Napadacu na dzamiju u Mostaru - nagodba

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Danko_Bananko

Napadacu na dzamiju u Mostaru - nagodba

Post by Danko_Bananko » 10/02/2007 01:06

MOSTAR - Tužiteljstvo Hercegovačko-neretvanskog kantona nagodilo se u petak s mostarskim Hrvatom Josipom Grbešom koji je priznao da je 10. oktobra 2006. godine projektilom iz ručnog bacača pogodio i oštetio džamiju u prigradskom naselju Jasenica, priopćilo je u petak Županijsko tužiteljstvo u Mostaru.

Nagodbom će Grbeš, nakon priznanja krivnje dobiti zatvorsku kaznu od godinu i pol, a optužnica ga neće teretiti za terorizam već za "izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti".

Kantonalni tužitelj Esad Maksumić je izjavio da se o nagodbi tužiteljstva s Grbešom treba izjasniti Kantonalni sud u Mostaru.

HINA

-- Interesantno.
Nedavno se nekolicina osudi na zatvorske kazne od 15 godina pod optuznicoom terorizma za djelo koje nisu pocinili, vec su eventualno imali namjeru pociniti.

Danas za pocinjeni klasicni teroristicki napad na vjerski objekt u vrijeme kad je u njemu vrlo lako moglo biti ljudi ( napad se dogodio uz sami vakat sabah namaza ), se odbija optuzba za terorizam i vrsi se nagodba sa klasicnim teroristom pod optuzbom izazivanja narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti ( za one koji ne znaju, pod istom optuzbom ce se suditi neni Fati Orlovic u Srebrenici ).

Kao kaznu za taj pocinjeni cin, a kao nagradu za priznanje istog ( valjda se tuzilastvu ne da na Sudu predstaviti jasne dokaze, pa im je prijeko potrebna nagodba ) dokazani terorist ce dobiti godinu i po zatvora.

Pokakim se ja na ovakve arsine.
Last edited by Danko_Bananko on 10/02/2007 15:10, edited 3 times in total.

ahmed&nedzad

Re: Napadacu na dzamiju u Mostaru - nagodba

Post by ahmed&nedzad » 10/02/2007 01:32

Danko_Bananko wrote:MOSTAR - Tužiteljstvo Hercegovačko-neretvanskog kantona nagodilo se u petak s mostarskim Hrvatom Josipom Grbešom koji je priznao da je 10. oktobra 2006. godine projektilom iz ručnog bacača pogodio i oštetio džamiju u prigradskom naselju Jasenica, priopćilo je u petak Županijsko tužiteljstvo u Mostaru.

Nagodbom će Grbeš, nakon priznanja krivnje dobiti zatvorsku kaznu od godinu i pol, a optužnica ga neće teretiti za terorizam već za "izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti".

Kantonalni tužitelj Esad Maksumić je izjavio da se o nagodbi tužiteljstva s Grbešom treba izjasniti Kantonalni sud u Mostaru.

HINA

-- Interesantno.
Nedavno se nekolicina osudi na zatvorske kazne od 15 godina pod optuzmom terorizma za djelo koje nisu pocinili, vec su eventualno imali namjeru pociniti.

Danas za pocinjeni klasicni teroristicki napad na vjerski objekt u vrijeme kad je u njemu vrlo lako moglo biti ljudi ( napad se dogodio uz sami vakat sabah namaza ), se odbija optuzba za terorizam i vrsi se nagodba sa klasicnim teroristom pod optuzbom izazivanja narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti ( za one koji ne znaju, pod istom optuzbom ce se suditi neni Fati Orlovic u Srebrenici ).

Kao kaznu za taj pocinjeni cin, a kao nagradu za priznanje istog ( valjda se tuzilastvu ne da na Sudu prestaviti jasne dokaze, pa im je prijeko potrebna nagodba ) dokazani terorist ce dobiti godinu i po zatvora.

Pokakim se ja na ovakve arsine.

Baš sam razmišljao da otvorim temu, kad sam čuo za nagodbu. Ovdje je sasvim jasno da se radi o dvostrukim aršinima, i o tome kakav je odnos prema muslimanima. Ko bi se sad trebao osjećati ugroženim?! :oops:

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 10/02/2007 01:43

Evo gledam, 42 učitavanja i niko da da komentar?! Valjda je sve jasno. :roll:

forUMASH

Post by forUMASH » 10/02/2007 01:50

.....nemam pojma kako to ide u Federaciji :roll: , mislim na sudstvo.....ko je "tuziteljstvo" (imenima i prezimenima) s kojim se nagodio.....

.....mislim da sljedecu izreku narod jos nije izmislio, a sve mi se cini da ce nam trebati........sta god je suprotno od one "kadija te tuzi, kadija ti sudi"....

.....valjda ima neki zalbeni rok.... :roll:

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 10/02/2007 02:16

Gargamel wrote:Evo gledam, 42 učitavanja i niko da da komentar?! Valjda je sve jasno. :roll:

a sta ces, da je kakvog narkomana prebio, bilo bi 10 strana do sad.

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 10/02/2007 03:19

zoom66 wrote:
Danko_Bananko wrote:
Gargamel wrote:Evo gledam, 42 učitavanja i niko da da komentar?! Valjda je sve jasno. :roll:

a sta ces, da je kakvog narkomana prebio, bilo bi 10 strana do sad.

danas vec jednom opsovah: jebo ti nas. i opet se necu izvinuti na psovki...:cry:

evo i ja ti halalim :D

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 10/02/2007 04:24

:x :? :x
Jadna majko sta bi se sve uradilo da je kojom prilikom neki Bosnjak ispalio neki projektil na crkvicu :-)
Svasta smo pretrpili, trpimo sad, a sta cemo jos tekar :-?

amalka

Post by amalka » 10/02/2007 09:54

Nista drugo nisam ni ocekivala :roll: :roll: :x

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 10/02/2007 10:03

Bosanac_21 wrote::x :? :x
Jadna majko sta bi se sve uradilo da je kojom prilikom neki Bosnjak ispalio neki projektil na crkvicu :-)
Svasta smo pretrpili, trpimo sad, a sta cemo jos tekar :-?

i ja sam se to pitao
što se tiče ovog teroriste, jasno je da ga hrvati štite, čuj nagodba, mogao je nekoga ubiti a oni njemu nagodba
onaj pop je govorio za Fatu Orlović da je bacala kamene gromade na crkvu :D , pa on nije normalan

amrino

Post by amrino » 10/02/2007 10:14

Ja sam u soku!!! :shock:
Neka neko ponovo napise koliko su dobili oni momci kazne- za terorizam...i svi zakukali da je malo...kao trebali su dozivotnu dobiti!
Sto je najgore oni nisu nista uradili- planirali su a ovaj monstrum je pogodio munaru dzamije u vrijeme Ramazana dok su ljudi na sehur ustajali!
o KAKVOJ PRAVDI MI U OVOJ ZEMLJI PRICAMO?
Kako naprijed kada se ovakve stvari desavaju?
:oops:

terapija

Post by terapija » 10/02/2007 10:16

Dobro si, je'o ti nas.

Ali koliko god krivim okolinu, toliko smo krivi mi.
Moramo priznati sebi, bosnjaci su prodane duse.
Na zalost, cast izuzecima, ali nikad necemo znati za sebe.
Mater cemo prodati za saku vlasti i/ili maraka

nesvrstan

Post by nesvrstan » 10/02/2007 10:42

Nemojte ljudi tako, sve je ovo pod kontrolom.

I dio je mnogo vaznijeg plana - popravljanje odnosa (citaj - dila) izmedju Bosnjaka i Hrvata u Mostaru.

Ne znam ko sada predstavlja Hrvate, ali zna se ko je preuzeo Bosnjacki volan - onaj koji ga nikad nije ni ispustao, samo se malo odmorio. Mnogi ce pomislit na Hareta...greska

Herzlich Willkomen Herr Saffet !

Evo donio si nam strane ulagace (koje jebeno ulaganje, ljudi uzimaju sve najatraktivnije lokacije u Mostaru!), tvoja Marioneta Heco dade svu energetiku tvojim austrijancima, evo ga i sa kriminalcem Mijom se dogovorio (a kako je samo lajo o njemu prije par dana!), tvoji asustrijanci ce uz pomoc tvog Brankovica dobiti i autoput...

10% od PORR-a, 10% od Brajkovica, 15% od hidrocentrala, 20% od autoputa....

100% BiH !

vatana

Post by vatana » 10/02/2007 10:43

Ne znam sta vise ocekujes, kakve reakcije, sta uopste?
Svi su svega siti, svima je svega preko glave. Sta vise u ovoj drzavi moze iznenadit, zaprepastit nekoga?
Nista!!!

Davno smo mi svi oguglali ;)

urbanagerila

Post by urbanagerila » 10/02/2007 11:19

sasma ocekivato ... :D ... meni nije jasno kako nekome moze biti cudno nakon svega sto se sistemski desava i planira .... specijalni rat bjesomucno traje i ishod je izvjestan ... :D

biscanka84

Post by biscanka84 » 10/02/2007 13:12

sudija je Bosnjak i mogu misliti da se samo zeli dokazati Hrvatima-dok se Hrvati i Srbi zajedno ismijavaju "glupom Muji"

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 10/02/2007 14:43

Nazalost, ovakve stvari se u buducnosti mogu sprecavati jedino tako da Bosnjaci izadju na ulice i porazbijaju jedan citav gradi kazu : DOSTA !!!

Ne Dosta ko ovaj pokret sto na SAX-u nasta :D , vec dosta da stvarno pomahnitaju jednom.
Ovako ce se perverzije samo nastavljati !

Ali nazalost, Bosnjo je i gluh i slijep, dok mu ne potamane prve komsije , a onda njemu zakucaju na vrata.

Tad se tek upita : " Sta bi ?"

E dzabe ti se tad pitat moj Bosnjo !!!
Jer si se vec davno navikao na ulogu WC skoljke u koju svak istrese teret, pusti vodu, pa ti smrdi onda.

A sto se tice ovog slucaja, predvidjam jedno glatko privodjenje kraju. Najvise sto se moze ocekivati da kakva fukara od bosnjackog politicara da kakvu izjavu u kojoj ce se haman izvinuti sto je dzamija stala na put zolji, i iz dubine duse zamoliti da se odluka o nagodbi preispita :roll:

PS. Podsjeti me zoom na onu Hadzihafizbegovicevu monodramu ( jel se tako to naziva, slab sam sa kazalisnom tematikom ) iz ratnog perioda, kad prica sahat vremena o naivnosti Bosnjaka, i onda na kraju zakljuci :

Hebo JA NAS !

Kwaheri

Post by Kwaheri » 10/02/2007 16:33

... i nemaju nikoga koga se ne moze kupiti za shaku kuna...

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 11/02/2007 19:47

zena wrote:... i nemaju nikoga koga se ne moze kupiti za shaku kuna...

Imaju, samo su uhljupi takve potisnuli u treci ili cetvrti red, da im ne smetaju

krkanko

Post by krkanko » 11/02/2007 20:14

Zato da se radi o nekom incidentu vehabija bilo bi 48stranica napisano. Dzamija nije vazna, ko jos danas ide u dzamiju :-) :roll: :(

amrino

Post by amrino » 12/02/2007 08:38

krkanko wrote:Zato da se radi o nekom incidentu vehabija bilo bi 48stranica napisano. Dzamija nije vazna, ko jos danas ide u dzamiju :-) :roll: :(

Ma ne 48 stranica nego 48 tema!!! :oops:

Predlazem da ubuduce bojkotujemo slicne teme!!! :x

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/02/2007 10:22

biscanka84 wrote:sudija je Bosnjak i mogu misliti da se samo zeli dokazati Hrvatima-dok se Hrvati i Srbi zajedno ismijavaju "glupom Muji"

Sreca pa si ti to napisala, a ne neki od dezurnih ostalista :roll:

Ljudi u toj istoj vlasti HNK sjede i Bosnjaci, i Hrvati i Srbi, isto kao i u sudu. U petak sam do sitnih sati sjedio sa ljudima iz mjesnih zajednica koje cine iskljucivo Bosnjaci, u kojima se tradicionalno glasa za Bosnjake vec deset dvanaest godina i koje su ti isti Bosnjaci prodali!!!

Hoce li doci ljudima ikada iz guzice u glavu i prije nego zaokruzi stranku da pocnu gledati imena ljudi koji u tom trenutku predstavljaju tu stranku kao i imena ljudi koje ce stranka staviti na kljucne funkcije ove nazovi drzave? Kao i da ljude gledaju po tome sta i kome su uradili a ne po tome jesul' "nasi" ili anamo njihovi? :x

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 12/02/2007 18:27

_BosanaC wrote:
biscanka84 wrote:sudija je Bosnjak i mogu misliti da se samo zeli dokazati Hrvatima-dok se Hrvati i Srbi zajedno ismijavaju "glupom Muji"

Sreca pa si ti to napisala, a ne neki od dezurnih ostalista :roll:

Ljudi u toj istoj vlasti HNK sjede i Bosnjaci, i Hrvati i Srbi, isto kao i u sudu. U petak sam do sitnih sati sjedio sa ljudima iz mjesnih zajednica koje cine iskljucivo Bosnjaci, u kojima se tradicionalno glasa za Bosnjake vec deset dvanaest godina i koje su ti isti Bosnjaci prodali!!!

Hoce li doci ljudima ikada iz guzice u glavu i prije nego zaokruzi stranku da pocnu gledati imena ljudi koji u tom trenutku predstavljaju tu stranku kao i imena ljudi koje ce stranka staviti na kljucne funkcije ove nazovi drzave? Kao i da ljude gledaju po tome sta i kome su uradili a ne po tome jesul' "nasi" ili anamo njihovi? :x

Insan kad je smece, smece je bez obzira bio moj ili anamo njihov !

Ali problem toga sto ti pises je u tome sto nemas alternativu. Ako je alternativa SDP, onda bih se ja uvijek zahvalio na toj alternativi.

Ako je alternativa neko poput Komsica, razmislio bih.

Ali kako god da okrenes, malo je ljudi koji su prava alternativa.
Ima ih sacica u svim strankama, ali se gube u sivilu mamlaza.

Da ne govorim za neke lokalne razine, tu su haman svi isti.

Post Reply