Naivne alternative

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
darius_maximus

Naivne alternative

Post by darius_maximus » 08/09/2016 00:35

Potaknut raspravom o novoj senzaciji, Konstantinu iz Teslića, koja se vodi(la) na temi Smiješna strana izbora, moradoh otvoriti novu temu iz dva razloga. Prvi je da ne zagađujemo temu koja bi trebala nasmijati ljude, a drugi je činjenica da očito mnogi ljudi smatraju kako je Konstantin heroj, pa se htjedoh osvrnuti malo na taj fenomen.
Moram napomenuti da ova tema nema za cilj fokusirati se na Konstantina, jer čovjeku ne želim nikakvo zlo. Više bih volio razgovarati o fenomenu naivnog i iskrenog političara koji je alternativa lopovima na vlasti. Konstantin je samo uticao na otvaranje teme.

Dakle, kratki rezime rasprave s druge teme je:

Konstantin ima muda i govori ono što svi mislimo, iako ne baš najelokventnije.
Ljudi kao ja demagogijom žele ocrniti svaki takav potez.
Oni koji se šprdaju s takvim potezima podržavaju Dodika, Bakira i kompaniju jer su im takvi političari omogućili lagodan život pun ispijanja kafa.
Razne varijacije na temu hrabrosti i njegove spremnosti da vuče ljude za rukav, itd.

Moj stav je da je taj potez i podrška koja se daje takvom potezu pomalo blesava.
Očito je da čovjek ima neki razlog zbog kojeg je ovo uradio, bio on lični ili altruistični, i sa Konstantinom ja nemam nekih ličnih problema.
Svakom svoje, što bi rekli. Čovjek misli da radi nešto dobro i neka radi. Nasmijem se i idem dalje.

Više me brine stav ljudi koji ovo podržavaju i vide u ovome neku alternativu.
Napisao sam na onoj temi da je za mene ovo karikatura situacije u državi.
Kao alternativu lopovima imamo ljude koji nisu dorasli, prema do sada viđenom, zadatku ni poziciji.

Zašto su u BiH opcije samo ili lopovluk ili nesposobnost/javašluk (ili kombinacija to dvoje)?
Mogao bih i ja silno želiti da budem prvi napadač reprezentacije BiH, ali ja jednostavno nisam kvalifikovan da to budem.
Džaba što ja imam srce i želju, pa i iskrene namjere (pod uslovom da je ovo sve tačno).

Zašto nam je Konstantin vrhunac dana umjesto šprdancija koja će nas upozoriti na to koliko nam je politička scena stvarno u k***u?
Svugdje na svijetu postoje emisije, časopisi, itd. koje se satirično osvrću na ovakve pojave, a kod nas je svijetla tačka?

Ne znam, ne razumijem nikako zašto ovo sebi radimo.
Hoće li ikada doći tačka pucanja kada će neko stvarno reći da ovako ne ide?
Ko je htio na onoj temi komentarisati, bujrum. Svi drugi, također bujrum.

cyprus

Re: Naivne alternative

Post by cyprus » 08/09/2016 00:59

Da sam iz Teslića, uopšte ne bih razmišljao da li da dam glas Konstantinu... Bez ikakve dileme bih to uradio...

Ne zato što mislim da on može nešto uraditi... Nego čisto iz protesta... Iz protesta protiv svih (a takvi su većina) kojima su stranačko-rodbinski nepotizam, korupcija i mito postali normalna stvar... I iskren da budem - ovom momku se divim... Elokvencija, a možda i inteligencija mu se može spočitati, ali iskrenost i hrabrost ne... U ovom svijetu laži, šminke, marketinga, PR-ova i prodavanja muda pod bubrege, Konstantin Savić je osvježenje... On bar prodaje muda pod muda...

Challenger__

Post by Challenger__ » 08/09/2016 01:01

cyprus wrote:Da sam iz Teslića, uopšte ne bih razmišljao da li da dam glas Konstantinu... Bez ikakve dileme bih to uradio...
Takođe.

darius_maximus

Post by darius_maximus » 08/09/2016 01:14

cyprus wrote:Da sam iz Teslića, uopšte ne bih razmišljao da li da dam glas Konstantinu... Bez ikakve dileme bih to uradio...

Ne zato što mislim da on može nešto uraditi... Nego čisto iz protesta... Iz protesta protiv svih (a takvi su većina) kojima su stranačko-rodbinski nepotizam, korupcija i mito postali normalna stvar... I iskren da budem - ovom momku se divim... Elokvencija, a možda i inteligencija mu se može spočitati, ali iskrenost i hrabrost ne... U ovom svijetu laži, šminke, marketinga, PR-ova i prodavanja muda pod bubrege, Konstantin Savić je osvježenje... On bar prodaje muda pod muda...
Da, čuo sam za ovaj fenomen, protest.
Kažu da je to jedan od razloga zašto će Trump uzeti izbore u SAD-u, jer "govori kako jeste" i jer će narod iz protesta protiv establishmenta glasati za njega.

Ne znam šta da ti kažem, ispade da je to žvaka koju će čovjek baciti ako mu se ne svidi, a ne ozbiljno pitanje.
Valja s tim čovjekom živjeti, nešto organizovati, grad/općina/država ovise direktno o tom izboru i tom čovjeku, tako da mi taj protest ne zvuči baš kao neko razumno rješenje, više kao medvjeđa usluga koju opet na kraju obični čovjek mora izdeverati, a ne protukandidat(i).

bhnapoleon1

Post by bhnapoleon1 » 08/09/2016 02:44

Ne znam gdje je zavrsio ali magistar sigurno nije lahko postati, a kaze da ima i cini mi se pravosudni ispit. Rekao je da se napatio u toku studiranja tako da vjerovatno nije zavrsio neki privatni "ispod" ruke fakultet. Elokvencija jeste problem ali vjerovatno je djelovalo to sto nije "navikao" na kamere pa je ispalo jos gore.
Jednostavno izgleda da je momak zavrsio fakultet, napatio se da postane neko i onda je jednostavno kao i mnogi dosao pred zid stranckih veza. U BiH je na stotine takvih mladica i djevojaka koje su zavrsili fakultete i nasli se pred zidom. Kao sto ti rece Konstantin je odlucio da pokusa nesto promijeniti, pokrenuti i na tome mu svaka čast.
Jasno se vidi da govori iz haj nazivamo ga tako "pravednickog" bijesa.

Na kraju cak i naivna alternativa je ovdje u vecini slucajeva bolja od ove nimalo naivne i otrovne sadasnjosti koju nam nude.

KB9

Post by KB9 » 08/09/2016 07:35

potpis na sve napisano :thumbup:

cyprus

Post by cyprus » 08/09/2016 09:19

darius_maximus wrote:

Kažu da je to jedan od razloga zašto će Trump uzeti izbore u SAD-u, jer "govori kako jeste" i jer će narod iz protesta protiv establishmenta glasati za njega.

Ne znam šta da ti kažem, ispade da je to žvaka koju će čovjek baciti ako mu se ne svidi, a ne ozbiljno pitanje.
Valja s tim čovjekom živjeti, nešto organizovati, grad/općina/država ovise direktno o tom izboru i tom čovjeku, tako da mi taj protest ne zvuči baš kao neko razumno rješenje, više kao medvjeđa usluga koju opet na kraju obični čovjek mora izdeverati, a ne protukandidat(i).
Nije baš da možeš Konstantina dovoditi u bilo kakav kontekst poređenja sa Trumpom... Trump je obično smeće od čovjeka, i glasanje za njega može predstavljat protest samo ako imaš IQ ispod 80... S druge strane, Konstantin je mladić kojem je zaista puko film, kojem je dosta svega, i takvih kao on nije malo u ovoj državi... On je jedan dobar reprezent jedne ne baš tako male populacije u Bosni i Hercegovini... Međutim, za razliku od ostatka pripadnika te populacije, koji znaju samo srat po facebooku, na kafi i po forumima (jest, ubrajam i sebe tu), on je odlučio da proba nešto uraditi, pod cijenu javnog ofiranja, što bi raja rekla... Nema nikakvu zaleđinu, reklo bi se nema ni šanse, ide u boj sa vjetrenjačama, ali će bar moć reći - probo sam... I ima moj puni respekt...

I ako ništa izbija onaj tvrdokorno glupi argument - svi su isti, nema se za koga glasati... E, evo Konstantin 100% nije isti...

biske

Post by biske » 08/09/2016 09:23

pokretač teme je udrobio svega i svačega u uvodnom postu. teško je o svemu tome odjednom nešto reći. izdvojiću dva odvojena djela posta koja ukratko i plastično sublimiraju moje viđenje ove, a i svih drugih naivnih alternativa.
darius_maximus wrote: ...

Moj stav je da je taj potez i podrška koja se daje takvom potezu pomalo blesava.
...

Kontra stav je da je to prvi i mali korak ka pozitivnom odgovoru na postavljeno pitanje.

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

Post by KatarinaKosaca » 08/09/2016 10:04

Meni.je damo zao sto Konstantin nije u mojoj Opcini. Otpustio bi sve one prekobrojne kojim je jedini posao da nam zagorcavaju zivot. Jest da bi Opcina ostala prazna ali i ovako samo vegetiraju na nasim porezima kao krpelji. Sto se elokvencije tice, pa kandidat za moju Opcinu je kao ministar kulture izjavio da bas i ne voli citati. Sto se tice skole, Konstantin jasno kaze cuvajte racune za knjige. rzuksake itd, sto je znak da jeste zaista zavrsio bez stele, privatne diplome, fore, fazona. Opet kandidat za moju Opcinu ima neki nepoznat SAD fakultet, drugi od spomenutog. E, naravno da ce od njega namjerno napraviti sprdnju, jer im je cilj da kradu, svoje zaposljavaju i Konstantine imaju sto dalje od sebe. Ono sto nije.neobicno je prosiriti listu radi amortiziranja glasa protukandidatu. To je Bakir vec napravio vrlo isphesno da Dzebrail&co, pa.po istom receptu sad ide Ajnadzic

HomeSweetHome

Post by HomeSweetHome » 08/09/2016 10:41

Konstantin je decko od 25 godina kojemu je puk'o film, koji se prvi put nasao pred kamerama i koji je imao 3 minute da kaze sve sto hoce.
Pravi reprezent svojih vrsnjaka.

Mislim da je najvaznije da u nekoj zajednici, na nekom niovu, prvak bude inteligentitan i cestit covjek sa dobrim namjerama, ne mora (i ne moze) sve znati. Imaju drugi koji znaju pa ce ga uputiti. Njegovo je da odabere te koji znaju i da bude u stanju razluciti dobro od loseg.

Izbirika se covjek u tome da govori 20 minuta a da nista ne kaze pa kad zavrsi znas manje nego sto si znao dok nisi upalio tv. Ali, mi to volimo, nek on lijepo prica, elokventno, nacitano, a sta prica nema veze... uvijek i u svemu nam je vazna forma, nema veze sto je sadrzaj promaha.

klixo

Post by klixo » 08/09/2016 11:07

Najelokventniji su nas i najvise pokrali i ukopali(SDP).

darius_maximus

Post by darius_maximus » 08/09/2016 14:45

cyprus wrote:
darius_maximus wrote:

Nije baš da možeš Konstantina dovoditi u bilo kakav kontekst poređenja sa Trumpom... Trump je obično smeće od čovjeka, i glasanje za njega može predstavljat protest samo ako imaš IQ ispod 80... S druge strane, Konstantin je mladić kojem je zaista puko film, kojem je dosta svega, i takvih kao on nije malo u ovoj državi... On je jedan dobar reprezent jedne ne baš tako male populacije u Bosni i Hercegovini... Međutim, za razliku od ostatka pripadnika te populacije, koji znaju samo srat po facebooku, na kafi i po forumima (jest, ubrajam i sebe tu), on je odlučio da proba nešto uraditi, pod cijenu javnog ofiranja, što bi raja rekla... Nema nikakvu zaleđinu, reklo bi se nema ni šanse, ide u boj sa vjetrenjačama, ali će bar moć reći - probo sam... I ima moj puni respekt...

I ako ništa izbija onaj tvrdokorno glupi argument - svi su isti, nema se za koga glasati... E, evo Konstantin 100% nije isti...
Pazi, nisam ja nikad rekao da su Trump i Konstantin isti, Boze sacuvaj.
Ja sam rekao da je koncept protesta isti, medvjedja usluga.

Konstantinovo izlaganje je cisti romanticarski pristup u kojem Don Kihot, covjek iz naroda, cista srca, napokon otkriva da je car go i obecava da ce se sve promijeniti. Ovaj zadnji dio cak nije ni metafora, covjek je stvarno rekao da ce se sve promijeniti.

Reci mi, sta ako ga izaberu i sutra se ispostavi da ne moze svima dati poticaje i da ne moze sve sportove finansirati i da ne moze bas svima platiti skolovanje, zar nece postati jedan u nizu lazova koji je na supljak dosao na poziciju?
Da li bi ga iko pitao kako on misli postici ista, koji mu je plan, osim sto nije pokvaren (iako mislim da je i to pitanje vremena u politici).

To za ostatak populacije si mozda upravu, ali to je vec malo ozbiljnije pitanje.
Ako Konstantin ne radi, recimo, dva posla, nema dva kredita i dijete, a ja (ili ti, ili neko drugi) radim i imam, njemu je puno lakse odluciti se na ovako nesto. Ne poznajem te i ne volim pripisivati osobine ljudima koje ne znam, ali pretpostavljam da i ti imas nesto sto bi mogao izgubiti, a da to nije obraz i zato vjerovatno i nisi na Konstantinovom mjestu.

darius_maximus

Post by darius_maximus » 08/09/2016 14:49

biske wrote:pokretač teme je udrobio svega i svačega u uvodnom postu. teško je o svemu tome odjednom nešto reći. izdvojiću dva odvojena djela posta koja ukratko i plastično sublimiraju moje viđenje ove, a i svih drugih naivnih alternativa.

...

Kontra stav je da je to prvi i mali korak ka pozitivnom odgovoru na postavljeno pitanje.
Udrobljeno je svega jer je uvodni post sazetak krace diskusije na drugoj temi.

Sto se tice prvog koraka, rekao sam i uvodnom postu, ne mislim da naivnost i javasluk trebaju biti protuteza lopovluku.
Dok su to jedine dvije opcije, to nije nikako dobro.

darius_maximus

Post by darius_maximus » 08/09/2016 14:56

HomeSweetHome wrote:Konstantin je decko od 25 godina kojemu je puk'o film, koji se prvi put nasao pred kamerama i koji je imao 3 minute da kaze sve sto hoce.

Mislim da je najvaznije da u nekoj zajednici, na nekom niovu, prvak bude inteligentitan i cestit covjek sa dobrim namjerama, ne mora (i ne moze) sve znati. Imaju drugi koji znaju pa ce ga uputiti. Njegovo je da odabere te koji znaju i da bude u stanju razluciti dobro od loseg.

Izbirika se covjek u tome da govori 20 minuta a da nista ne kaze pa kad zavrsi znas manje nego sto si znao dok nisi upalio tv. Ali, mi to volimo, nek on lijepo prica, elokventno, nacitano, a sta prica nema veze... uvijek i u svemu nam je vazna forma, nema veze sto je sadrzaj promaha.
Dobro, predstavnik treba biti inteligentan i cestit covjek, tu se apsolutno slazem, koliko god i to bilo romanticarsko poimanje, ali slazem se.

Ovo za elokvenciju, meni problem kod Konstantina nije samo forma, nego i sadrzaj koji spominjes.
Ovo je meni otprilike na nivou misice koja kaze da hoce da uspostavi mir u svijetu.
Uzmes savrsenu sliku drustva i kazes ja cu to postici.
Jedino sto jos nije obecao svima su radna mjesta (iako djelimicno i jeste kroz pricu o podsticajima).

biske

Post by biske » 08/09/2016 15:03

darius_maximus wrote:
biske wrote:pokretač teme je udrobio svega i svačega u uvodnom postu. teško je o svemu tome odjednom nešto reći. izdvojiću dva odvojena djela posta koja ukratko i plastično sublimiraju moje viđenje ove, a i svih drugih naivnih alternativa.

...

Sto se tice prvog koraka, rekao sam i uvodnom postu, ne mislim da naivnost i javasluk trebaju biti protuteza lopovluku.
ok
hajde da se složim sa tvojim stavom. ostavimo na kratko po strani konstantina i pogledajmo malo šire, sve do svoje avlije.
u mojoj je kandidat za načelnika konstantin verzija 2.0. ima stranku i zvuči izgleda pismenije. ali šanse za pobjedu su mu nikakve. i šta sad treba? kukati kakav je aktuelni načelnik (sada nezavisni poslije dva mandata u dvije različite stranke, koje su mu ovaj put udruženo stavile protivkandidata) i ne raditi ništa. ili jednostavno podržati momka, pa šta bude - bude...

pemanapemani

Post by pemanapemani » 08/09/2016 15:07

darius_maximus wrote:

...

Valjda je naivnost protuteža javašluku i lopovluku.

Interesantno je kako mi i najmanji pokušaj promjene stanja ismijavamo i smatramo naivnim.

Jasno mi je da nas politička kasta smatra glupom svjetinom, ali mi nije jasno kako mi sebe uporno smatramo još glupljim, nego što nas smatraju navedeni.

Kladim se da bi, evo, 80% forumaša bolje obavljalo bilo koju političku funkciju (od člana Predsjedništva do vjećnika u OV) od postojeće garniture.
Mi od političara i BiH politike pravimo kvantnu fiziku. Aktivnost kojom se mogu baviti samo Bogom dani. :-)

Konstantin smješna strana izbora, a Čović i Izetbegović jučer hladno izjave kako su odlučili da se češće sastaju i dogovaraju, a sjede zajedno u Predsjedništvu i viđaju se haman svaki dan.
Eto, to je pametno, a Konstantin je smješan i naivan.

kolegione

Post by kolegione » 08/09/2016 15:07

klixo wrote:Najelokventniji su nas i najvise pokrali i ukopali(SDP).
Iako nisam fan SDP-a iako sam nominalno fan socijalne demokratije, u pravom smislu, sto SDP i nije ponudio.
Duznost mi je da odgovorim, da lupas gluposti.
UBJEDLJIVO NAJVISE BOSNJACKI NAROD JE POKRALA SDA

HomeSweetHome

Post by HomeSweetHome » 08/09/2016 15:25

darius_maximus wrote:
HomeSweetHome wrote:Konstantin je decko od 25 godina kojemu je puk'o film, koji se prvi put nasao pred kamerama i koji je imao 3 minute da kaze sve sto hoce.

Dobro, predstavnik treba biti inteligentan i cestit covjek, tu se apsolutno slazem, koliko god i to bilo romanticarsko poimanje, ali slazem se.

Ovo za elokvenciju, meni problem kod Konstantina nije samo forma, nego i sadrzaj koji spominjes.
Ovo je meni otprilike na nivou misice koja kaze da hoce da uspostavi mir u svijetu.
Uzmes savrsenu sliku drustva i kazes ja cu to postici.
Jedino sto jos nije obecao svima su radna mjesta (iako djelimicno i jeste kroz pricu o podsticajima).
Djelomicno se slazem vezano za sadrzaj, moj osvrt je bio vise na to ismijavanje... Slazem se samo u toj mjeri sto je Konstantin prvo trebao da se posavjetuje s nekim o ovlastima nacelnika i o budzetu opcine tj. opstine, pa u okviru toga napraviti neki plan...
Ali, vjeruj mi, za mjesec dana rada s ovim momkom, rada nekoga ko poznaje funkcionisanje opsitnskih organa i nekoga ko bi mu objasnio par osnovnih stvari o javnim nastupima, moglo bi biti svakakvih rezultata u Teslicu. Ovako, Konstantin nece nikoga omesti, ali ce bar pokoju dusu razgaliti.

darius_maximus

Post by darius_maximus » 08/09/2016 15:33

biske wrote:
darius_maximus wrote: Udrobljeno je svega jer je uvodni post sazetak krace diskusije na drugoj temi.

ok
hajde da se složim sa tvojim stavom. ostavimo na kratko po strani konstantina i pogledajmo malo šire, sve do svoje avlije.
u mojoj je kandidat za načelnika konstantin verzija 2.0. ima stranku i zvuči izgleda pismenije. ali šanse za pobjedu su mu nikakve. i šta sad treba? kukati kakav je aktuelni načelnik (sada nezavisni poslije dva mandata u dvije različite stranke, koje su mu ovaj put udruženo stavile protivkandidata) i ne raditi ništa. ili jednostavno podržati momka, pa šta bude - bude...
Gledam ja sire, puno sire od Konstantina.
Kao sto rekoh, on je samo primjer, licno me pretjerano ne zanima.

Evo, recimo da vodimo diskusiju, debatu, kako god.
Za to bismo trebali imati 1-2 teze i iz njih izvuci zaljucak.

Moje teze u ovom razgovoru nikako ne vode do zakljucka da je lopovluk dobar i da treba glasati za iste.
Ovo sto ti spominjes je odluciti se za manje od dva zla.
Ono sto ja govorim da ljudi kao Konstantin nisu mesije ni spasioci naroda.

Ta dva zakljucka nisu ista, samo zvuce isto kada se malo izvrnu.

Sto se mene tice, ako ikako postoji opcija glasanja za nekog ko ne predstavlja nacionalne i lopovke stranke, tu mogucnost treba iskoristiti.
U tvom slucaju je to lako, cak i sa prakticnog aspekta.
Glasat ces za covjeka koji nije u lopovskoj stranci, time neces potrositi glas tako sto neces glasati, ali se ne moras brinuti sta ce sutra taj covjek uraditi kada dodje na vlast i kada o njemu budes morao ovisiti. I vuk sit i ovce na broju.

putokaz1

Post by putokaz1 » 08/09/2016 16:35

Da sam u Tesliću ne bih glasao za Konstatina

klixo

Post by klixo » 08/09/2016 23:45

kolegione wrote:
klixo wrote:Najelokventniji su nas i najvise pokrali i ukopali(SDP).
Iako nisam fan SDP-a iako sam nominalno fan socijalne demokratije, u pravom smislu, sto SDP i nije ponudio.
Duznost mi je da odgovorim, da lupas gluposti.
Nikad , krali su i jedni i drugi, ali 100% SDP je najvise ne samo najvise pokrao vec i ukopao ovu drzavu(prebacili mnoge ovlasti sa drzave na entitet).
Helem da ne skrenemo sa teme.
Mozda je prost ,ali je iskren sto je i vise nego dovoljno.
Politicari predstavljaju i biraju ideje ,a ideje kreiraju njegovi savjetnici.

darius_maximus

Post by darius_maximus » 08/09/2016 23:53

pemanapemani wrote:
darius_maximus wrote:

Interesantno je kako mi i najmanji pokušaj promjene stanja ismijavamo i smatramo naivnim.

Jasno mi je da nas politička kasta smatra glupom svjetinom, ali mi nije jasno kako mi sebe uporno smatramo još glupljim, nego što nas smatraju navedeni.

Kladim se da bi, evo, 80% forumaša bolje obavljalo bilo koju političku funkciju (od člana Predsjedništva do vjećnika u OV) od postojeće garniture.
Mi od političara i BiH politike pravimo kvantnu fiziku. Aktivnost kojom se mogu baviti samo Bogom dani. :-)

Konstantin smješna strana izbora, a Čović i Izetbegović jučer hladno izjave kako su odlučili da se češće sastaju i dogovaraju, a sjede zajedno u Predsjedništvu i viđaju se haman svaki dan.
Da li bi tebi u konacnici bilo bitno da li te neko zajebe zato sto ti naivno nesto obeca ili zato sto ti namjerno slaze?
Naivnost, neznanje, javasluk, nazovi to kako hoces nije nikakva protuteza lopovluku, pogotovo ne u politici.
Cast, postenje, istrajnost, mogu biti.

Izaci pred kamere i obecati svima sve nije pokusaj promjene stanja, to je neozbiljno i neposteno prema nekome ko ce mozda i shvatiti ozbiljno.
Namjerno ili slucajno taj covjek laze ljude kojima se obraca.

To sto bi 99% ljudi bolje obavljalo posao od Bakira nema nikakve veze s Konstantinom.
Nije tih 99% ljudi na birackom spisku nego Konstantin.

putokaz1

Post by putokaz1 » 09/09/2016 00:50

s ovim se slažem

KB9

Post by KB9 » 09/09/2016 07:23

tema je suvisna jer sto se tice politike bukvalno svaka druga alternativa tj drugacija od ove trenutne je korak ka boljem

pemanapemani

Post by pemanapemani » 09/09/2016 09:46

darius_maximus wrote:
pemanapemani wrote:
darius_maximus wrote:

Da li bi tebi u konacnici bilo bitno da li te neko zajebe zato sto ti naivno nesto obeca ili zato sto ti namjerno slaze?
Naivnost, neznanje, javasluk, nazovi to kako hoces nije nikakva protuteza lopovluku, pogotovo ne u politici.
Cast, postenje, istrajnost, mogu biti.

Izaci pred kamere i obecati svima sve nije pokusaj promjene stanja, to je neozbiljno i neposteno prema nekome ko ce mozda i shvatiti ozbiljno.
Namjerno ili slucajno taj covjek laze ljude kojima se obraca.

To sto bi 99% ljudi bolje obavljalo posao od Bakira nema nikakve veze s Konstantinom.
Nije tih 99% ljudi na birackom spisku nego Konstantin.
Koliko sam shvatio Konstantin je samo primjer naivne alternative. Dakle, tema nije isključivo o njemu.

Konkursi i poticaji bez mita i moratorij na zapošljavanje kada neko iz općinske administracije ode u penziju.
Laički - nisi u talu.
Uradiš navedeno i već si napravio tri puta više nego postojeća politička garnitura (čast endemskim iznimkama).

Proces lobotomije. Političari se smatraju polubožanstvima i o njima se ne može realno promišljati. Njihove aktivnosti ne može obavljati obični smrtnik, jer nije božanskog karaktera i nešto će sigurno zajebati. :-)

Post Reply