kod pijace zaustavi drot mog jarana i mene. jaran otvori prozor, drot trazi isprave, sve regulara i pita ga...
da ti postavim pitanje. pod A. da li obavezno vezivanje pod B. da pod C. ne
mi se shebali... :D

obuca

Post by obuca » 05/05/2007 18:04

IlijaLadin wrote:Pegaze, pobogu!
de da ja nešto nađem na kineskom pa postujem...
il prevedi il ne postiraj!

evo prevod ukratko: drotovi se zeznuli, kad su skontali izvinuli se. Tuzilastvo pokrenulo istragu. Zena rodila zdravu djevojcicu itd zivjeli sretno u linzu :D

IlijaLadin

Post by IlijaLadin » 05/05/2007 20:06

Mašala. 8)
Nek je sa bebom sve ok, a ovi će se sigurno zapitati šta sa policajcima. Valjda

Post Reply