Najvaznije o Banja Luci

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#26

Post by neko iz mase »

hajmo sad novu temu
kako je nastala vrbanja :D
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#27

Post by violentjack »

Niset mogli nista

Znao sam tipa jednog iz Mejdana..samo pohvale o Srbima..iako su ga protjerali

A nije bilo sela Bosnjackih tamo vec 80 godina od marsa smrti

Mozda niste znali da do 1 svjetskog rata Laktasi bijase Bosnjacko selo..kao i Trn i okolica Bl :roll:
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#28

Post by violentjack »

neko iz mase wrote:hajmo sad novu temu
kako je nastala vrbanja :D
Od Vrbasa.. :lol:

Kao i Ugar
jokeren
Posts: 176
Joined: 04/02/2005 18:48

#29

Post by jokeren »

Panasonic,
ne obracaj paznju na papke i njihovo podjebavanje. Tvoje obrazlozenje za 'banja' je tacno koliko i ono drugo, jer nikada nije sa sigurnoscu utvrdjeno zasto je grad dobio to ime. Nisi ti kriv sto neko ne vidi dalje od nosa. Pola ih ni ne zna gdje je Abacija, Sokolovac ili ko je Ale i slicne stvari, a kamoli da znaju otkud 'banja' u imenu.

Zivis li sada u Banjaluci i´li si vani?
Iz kojeg si kvarta?

JA sam zivio u Novoj Varosi. Presernova 12. Imam tamo gajbu i dalje, ali cu je najvjerovatnije prodati da uzmem nesto na moru. Nudio mi je frajer 45.000 € (1500 KM/kvm), ali nisam htio prodati, jer jos nisam skupio ostatak love.
Last edited by jokeren on 04/02/2005 23:40, edited 1 time in total.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#30

Post by violentjack »

A nisi iz Lausa :-) :-) :-)
jokeren
Posts: 176
Joined: 04/02/2005 18:48

#31

Post by jokeren »

violentjack wrote:A nisi iz Lausa :-) :-) :-)
Nije iz Lausa, nego sa Lausa... Banjalucanine :roll:
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#32

Post by violentjack »

Pa sa .jer je Laus bilo selo do prije 20 godina sa 3 kuce :-) :-) :-) :-) :-)
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#33

Post by violentjack »

Iz oznacava pojedini kvart grada..kao da nisi iz tog dijela ..ili doticnog dijela
:roll:
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#34

Post by Saian »

violentjack wrote:A nisi iz Lausa :-) :-) :-)
ovo postaje tuzno vileni :roll: :roll:

Abacija kod gradskog mosta, u blizini je rahmetli Nechko Sasivarevich, otac Fuada fudbalera Segeste, Dinama pa i Sarajeva, imao istoimeni restoran, Ale-ta sam vidio prije 4 godine kad sam bio u Stupnici na dzenazi moje rahmetli majke, stari mi dao neku lovu da mu dam, znam ko je Ale samo iz pricha starijih, kazu da je znao chitav album zivotinjskog carstva napamet, ti mu kazesh broj on tebi zivotinju, prodavao te chokoladice :roll: :roll: :( mene ovakve priche samo rastuzhe
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#35

Post by Saian »

aj vileni na krvne grupe, lijechi probavu :roll: :roll:
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#36

Post by violentjack »

Kako se zove ona velika cevabdzinica u Banja Luci..imala je nekako sportsko ime

Blizo Borika cini mi se...e jesam pojeo one velike Banjalucke cevape sa bilim lukom..eh

Ah somun je zakon Banjalucki :-D
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#37

Post by Panasonic »

violentjack wrote:Kako se zove ona velika cevabdzinica u Banja Luci..imala je nekako sportsko ime

Blizo Borika cini mi se...e jesam pojeo one velike Banjalucke cevape sa bilim lukom..eh

Ah somun je zakon Banjalucki :-D
Kod mene je odmah pored kuce bila pekara :D
20m od kuce je bio Vrbas :D
Mejdan, najljepse mjesto u Banja Luci :D
jokeren
Posts: 176
Joined: 04/02/2005 18:48

#38

Post by jokeren »

Panasonic wrote:
violentjack wrote:Kako se zove ona velika cevabdzinica u Banja Luci..imala je nekako sportsko ime

Blizo Borika cini mi se...e jesam pojeo one velike Banjalucke cevape sa bilim lukom..eh

Ah somun je zakon Banjalucki :-D
Kod mene je odmah pored kuce bila pekara :D
20m od kuce je bio Vrbas :D
Mejdan, najljepse mjesto u Banja Luci :D
Da nije Culumova pekara kod Hilmije? Ustvari mora biti, jer nema druge u Mejdanu, a da je uz Vrbas. Ima u Potoku Ziskova pekara preko puta Halimine kafane (Haskici) , ima u Pionirskoj kod Stupnice, i ima pekara Muje Imamovica na Sehitluckom putu kod Alibabe, ali to su vec Sitari.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#39

Post by Panasonic »

jokeren, ta je pekara kod Alibabe. ;)

Ali nisu to Sitari nego je to Mejdan 2

Sitari su jedno 500-1000m nakon Alibabe
jokeren
Posts: 176
Joined: 04/02/2005 18:48

#40

Post by jokeren »

Panasonic wrote:jokeren, ta je pekara kod Alibabe. ;)

Ali nisu to Sitari nego je to Mejdan 2

Sitari su jedno 500-1000m nakon Alibabe
Ok, ja sam sve kontao da Sitari pocinju nekako odmah iza Alibabe. Znaci Sitari pocinju tek negdje kod prodavnice na onom platou. Cini mi se da se tako i zvala - Sitari. Imao sam ja tetku u Sitarima. Bila je staza iza te prodavnice, precica kojom se moglo pjeske popeti do tetkine kuce. A tamo kuda se dolazilo autom djeca se vazda sankala zimi.(makadamski put uzbrdo, malo nize prodavnice). Kratko, al strmo :)

Mog su oca iz Mujine pekare odveli na radnu obavezu.
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#41

Post by neko iz mase »

i ja sam vala kontao da sitari pocinju od alibabe
jokeren
Posts: 176
Joined: 04/02/2005 18:48

#42

Post by jokeren »

neko iz mase wrote:i ja sam vala kontao da sitari pocinju od alibabe
sad se sjecam da mi je i otac govorio da Sitari ne pocinju tu, ali tako je to kad sebi covjek jos ko dijete nesto uvrti u glavu. A znam da vecina ne znaju gdje pocinje, a gdje zavrsava Nova Varos. Nova Varos je opasana ulicama Vinterhalterova - Milana Radmana - Njegoseva - Pave Radana. Najmanja MZ u BL, ali smo i pored toga imali dosta travnjaka i zelenila. Moja zgrada (Presernova 10-14) je u dva navrata dobila nagradu kao stambena zgrada sa najljepsim parkom u BL (glavni rival nam je bila jedna zgrada u Kobaslicevoj na Hisetima), ali to najvecim dijelom zahvaljujuci Mihailovic Branku koji ga je svakodnevno odrzavao i galamio nas djecu svaki put kad pretrcimo preko trave odlazeci ili vracajuci se iz skole (O.S. Georgi Stojkov Rakovski aka Bugarska) koja je bila preko puta, . Btw u zgradi smo imali i Mihailovica i Kalabica. Istina, ne Drazu i Nikolu :D.
summeja
Posts: 36
Joined: 07/04/2005 00:28

#43

Post by summeja »

Jeff wrote:
Panasonic wrote:A ja imam
Kao sto sam konstatovao ranije. Ti si novi BANlucanin garant porijeklom iz Gline ili Obrovca ili da nisi slucajno bio pripadnik jet set-a Knina do 1995? Uglavnom o istoriji Bluke veze nemas i nemoj se provaljivati.

Banja Luka sa rijecju ban ima isto kao i Beograd sa rijecju tuta puna govana.
hehehe..ova je bila dobra(gore)!
Sad se kite tudim zlatom...
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#44

Post by Panasonic »

boze sacuvaj, jeff
memoria1733
Posts: 23
Joined: 05/03/2005 07:52
Location: Galveston
Contact:

#45

Post by memoria1733 »

neko iz mase I definitely think just like you.
User avatar
krava
Posts: 914
Joined: 14/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#46

Post by krava »

prije mozda dvije sedmice bila sam u banjaluci....
u centru, na glavnom setalistu pored onih kafica...prodaju se knjige, cd-ovi i majice sa likom radovana karadzica, ratka mladica i natpisom "srpski heroj"...
i dobro se prodaju...

:shock:
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#47

Post by Soul_Sista »

krava wrote:prije mozda dvije sedmice bila sam u banjaluci....
u centru, na glavnom setalistu pored onih kafica...prodaju se knjige, cd-ovi i majice sa likom radovana karadzica, ratka mladica i natpisom "srpski heroj"...
i dobro se prodaju...

:shock:
Cula sam dosta o toj velikoj rasprodaji, na zalost :roll: ali me ni ne iznendzjuje jer samo govori nesto o ljudima koji sjede na vlasti, otupljenim ljudima koji to sve tolerisu, manjku pravne drzave i stvarima koje ne bih smjele da se desavaju u jednoj normalnoj drzavi. Tuzno stvarno... :(
Post Reply