NAJBOLJI KREATIN ?

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Rookie

NAJBOLJI KREATIN ?

Post by Rookie » 11/08/2006 18:23

Zanima me koji je najbolji kreatin i gdje se moze kupiti u Sarajevu ?

Eshek

Post by Eshek » 11/08/2006 18:38

Nema dobrog i boljeg kreatina. Samo loš i gori...

Rookie

Post by Rookie » 11/08/2006 23:59

Odakle ti to ? Kol'ko sam pročit'o, kreatin nije štetan. Jedino ako nemaš nekih ličnih iskustava koja bi želio da podijeliš. Al' opet, to ti može bit' jedino da je to što si konzumir'o bilo sve sem kreatina, zato se i raspitujem za kvalitet.

stickitout

Post by stickitout » 12/08/2006 22:04

U principu nema boljeg i losijeg. HPLC cisti Creatine-Monohydrate (body fortress) je najpopularniji kod sportista koliko sam ja procitao. Navodno je u najciscoj formi.
Prije koristenja se posavjetuj sa doktorom, moze biti stetan ako imas problema sa bubrezima. Isto tako moze biti opasan ako uzimas lijekove odredjene i anti-biotike.
Nas organizam proizvodi creatine-phosphate u jako malim kolicinama, za energetske potrebe, tako da mozes ocekivati tjelesne promjene naglo.
Ne znam kojim se sportom bavis i sta zelis postici sa kreatinom. Moze pomoci pri razvijanju misicne mase ali ne ocekuj cuda, pogotovo ako se bavis sportom u kojem je izdrzljivost glavna stvar, tu kreatin samo odmaze.
Kreatin za sad nije klasificiran kao doping jer jos nije dokazano da direktno doprinosi poboljsanju rezultata ni u kojoj sportskoj disciplini.

LeKo

Post by LeKo » 21/08/2006 13:38

Slazem se sa predhodnim postom, konzumirao sam kreatin dok sam se bavio body bildingom, uz njegovu konzumaciju moras strasno puno vode uzimati prije, za vrijeme i poslije treninga zato i jeste stetan za bubrege i jetru, kod prvih konzumiranja ces osjetiti malaksalost i pospanost. Ako mislis konzumirati kreatin u ovom sportu u kojem sam ga ja konzumirao ne ocekuj cuda, za brzi rast i vecu misicnu masu su ti bolji proteini ili aminokiseline, moja preporuka bi ti bila "Ziel Volume" ili "Amino Blast". Razmutis ih u obicnoj vodi obicno dvije supene kasike na 0,5l vode, Ziel je sa okusom voca, Amino Blast sa okusom cokolade. Sve sam nabavljao u Body shopu na Skenderiji - prolaz prema ulazu u malu dvoranu i u sport shopu na Marin Dvoru, mozes ih nabaviti i u apotekama. Ostale preparate ti niposto ne bih preporucio tipa DOCA itd od njih prebrzo rastes i prebrzo ispuhujes (ako ne treniras svaki dan) sto izaziva pojavu strija koje nikom ne trebaju.

Post Reply