NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#1 NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by sahara1428 »

Vlasenica: Policajac Igor Lukić pregazio automobolim povratnika Mehmeda Kuljančića

Prije nekoliko dana Saff je obavijestio javnost kako je srpska policija u Vlasenici pretukla braću Mehmeda i Hasrudina Kuljančića. Tada smo upozorili bošnjačke političare da se spriječi policija RS-a u maltretiranju bošnjačkih povratnika. Nažalost, niko ništa nije poduzeo. Danas poslije podne je srpski policajac Igor Lukić automobilom udario Mehmeda Kuljančića.

Nazvali smo Halimu Kuljančić, majku Mehmeda Kuljančića koja se nalazi u Policijskoj stanici Vlasenica. Majka Halima je teško potresena ovim događajem. “Ja ne znam kako ću završiti današnji post. Ubili su mi muža u ratu a sada mi nasrću na djecu. Ja ne znam više šta da radim”, govori nam majka Halima kroz jecaj. Još jednom pozivamo bošnjačke političare da poduzmu hitne mjere. Očito je da su srpski ekstremi odlučni da idu do kraja sa svojim prijetnjama. Život Mehmeda Kuljančića i njegovog brata je u opasnosti.

U razgovoru sa Mehmedom doznajemo da je on danas sa bratom stajao u centru grada kada je na njih naletio policajac Igor Lukić sa automobilom. “Pokupio me je automobilom, nosio me je pet šest metara na haubi. Bio sam onesviješten i zgruhan kada su me probudili u vlaseničkoj bolnici. Odmah su me prebacili u Zvornik gdje je došlo pet – šest policajaca koji su se veoma grubo ponašali. Vadili su mi krv za test na drogu i alkohol. Očito je da žele da me proglase pijanim ili drogiranim kako bi zaštitili Lukića”. Mehmed je na svoju ruku napustio zvorničku bolnicu i uputio se u Tuzlu na liječenje.
Ovako policija RS-a preko srpskih medija štiti policajca koji je pregazio bošnjačkog povratnika u Vlasenici

Prije dva sata objavili smo kako je policajac Igor Lukić pregazio automobilom Mehmeda Kuljančića u Vlasenici. Policija RS-a je ekspresno reagirala u prikrivanju ovog zločina. Odmah su pokrenuli kampanju na prikrivanju zločina i optuživanja Mehmeda Kuljančića da je on napao policajca. Ovo je još jedan dokaz da srpska policija radi šta hoće od Bošnjaka u manjem bh. entitetu, a da bošnjački političari šute kao da se ništa ne dešava.

Otvoreno prozivamo Muju Hadžiomerovića i Dževada Mahmutovića za nebrigu, smatramo da su svojom nebrigom ostavili Mehmeda Kuljančića i njegovu porodicu na cjedilu, prepustili su ih četničkim hordama u Vlasenici.

LINK za sramni tekst u kojem policija RS prikriva zločin i optužuje Mehmeda Kuljančića. Tekst sa portala BN je osim prikrivanja zločina i širenje mržnje prema Mehmedu Kuljančiću. Najbolji dokaz za to su komentari ispod teksta koje ostavljaju čitaoci portala TV BN.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#2 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by krater »

sahara1428 wrote:
Vlasenica: Policajac Igor Lukić pregazio automobolim povratnika Mehmeda Kuljančića

Prije nekoliko dana Saff je obavijestio javnost kako je srpska policija u Vlasenici pretukla braću Mehmeda i Hasrudina Kuljančića. Tada smo upozorili bošnjačke političare da se spriječi policija RS-a u maltretiranju bošnjačkih povratnika. Nažalost, niko ništa nije poduzeo. Danas poslije podne je srpski policajac Igor Lukić automobilom udario Mehmeda Kuljančića.

Nazvali smo Halimu Kuljančić, majku Mehmeda Kuljančića koja se nalazi u Policijskoj stanici Vlasenica. Majka Halima je teško potresena ovim događajem. “Ja ne znam kako ću završiti današnji post. Ubili su mi muža u ratu a sada mi nasrću na djecu. Ja ne znam više šta da radim”, govori nam majka Halima kroz jecaj. Još jednom pozivamo bošnjačke političare da poduzmu hitne mjere. Očito je da su srpski ekstremi odlučni da idu do kraja sa svojim prijetnjama. Život Mehmeda Kuljančića i njegovog brata je u opasnosti.

U razgovoru sa Mehmedom doznajemo da je on danas sa bratom stajao u centru grada kada je na njih naletio policajac Igor Lukić sa automobilom. “Pokupio me je automobilom, nosio me je pet šest metara na haubi. Bio sam onesviješten i zgruhan kada su me probudili u vlaseničkoj bolnici. Odmah su me prebacili u Zvornik gdje je došlo pet – šest policajaca koji su se veoma grubo ponašali. Vadili su mi krv za test na drogu i alkohol. Očito je da žele da me proglase pijanim ili drogiranim kako bi zaštitili Lukića”. Mehmed je na svoju ruku napustio zvorničku bolnicu i uputio se u Tuzlu na liječenje.
Ovako policija RS-a preko srpskih medija štiti policajca koji je pregazio bošnjačkog povratnika u Vlasenici

Prije dva sata objavili smo kako je policajac Igor Lukić pregazio automobilom Mehmeda Kuljančića u Vlasenici. Policija RS-a je ekspresno reagirala u prikrivanju ovog zločina. Odmah su pokrenuli kampanju na prikrivanju zločina i optuživanja Mehmeda Kuljančića da je on napao policajca. Ovo je još jedan dokaz da srpska policija radi šta hoće od Bošnjaka u manjem bh. entitetu, a da bošnjački političari šute kao da se ništa ne dešava.

Otvoreno prozivamo Muju Hadžiomerovića i Dževada Mahmutovića za nebrigu, smatramo da su svojom nebrigom ostavili Mehmeda Kuljančića i njegovu porodicu na cjedilu, prepustili su ih četničkim hordama u Vlasenici.

LINK za sramni tekst u kojem policija RS prikriva zločin i optužuje Mehmeda Kuljančića. Tekst sa portala BN je osim prikrivanja zločina i širenje mržnje prema Mehmedu Kuljančiću. Najbolji dokaz za to su komentari ispod teksta koje ostavljaju čitaoci portala TV BN.
Image
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by It_is_a_Leclerc »

To što je neko Bošnjak ga ne čini apsolutno i per se nevinim, kao što i činjenica da je neko Srbin ga ne čini automatski - "četničkom hordom", "koljačem željnim muslimanske krvi" i slično. Dakle, tu da se odmah razumijemo. Konkretan slučaj je očigledno domen javnog reda i mira, i u jednakoj mjeri u kojoj je Mehmed možda zaista mirno stajao, kad ga je policajac pokupio automobilom, je moguća i suprotna situacija - da je lik stvarno podletio pod auto, nesretnim slučajem, ovim ili onim povodom, nebitno.

Čak i da jeste napadnut jer je povratnik (a i ta opcija kao i sve druge vrlo je prirodna i moguća), ne vidim šta bi to bošnjački političari mogli uraditi tim povodom? "Oštro osuditi", "pozvati na mir i toleranciju"? Don't dream dreams. RS je van bilo kakvog, hoćete političkog, hoćete nekog drugog utjecaja bošnjačkih političara, kojima, ruku na srce, takav status i ne pada pretjerano teško.

Jedino što u ovakvim situacijama poražena, gubitnička, do koljena potučena tzv. "pro-bosanska" agenda može je inzistirati na relaksaciji situacije u lokalnim zajednicama kako bi bošnjačke povratničke zajednice mogle mirno i koliko-toliko normalno živjeti. Ma koliko se to nama, iz perspektive ugodnosti federalnog patriotizma, činilo groznim - Bošnjacima u RS je živjeti sa Srbima i pored njih.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#4 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by PM72 »

Pošto jako dobro znam prilike i neprilike povratničkog života u RS,mogu reći da treba saslušati obje strane.Sve mi se čini da ni "Mehmedovo nije za Ramazana".Čitao sam da je privođen više puta i da mu je kuću pretresala jedinica za podršku.Dakle,neki hairlija.
Mene je policija zaustavila barem 50 puta.Nikad nisam imao ni najmanjeg problema.Prisustvovao sam uviđaju policije RS kad je obijena jedna bošnjačka kuća.Profesionalno odrađeno a provalnik vrlo brzo pronađen i procesuiran.To da neko stoji i da ga policajac namjeno udari svojim vozilom samo zato što je Bošnjak i da ga vuca nekoliko metara za mene je nevjerovatno.Da se tako nešto zaista dogodi isti bi ostao bez posla.Postoje ozljedni listovi,uviđaji,sud,komisija za žalbe i slično.

To i ako je bilo onda je nešto između njih dvoje lično.To je već drugi padež.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by KB9 »

mozda je pripadnik nebeskog naroda slavio noletovu pobjedu

ako se o tome radi onda je opravdano
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#6 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by BHCluster »

Ne talasaj.
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#7 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by ze kalanga »

PM72 wrote:Pošto jako dobro znam prilike i neprilike povratničkog života u RS,mogu reći da treba saslušati obje strane.Sve mi se čini da ni "Mehmedovo nije za Ramazana".Čitao sam da je privođen više puta i da mu je kuću pretresala jedinica za podršku.Dakle,neki hairlija.
Mene je policija zaustavila barem 50 puta.Nikad nisam imao ni najmanjeg problema.Prisustvovao sam uviđaju policije RS kad je obijena jedna bošnjačka kuća.Profesionalno odrađeno a provalnik vrlo brzo pronađen i procesuiran.To da neko stoji i da ga policajac namjeno udari svojim vozilom samo zato što je Bošnjak i da ga vuca nekoliko metara za mene je nevjerovatno.Da se tako nešto zaista dogodi isti bi ostao bez posla.Postoje ozljedni listovi,uviđaji,sud,komisija za žalbe i slično.

To i ako je bilo onda je nešto između njih dvoje lično.To je već drugi padež.
Apsolutno, samo što se kod nas prečesto i gotovo po automatizmu pravi ta ograda ovaj je naš dobar je, onaj je njihov kriv je.

Sjećam se recimo dva konkretna događaja i dvije vrste percepcija. U jednom slučaju se radi o povratnici Bošnjakinji. Imala je nekih nesporazuma, na vrata joj došla dva policajca, prijetila im je, nije dozvoljavala da obave radnju zbog koje su došli, bila agresivna, spremna na fizički obračun. Popila je šamarčinu. Ubrzo nakon toga, uslijedilo je pisanje medija "Napadnuta povratnica", "Pretučena povratnica od strane policije RS"...

Radilo se o rutinskoj kontroli policije, koja je donijela nalog da pregleda dom te žene, zbog sumnje da se bave kriminalom. Šamar je dobila od policajca, koji je takođe Bošnjak. U društvu mu je bio Srbin... Poenta priče, porodica te žene se bavi nezakonitim radnjama...

U drugom slučaju napadnut Srbin u jednom mjestu u Federaciji... Ide medijska percepcija "Napadnut Srbin u federalnom"... Tek posle nekoliko dana se dolazi do podatka da su ga napali Bošnjak i Srbin zajedno, zbog nekih neizmirenih računa, ovaj se navodno bavio preprodajom nekog materijala, zeznuo jednog i drugog, obojici prodao jednu stvar i uzeo duple pare.

I naravno ovakvih slučajeva je gomila... Pretpostavljam da svi koji živimo u BiH bez obzira kako se zvali nemamo problem zbog toga što jesmo, ako ga ne želimo imati.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#8 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by PM72 »

Pretpostavljam da svi koji živimo u BiH bez obzira kako se zvali nemamo problem zbog toga što jesmo, ako ga ne želimo imati.
:thumbup:

Ja znam za slučaj Bošnjaka povratnika koji je u kafani tražio belaja.Popio pa se pomamio.Počeo vrijeđati,psovati i prijetiti.gazda ga smirivao i molio da prestane jer će ga neko napasti.Ovaj se još više uzjogunio.U neka doba je dvojci Srba dozlogrdilo i skočili su da ga biju.Druga dvojca skočili da razvade i da spriječe belaj.Jer bi bilo "prebili povratnika" i slične parole.Ja kažem da mu je bilo sevap opaliti koju iza ušiju.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#9 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by Danguba »

Znao sam ja da tu nesto smrdi. Pomahnitali povratnici ne znaju sta ce od sebe.
VLASENICA - Mehmed Kuljančić (22) iz Vlasenice osumnjičen je da se juče bacio na vozilo policajcu Igoru Lukiću, dok je Mehmedov brat Harsudin (26) osumnjičen da je ovom policijskom službeniku prijetio, te da mu je psovao majku. To je "Nezavisnim" potvdio policijski izvor, koji ističe da se Lukić obratio Policijskoj stanici Vlasenica juče u 16.25 časova, te prijavio da mu je, dok je vozio privatno vozilo, te nije bio na dužnosti, Mehmed bacio na automobil, a zatim pao sa haube na asfalt.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... ici/373279
Uskoro ce stati ispred cijevi dok metak leti...pa me podsjeti na onoga sto se okliznuo i tako par puta naletio na noz.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#10 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by Nadzorna_ploca »

Haha hitio se pod auto. Zemlja apsurda i lazi i novinarskog sljama.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#11 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by commendatore »

treba tuc povratnike jer u pravilu oni naprave neki belaj ha ja a i zgazit autom..... valjda ni onima u 500 masovnih grobnica nije bilo maslo za Ramazana pa su ih prevaspitavali po pet puta.....

.... mozda je Ratko Mladic bio u pravu ha ja..... :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#12 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by dječak sa šibicama »

Kad se pravis mangup pred policijom...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#13 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by LBVIEW »

dječak sa šibicama wrote:Kad se pravis mangup pred policijom...
Jesi li vidio sto je mangup,ne boji se baciti pod auto.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#14 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by LBVIEW »

PM72 wrote:
Pretpostavljam da svi koji živimo u BiH bez obzira kako se zvali nemamo problem zbog toga što jesmo, ako ga ne želimo imati.
:thumbup:

Ja znam za slučaj Bošnjaka povratnika koji je u kafani tražio belaja.Popio pa se pomamio.Počeo vrijeđati,psovati i prijetiti.gazda ga smirivao i molio da prestane jer će ga neko napasti.Ovaj se još više uzjogunio.U neka doba je dvojci Srba dozlogrdilo i skočili su da ga biju.Druga dvojca skočili da razvade i da spriječe belaj.Jer bi bilo "prebili povratnika" i slične parole.Ja kažem da mu je bilo sevap opaliti koju iza ušiju.
A ja znam slucaj onih klinaca u Prijedoru koje prebise zbog "pogresnih" imena,a tvoja malenkost
ih optuzi kako su izazivali. :-)
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#15 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by Lug »

PM72 wrote:
Pretpostavljam da svi koji živimo u BiH bez obzira kako se zvali nemamo problem zbog toga što jesmo, ako ga ne želimo imati.
:thumbup:

Ja znam za slučaj Bošnjaka povratnika koji je u kafani tražio belaja.Popio pa se pomamio.Počeo vrijeđati,psovati i prijetiti.gazda ga smirivao i molio da prestane jer će ga neko napasti.Ovaj se još više uzjogunio.U neka doba je dvojci Srba dozlogrdilo i skočili su da ga biju.Druga dvojca skočili da razvade i da spriječe belaj.Jer bi bilo "prebili povratnika" i slične parole.Ja kažem da mu je bilo sevap opaliti koju iza ušiju.
ovo iz vesele sveske.. cuj gazda molio, dvojica da biju, dvojica da razvade, a najjace, jer bi bilo "prebili povretnika" i to pod navodnicima.. :lol: :izet:
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#16 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by Zokipfc »

Jah, sci-fi scenario..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by insomnia78 »

MUP pc-a bastini tradiciju genocida, rame uz rame sa VRS, ko ce njima bilo sta vjerovati

Naravno, relativizatori su vec tu :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#18 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by Danguba »

Mehmed Kuljančić teroriše Vlasenicu :lol: :lol:

Mehmed Kuljančić iz Vlasenice već mjesecima pravi nered. U poslednje vrijeme sve češće ulazi u sukobe, kako sa stanovnicima ove opštine, tako i sa pripadnicima policijske stanice u Vlasenici.


Utorak, 07.06.2016. | 19:36

Na profilima na društvenim mrežama Kuljančić širi vjersku i međunacionalnu netrpeljivost, a očevici kažu da je stalno naoružan, te da se nerijetko kroz Vlasenicu vozi skupocijenim autombilom na kojem je istaknuta ratna zastava tzv. Armije BiH.

Posljednji u nizu izgreda bio je danas, kada je ponovo napao policajca Igora Lukića, koji ga je nedavno zaustavio u redovnoj kontroli saobraćaja. Prvi napad na Lukića izvršili su braća Kuljančić odmah po zaustavljanju njihovog automobila.

Tada su iz policajčeve ruke istrgli dokumenta i pobjegli. Nedugo potom ih je uhapsila Jedinica za podršku.

Očevici kažu da je još sinoć Mehmed Kuljančić pratio Lukića i prijetio mu, a danas mu je automobilom prepriječio put, izašao iz auta i počeo da udara Lukićev automobil nogama, psujući mu “majku četničku” i prijeteći ubistvom.

Ovi pojedinci neprestano šire mržnju prema Srbima u Vlasenici, te narušavaju bezbjednost građana a prema dosadašnjim iskustvima ni policija ne može da im se uspješno suprotstavi, kažu očevici i pitaju ko će i kada riješiti ovaj problem. :lol:

(BN)
Opet srpska nejac ugrozena u Vlasenici. :-) :D

Vjerovatno da se radi o nekoj braci koji su malo nabildani, policajcu ''koji ce njih srediti'' ali ovo brate, ne moze covjek nego da se smije. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by insomnia78 »

Dje su sada Boutros Boutros-Ghali i Florence Hartmann da osude ovaj atak na policijsku nejač?
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#20 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by karanana »

vozilo nakon napada pretrpilo manja ostecenja te je nakon intervencije automehanicara pusteno na kucno lijecenje.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#21 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by Jimmy McNulty »

Ma odmah je jutros bilo jasno o čemu je riječ. Dvojica kabadahija koji su navikli silu prosipat vjerovatno naletili na jednog od rijetkih ispravnih drotova, skontali da će najebat pa se sjetili da se uvijek mogu vadit na nacionalizam. Treba im od bubrega odbit jer će se nekad vjerovatno desit da će neko bit maltretiran samo što je Bošnjak povratnik a ko će mu vjerovat kad vidiš čime se stoka iz njegovog tora služi.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#22 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by PM72 »

Lug wrote:
PM72 wrote:
Pretpostavljam da svi koji živimo u BiH bez obzira kako se zvali nemamo problem zbog toga što jesmo, ako ga ne želimo imati.
:thumbup:

Ja znam za slučaj Bošnjaka povratnika koji je u kafani tražio belaja.Popio pa se pomamio.Počeo vrijeđati,psovati i prijetiti.gazda ga smirivao i molio da prestane jer će ga neko napasti.Ovaj se još više uzjogunio.U neka doba je dvojci Srba dozlogrdilo i skočili su da ga biju.Druga dvojca skočili da razvade i da spriječe belaj.Jer bi bilo "prebili povratnika" i slične parole.Ja kažem da mu je bilo sevap opaliti koju iza ušiju.
ovo iz vesele sveske.. cuj gazda molio, dvojica da biju, dvojica da razvade, a najjace, jer bi bilo "prebili povretnika" i to pod navodnicima.. :lol: :izet:
Zaboli me hoćeš li vjerovati ili nećeš ali tako je bilo.Rijetki su slučajevi da je neki povratnik imao problem samo radi imena.Rijetki.Većinom su to neki talovi,dugovi,zamjeranja ili svađa oko međe,upala stoka u baštu,neko nekom odsjekao drvo i slično.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by insomnia78 »

Neko zasteko tespih, clansku IZ, ilmihal...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by insomnia78 »

Kako god, zajebana situacija
Od ove dvije strane ne znas ko je vise sklon lazima
Dal Saff ili Muppc
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#25 Re: NAPAD NA POVRATNIKE U RS-u

Post by Danguba »

Jimmy McNulty wrote:Ma odmah je jutros bilo jasno o čemu je riječ. Dvojica kabadahija koji su navikli silu prosipat vjerovatno naletili na jednog od rijetkih ispravnih drotova, skontali da će najebat pa se sjetili da se uvijek mogu vadit na nacionalizam. Treba im od bubrega odbit jer će se nekad vjerovatno desit da će neko bit maltretiran samo što je Bošnjak povratnik a ko će mu vjerovat kad vidiš čime se stoka iz njegovog tora služi.
To si CPHA javila. :D
Post Reply