Nafta na 110 i drolja za 4010

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Black swan

Nafta na 110 i drolja za 4010

Post by Black swan » 14/03/2008 09:23

:twisted:
opet sam šokiran... tim amerikancima (kao i nama) mediji svašta mogu podvaliti ... samo da skrenu pogled naroda s bitnih stvari
nafta skače li skače... ide na 200 kažu
rat u iraku nema kraja izgleda (orvel bi im zavidio)
u ponedjeljak bio najsmrtonosniji dan (5 od bombasa poginulo plus neki pojedinačni ) za američke trupe od septembra prosle godine
famozna kriza hipoteka na kuće
recesija kuca na vrata
spoljni dug raste kažu milijun u minuti

a oni se preokupirali droljom i političarem koji je za drolju dao 4010$ a noc prije potrosio s njom 80 000$
CNN cijelo jutro o tome bruji... jest da je drolja prvoklasna... ali jadna ona došla je iz đersija u njujork pa je morala placati stan nakon sto joj je momak otišao... a saznala je da ima 2 djece
jadna ona... eno već joj nude poslove...

samo u hamerici

ps. on se borio protiv korupcije...imal veze ovas skandal s njegovim radom

pps.. FUUUUUUUUJ

Epitop

Re: Nafta na 110 i drolja za 4010

Post by Epitop » 14/03/2008 10:42

Svi su političari levati, neka se ugledaju na Clintona. Uradi "poso", a nigdje povlačenja s funkcije. :lol:

Black swan

Post by Black swan » 14/03/2008 10:55

:D ma klinton je ovdje sporedan
kako neko nakon svega ovoga jos uvijek moze biti patriota sa praznim djepom kad vidi političare

kako iko može biti dobrovoljac u ratu kao patriota nakon svih skandala
kako neko može vjerovati toj političkoj eliti nakon svih poskupljenja i sranja po svijetu što napraviše

sebilj

Post by sebilj » 14/03/2008 10:58

komi wrote::twisted:
opet sam šokiran... tim amerikancima (kao i nama) mediji svašta mogu podvaliti ... samo da skrenu pogled naroda s bitnih stvari
u ponedjeljak bio najsmrtonosniji dan (5 od bombasa poginulo plus neki pojedinačni ) za američke trupe od septembra prosle godine
recesija kuca na vrata

a oni se preokupirali droljom i političarem koji je za drolju dao 4010$ a noc prije potrosio s njom 80 000$
CNN cijelo jutro o tome bruji... jest da je drolja prvoklasna... ali jadna ona došla je iz đersija u njujork pa je morala placati stan nakon sto joj je momak otišao... a saznala je da ima 2 djece

samo u hamerici

pps.. FUUUUUUUUJ

hoces reci dolar pada :D
pravo lice usa ekonomije, a ja se nadam da ce nafta otic na 500, da ce dolar riknut jos vise i sto se tice recesije, ona je odavno pocela, jedino stampanjem dolara malo se odrzava stanje ( nisam ni sanjao da ce bush da koristi milosevcevu politiku i da stampa novce)
a drolja ko drolja, dok ima budala bice i para :-)

Black swan

Post by Black swan » 14/03/2008 11:24

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bivs ... 78220.aspx

ovo samo može biti u našoj zapadnoj civilizaciji

zbog vakih sranja zaželim dolazak kakvog metoera

pa ima li bitnijih stvari za čovječanstvo
jesmo li pred teškom ekonomskom situacijom u svijetu
ratovi krize potresi oluje
globalno zatopljenje
umiranje od gladi
izumiranje vrsta
zagađenje mora (kažu da pacifikom pluta smeće veličine amerike)
mrtve površine na dnu mora zbog pesticida koje dolaze preko rijeka
havarije naftnih brodova

fuuj

pilav

Post by pilav » 15/03/2008 13:05

komi wrote::D ma klinton je ovdje sporedan
kako neko nakon svega ovoga jos uvijek moze biti patriota sa praznim djepom kad vidi političare

kako iko može biti dobrovoljac u ratu kao patriota nakon svih skandala
kako neko može vjerovati toj političkoj eliti nakon svih poskupljenja i sranja po svijetu što napraviše

Nema tu dobrovoljaca u smislu zategnes priglavke i zapucas za prvim blentom ...nedje.
To su placenici buraz koji manje vise i nemaju nekog izbora. Uglavnom su iz siromasnijeg dijela drzave,south i sl..,
a vojska im pored plate ponudi i stipendiju nakon isteka ugovora. Da ne govorim o milion drugih povlastica prilikom
zaposljavanja, uzimanja kredita ...ima toga kamara.
Za rad medija i sve ove skandalozne vjesti..Britney se osisala na celavo,Paris se upiskila u zatvoru i sl..pa oni samo
serviraju ono sto vecina voli i to naplate,napucavaju sebi rejting i to ce tako biti dok je ove drzave.
Prosjecnog amera manje vise boli djon sta se desava i iraku,bosni....i ostalim zemljama treceg svijeta,kako oni kazu.

omar little

Post by omar little » 17/03/2008 17:00

komi wrote::twisted:
recesija kuca na vrata

samo u hamerici

pps.. FUUUUUUUUJ

U principu se slazem sa svim sto si rekao u svom postu ali ovaj slucaj je poseban. Jos prije desetak godina, kad sam ja studirala financije, Spitzer (tada NY AG) je cinio nevjerojatne stvari u suzbijanju kriminala i korupcije u financijskoj industriji i, isto tako, nevjerojatno isao na zivce republikancima koji su do grla umijesani u malverzacije po bankama i burzama.
Cijela ta takozvana kriza hipoteka je orkestrirana i sprovedena od strane nekoliko velikih banaka: Bank of America, Godlman Sachs, Merrill Lynch i neizbjezna Citibank (clanica Citigroup ciji su vecinski vlasnici seici Saudijske Arabije). Uz pomoc Bush-ove administracije, koja je vrsila pritisak na drzave da NE sprovode svoje zakone o zastiti potrosackih prava, banke su primamljivale ljude u tkz. sub-prime hipoteke i kreirale, sada bezvrijedne, financijske instrumente bazirane na hipotekama. Kad su ljudi poceli gubiti mogucnost placanja hipoteke, kao i kuce, vrijednost hipoteskih papira je pocela vrtoglavo padati. Veliki problem za banke i vlasnike njihovih dionica. Stoga je Bernanke (Federal Reserve Chairman) odlucio ne skrtariti kad su u pitanju prijatelji, pa je podijelio 200 milijardi dolara (poreznickog novca!!!) bas tim istim bankama koje su problem i kreirale i koje, naravski, imaju vrlo bliske odnose sa administracijom da bi one mogle garantirati mjenice. Ljudi koji su izgubili, i koji ce izgubiti, kuce dobili su kurac, a guzonje u bankama bonuse i rast vrijednosti njihovih dionica. Ukljucujuci i seike. E, sad dolazi na vidjelo vaznost afere gospodina Spitzer-a. Elliot Spitzer je bio jedini koji se usudjivao govoriti protiv nezakonitih praksi i koji je bio spreman investigirati i obznaniti cinjenice iza cijele te hipoteske afere. Na sto su u administraciji rekli: E, nesh vala dok je nas zivih! I da bi drugima pokazali sto se moze desiti ako se usude raditi svoj posao, a protiv administracije i plutokratije, republikanska medijska masina je jadnog guvernera razapela preko svih TV stanica i novinskih stranica. Zbog gluposti. Mislim, koga je stvarno briga sto on placa prostitutke? Meni se osobno jebe zivo kako on zadovoljava svoje seksualne potrebe, ali mi je bilo jako vazno sta je on radio dok je bio u uredu. A sad ga vise nema. Garant su bankari i vlasnici zadernecili nakon tako “uspjesnog poslovnog projekta“.

Black swan

Post by Black swan » 17/03/2008 18:14

pa to sam i naveo u svome Post skriptumu

ima li veze ova afera s njegovim poslom... ma to je klasika u današnjem društvu...
u srednjem vijeku je bilo malo drugačije... naime muškarac je po difoltu bio nevin :D a žena kriva... i gubila je mnogo više od muškarca a sada je drukčije :D

vratimo se u sadašnjost

kako ljudi ne mogu povezati uzroke i posljedice trenutne krize u svijetu

išao bih i dalje i pitao

zašto se ne rješava stanje u iraku? čekamo 21. januar?
zašto se proizvode automobili za privatne potrebe koji troše mnogo goriva
kome je u interesu da za 50 godina naša djeca nemaju ni čist zrak ni ozon ni pticu u zraku ni ribu u vodi - sve zbog jebenog profita

gledao sam dokumentarac orvel se okreće u grobu

i jedan kongresmen kaže... odluka o potrošnji 200 mil je u novinama dobila 17 redova
a gaćice britni spirs i njena rasplodna afera su punile sve stupce medija

svjedoci smo malverzacija koje se rade u našem sarajevskom kantonu...a kakve se stvari dešavaju na višim instancama... a kakve tek u americi...
i čovječe koja je sve uloga medija u tome... jednostavno sam šokiran šta se sve može proturiti ljudima kroz grlo da progutaju... kakva govna sve glasači gutaju i žive...a mediji... mediji igraju razarajuću ulogu...

:(

Black swan

Post by Black swan » 20/01/2016 13:47

blast from the past :D

:lol: :lol: :lol:

dok sam još brinuo

General War

Post by General War » 20/01/2016 13:58

Black swan wrote:blast from the past :D

dok sam još brinuo

Sreca pa te neposlusa...kupih allroad 3000cc 4x4 :lol: za sto kerma pun rezervoar. :bih:

Puf

Post by Puf » 20/01/2016 14:11

Black swan wrote:blast from the past :D

dok sam još brinuo

Sad dosao pameti ahhaha

Black swan

Post by Black swan » 20/01/2016 14:22

ne stvarno...

kad shvatiš da nikog nije briga
i kad se uključiš u taj elitni klub :D
bude bolje
samo osobni napredak i napredak obitelji :D :bih: :sax:

ovo sam našao ali ne mogu one naše stručnjake iće barel na 300 :lol: :lol: :lol:

Puf

Post by Puf » 20/01/2016 14:32

Black swan wrote:ne stvarno...

kad shvatiš da nikog nije briga
i kad se uključiš u taj elitni klub :D
bude bolje
samo osobni napredak i napredak obitelji :D :bih: :sax:

ovo sam našao ali ne mogu one naše stručnjake iće barel na 300 :lol: :lol: :lol:

Ima ih i sad koji govore da ce uskoro skociti na preko 100$, ja govorim da ce ici i ispod 20$ i prave me ludim, kao sto su pravili kada sam govorio da ce spasti na ispod 30$ (prije nekih 4-5 mjeseci) :D

Black swan

Post by Black swan » 20/01/2016 15:02

ode zdravlje ba
na stvari na koje ne mogu uticati :zzzz: :zzzz: :zzzz: :run:

Post Reply