Najbolje samousluzne autopraonice

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

haxmed
Posts: 7
Joined: 25/06/2012 01:14

#1 Najbolje samousluzne autopraonice

Post by haxmed »

S obzirom da su samouslužne danas haman i stigle ove "normalne" autopraonice po broju korisnika, mogli bi razmijeniti par informacija o lokacijama i boljim/lošijim iskustvima na njima. Neko je ranije pitao za lokacije na forumu, ali 2012, kad je to sve tek počinjalo kod nas.
Što se tiče mene, najbolje na kojima sam do sad bio su ona na Mojmilu u Sa, i ona blizu Brcko Gasa u Istocnom (marjanovic).

Je li moguće da u cijelom sarajevu samo ova na mojmilu ima neke dodatne stvari kao što je aktivna pjena, četka, odvojeni programi za mušice, felge i slično?
Ovo ostalo čini mi se sve haman isto, jedino odstupanje je ako naletiš na jako lošu.
Naslovnica
Posts: 27988
Joined: 20/03/2013 15:38

#2 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by Naslovnica »

haxmed wrote: 18/05/2020 09:10 S obzirom da su samouslužne danas haman i stigle ove "normalne" autopraonice po broju korisnika, mogli bi razmijeniti par informacija o lokacijama i boljim/lošijim iskustvima na njima. Neko je ranije pitao za lokacije na forumu, ali 2012, kad je to sve tek počinjalo kod nas.
Što se tiče mene, najbolje na kojima sam do sad bio su ona na Mojmilu u Sa, i ona blizu Brcko Gasa u Istocnom (marjanovic).

Je li moguće da u cijelom sarajevu samo ova na mojmilu ima neke dodatne stvari kao što je aktivna pjena, četka, odvojeni programi za mušice, felge i slično?
Ovo ostalo čini mi se sve haman isto, jedino odstupanje je ako naletiš na jako lošu.
Ima tema.
auto-f14/samousluzne-autopraonice-t135426.html
User avatar
kabal1337
Posts: 8184
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by kabal1337 »

anex zbog vrele vode
artur morgan
Posts: 2865
Joined: 30/04/2020 19:47

#4 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by artur morgan »

kabal1337 wrote: 18/05/2020 09:28 anex zbog vrele vode
Ako nije vrela voda na samouslužnoj praonici možeš ga prati do sutra kad se osuši opet bude uflekan i prljav.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3548
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#5 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by JavierBosnia »

kabal1337 wrote: 18/05/2020 09:28 anex zbog vrele vode
Tu mi je ocu lak skinuo sa vozila, doduse starija krntija pa moguce da je i do laka bilo na jednom mjestu

Sto se mog iskustva tice, anex dobar, jedino sto mi se nije svidjelo sto kad sam sa prijateljem isao i on prao, nije ukljucio program vosak a ostalo po staklima kao masni tanki sloj. To licno ne volim

Hifa svrakino, meni broj jedan u zadnje vrijeme, doduse samo 2 boxa cisto za saprati auto i ispiranje im slabo radi dok demineralizirana voda okej radi posao

Mojmilo, moj favorit kada detaljnije perem auto, koristim samo 2 programa aktivnu pjenu i ispiranje, cetka ovo za musice i slicno jok

Ona energoinvest velika, kome treba vremena i prostora, a mislim da je s razlogom prazna, po meni kratko traje jednostavno. Nista posebno
User avatar
kabal1337
Posts: 8184
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#6 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by kabal1337 »

Ja se necu slozit mislim da je najbolja bezkontaktna praonica. To za stakla je cista glupost, morate nauciti da se na Anexu pere sa sapunicom, a ne kao na mojmilu. Na Anexu tjeras do kraja sa sapunicom njom sve cistis, a vodu koristis samo da saperes sapunicu sa auta. I uvijek budu cista stakla, i ne ostane fleke od kamenca kao na Mojmilu.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3548
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#7 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by JavierBosnia »

Sapunica je i u Svrakinom pa nisam imao problema, doduse u pravu si za Mojmilo, pogotovo onaj "vanjski" box pa ako grije sunce problem je

Morat cu otici na anex nisam odavno, sem to sto je prinatelj isao. Guzve od 20+ auta govore ipak nesto :D
User avatar
Qler
Posts: 23621
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by Qler »

Ja po Lukavici perem, puno duze traje
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3548
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#9 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by JavierBosnia »

Ma ne bih isao zbog markice tamo sem ako mi nije usput :D
Ovo sve anex, svrakino, mojmilo je na dohvat ruke bar za mene
Zavisi sve ko ima neke svoje rute
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by tempuser »

Na crnoj boji se vidi da nema tog beskontaktnog pranja u samouslušnoj praoni koji može zamjenit aktivnu pjenu ili spužvu.
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#11 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by UmaX »

Cujem da je tu ovih dana pala saharska kisa :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40722
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by konektovan »

UmaX wrote: 18/05/2020 15:36 Cujem da je tu ovih dana pala saharska kisa :mrgreen: :mrgreen:
Dva dana je paduckala i zamrljala auta....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by bitanga_sa_otesa »

kisa je nasa domaca,samo je saharski pijesak padao :D
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#14 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by Industrialyzer »

Kod pizzerije Dino je odlicna praonica :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40722
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by konektovan »

Industrialyzer wrote: 18/05/2020 16:24 Kod pizzerije Dino je odlicna praonica :thumbup:
Moze proci, maloprije saprao saharu za markicu.. :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19582
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by mk ultra »

Sad ce na EP sve vise saomoposluznih biti, u Semizovcu otvaraju prvu ovdje u Sarajevu :mrgreen:

Ko je bio u Ljubuskom pored INA pumpe, haos praonica :thumbup:

Ima jedna najkvalitetnija u kantnonu, vosak je uvijek tu i pravi je vosak a ne neko govno, nema guzve skoro nikad... :mrgreen:

Aneks je ok za saprati auto, najjeftinija hemija
Na mojmilo odem ponekad, bas rano ujutro sa spuzvom da ne koristim njihove cetke, i oni najjeftinije koriste...
User avatar
Optimist
Posts: 13679
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 18/05/2020 17:14 Sad ce na EP sve vise saomoposluznih biti, u Semizovcu otvaraju prvu ovdje u Sarajevu :mrgreen:

Ko je bio u Ljubuskom pored INA pumpe, haos praonica :thumbup:

Ima jedna najkvalitetnija u kantnonu, vosak je uvijek tu i pravi je vosak a ne neko govno, nema guzve skoro nikad... :mrgreen:

Aneks je ok za saprati auto, najjeftinija hemija
Na mojmilo odem ponekad, bas rano ujutro sa spuzvom da ne koristim njihove cetke, i oni najjeftinije koriste...
Posto hodas svugdje, navrati i probaj u Zenici u krugu zeljezare samousluznu. Za 2 KM dobijes 4min i 40sec vremena. Pritisak dobar, sampon i vosak isto tako. A vremena najvise sto sam ja nasao.
suit_up
Posts: 735
Joined: 31/12/2019 11:25

#18 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by suit_up »

Optimist wrote: 18/05/2020 17:55
mk ultra wrote: 18/05/2020 17:14 Sad ce na EP sve vise saomoposluznih biti, u Semizovcu otvaraju prvu ovdje u Sarajevu :mrgreen:

Ko je bio u Ljubuskom pored INA pumpe, haos praonica :thumbup:

Ima jedna najkvalitetnija u kantnonu, vosak je uvijek tu i pravi je vosak a ne neko govno, nema guzve skoro nikad... :mrgreen:

Aneks je ok za saprati auto, najjeftinija hemija
Na mojmilo odem ponekad, bas rano ujutro sa spuzvom da ne koristim njihove cetke, i oni najjeftinije koriste...
Posto hodas svugdje, navrati i probaj u Zenici u krugu zeljezare samousluznu. Za 2 KM dobijes 4min i 40sec vremena. Pritisak dobar, sampon i vosak isto tako. A vremena najvise sto sam ja nasao.
Sjećam se da sam jednom u Prijedoru kod Binga prao za 0.5 KM 2 minute :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#19 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by tempuser »

Optimist wrote: 18/05/2020 17:55
mk ultra wrote: 18/05/2020 17:14 Sad ce na EP sve vise saomoposluznih biti, u Semizovcu otvaraju prvu ovdje u Sarajevu :mrgreen:

Ko je bio u Ljubuskom pored INA pumpe, haos praonica :thumbup:

Ima jedna najkvalitetnija u kantnonu, vosak je uvijek tu i pravi je vosak a ne neko govno, nema guzve skoro nikad... :mrgreen:

Aneks je ok za saprati auto, najjeftinija hemija
Na mojmilo odem ponekad, bas rano ujutro sa spuzvom da ne koristim njihove cetke, i oni najjeftinije koriste...
Posto hodas svugdje, navrati i probaj u Zenici u krugu zeljezare samousluznu. Za 2 KM dobijes 4min i 40sec vremena. Pritisak dobar, sampon i vosak isto tako. A vremena najvise sto sam ja nasao.
Naravno da će biti dobra kad drži sarajlija iz Tuzle! :P
Throttle
Posts: 13024
Joined: 10/06/2016 12:35

#20 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by Throttle »

Optimist wrote: 18/05/2020 17:55
mk ultra wrote: 18/05/2020 17:14 Sad ce na EP sve vise saomoposluznih biti, u Semizovcu otvaraju prvu ovdje u Sarajevu :mrgreen:

Ko je bio u Ljubuskom pored INA pumpe, haos praonica :thumbup:

Ima jedna najkvalitetnija u kantnonu, vosak je uvijek tu i pravi je vosak a ne neko govno, nema guzve skoro nikad... :mrgreen:

Aneks je ok za saprati auto, najjeftinija hemija
Na mojmilo odem ponekad, bas rano ujutro sa spuzvom da ne koristim njihove cetke, i oni najjeftinije koriste...
Posto hodas svugdje, navrati i probaj u Zenici u krugu zeljezare samousluznu. Za 2 KM dobijes 4min i 40sec vremena. Pritisak dobar, sampon i vosak isto tako. A vremena najvise sto sam ja nasao.
Ako mislis na Ozone, zezala je nedavno, tanak sampon, baca vosak najednom i slicno. Rijesili su i sad je ok, danas prao
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3548
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#21 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by JavierBosnia »

mk ultra wrote: 18/05/2020 17:14

Aneks je ok za saprati auto, najjeftinija hemija
Na mojmilo odem ponekad, bas rano ujutro sa spuzvom da ne koristim njihove cetke, i oni najjeftinije koriste...
Jedan kaze Anex daleko najbolji, drugi ok samo za saprat
Sta su parametri? Kazes jeftina hemija, to sipas pa znas ili vidis? Nece niko sonaxov profiline koncentrat ubaciti sigurno
Koji je drugi parametar, duzina pranja na 2 KM? Broj boxova guzve, popratni sadrzaji kao usisivaci cesme prostor za susenje?

Dalo bi se raspravljati ocito
User avatar
mk ultra
Posts: 19582
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by mk ultra »

JavierBosnia wrote: 18/05/2020 21:01
mk ultra wrote: 18/05/2020 17:14

Aneks je ok za saprati auto, najjeftinija hemija
Na mojmilo odem ponekad, bas rano ujutro sa spuzvom da ne koristim njihove cetke, i oni najjeftinije koriste...
Jedan kaze Anex daleko najbolji, drugi ok samo za saprat
Sta su parametri? Kazes jeftina hemija, to sipas pa znas ili vidis? Nece niko sonaxov profiline koncentrat ubaciti sigurno
Koji je drugi parametar, duzina pranja na 2 KM? Broj boxova guzve, popratni sadrzaji kao usisivaci cesme prostor za susenje?

Dalo bi se raspravljati ocito
Otvarao sam ih ja dosta, ganjaj ove sto neka firma odrzava, ala Istobal sto je prije bio ne sjecam se kako se ova sad zove, prosle sedmice sam bio kad su spajali u zavidovicima struju. Cim uzme on sam da mjesa i određuje koncentraciju, to je kraj.

Zna se tacno koji deterdzent ide, koji vosak i u kojem omjeru. Ima kanta deterdzenta 150KM, potrosi se za dan dva najdalje, ili ce biti Fairy i on razblazen ili neki još slabiji :mrgreen:

Tako je bilo i sa aneksom davno davno, i dole onaj plavi prije ovih novih zgrada tibra bulevar, onda dole kod prominga... prođi pored EP automatske nakon pranja ne mozes proci koliko je jak vosak, a ovamo ovaj ga razrijedi kolilo god moze, svi bi milone da zarade za noc...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3548
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by JavierBosnia »

I koji je tvoj na kraju prijedlog ili par njih za Sarajevo?
User avatar
Optimist
Posts: 13679
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by Optimist »

Throttle wrote: 18/05/2020 20:40 Ako mislis na Ozone, zezala je nedavno, tanak sampon, baca vosak najednom i slicno. Rijesili su i sad je ok, danas prao
Da, Ozone. Steta sto vise ona plava ne radi. :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19582
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25 Re: Najbolje samousluzne autopraonice

Post by mk ultra »

JavierBosnia wrote: 18/05/2020 21:38 I koji je tvoj na kraju prijedlog ili par njih za Sarajevo?
Što novija
Npr. Petrol A transferzala
Post Reply