nadoknada stete

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
Kralj Tvrtko I.

nadoknada stete

Post by Kralj Tvrtko I. » 14/09/2011 21:25

Imao sam povredu na poslu, sve je zavrseno i sada trebam predati zahtjev za nadoknadu stete, da dobijem lovu od osiguranja...pa me zanima jel ima neko iskustva...da objasni kako postupiti, kako predati zahtjev, sta napisati...i tako to...

Znaci radi se o potrazivanju iz osiguranja, ne u firmi...
Last edited by Kralj Tvrtko I. on 14/09/2011 21:32, edited 1 time in total.

DaffyDuck

Re: nadoknada stete

Post by DaffyDuck » 14/09/2011 21:30

Kralj Tvrtko I. wrote:Imao sam povredu na poslu, sve je zavrseno i sada trebam predati zahtjev za nadoknadu stete, da dobijem ovu od osiguranja...pa me zanima jel ima neko iskustva...da objasni kako postupiti, kako predati zahtjev, sta napisati...i tako to...

Trebas kontaktirat osiguranje da im prijavis sta se dogodilo, a oni ce te pozvati 6 mjeseci od nastanka povrede da ides na procjenu, pa komisija odredjuje odstetu. Poslije te procedure je isplata.

motorola01

Post by motorola01 » 14/09/2011 21:36

Kralj Tvrtko I. wrote:Imao sam povredu na poslu, sve je zavrseno i sada trebam predati zahtjev za nadoknadu stete, da dobijem lovu od osiguranja...pa me zanima jel ima neko iskustva...da objasni kako postupiti, kako predati zahtjev, sta napisati...i tako to...

Zar to ne bi trebali raditi ljudi u tvojoj firmi koji su zaduzeni za to???I ja sam imao povredu,ali ne na poslu nego van radnog vremena.Meni su rekli da ce to za mene obaviti covjek koji je zaduzen za povrede radnika,a koji je trenutno na godisnjem.Takodjer su mi neki rekli da se povreda valjda treba prijaviti u roku od 90 dana,mada ovo nije sto posto provjereno...Zanci vidi ti u svojoj firmi ko je zaduzen za te stvari...

Saray_li

Post by Saray_li » 14/09/2011 21:43

motorola01 wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Imao sam povredu na poslu, sve je zavrseno i sada trebam predati zahtjev za nadoknadu stete, da dobijem lovu od osiguranja...pa me zanima jel ima neko iskustva...da objasni kako postupiti, kako predati zahtjev, sta napisati...i tako to...

Zar to ne bi trebali raditi ljudi u tvojoj firmi koji su zaduzeni za to???I ja sam imao povredu,ali ne na poslu nego van radnog vremena.Meni su rekli da ce to za mene obaviti covjek koji je zaduzen za povrede radnika,a koji je trenutno na godisnjem.Takodjer su mi neki rekli da se povreda valjda treba prijaviti u roku od 90 dana,mada ovo nije sto posto provjereno...Zanci vidi ti u svojoj firmi ko je zaduzen za te stvari...
Imala sam povredu na poslu i predala sam izjavu u HR sektor i oni su to dalje stavili u proceduru.
Zatrazi od poslodavca ugovor koji ima i u tvom ugovoru o radu treba imati klauzula o povredama.

Sretno :)

BACAČ1

Post by BACAČ1 » 16/09/2011 13:29

Prvo da Te pitam ,kako si ,boli li,itd...
imaš mogučnost dvije naplate
1.Osiguranje
2.Firma
sve je neovisno i dogovara se!!!
Za osiguranje javi se u HR,ako imate ili direktno direktoru,zato što firma mora imati automatizam za slučaj povrede na radu.
Priložit će ozljedni list,prvo javljanje doktoru i završneno liječenje,sve po završetku liječenja,a ovisi od osiguranja kad će uzeti un razmatranje.Prvo će te zvati da kažu"to je ništa,evo cca 290KM"i uozbilji se.
Ako šutiš On ili ona se okrenu i rade na računaru,a ako si ljut,kažeš jel ovo šala,malo te ubjeđuje ,pa kaže dođi sutra,da vidim sa šefom,i sutre 345KM.
Ovisno o vrsti štete-procjeni,njihov procjenitelj će dati nešto malo (ako mu ne daš 100Eura),ili....
Ako budeš nezadovoljan,ima advokat,ali opet gledaj poznatog jer ovisi o kojoj pari se radi
Zašto?
Zato što osiguranje ima računa dati advokatu 20% OD RAZLIKE ONOG ŠTO NUDE I ŠTO TRAŽI,A TI NEĆEŠ NI ZNATI.
2.OBAVEZNO ,ALI PREKO ADVOKATA,OPET POZNATOG TRAŽI OD FIRME,(meni na pp možeš napisati o kakvoj povredi je riječ,nalaz i reči ću Ti koliko da tražiš.
Ovo mi se duša otvorila.

motorola01

Post by motorola01 » 16/09/2011 22:11

Meni su isto rekli,da na prvu ponudu uopste ne pristajem...Cak ni drugu ne treba prihvatati.Evo primjer covjeka koji se povrijedio na radu i mislim slomio ruku.Prva ponuda bila 3000,nakon sto je ovaj odbio,stize druga ponuda od 6800 :shock: i naravno covjek prihvati...

Entropio
Has thanked: 2 times

Post by Entropio » 17/09/2011 19:50

Koliko se obično čeka nakon ljekarskog pregleda da te pozovu i ponude cifru?

motorola01

Post by motorola01 » 17/09/2011 20:22

Entropio wrote:Koliko se obično čeka nakon ljekarskog pregleda da te pozovu i ponude cifru?
Ne znam,jer mene nisu ni iz firme zvali da donesem papire da ih oni onda mogu proslijediti osiguranju.Valjda ce neko napisati slijed dogadjaja nakon predavanja papira osiguranju :)

za_sada_bez_dobrog_nicka

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka » 22/09/2011 08:52

Ako je Triglav osiguranje u pitanju, spremi se na žestoku borbu, prijetnje tužbama, advokatima, jer sve će učiniti da tvoju povredu minimiziraju. Imaju ljekare na platnom spisku, kojima je zadaća da spriječe odliv novca...

motorola01

Post by motorola01 » 22/09/2011 12:15

Kod mene je Sarajevo osiguranje...

Post Reply