NAJNOVJE IZNENADJENJE (OPSTINA ME IZNENADILA)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zlotscha
Posts: 356
Joined: 06/08/2007 21:25

#1 NAJNOVJE IZNENADJENJE (OPSTINA ME IZNENADILA)

Post by zlotscha »

mlada poduzetna osoba ( :-) ) kakva jesam, zeljna poslovnog uspjeha i tako odlucim da registrujem obrt. i dobijem rijesenje. kad ne lezi vraze, pogresno napisano moje ime na jednom od tri predvidjena mjesta. kasnije se ispostavi da su pogrijesili na najbitnijem mjestu jer je pogresno pisalo i na ID broju! kazu bez veze ti pricas ajd idi nek prave ispravku... napravi se i to.
odem neki dan u izvjesnu opstinu da ovjerim kopiju rijesenja. naplate mi DUPLO. objasnjenje: imam jedan i po list!
njihova greska, a ja cu dozivotno (ili barem dok sam poduzetna) placati duplo ovjetu
SVAKA CAST MOMCI I DJEVOJKE, te ostali :thumbup:
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#2 Re: NAJNOVJE IZNENADJENJE (OPSTINA ME IZNENADILA)

Post by zlatan01 »

zlotscha wrote:mlada poduzetna osoba ( :-) ) kakva jesam, zeljna poslovnog uspjeha i tako odlucim da registrujem obrt. i dobijem rijesenje. kad ne lezi vraze, pogresno napisano moje ime na jednom od tri predvidjena mjesta. kasnije se ispostavi da su pogrijesili na najbitnijem mjestu jer je pogresno pisalo i na ID broju! kazu bez veze ti pricas ajd idi nek prave ispravku... napravi se i to.
odem neki dan u izvjesnu opstinu da ovjerim kopiju rijesenja. naplate mi DUPLO. objasnjenje: imam jedan i po list!
njihova greska, a ja cu dozivotno (ili barem dok sam poduzetna) placati duplo ovjetu
SVAKA CAST MOMCI I DJEVOJKE, te ostali :thumbup:
Ja sam se ne malo iznenadio kad sam prvi puta ostavljao dokumente kod lika koji prijavljuje na "biro za zaposljavanje". Uze covjek papire, napravi kopije potpisa se na njih i gotovo. Ja cekam kad ce reci da trebam to ici ovjeriti...a on nista. Pitam zenu da prevede to za ovjeru, covjek gleda blijedo i odgovara da je on drzavni sluzbenik i da je uzeo licko kopije te da su stoga vjerodostojne. Hajd' sad drzavni sluzbenik, ali isto mi se desi i u banci kad sam vadio licnu kartu. Eto banka nije drzava. Ah da sve se desavalo u Svedskoj... Evo ovakvi primjeri me prisjete koliko je BiH na zalost daleko...
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#3 Re: NAJNOVJE IZNENADJENJE (OPSTINA ME IZNENADILA)

Post by Skyfox »

zlotscha wrote:mlada poduzetna osoba ( :-) ) kakva jesam, zeljna poslovnog uspjeha i tako odlucim da registrujem obrt. i dobijem rijesenje. kad ne lezi vraze, pogresno napisano moje ime na jednom od tri predvidjena mjesta. kasnije se ispostavi da su pogrijesili na najbitnijem mjestu jer je pogresno pisalo i na ID broju! kazu bez veze ti pricas ajd idi nek prave ispravku... napravi se i to.
odem neki dan u izvjesnu opstinu da ovjerim kopiju rijesenja. naplate mi DUPLO. objasnjenje: imam jedan i po list!
njihova greska, a ja cu dozivotno (ili barem dok sam poduzetna) placati duplo ovjetu
SVAKA CAST MOMCI I DJEVOJKE, te ostali :thumbup:
Nasa posla. Ja sam papire za kreditnu karticu skupljao 6 dana skoro cijelu sedmicu...
zlotscha
Posts: 356
Joined: 06/08/2007 21:25

#4

Post by zlotscha »

a da vam ne pricam za dokumentaciju koja treba da se nesreca od obrta registruje... ljudi, to traj jedno mjesec (prikupljenje) a oni vole reci da su jako spposobni jer ti urade rjes za 15ak dana 8)
vao
User avatar
Truba
Posts: 82636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5

Post by Truba »

bosno moja divna mila :oops:
Ivanche
Posts: 349
Joined: 01/10/2007 11:29

#6 Re: NAJNOVJE IZNENADJENJE (OPSTINA ME IZNENADILA)

Post by Ivanche »

Sta bi sa trazenjem posla preko interneta?
Post Reply