Najljepsi poklon

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#1 Najljepsi poklon

Post by Zox »

Ne, ne trazim inspiraciju, samo mi ponekad bude zaista fascinantna originalnost poklona koje razmjenjuju partneri, ljubavnici, muzevi i zene i sve ostale srodne kombinacije :)
Koji je najljepsi poklon koji ste primili ili dali?
Ja bih poceo, kako to tradicija nalaze, ali nemam bas nekih vele iskustava, meni je lako odabrati poklon koji ce me iskreno obradovati (umjetnicka monografija) tako da tu nema puno ni fule ni originalnosti.
Najljepse sto sam poklonio ja je, mislim, krevet od ruza, krvav posao koji je iziskivao OGROMNE i nepredvidjene kolicine latica. Ali, bio sam mlad i lud :)
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#2 Re: Najljepsi poklon

Post by Loulou »

:roll:
User avatar
lala_sa
Posts: 272
Joined: 24/05/2008 12:00

#3 Re: Najljepsi poklon

Post by lala_sa »

Jednom mi je dragi donio neke svoje kolacice ( napravio je nekakav slatki sendvič od petita i nutelle), umotane u kuhinjski papir...Povoda nije bilo, čisto me se sjetio dok je doručkovao :lol:
I to mi je nekako najdrazi njegov poklon... puno draži od bombonjera, parfema, plišanih meda, sata....
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#4 Re: Najljepsi poklon

Post by Zox »

Nije los fol :)
Ponavljam, ne trazim inspiraciju :D
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#5 Re: Najljepsi poklon

Post by Amazonka27 »

Narukvica/prsten za 8 mart, lancic za dan zaljubljenih od iste osobe. Sam birao :) Bezo obzira sto su nam se putevi razisli i sto se nismo ni u putu sreli vec 5 god...ovo ima posebno mjesto u mom......ormaru :D

Image
Image
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Najljepsi poklon

Post by Truba »

ne mogu se odlučiti između 30 diviksa i autića na daljinski
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#7 Re: Najljepsi poklon

Post by popi »

Cunga -Lunga slicica s direktno upucenom porukom :-D
Poklon moze da bude bilo sta, stvar je u trenutku darivanja, situaciji, povodu, pokazivanju da mislis na tog nekog ... nema nista ljepse, nego divna reakcija "obradovanja" koju dobijamo zauzvrat.
Kada ti je do nekoga stalo jednostvano znas, osjetis, sta je najljepse i kada...
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#8 Re: Najljepsi poklon

Post by Zox »

Upravo tako. Poklon zaista JESTE odlican nacin da pokazes koliko ti je do osobe stalo. Ne ekonomski, vec koliko se trudis da je upoznas. Imam filing da, kao i mnoge druge stvari, vremenom u vezi i interesantni pokloni isceznu...
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#9 Re: Najljepsi poklon

Post by popi »

Nista ne moze biti tako slatko kao na pocetku,... ali ako skroz isceznu, mozda je to jedan od pokazatelja da je zajedno s tim
iscezao i filing za tu osobu ili grijesim ? (Nazalost, meni danasnje "automatske" veze, a i brakovi izgledaju, da toga nije nikada ni bilo.)
Voljeti nekoga, medusobni odnos dvoje ljudi, razumijevanje i sve ono izmedju njih - je vjecita inspiracija i potreba za davanjem i paznjom prema toj osobi.
vajkrem
Posts: 259
Joined: 13/06/2008 12:11
Location: Sarajevo

#10 Re: Najljepsi poklon

Post by vajkrem »

ja sam od svog muza (tada jos uvijek momka) dobila rucno napravljene puzle...slozim ih i poruka jos ljepsa...
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#11 Re: Najljepsi poklon

Post by Zox »

vajkrem wrote:ja sam od svog muza (tada jos uvijek momka) dobila rucno napravljene puzle...slozim ih i poruka jos ljepsa...

Bravo za muza! :P
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#12 Re: Najljepsi poklon

Post by semmy »

skupila sam sve njegove slike iz djetinjstva, slike sa prijateljima i nas pocetak...izabrala najbolje, zalijepila na hamer i pored svake slike napisala poruku ( odlomke pjesama, poezija isl... ) plastificirala i ostavila 2 lista za nase slike sa vjencanja koje cemo ovih dana ubaciti...

ja sam dobila poruku u boci, svijecama ispisana nasa pjesma i na podu su gorjele svijece sa natpisom volim te....

ima toga jos jako puno......
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#13 Re: Najljepsi poklon

Post by sheilak »

Nesto najljepse sto sam dobila je vjencic od maslacaka , za kosu, od moje prve ljubavi, u 3. razredu osnovne skole. :-D :)

Meni je svaki poklon drag koji mi pokazuje da je ta osoba mislila i osjecala za mene.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#14 Re: Najljepsi poklon

Post by Zox »

Ja sam jednom pokusao napraviti taj vjencic, pa mi se sav raspao. Na kraju se morala zadovoljiti sa dvije tresnje: mindjuhe :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#15 Re: Najljepsi poklon

Post by Eborg »

Mislim da je najveci poklon u samom trudu ulozhenom u isti a ne njegovoj sushtini...Tako da ovi "domaci kolachi" i slichne "gluposti" chesto imaju vecu emotivnu vrijednost od nekih konkretnijih stvari.Na ovaj nachin mozhesh nekome pokazati koliko ti je stalo do njega jer sama kupovina je u neku ruku hladan chin... :)

Svima nam je stalo da drugoj osobi pokazhemo tim poklonima da nam je stalo do nje,vrijednost istog je sekundarna mada nekada i ona igra ulogu... :)

Kada bih gledao iz svoje perspektive dva poklona oko kojih sam se najvishe potrudio ali bash ono nisu bila uopshte toliko "vrijedna" ali su izazvali bolji efekat od nekih skupljih stvari...

1) Lezhao sam u bolnici sav pod anestezijom nakon manje operacije i josh uvijek nisam znao 100% za sebe.Elem,preko posrednika sam nekako uspio da razbistrim misli na 15-tak minuta i sredim da se mailom javi mom prijatelju u USA da kupi jedan CD na drugom kraju svijeta i poshalje mi ga kako bih ga poklonio na vrijeme...

2) Za Valentinovo sam jednom kupio mali kovchezhic i natrpao ga raznim stvarima koje je ta osoba voljela poput najdrazhe chokoladice,nekih zajednichkih fotografija,pisma,bedzheva sa ludim porukama,sitnicom sa prvog sastanka,kreditom za mobitel sa naredbom "ZOVI ME ODMAH! :) ",najdrazhim zajednichkim slatkishem,magnetom za frizhider sa porukom i sl. :-)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#16 Re: Najljepsi poklon

Post by mali Ninja »

svi su mi pokloni dragi :) volim razglednice koje sam dobijao iz raznih krajeva svijeta, a zadnje sto sam dobio je bio crtež vw bube radjen nekom posebnom grafičkom tehnikom (na zalost ne znam kako se zove) ugl puno me obradovao poklončić :) zadnje sto sam nekom poklonio je upakovana kesica kikirikija :-)

u principu ne znam cijeniti jeftine poklone jer samo dobijam skupe :thumbup:

:lol: :lol:
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#17 Re: Najljepsi poklon

Post by dacina_curica »

e 'vako .......pisala sam na nekoj temi o ovome ali hajd' sta fali jos jednom :D .............prije nekoliko godina sam za rodjendan dobila kolazu sa slikama mog rodnog grada :D ....et' nekome ce se ovo uciniti smijesnim ali meni je srce u petama zavrsilo :) :) :)

@Eborg :thumbup: pogotovo za taj #2 :)
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#18 Re: Najljepsi poklon

Post by nebojeplavo »

Meni nikad niko nije poklonio nista tako inventivno :roll: :( :D
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#19 Re: Najljepsi poklon

Post by maccarona »

ni ja :( neku pjesmicu da se zivot zove mojim imenom ili sl. :D on riba a ja voda :D ja ptica on nebo :oops: nis :( :oops: :D
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#20 Re: Najljepsi poklon

Post by nebojeplavo »

Ihhh ti si makar to :( :( :D
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#21 Re: Najljepsi poklon

Post by maccarona »

samo ispoljavam zelje :D neispunjene :(
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#22 Re: Najljepsi poklon

Post by Kjajević Majko »

Nu ti virtualni poklon, nadam se da nisi u vezi inače je prevara! :D

Ti si Macca
Ja sam cuko
Vau, vau
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#23 Re: Najljepsi poklon

Post by nebojeplavo »

Ispravljam :oops: jesam skoro dobila pjesmicu od jedne meni jako drage osobe :oops: a ona ce se prepoznati :oops: :D :kiss:
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#24 Re: Najljepsi poklon

Post by maccarona »

Kjajević Majko wrote:Nu ti virtualni poklon, nadam se da nisi u vezi inače je prevara! :D

Ti si Macca
Ja sam cuko
Vau, vau
nis ne brini :D kod mene su sve veze :D bezveze :D

hvala na pjesmici :D vidim napeo si sva cula :D
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#25 Re: Najljepsi poklon

Post by maccarona »

nebojeplavo wrote:Ispravljam :oops: jesam skoro dobila pjesmicu od jedne meni jako drage osobe :oops: a ona ce se prepoznati :oops: :D :kiss:
blago njoj :oops: ako se prepozna :oops:

:D
Post Reply