Nacionalni kongres Republike BiH

Post Reply
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#1 Nacionalni kongres Republike BiH

Post by melb26sa »

Posto sam odnedavno pocela dobijati mailove od ovog kongresa (email [email protected]) a bez da sam se ikada prijavila na njihovu mailing listu, odlucila sam da stavim na forum njihove glasnike - pa vi prosudite ko su ovi i sta rade.




22.09.
IZBORNA GROZNICA TRESE BiH
REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA

15. Septembar 2006.

ONLINE GLASNIK NACIONALNOG KONGRESA REPUBLIKE BiH

br. 418 http://www.hdmagazine.com/Fond/linkovi.htm

1. IZBORI - GLASANJE POSTOM

2. ZA KOGA GLASATI?

OSNOVNI PRINCIPI

NA SCENI JE RASPAD SDA

IZBOR CLANOVA PREDSJEDNISTVA

2. Specijalni odnosi RS i Serbije još jedan akt razgradjivanja državnosti BiH

3. “60 MINUTA” NA FTV

4. ZASTO STE PRESTALI DA KRITIKUJETE HARISA SILAJDJICA?

5. NIKADA NE PODRZAVAMO LICNOSTI NITI STRANKE, NEGO ISKLJUCIVO PARIOTSKE POSTUPKE POLITICARA ILI STRANAKA

6. NAZALOST NE UZIMAJU BOSNJACIMA DRZAVLJANSTVA SAMO U BRCKOM

PREGLED MEDIJA

7. BOSNA I HERCEGOVINA IZMEDJU DEJTONA I BRISELA

8. AUTOGOL CRNOGORSKIH BOSNJAKA

-------------------------------------------------------------------
Ako ne zelite da primate nase poruke samo posaljite Reply na bilo koju nasu poruku sa “UNSUBSCRIBE” u subjektu i tada ce adresa sa koje ste poslali taj zahtjev za brisanjem biti automatski izbrisana.
____________________________________________________

1. IZBORI - GLASANJE POSTOM

Prije nego kazemo bilo sta o sustini dozvolite da vam skeremo paznju KAKO DA GLASATE.

NA SVAKOM GLASACKOM LISTICU OBAVEZNO OZNACITE (ZACRNITE, POPUNITE) KVADRATIC ISPRED JEDNE STRANKE I OBAVEZNO OZNACITE KVADRATIC ISPRED IMENA BAREM JEDNOG KANDIDATA IZ TE STRANKE.

NEMOJTE ZABORAVITI POTPISATI FORMULAR NA OZNACENOM MJESTU I NEMOJTE ZABORAVITI UBACITI FOTOKOPIJU IDENTIFIKACIJSKE ISPRAVE.

SAMO GLASACKI LSITICI IDU U BIJELU KOVERTU, A ZATIM BJELA KOVERDA, POTPISANI FORMULAR I FOTOKOPIJA IDENTIFIKACIJSKE ISPRAVE IDU U ZUTU KOVERTU.

ODMAH U PONEDJELJAK ILI STO JE MOGUCE PRIJE OTIDJITE U POSTU PLATITE POSTARINU I POSALJITE VASE GLASACKE LISTICE AVIONSKOM POSTOM.

_____________________________________________________


2. ZA KOGA GLASATI?

Pise: Dr. Muhamed Borogovac

OSNOVNI PRINCIPI

Mnogi nas pitaju da damo konkretna uputstva kako da se glasa 1. oktobra 2006. Nazalost mi to ne mozemo jer mi podrzavamo sve BH patriote, bez obzira u kojoj stranci se nalaze. Mi jedino mozemo dati neke osnovne principe kojima se BH patrioti trebaju rukovoditi kada glasaju.

- Buduci da su sadasnji lideri SDA, SDP i (Joviceve) HDZ dokazani izdajnici generalno ne treba glasati ni za jednu od ovih stranaka ni u Federaciji ni u BiH.

Medjutim, tu svakako postoje izuzeci. Na primjer, Izet Hadzic iz Kalesije se ovih dana suprotstavio Tihicu zbog njegove politike legalizacije RS. Osim toga, u Skusptini “Republike Srpske” ima dokazanih patriota iz SDA, ljudi koji su potezali “vitalni nacionalni inetres” u nekoliko navrata, da bi zastitili bosnjacku populaciju u RS od cetnickih vLasti u RS. Time su natjerali Tihica da se eksponira kao cetnicki sluga. Sjetimo se, licno Tihic je morao intervenisati da povuku “vitalni nacionalni interes” kada je prodaja “srpskog” Telecoma bila u pitanju.

- Ne treba glasati ni za jednu stranku koja se proljetos nije jasno odredila PROTIV ustavnih amandmana.

Sva ostala, npr. ekonomska, pitanja su drugorazredna. Sada je najvaznije spastiti drzavu. Jer, svi drugi problemi su posljedica cinjenice da je drzava BiH ugrozena postojanjem cetnicke drzave na pola teritorije BiH. Uzrok svih problema je nemogucnost normalnog funkcionisanja drzave zbog stalnih blokada koje dolaze iz RS. Evo, na primjer, definitivno je unistena reforma policije, i sada je sve ponovo na pocetku. Direkcija za policiju je imala pravo da donese odluku o Reformi vecinom glasova, jer je bila od Evrope formirana kao strucno tijelo, ali su oni probili rok i zatrazili od Savjeta ministara produzetak roka. Medjutim, “srpski” ministri su blokirali produzavanje roka, te je sve propalo.

- Ne treba glasati ni za jednu stranku ili pojedinca koji su se prodali americkom ili britanskom ambasadoru.

Nema nikakva razloga da se glasa za nekoga ko je postao eksponat jedne strane sile, a ne svojih glasaca.
----

NA SCENI JE RASPAD SDA

Ovih dana politickom scenom BiH defiluju BH patrioti iz SDA stranke kao npr. Safet Isovic, Izet Hadzic, da spomenemo samo najpoznatije, koji su se otrgnuli apsolutnoj kontroli svojih stranackih lidera i javno daju podrsku kandidatima iz redova drugih stranaka, najcesce Stranci za BiH. Isto tako, javno su se suprotstavili liderima i nekadasnji osnivaci SDA iz redova islamskih vjernika, npr. Dzemaludin i Nedzad Latic, Muhamed i Hasan Cengic. Patrioti su shvatili da se SDA ne bori za jedinstvenu BiH, nego za RS, a “islamisti” su shvatili da se SDA ne bori za trodjelnu BiH i njihovu “muslimaniju”, nego da ce sa legalizacijom RS projekat biti zavrsen.

Ovi izbori ce po svoj prilici znaciti raspad SDA stranke, tj. dogodice se ono sto se proljetos dogodilo sa HDZ-om, kada se rascijepio na HDZ i HDZ 1990.

Da se podsjetimo kako je SDA ustrojena. To je bila stranka u apsolutnoj vlasti srpskih agenata, veoma malog broja ljudi iz samog vrha stranke koji su vukli sve konce u stranci I drzavi.Oni su kontorlisali stranku tako sto su manipulisali vjernicke i patriotske mase u BiH. Uvijek je u Alijinoj blizini bilo i ljudi kojima je Islam bio glavni pokretacki factor u politici kao sto su npr. Edhem Bicakcic, Hasan Cengic, braca Dzemaludin i Nedzad Latic, a bilo je i patriota, kao npr. generali Sefer Halilovic, Dudakovic, Alagic, … Medjutim, svi ti ljudi su bivali izmanipulisani i nesvjesno su sluzili samo za obmanu i vjernickih i patriotskih glasackih masa. Apsolutnu kontolu svih poteza stranke i drzave su uvijek imali srpski agenti, Alija i Bakir Izetbegovic, Sulejman Tihic, Adnan Terzic, Dzaferovic, dok su im izvan SDA uvijek ledja cuvali Adil Zulfikarpasic i Zlatko Lagumdjija, da spomenemo samo najistaknutije.

To je funkcionisalo za vrijeme Alije Izetbegovica. Srecom, ni Tihic ni Bakir Izetbegovic, ni Adnan Terzic nemaju Alijinu karizmu, te ni mogucnost manipulacije narodom, pa su veoma brzo procitani i od vjernickih i od patriotskih masa, i to jos proljetos, za vrijeme ustavnih amandmana, od patrita, a ovih dana i od vjernika. Da SDA okrecu ledja, ne samo patrioti, nego i vjernici, svjedoce nedavni javni istupi Dzemaludina i Nedzada Latica. Iz tih istupa smo saznali da je Alija Izetebgovic ucinio sve da dovede na celo stranke Sulejmana Tihica, suprotno masovnom protivljenju “vjernickog dijela rukovodstva stranke”. Nedzad i Dzemal Latic objasnjavaju taj Alijin postupak njegovom naivnoscu, slicno kako su svi ostali koje je Alijsa nadmudrio i nadigrao bivali ubijedjeni da zlo nije u Aliji nego u “nekima oko njega koji ga izmanipulisase”. Ja bi im postavio jedno pitanje: “Kako to da ga vi, najodaniji i najuzi saradnici, koji ste jos uz to bili najjaca struja u rukovodstvu SDA ne uspjeste “izmanipulisati”, nego on uradi ono sto je i naumio, postavi Tihica za svoga nasljendika?!

Alija Izetbegovic je bio veoma sposoban politicar, koji je apsolutno predan projektu. Upravo zato nije ostao na vlasti do smrti, da izbor njegovog nasljednika ne prepusta slucajnosti, nego je odlucio da sidje ranije i da tako bude u situaciji da kontrolise process izbora njegovog nasljednika u SDA. To sto se Alija potrudio da stranku ostavi Sulejmanu Tihicu, znaci da je u njega imao najvise povjerenja da nece pokvariti projekat kreiranja Republike srpske.

IZBOR CLANOVA PREDSJEDNISTVA

Buduci da SDA dozivljava rasulo, trka izmedju Silajdjica i Tihica je izgleda vec odlucena. Zato je naijinteresantnija trka za hrvatskog clana predsjednistva. Postoje tri bitna kandidata, sadasnji clan Ivo Miro Jovic, zatim kandidat Lagumdjijinog SDP-a, Zeljko Komsic, i kandidat HDZ 1990, Bozo Ljubic. Trku je proljetos zakomplikovao raspad HDZ-a, a zatim je Zlatko Lagumdjija dodao ulje na vatru kandidujuci Hrvata, Zeljka Komsica. Time je Lagumdjija dobio dvije opcije. Prvo, ako bude potrebno Tihicu, SDP-ovo poslusno tvrdokorno jezgro, naslijedjeno od starih Jugo-kadrova iz bosnjackog naroda ce glasati za “Tihog”. (“Tihi” je novi Tihicev nadimak medju SDPovcima otkako se ispostavilo da doticni radi u interesu RS. Dok se mislilo da je bosnjacki “nacionalista” u istim krugovima su ga zvali “Gargamel”, ili “klempo”.) Dakle, prva opcija je da ce SDPovci glasati za “Tihog”, ako utrka sa Silajdjicem bude neizvjesna. Medjutim, ako je ta utrka izvjesna, ako je ocigledno da Silajdjic pobjedjuje, onda ce vjerovatno SDPovci dobiti mig da glasaju za Zelja Komsica. Tu se koristi cinjenica da brojevi SDPovaca veoma znacajno premasuju brojeve Hrvatskih stranaka, zbog malobrojnosti Hrvata u BiH. Naime, svaki glas za Hrvatskog clana predsjednistva vrijedi 6-7 puta vise nego glas za bosnjackog, jer je Hrvatskih glasaca je 6-7 puta manje. Tu cinjenicu ce Lagumdjija pokusati iskoristiti, ukoliko vidi da Tihic nema sansi, sto se izgleda upravo dogadja. Primjecuje se sve veca propaganda medju SDPovcima da se glasa za Komsica, a ne za Tihica.

Nedavno smo mogli vidjeti predizborni TV dvoboj izmedju Jovica i Ljubica. Jovic bazira svoju podrsku proljetosnjim ustavnim amandmanima cinjenicom da “Bosnjaci sada mogu izabrati hrvatskog clana predsjednistva”. Interesantno da se Ljubic nije snasao i rekao mu da je upravo on, Ivo Miro Jovic izabran glasvoma SDA stranke, i da su svi Hrvati, osim jednoga, u skupstini BiH glasali protiv njega. Jasno je i zasto - jer je on bio “djelatnik SDB-a klase A, i to dobrovoljac”. Kada mu je to Ljubic prebacio, Jovic nije imao pravog odgovora, nego je samo dvadesetak puta kazao “Sram vas bilo!”. Ljubic se nije sjetio da mu odgovori da sram treba da bude Jovica koji je bio u UDBI. Jedno je jasno iz tog dvoboja, a to je da Ljubic nije podmetnut u HDZ, tj. da je njegova HDZ 1990 cista barem kada su u pitanju velikosrpske tajne policije, sto je ogromni napredak. Do sada je hrvatski narod, preko HDZ-a, bio pod kontorlom velikosrpskih tajnih policija, isto kao i SDA, i to se sa ovim izborima, raspadom SDA i HDZ-a mijenja, sto je istorijski napredak u BiH.

___________________________________________________________


2. Specijalni odnosi RS i Serbije još jedan akt razgradjivanja državnosti BiH

Silajdžic pisao Švarc-Šilingu

Avaz 16. septembar 2006

RS nema medjunarodnopravni subjektivitet i ona ga u slucaju sporazuma sa Srbijom neovlašteno prisvaja

Sve dok OHR postoji, on se s Vama na celu mora zalagati za poštivanje zakonitosti i ustavnosti u BiH. Stoga Vas molim da sprijecite još jedan akt razgradivanja državnosti BiH, kakav je za 26. septembar planiran u Banjoj Luci, kaže se na pocetku pisma koje je lider Stranke za BiH Haris Silajdžic uputio visokom predstavniku Kristijanu Švarc-Šilingu (Christian Schwarz-Schilling).
Povod za pismo je najava potpisivanja sporazuma o specijalnim paralelnim vezama RS i Republike Srbije, što je, prema Silajdžicevim rijecima, "još jedan grubi nasrtaj na Ustav i institucije države BiH". Silajdžic podsjeca da je Dejtonskim sporazumom, za ciju je zaštitu i Švarc-Šiling direktno zadužen, predvideno uspostavljanje takvih odnosa BiH s Hrvatskom i SR Jugoslavijom, te da on smatra da je to dobro za BiH i za sve njene gradane. -Medutim, nije dobro, štaviše, jako je loše kada se sporazum o specijalnim odnosima koncipira i zakljucuje mimo utvrdene ustavnopravne procedure. Za ovu vrstu sporazuma nisu nadležni entiteti, pa tako ni RS i njeno rukovodstvo. To je izvorna ustavna nadležnost Predsjedništva BiH i države BiH, s obavezom potvrdivanja ovakvog sporazuma od Parlamentarne skupštine BiH - upozorava lider Stranke za BiH. Nadalje, potcrtavajuci da RS nema medunarodni pravni subjektivitet, tvrdi da ga ona u ovom slucaju sebi neovlašteno prisvaja i time narušava iskljuciva prava države BiH.
- Molim Vas da sprijecite ovaj protivustavni akt i da BiH zaštitite od daljeg narastanja politicke krize u koju nedvosmisleno vodi nepoštivanje rukovodstva RS ustavnosti i zakonitosti - zakljucuje Silajdžic i traži od Švarc-Šilinga da upozori i državne organe Srbije da njihov partner jedino mogu biti državni organi BiH, a ne entiteti. E. S.
---------------------------
KOMENTAR: Ovo je trebao uraditi Tihic i to kao predstavnik drzave, tj. bosnjacki clan predsjednistva. Silajdjic je samo predsjednicki kandidat. Ako pretpostavimo da je ovo Silajdjic uradio samo zbog izbora, postavlja se pitanje: “I Tihic je kandidat na izborima. Zasto njemu izbori nisu vazniji od projekta velike Srbije? Zasto Tihic nece da uradi nesto prtiv RS, cak ni radi izborne pobjede?”

____________________________________________________


3. “60 MINUTA” NA FTV

SARAJEVO, 11.09.2006. U vecerašnjem drugom po redu predizbornom izdanju FTV emisije "60 minuta", gosti jednoiposatne debate bili su kandidati za clana Predsjedništva BiH: dr. Haris Silajdžic, Mirnes Ajanovic, Željko Komšic, Suleiman Tihic, Mladen Lijanovic i Irena Korjenic.

Dvoje posljednjih su na samom pocetku debate potpuno diskreditovani. Naime, "sposobnom" obrtniku Lijanovicu ovih dana sudi Sud Bosne i Hercegovine zbog umiješanosti s Draganom Covicem u privredni kriminal mega razmjera. Irena Korjenic, predsjednica fantomskog Udruženja nezaposlenih, javnosti je nepoznata, ali odlicno "uvezana" s Lijanovicima: koristi prostorije Stranke za boljitak, koja joj placa i troškove kampanje, kandidaturu itd., pa zapravo tek predstavlja cetvrtog kandidata sumnjivo-prebogatog hercegovackog lobija. Bolesna ambicija ovog lobija ogleda se i u tome što je u cjelosedmicnoj telefonskoj anketi emisije u kojoj gledaoci biraju koga ce gledati u debati, Stranka za boljitak osvojila – nevjerovatnih 56%. Poredenje radi, drugoplasirana Stranka za BiH dobila je 14%, treceplasirani SDP 10 i po %, pa SDA 5 i po %, SDU-BOSS 5%, itd.). Naravno, kako je primijetio Mirnes Ajanovic, hercegovacki lobi je platio ljude da "sjede na telefonu".

Statisticki gledano medutim, ova anketa je bitna jer je trajala cijelu sedmicu. Ako se naravno odbace rezultati ankete za Stranku za boljitak, po ovom najnovijem ispitivanju javnog mnjenja SBiH je ubjedljivo najjaca, a skupa s Patriotskim blokom (ne racunajuci podršku HDZ 1990 koji je izjednacen sa HDZ sa po 3%), ima vecu podršku gradana i od SDA i SDP zajedno! Prisjetimo se da je FTV bastion SDP-a, i da je kao i uvijek voditelj u više navrata bio otvoreno pristrasan za SDA i SDP na šta je dr. Silajdžic smirenim tonom upozoravao, ali je njihovim planerima kampanje vjerovatno promakla važnost ove ankete inace bi i sami naštimavali glasanje kao Lijanovici.

Na negodovanje hercegovackog lobija, cjelokupna debata vodila se o – ustavnim amandmanima. Kako se pokazalo, upravo to i jeste kljuc svih pitanja. Vecerašnja emisija bila je izuzetno bitna za smjer koji ce poprimiti cjelokupna predizborna utrka i, utisak je, zadržati ga do samog finiša. Naime, dr. Silajdžic je, iako ocito iscrpljen svakodnevnim predizbornim aktivnostima do kraja razgolitio lazi SDA-SDP koalicije. SVA KLJUCNA PITANJA U BiH, rekao je Silajdžic, POCEV OD EKONOMIJE, ZAPOŠLJAVANJA, OBRAZOVANJA I SVIH DRUGIH VAŽNIH PITANJA, NERIJEŠENA SU JER JE NERIJEŠENO OSNOVNO PITANJE, A TO JE POLITICKI USTROJ OVE ZEMLJE.

Komšic i Tihic služili su se primitivnim, ali neuspješnim trikovima. Tako je, nicim izazvan, pored stalnog upadanja u rijec drugima, Tihic ismijavao (zar ON nekog može ismijavati??) Ajanovica jer ovaj studira pravo, a da je on Tihic, eto, diplomirani pravnik. Komšic je opet jeftino poturao biracima svoje iskustvo s borbene linije i to u verbalnoj bici protiv Silajdžica. S druge strane, nakon što je svu pogubnost entitetskog glasanja potkrijepio dokumentima EU koji izricito osuduju takvo glasanje, Silajdžic je sve floskule usamljenog dvojca (cak se i Lijanovic izjasnio protiv ustavnih amandmana) kao npr. Tihicevo mahanje nekakvim "novim" amandmanskim nadležnostima države (radi se zapravo o vec prenešenim nadležnostima sa entiteta, a koji bi se sad formalno dopisali u Ustavu) pobrisao u par poteza. Silajdžic je uputio birace na cnjenice koje ne lažu: DA SU PREDLOŽENI AMANDMANI PROŠLI, PO PRVI PUT BI SE UVELA MOGUCNOST RASPUŠTANJA I DRŽAVNOG PARLAMENTA (OBA DOMA) I VIJECA MINISTARA I PREDSJEDNIŠTVA ISTOVREMENO, I OSTALI BI SAMO ENTITETI, a što se danas vidi iz ponašanja Dodik Milorada koji zagovara referendum kao, sada nakon neuspjeha amandmana, jedini im preostali put za uništavanje Bosne i Hercegovine.

Amar Delic, Sarajevo
Nacionalni kongres Republike BiH

____________________________________________________________

4. ZASTO STE PRESTALI DA KRITIKUJETE HARISA SILAJDJICA?

Postovana gospodo,

srdacno vas pozdravljam iz Sarajeva.

Primam duze vrijeme Vase Glasnike i jako sam sretan zbog toga sto ste stvorili jednu organizaciju koja ne priznaje nametnuti daytonski ustav i zalazete se za nashu dragu REPUBLIKU BiH , amen......

Zelim vam postaviti nekoliko pitanja, koja na prvi pogled mogu biti provokativna, ali to sigurno nije moja namjera. Zelim samo da razumijem neke stvari i nadam se da mi mozete dati odgovor.

Pitanje :

Zasto ste prestali da kritikujete Harisa Silajdzica ????

Jedan veliki paradox,zar ne ?!?

Bosanski Kongres je prije rasprave o usvajanju ustavnih amandmana redovno kritikovao mnoge politicare, medju kojima je bio i Haris Silajdzic. I meni je to zaista bilo logicno, jer je on jedan od potpisnika Daytona. To jeste cinjenica. I po vasem i po mom misljenju on jeste izdajnik nase Republike.

Ali nakon uspjesnog "neusvajanja" ustavnih amandmana, vi ste objavili listu junaka i listu izdajica,koji su bili odgovorni za to.

Tu stranka SBiH (i naravno gosp. Zilic), spadaju u junake, iako prije toga, po vasem misljenju, bili izdajnici. Za mene je to velika dilema, i ja to ne razumijem, mozda je doslo do neke promjene, ali vi niste davali nikakve izjave o tome, koliko ja znam.

Ja sam jedan mladi ponosni Bosnjak, student u Sarajevu, i zaista ne mislim nista zlonamjerno.

Postavljam sebi neka pitanja na koje nemam odgovor i sasvim je prirodno da sumnjam u svaku organizaciju, nakon mnogih veleizdaja koje su nazalost u Bosni najvise pristutne kod Bosnjaka.

Nadam se da imate odgovor na moje pitanje o Silajdzicu. Mene je gosp. Haris Silajdzic u zadnje vrijeme jako ugodno iznenadio, ne samo zbog ustavnih amandmana.

sa druge strane, on se sada protivi onome sto je prije 11 godina potpisao u daytonu.

PARADOX

Nadam se da cete analizirati ovaj problem i objaviti neki clanak.

Mozda sam ja previse naivan i neiskusan u tome mlad sam, uci se....

Lijep pozdrav iz Sarajeva.

PS: (nadam se da ste imali lijep odmor,jer niste duze vrijeme pisali, bas sada kada je narodu pred izbore tako vazna vasa ideologija.


Irfan N.B.
_____________________________________________________

5. NIKADA NE PODRZAVAMO LICNOSTI NITI STRANKE, NEGO ISKLJUCIVO PARIOTSKE POSTUPKE POLITICARA ILI STRANAKA


Najvaznije oruzje koje NKRBiH ima u borbi za Republiku Bosnu I hercegovinu je kredibilitet. Mi nikada ne smijemo podrzati bilo koju licnost, stranku, organizaciju niti instituciju. Samo mozemo podrzati odredjeni program, akciju i ponasanje koje je na liniji borbe za jedinstvenu drzavu BiH, bez etnickih, vjerskih i bilo kakvih podjela, za onakvu drzavu za kakvu su se izjasnili gradjani Republike BiH na referendumu o njenoj nezavisnosti.

Zato mi ni biracima ne govorimo za koga konkretno da glasaju, nego samo kriterije koje treba da uzmu u obzir kod glasanja, i to bi bilo to.

Problem kod izrazavanja podrske bilo kojoj strnci ili pojedincu je u tome sto pojedinci i stranke mijenjaju svoju poziciju. Ko bi rekao da ce Ajanovic tako lahko pristati da se ovjekovjeci RS, ako se samo odrekne entitetskog glasanja, sto je ponudio u svome pismu americkom ambasadoru, a do unazad nekoliko mjeseci je bio protiv. Mi smo podrzali Ajanovicevu borbu protiv amandmana, a sada osudjujemo njegovo pristajanje na RS. Uvijek podrzavamo ili napadamo postupke politicara, ali nikada politicare licno.

Potpuno je ista situacija i sa Silajdjicem i svim ostalim politicarima – mi uvijek komentarisemo pojedine politicke poteze, a nikako se ne svrstavamo iza neke licnosti. Mi smo kritikovaliu Silajdjicev potpis u Daytonu, jer je Dayton bio izdaja Republike BiH, a podrzali smo njegovo odbijanje amandmana jer je to bio potez u pravcu odbrane cjelovite BiH.

Pozdrav,
Dr. Vahid Sendijarevic

____________________________________________________________


6. NAZALOST NE UZIMAJU BOSNJACIMA DRZAVLJANSTVA SAMO U BRCKOM

RE: KONTRAOFANZIVA BRCANSKIH CETNIKA - ODUZIMAJU DRZAVLJANSTVA PROGNANIM BOSNJACIMA

Nazalost ne desava se gubitak drzavljanstva samo u Brckom. Ja rodjena u Sandzaku, prijevljena u Sarajevo 1989, izvadila BiH pasos u Stokholmu. Medjutim kad sam trazila potvrdu o drzavljanstvu da bi se prijavila za glasanje, kazu nema me nigdje u spiskovima. Ja imam staru licnu, sa prijavom u Sarajevo i stari BiH pasos, ali mi oni izgleda nista ne vrijede jer me neko izbrisao iz registra.

H. Lakota

Interesantno bi bilo znati kako je regulisabno BH drzavljanstvo doseljenih “Knindzi” u BiH.

____________________________________________________

PREGLED MEDIJA

7. BOSNA I HERCEGOVINA IZMEDJU DEJTONA I BRISELA

U clanku su sumirane ideje koje su Musadik i Sven predocili predsjednickom kandidatu Harisu Silajdjicu, a na ovaj nacin i ostalim kandidatima. Drago nam je da je Dr. Silajdjic upoznat iz prve ruke sa tim idejama.

http://republikabih.net/content/fokus.htm#No44
___________________________________________________

8. AUTOGOL CRNOGORSKIH BOSNJAKA

http://users.skynet.be/orbus/aktua/aktua1191.htm




24.09
IZJAVE BOYLEA, SHILINGA, SACIRBEGOVICA ...
REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA

23. septembar 2006.

ONLINE GLASNIK NACIONALNOG KONGRESA REPUBLIKE BiH

br. 419 http://www.hdmagazine.com/Fond/linkovi.htm

1. Prof. Francis Boyle – Odgovor na dva kljucna pitanja za danasnju BiH

2. DOK LAŽNIM PATRIOTAMA ŠALJU LAŽNA PRIJETECA PISMA, PRAVIM PATRIOTAMA ŠALJU UBICE!

3. DODIK NOVI PREDSJEDNIK VIJECA MINISTARA BiH

4. OHR: Rezultati etnickog ciscenja se ne mogu i nece priznati

PREGLED MEDIJA

5. OBECANJA AMERIKE CETNICIMA NEMAJU NIKAV ZNACAJ JER SE MI PITAMO KADA JE NASA DRZVA U PITANJU

6. STANOVNICI BOSANSKOG SAMCA SE BUNE PROTIV ULICE DRAZE MIHAJLOVICA U NJIHOVOM GRADU

7. IFIMES IZ LJUBLJANE OTKRIVA TAJNE TIHICEVE NAMJERE O TUZBI

8. CRNOGORSKI SUD VEC DRUGI PUT PRESUDIO CRNOJ GORI ZBOG UBIJENOG BOSNJAKA I OVAJ PUT DODIJELIO 68,000 EURA OSTETE FAMILIJI

9. MALO SRPSKE KULTURE

-------------------------------------------------------------------
Ako ne zelite da primate nase poruke samo posaljite Reply na bilo koju nasu poruku sa “UNSUBSCRIBE” u subjektu i tada ce adresa sa koje ste poslali taj zahtjev za brisanjem biti automatski izbrisana.
____________________________________________________

1. Prof. Francis Boyle – Odgovor na dva kljucna pitanja za danasnju BiH

21. septembar 2006.

Pise: Sven Rustempasic, Sarajevo


Rustempašic: Profesore Boyle, kome dajete za pravo u debati predsjednickih kandidata po pitanju amendiranja Dejtonskog ustava?

Boyle: U novembru 2005 mi je zatražena analiza i komentar Holbruk-Hejsovog plana amendiranja Dejtonskog Aneksa 4 (ustava). Vidjevši da je plan poguban po državu BiH jer bi zanavijek ozakonio Republiku srpsku odn. uspostavio njenu državnost, omogucio njenu integraciju sa Republikom Srbijom, amnestirao i nagradio zlocin genocida, ukinuo državni kontinuitet, integritet i samo postojanje BiH ... alarmirao sam svjetsku i bh. javnost, kao i g. Sulejmana Tihica, da se taj pogubni plan ne usvoji. Nažalost, g. Tihic je, kao i uvijek, sve moje savjete odbacio i postupio protiv interesa države BiH i žrtava genocida.

Tada je Dr. Haris Silajdžic iz americkih izvora dobio analizu sa slicnim zakljuccima i uputama, te se prema tome odredio tako da se vratio u politiku i snažno krenuo u obranu žrtava genocida i države BiH. Zato su napadi na Harisa neopravdani. Oni koji ne poznaju internacionalno i ustavno pravo to ne mogu lako razumjeti, te samo ukratko, ali i odgovorno, tvrdim da je Silajdžic ove godine spasio državu BiH od velikosrpske ekspanzije, dok je Tihic tom projektu, nažalost, poslužio kao produžena ruka. Žalim što on u debati koristi argument da je pravnik a Silajdžic nije, jer mi izgleda da se Tihic nikada nije bavio internacionalnim i ustavnim pravom. Gore od toga je samo cinjenica da sve što zna, Tihic stavlja u službu naših neprijatelja. Uostalom, gdje se Tihic nalazio i šta je radio tokom agresije na BiH, kada smo branili državu i gradane u svjetskim pravnim i diplomatskim arenama?! Ali, kako je pravna ekspertiza potrebna, kao i od najtežih ratnih dana do danas, i ubuduce stojim na usluzi, da spasimo Bosnu i Hercegovinu.

Kada sam prošle godine u Sarajevu pricao sa Silajdžicem, nije mi izgledalo da ce se aktivirati. Pokretanje Holbruk-Hejs odn. Tihic-Lagumdžijinog plana, ocigledni je presudni moment da se vrati u politiku i uspješno angažira u obrani države BiH - kao i tokom agresije. Drago mi je da je uspjehe ponovio kada je sa svojom ad hoc koalicijom patriota u Parlamentu BiH odbacio inicijativu pakta SDA, SDP i svih stranaka u RS, stvorenog u cilju konacne, nepovratne legalizacije ratnih ciljeva velikosrpskog projekta i pravnog amnestiranja genocida. Tu se Silajdžic dokazao kao državnik, lider gradanske, cjelovite BiH, što je Evropa diskretno priznala, pa i nagradila - jer je njegovo lobiranje u junu mjesecu pridonijelo donošenju povoljne Rezolucije Parlamenta EU, koja BiH daje šansu da do 2010. uspostavi ustavni poredak po Internacionalnom pravu i kriterijima EU. Vrata EU otvaraju SBiH, SDU, Demokrate Seada Avdica, HDZ 1990, ... stranke koje su odbacile Tihic-Lagumdžijino ozakonjenje RS i nagradivanje genocida skriveno paravanom amendiranja, krpljenja vec uvelike odbacenog Dejtonskog ustava.

Rustempašic: Kakvo je stanje sa Tužbom na Svjetskom sudu?

Boyle: Predsjednik Izetbegovic je slušao moje savjete kod Vance-Owena, Tužbe na Svjetskom sudu, Owen-Stoltenberga, Washingtona, Dejtona, ... Nažalost, g. Sulejman Tihic je odbio svaku moju preporuku, pa i po pitanju Tužbe koju sam 1993. u ime države BiH protiv SRJ odn. Srbije i Crne Gore podnio Svjetskom sudu. Kada sam u Sarajevu 2005 ucestvovao na Konferenciji o genocidu u Srebrenici, porucio sam da g. Tihic naloži našim advokatima da od Svjetskog suda traže da se i Republika srpska stavi na optuženicku klupu kao rezultat genocida odn. ratni plijen velikosrpskog projekta kojemu se sudi. Jer, Konvencija o genocidu, prikljucena Povelji UN, traži ne samo osudu genocida, nego i ukidanje svih njegovih posljedica - u koje spada i postojanje Republike srpske, što je predvideno i dodatkom na Tužbu iz 1998. godine. Nažalost, g. Sulejman Tihic je moju preporuku odbacio. Tako je uništio jedinstvenu priliku da RS ukinemo putem presude ovog vrhovnog pravnog organa UN. Ujedno je naš tim pitanje ratnih odšteta iz domena presude Suda koji bi presudio desetine milijardi dolara odštete u našu korist, pomjerio u domen dogovora, odn. spekulacija i ko zna cega. Sada se pojavila opasnost i da Crna Gora bude amnestirana od krivnje, pa i to da se od Tužbe cak i odustane. Dakle, i pored cinjenice da neki od nas rade na ovoj Tužbi vec cetrnaestu godinu, g. Tihic je uspio kompromitirati temeljne aspekte ovog procesa.
____________________________________________________


2. DOK LAŽNIM PATRIOTAMA ŠALJU LAŽNA PRIJETECA PISMA, PRAVIM PATRIOTAMA ŠALJU UBICE!

Pise: Amar Delic, Sarajevo

SARAJEVO, 21/09/2006. Tužilaštvo Bosne i Hercegovine jucer je otpocelo s preduzimanjem radnji na zaštiti života predsjednickog kandidata Patriotskog bloka i heroja posljeratne odbrane interesa Bosne i Hercegovine , Mirnesa Ajanovica i njegove cjelokupne porodice. Kako navode svi današnji mediji, prema informacijama Državnog tužilaštva niti jedan B-H politicar nikada do sada nije bio izložen ovolikoj opasnosti.

Prema obavještajnim izvorima do kojih je Tužilaštvo došlo, motivi narucenog ubistva su politicki i u Bosnu je vec ušla izuzetno opasna troclana placenicka teroristicka skupina, sa zadatkom da likvidiraju zastupnika Ajanovica.

Patrioti se danas u Bosni ponovo bore sacuvati sopstvenu glavu kao i nebrojeno puta u historiji. Prisjetimo se Džemala Bijedica, brace Pozderaca, Muhica, Turajlica, Ljubijankica i svih drugih bosanskih funkcionera koji su do sada platili glavom svoje iskreno patriotsko zalaganje za Bosnu. A onda se prisjetimo i Tihica i tragikomicnih i ocito narucenih pisamceta, ispisanih krivudavim rukopisom iz "strašnog cetnickog legla" Cikaga, koja bi pristizala uvijek kad mu omraženost medu narodom poraste do granica neizdrživosti.

Taj isti patriota-lažnjak Tihic medu svoje uspjehe sinoc u Zetri se drznuo uvrstiti ukidanje SIMBOLA tzv. "Republike Srpske", prešucujuci istovremeno kako upravo on aktivno radi na NEUKIDANJU SAME RS, kao što je potvrdio nedavnim povlacenjem takvog zahtjeva pred Ustavnim sudom BiH odnosno Sudom u Strazburu, te svojim užasavajucim zalaganjem za antibosanske tzv. "ustavne amandmane" u kojima i mala djeca vide kraj Bosne. U to da je Tihic patriota (koliko god sinoc mahao zastavama sa ljiljanima – za koje je istovremeno naredio da se MAKNU iz Srebrenice!), mogu povjerovati jedino novcano mu odani šefovi opštinskih i mjesnih odbora partije, koji su jucer u Sarajevo došli po zadatku (i s placenim dnevnicama) na završni predizborni skup kako bi stvorili lažni utisak "velicine".

Tako je u SDA sve postalo lažno: imaju vodju" koji podnosi lažni zahtjev za ukidanje rezultata genocida (pa ga potom povlaci baš zato što je bio LAŽAN), trese ih "patriotizam" sa zastavama kojih se sjete samo pred izbore, a koje inace zabranjuju, finansiraju ih lažni "begovi", a zapravo agenti SDB-a i šverceri oružja...

Svi znamo koliko su izgradili lažnih kilometara koridora 5C, koliko su otvorili lažnih radnih mjesta, koliko su se lažno borili za interese BiH svo vrijeme radeci za interese Beograda i svakog ko im u džepove da više (Energopetrol je tako u lažnoj privatizaciji prešao ne u ruke privatnika nego strane vlade, o luci Neum nece ni da cuju, strana dugovanja prema BiH ih ne zanimaju, Tužba u Haagu i odštete te ukidanje rezultata Genocida ih se ne tice)...

Sinoc je u prepunoj Skenderiji paralelno održan skup Stranke za Bosnu i Hercegovinu. Njima izgleda nije trebalo placeno narucivanje autobusa iz mjesnih zajednica sirom BiH. Bila je Skenderija prepuna mladih ljudi s nadom u srcima i sjajem u ocima. Skup SBiH je protekao dosta dostojanstveno, uz pjesmu prakticno cjelokupne bosanskohercegovacke umjetnicke elite koja je okrenula ledja lažnim “muslimanima” iz SDA (Safet Isovic, Halid Bešlic, Hanka Paldum, Tifa...). Nadajmo se da nas Stranka za BiH nece izigrati i da poslije izbora nece okrenuti ledja, kao sto nas je SDA izigrala, te da ce Bosna i Hercegovina po prvi put od nezavisnosti dobiti istinsku patriotsku snagu koja ce vecinskom voljom upravljati kormilom države onako kako je to u interesu vecine gradana, a ne saginjati glavu za interese nekakvih tajnih centara moci, Dodika, stranih korporacija, neprijateljskih vlada.

Kako ovih dana to kaže omladina, i uistinu je bilo - DOSTA!
___________________________________________________________


3. DODIK NOVI PREDSJEDNIK VIJECA MINISTARA BiH

Poštovni Kongrese,

upravo sam danas saznao za još jednu spletku koja nam se sprema za ove izbore! 100% ISTINITO!!

Dobio sam informaciju od ljudi bliskih vrhu SDA stranke koje sam i ja dugogodišnji clan da se naš dragi “TIHI” dogovorio sa Dodikom i Zlatkom da Dodik uvjeri svoje Srbe koji glasaju u Federaciji da glasaju za “Tihija” kao clana Predsjedništva, a za Zlatkovu stranku u Ferderaciji tako da bi on mogao biti buduci premijer Federacije jer bi to podrzla i SDA u parlamentu Federacije! Tako da bi SDA I SDP kroz srpske glasove ojacali u drzavnom i federalnom parlamentu!

A SAD ONO BITNO!!

A za tu uslugu SDA i SDP bi u državnom BiH parlamentu podržali Dodika za Predsjednika Vjeca ministara. Jer SDA racuna sa tim da je ona pobjednicka stranka na ovim izborima, sa najvise clanova u BiH prlamentu i tako bi zajedno sa SDP-om Dodik imao sigurnu vecinu za izbor u vjece ministara. Dodik je sigurno novi Predsjedniki Vjeca ministara.

Stranka SDA poslije ovoga kao sto ste rekli sigurno se raspada na patriote i na izdajice zajedno sa TIHIJEM na celu. OVO JE POVJERLJIVA I SIGURNA INFORMACIJA KOJU SU DOGOVORILI IZDAJNICI TIHI I ZLATKO SA CETNIKOM DODIKOM!

Kad ovaj cetnik sjedne na vlast drzave BiH, vise ga ništa ne moze zaustaviti na putu uništenja BiH i jacanja Republike mrske....

Moj zakljucak da smo mi Bošnjaci generalno gledani jako nesposoban narod koji nema nikakvog cilja, strategije i jedinstva prema samim sebi niti prema našoj drzavi. Nemamo nikakav politicki cilj kada je drzava u pitanju, tako da više od ovakve drzave kakvu danas imamo nismo niti zasluzili.... U ratu smo nesto napravili jer nam se radilo o glavi!!

Neka nam je dragi Bog na pomoci, sa ovakvim izdajnicima oko nas!

Mahsuz selam!

S.M.

____________________________________________________

4. OHR: Rezultati etnickog ciscenja se ne mogu i nece priznati

Pise: Dr. Muhamed Borogovac

Gornja izjava ovlastenog predstavnika internacionalne zajednice u BiH je veoma znacajna. Mada smo mi svi znali da bi to tako trebalo biti, tj. da se ne mogu stvarati drzavice zlocinom genocida i etnickog ciscenja, ipak je veoma znacajno da je to napokon javno receno na zvanicnom i najvisem nivou.

"Dnevni Avaz" od 19. septembra je prenio tu i jos neke poruke visokog predstavnika date nedavno u Becu, slijedi opsiran citat:

Visoki predstavnik Kristijan Švarc-Šiling (Christian Schwarz-Schilling) zaprijetio je jucer u Becu predsjedniku Saveza nezavisnih socijaldemokrata i premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku da ce ga smijeniti ukoliko nastavi pricati o referendumu.

- Ako on nastavi pricati o referendumu, necu imati druge mogucnosti nego ga smijeniti -kazao je Švarc-Šiling tokom intervjua za austrijski radio, receno je "Dnevnom avazu" u OHR-u.

Promjena retorike

Visoki predstavnik, kako nam je pojasnio Kris Benet (Chris Bennett), direktor komunikacija OHR-a, jucer je imao dva intervjua u glavnom gradu Austrije. Pored razgovora za austrijski radio, on je odgovarao i na pitanje lista "Der Standard", pojasnio je Benet.

Upitan da objasni zaoštravanje retorike visokog predstavnika koji je do sada prilicno nezainteresirano pratio sve zapaljiviju izbornu kampanju, direktor komunikacija OHR-a kazao je da politika Švarc-Šilinga nije nekonzistentna.

- Upravo je u "Dnevnom avazu" visoki predstavnik porucio da se ne može etnicki ocistiti jedan dio BiH, a onda zatražiti referendum. Njegova izjava u Becu samo je nastavak iste politike. Švarc-Šiling smatra da se rezultati etnickog cišcenja ne mogu i nece priznati. Što se tice vaše opaske o navodnoj nezainteresiranosti, za nas je jako važno za vrijeme ove izborne kampanje vidjeti realno stanje u BiH, kako bismo mogli analizirati šta i kako dalje i koje naredne korake poduzeti da bismo vodili pametnu politiku.

Time se, na neki nacin, priprema i teren za dolazak Ureda specijalnog predstavnika EU u BiH - istaknuo je Benet. - Kraj citata

Plitka BH politicka pamet dobro razumije ljubav za vlascu, dok ne razumije mnogo vaznije, ali nazalost za mnoge od nas suvise apstraktne pojmove kao sto su drzava i narod. Zato je u gore citiranoj Shilingovoj izjavi paznju BH javnosti privukla samo prijetnja da bi Dodik mogao biti smijenjen. Tako na primjer urednik "Dana" Senad Pecanin "analizira" Shilingove izjave i zakljucuje kako je time nacinio stetu Bosni i Hercegovini, jer nece smjeniti Dodika, nego ce samo homogenzirati Srbe iza Dodiga (kao da vec nisu). Kako sad objasniti prosjecno politicki obrazovanom Bosnjaku da je mnogo vaznije to sto je na najzvanicnom mjestu, kancelariji Visokog predstavnika, zakljuceno da se "Ne moze etnicki ocistiti teritorija, a onda traziti referendum", kada glavni urednici politickih novina to ne vide.

S druge strane nasi otvoreni neprijatelji su pravilno shvatili Shilingovu izjavu te su pohitili da je anuliraju i to samo u onom bitnom dijelu. Na primjer Engleski amabasador za "Avaz" od 20. septembra 2006. godine kaze, citiram:

Cijela ta "referendumska prica" temelji se i na strahu da ce entiteti nestati. To se nece desiti i taj strah je neosnovan! Nece nestati RS, nece biti treceg entiteta, nema nikakvog poredenja s Kosovom... Sve te price, na kraju krajeva, nisu bitna pitanja ovih izbora. O njima se može govoriti u pricama o promjeni Ustava BiH. - Kraj citata.

Sto se tice Engleskog ambasadora njemu porucujemo da tu svoju pricu moze okaciti macku o rep jer je prokuzena. Naime, on ponistavajuci Dodikov zahtjev za referendumom, na kojega Dodik i onako nema pravo, ujedno ponistava i nas opravdan zahtjev za ukidanjem RS. Podsjecamo, RS je produkt genocida i nikada nije legalizovana te bi kao takva kad tad trebala biti ukinuta - dakle ne kupujemo englesku propagandu.

____________________________________________________


PREGLED MEDIJA

5. OBECANJA AMERIKE CETNICIMA NEMAJU NIKAV ZNACAJ JER SE MI PITAMO KADA JE NASA DRZVA U PITANJU

Na pocetku ovoga "Online glasnika" Prof. Boyle je citiran gdje kaze da je 1998. godine Tuzba BiH za genocid prosirena i na RS, te da bi RS mogla biti ukinuta pomocu te Tuzbe, da je Tihic to trazio na sudjenju. Sjetimo se da je tada Sacirbegovic bio nas agent na Internacionalnom sudu u Hagu. Izgleda da je upravo zbog toga on dosao na metu izdajnika.

U svome intevjuu za NTV Hayat Sacirbegovic otkriva Bosancima i Hercegovcima jos jedu tajnu tadasnje diplomatske aktivnosti u vezi sa BiH i ujedno nam objasnjava kako da se odnmoosimo prema tome. najbolji prikaz toga intervjua dao je "Orbus"

http://users.skynet.be/orbus/aktua/aktua1198.htm

__________________________________________________

6. STANOVNICI BOSANSKOG SAMCA SE BUNE PROTIV ULICE DRAZE MIHAJLOVICA U NJIHOVOM GRADU

Organizovali su odlicnu web stranicu i na njoj su organizovali peticiju za promjenu imena ulice "Draze Mihajlovica". Interesantno da je upravo Alija Izetbegovic iz Bosanskog Samca potpisao da Bosanski Samac pripadne Republici srpskoj, a Srba je bilo najmanje u Samcu!?

http://www.bosanskisamac.net/

___________________________________________________

7. IFIMES IZ LJUBLJANE OTKRIVA TAJNE TIHICEVE NAMJERE O TUZBI

http://republikabih.net/
_____________________________________________________


8. CRNOGORSKI SUD VEC DRUGI PUT PRESUDIO CRNOJ GORI ZBOG UBIJENOG BOSNJAKA I OVAJ PUT DODIJELIO 68,000 EURA OSTETE FAMILIJI

Ovo je zaista izvanredna vijest. Znaci u jos jedan dio Evrope dosao zakon i red. Bila je potrebna samo jedna "sitnica" da se dogodi, da se Crna Gora oslobodi srpske hegemonije. Nadamo se da ce uskoro red i zakon doci i na cijeloj teritoriji BiH. Ovo je odlicna pouka da svi koji su izgubili nekoga trebaju tuziti Srbiju (i RS) ne radi novaca, nego radi svoga dostojanstva i pravde. Tako ce pomoci urusavanju zlocinacke tvorevine RS i doprinijeti povratku slobode u BiH.

Slijedi vijest koju su prenijele sve svjetske sgencije. Interesantno da BH stampa (“Dani, Slobodna Bosna, FTV itd.) suti o tome, a trebala bi biti najzainteresovanija. Da ne suti, mogli bi i Bosnjaci u BiH napokon saznati da je RS na staklenim nogama, i da nije nikakva “realnost”, ako se mi probudimo.

Slijedi link clanak na Engleskom kako su ga prenijeli svjetski mediji

http://www.iht.com/articles/ap/2006/09/ ... _Trial.php

Court rules against Montenegro for 1992 fatal deportation to Bosnia The Associated Press
Published: September 20, 2006


PODGORICA, Montenegro A court in Montenegro ruled Wednesday against the state in the case of a Bosnian Muslim refugee deported back to his war-engulfed country in 1992, where he was slain by ethnic rivals.

The court awarded €68,000 (US$86,000) to the family of the victim, Suad Karacic, who was 28 when he died. The ruling effectively acknowledges that the authorities were responsible for the death of the man, who sought shelter in Montenegro from war.

It was the second such verdict related to the deportation of 34 Bosnian Muslims at a time when war raged in neighboring Bosnia. Twenty-eight of those forced back across the border were killed shortly after being handed to Bosnian Serbs.

In June, the same court ruled that Montenegrin police who arrested and deported the refugees must pay €45,000 (US$57,000) to the family of another victim who was 22 when slain by Bosnian Serbs.

The lawyer representing Karacic's family, Dragan Prelevic, protested that the awarded amount was too small and said the family would appeal the verdict.

Prelevic is also handling related lawsuits, representing the families of the other victims, whose demands for compensation total some €40 million (US$50.6 million).

During the 1992-1995 war in Bosnia, Montenegro and Serbia backed the Serb side in the former Yugoslav republic where local Muslims, Serbs and Croats bitterly fought over territories. The land grab was triggered by the breakup of Yugoslavia.

__________________________________________________

9. MALO SRPSKE KULTURE

"Braca bez gaca - niko nema sto Srbin imade", "Milorad Dodig - Roki" i ostala kultura iz RS.

http://www.youtube.com/watch?v=TCAxlypp ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=71Y-a7MKN-8


___________________________________________________
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2

Post by mIRCerka »

primi moje saucesce :D

oni su ublehasi, patriotizam mjere kilometrima udaljenosti od drzave :D

svi su im krivi, hoce posthumno suditi Aliji radi potpisa Dejtona... i zive u ubjedjenju da je ovdje republika... :D

ukratko, suplja :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by _BosanaC »

I ja to dobijam, ali znam da nikada, ali bas nikada nisam izrazio ni zelju da se prijavim na tu listu...
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#4

Post by klixober »

Hvala bogu pa su ove patriJote jaaako daleko :D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#5

Post by mr__bosnjak »

Joj vise nikad da se okane..

Jedinipredstavnici Bosnjaka u Americi su KONGRES BOSNJAKA SJEVERNE AMERIKE i prof. Emir Ramic a ne neki Borogovac!
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#6

Post by mala-i »

_BosanaC wrote:I ja to dobijam, ali znam da nikada, ali bas nikada nisam izrazio ni zelju da se prijavim na tu listu...
ja sam to nekad dobijala,ničim izazvana...al sad imam novi mail ;-) kojeg se još nisu dočepali...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by _BosanaC »

mr__bosnjak wrote:Joj vise nikad da se okane..

Jedinipredstavnici Bosnjaka u Americi su KONGRES BOSNJAKA SJEVERNE AMERIKE i prof. Emir Ramic a ne neki Borogovac!
Isto sranje drugo pakovanje.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

mala-i wrote:
_BosanaC wrote:I ja to dobijam, ali znam da nikada, ali bas nikada nisam izrazio ni zelju da se prijavim na tu listu...
ja sam to nekad dobijala,ničim izazvana...al sad imam novi mail ;-) kojeg se još nisu dočepali...
ne mogu oni meni toga poslati, koliko ja mogu toga obrisati!!!
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#9

Post by mr__bosnjak »

@_Bosanac

Nije. KBSA je organizacija sto cuva bosnjacki identitet i kulturu, vjeru, jezik, sjecanja i ljubav prema domovini te rade na lobiranu za domovinu i efektivnom radu bosnjacke zajednice kolektivno i ujedinjeno i upiru se asimilaciji a istovremeno rade na integraciju Bosnjaka u americko drustvo koji ce kao i Bosnjaci i Amerikanci doprinjet tom drustvu pozitivno i bit integrisan i jak element tog drustva. A ovi drugi samo blebecu kako je Alija cak bio izdajica, mislim nemaju nimalo obraza. To su dva neuporediva, KBSA je 100 put bolja od svih SDA-ovaca zajedno! Ali mozda nekima ne odgovara jer nisu dovoljno "liberalni" a nikakvi radikali nisu...(ne znam ni sta je to bosnjacki radikalizam).
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#10

Post by _BosanaC »

mr__bosnjak wrote:@_Bosanac

Nije. KBSA je organizacija sto cuva bosnjacki identitet i kulturu, vjeru, jezik, sjecanja i ljubav prema domovini te rade na lobiranu za domovinu i efektivnom radu bosnjacke zajednice kolektivno i ujedinjeno i upiru se asimilaciji a istovremeno rade na integraciju Bosnjaka u americko drustvo koji ce kao i Bosnjaci i Amerikanci doprinjet tom drustvu pozitivno i bit integrisan i jak element tog drustva. A ovi drugi samo blebecu kako je Alija cak bio izdajica, mislim nemaju nimalo obraza. To su dva neuporediva, KBSA je 100 put bolja od svih SDA-ovaca zajedno! Ali mozda nekima ne odgovara jer nisu dovoljno "liberalni" a nikakvi radikali nisu...(ne znam ni sta je to bosnjacki radikalizam).
Bolji ne bolji, ja ne vidim nikakvog konkretnog hajra od njih. Laprdaju i jedni i drugi, ali ne vidim konkretnih ucinaka od istih za ovu drzavu i ovaj narod.

Osim sto su, naravno, vece patriote nego svi koji su trenutno u BiH.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#11

Post by melb26sa »

evo opet danas stigao jos jedan mail:

ONLINE GLASNIK NACIONALNOG KONGRESA REPUBLIKE BiH

br. 420 http://www.hdmagazine.com/Fond/linkovi.htm

1. UVODNIK: PREDIZBORNA KULMINACIJA SPECIJALNOG RATA PROTIV BiH

2. Malkic otpušta osobe sa spiska Komisije za Srebrenicu

3. ZA "OSLOBODJENJE" BITI NA SPISKU KOMISIJE ZA SREBRENICU ZNACI IMUNITET OD OTPUSTANJA SA POSLA

4. KRITICNA SITUACIJA NA PRIRODNO MATEMATICKOM FAKULTETU

PREGLED MEDIJA

5. ZASTO LI TIHIC LAZE DA SE TUZBA ZA GENOCID VISE NE MOZE POVUCI?

6. PREDSJDNICKI KANDIDATI SE NE USUDJUJU POTPISATI PETICIJU BH HRVATA

7. PETICIJA NA REPUBLIKABIH.NET SKUPILA PREKO 1500 POTPISNIKA

8. BOSONINA PETICIJA ZA UKIDANJE ENTITETA SKUPILA PREKO 2000 POTPISNIKA

-------------------------------------------------------------------
Ako ne zelite da primate nase poruke samo posaljite Reply na bilo koju nasu poruku sa “UNSUBSCRIBE” u subjektu i tada ce adresa sa koje ste poslali taj zahtjev za brisanje biti automatski izbrisana.
____________________________________________________

1. UVODNIK: PREDIZBORNA KULMINACIJA SPECIJALNOG RATA PROTIV BiH

Pise: Amar Delic

SARAJEVO, 26/09/2006. Nakon što se prepao pa nije došao na zadnji predizborni TV duel na BHTV u kom je trebao gostovati i dr. Silajdžic, sadasnji voda najvece izdaje Bosne i Hercegovine u njenoj istoriji, Sulejman Tihic pojavio se zato u solo-nastupu na OBN (strateški tempiranom samo 3 dana pred predizbornu šutnju).

Osim propagiranja poznatih procetnickih amandmana, koje ovaj Alijin izabranik stalozeno, kao da je sve u redu, nudi patriotima, dok poput Palestinaca ostajemo bez domovine, Tihic je direktno napao i Dr. Silajdjica. Nije zaboravio ponoviti da je dr. Haris Silajdžic onemogucio donošenje amandmana "na štetu BiH i na štetu svih naroda". Po Tihicu, da su amandmani usvojeni "danas ne bi bilo radikalizacije prilika u BiH", pri cemu naravno nije rekao da je Dodik Milorad krenuo u radikalizaciju, bas zato sto su mu neizglasavanjem amandmana zatvorena vrata legalnog otcepljenja RS od BiH. Time je lider SDA potvrdio da je u dosluhu s Dodikom, da slozno rade na cetnickom projektu legalizacije RS.

Ova emisija OBN-a ostace upamcena po neukusu koji se rijetko vidja i u BH medijima. Na samom pocetku naime pušten je prilog s nekakvim beogradskim citacem horoskopa koji na brzoj ekavici citavih deset minuta u uzbudjenju tinejdžera na koncertu nekakve pop grupe ushiceno kuje Suleimana Tihica u zvijezde velicajuci njegovu "planetarnu kosmopolitnost" itd., a što mu je navodno poznato jer je Suleiman – po horoskopu Strijelac! Ocigledno kreatori velikosrpskog projekta nastoje "izmedju redova", omiljenim ekavskim govorom poslati poruku srpskim glasacima u Federaciji da je Tihic njihov tajni igrac, a ne mogu to otvordeno kazati, da Tihic ne bi izgubio one naivne Bosnjake koji to jos nisu shvatili.

Kad su gledaoci pomislili da ce se nakon ovakvog nevidjenog izljeva vašarskog primitivizma Tihic osjetiti barem malo neprijatno (da ne kažemo postidjeno), na pitanje vjernog SDB-ovca Ðakovic Mate, Tihic se zapravo još i složio s horoskopom, i to kako kaže najviše je "osjetio da je istinit onaj dio o njemu kao covjeku planetarnih razmišljanja". Dakle, ovim se i sam Tihic nadovezuje i salje sifrovane poruke srpskim glasacima, da je on "kosmopolita", dakle, da nije bosnjacki nacionalista.

U istom razgovoru, Tihic Suleiman je potvrdio da se dogovorio sa vlasnikom Avaza Fahrudinom Radoncicem, te da je eto Avaz "ponovo jedna objektivna novina". Inace, danas su mediji prepuni komicnih snimaka Tihica i SDA-premijera Kantona Sarajevo Zvizdica, u "radnoj posjeti biznis centru Avaz u izgradnji". Ovo objašnjava potpuni zaokret Avaza, koji od prije par dana daje potpuno nekriticku podršku stranom faktoru i SDA, dok su vijesti o SBiH i Patriotskom bloku ponovo u dnu redaka na 10. i daljim stranama . Nažalost, tako je pod pritiscima SDB-a pao još jedan uticajan Bošnjak – Fahrudin Radoncic.

Inace, ovaj pad je najavio i sam Izetbegovic Bakir, prošle sedmice gostujuci takoder u Teleringu koji je od ljetos pravo leglo neprijatelja Bosne. Dakle, tu je potroseno onih Izetbegovicevih deset nestalih milijadi koje je dobio za odbranu BiH. Te milijarde su potorosene da bi se obezbijedila apsolutna kontrola Bosne i Hercegovine. Mnogi, na prvi pogled mocni tajkuni su samo sitne duse i Izetbegovicevi duznici, i to Bakir koristi da ih dovedu u red, da se dovrsi projekat legalizacije RS.

Medjutim, svako zlo ima neko dobro. Korumpiranost ostalih medija je prepoznata od vecine intelektualaca, te je veoma porastao ugled i citanje "Online glasnika", kojega citatelji, i prijatelji i neprijatelji, prepoznaju kao jedino nezavisno i nekorumpirano glasilo. Problem je u tome sto se u Bosni i Hercegovini internet jos ne moze nostiti sa klasicnim medijima, pogotovo ne sa TV. Utoliko je veca odgovornost citalaca ovoga Glasnika da sire istine koje procitaju ovdje.

Specijalni rat koji je dosegao svoj maksimum za krajnji cilj ima stavljanje potpuno nepromijenjenih proljetnih "Amandmana" na prvu sjednicu Parlamenta BiH nakon izbora, sto nam je nedavno lotkrio engleski ambasador.

S druge strane Christian Schwarz-Schilling, u "Avazu" od 27. septembra jasno porucuje da je promjena Ustava pozeljna, ali ON NE INSISTIRA DA TO BUDU PROLJETNI AMANDMANI, mada kaze da bi i njih podrzao. Time nije nista bitno rekao, jer se to podrazumjeva da on mora podrzati sve sto bi Bosanci i Hercegovci dobrovoljno usvojili na svojoj skupstini. Medjutim, kljucna je njegova izjava, gdje on u sustini daje negativno misljenje o proljetnim amandmanima kada kaze citiramo:

Možda je bila greška što Evropa od pocetka nije bila više angažirana na ovom projektu. Zato smo i imali kritike Vijeca Evrope i Venecijanske komisije. To se više ne smije ponoviti - zakljucio je visoki predstavnik. - Kraj citata.

Zabiljezimo i nastup Mirnesa Ajanovica, koji je na "državnoj" televiziji plijenio svojim nastupom. Ni napadno neprijateljske voditeljice Jurišic Duška s TVBiH i Kurtovic Senka iz Oslobodenja nisu uspjele zaustaviti Ajanovica.

Mejdutim, Ajanovic bi povukao pravi potez, ako bi pozvao svoje glasace da glasaju za Silajdjica. On je mlad, bice jos izbora za predsjednika, a narod mu tu nesebicnost ne bi zaboravo. U suprotnom bi mogao uci u istoriju kao krivac za izbor Tihica, i defintivnu podjelu drzave koja bi uslijedila. Naravno, ni to mu ne bi bilo zaboravljeno.

Prljava medijska mašinerija tako se ponovo zahuktala i radi punom parom. To je ista ona skupina od ne više od 20-30 pravih, organizovanih i dobro rasporedjenih državnih neprijatelja, piskarala sa kamerama i mikrofonima koji bez trunke ljudskosti, casti ili svijesti ponovo pokušavaju ubijediti Bosance i Hercegovce da im preko Drine dolazi sreca i veselje, a ne – smrt i uništenje. Kao što rece Mirnes Ajanovic: necu dopustiti da mi cetnik kolje dijete, a sad nek me Izborna komisija zabrani.

__________________________________________________


2. Malkic otpušta osobe sa spiska Komisije za Srebrenicu

Oslobodjenje 26. septembra 2006.

TUZLA - Nacelnik Opštine Srebrenica Abdurahman Malkic izjavio je u ponedjeljak za Oslobodenje da ce do kraja sedmice iz službe otpustiti osobe koje se nalaze na spisku Komisije za Srebrenicu.

Bez posla bi, prema njegovim rijecima, trebala ostati sekretarica Mirjana Andric, te pomocnik nacelnika Vidoje Ilic.

“U narednom bi periodu, svakako, morali otpuštati prekobrojne radnike, pa sam našao za shodno da medu otpuštenima budu i osobe sa spiska Komisije za Srebrenicu. Uostalom, Andriceva i Ilic nemaju potrebnu strucnu spremu za obavljanje poslova”, kazao nam je nacelnik Malkic.

Sekretarica Andric u ponedjeljak nije znala da je na spisku “prekobrojnih radnika”, koji ce biti otpušteni. Nije znala ni da je njeno ime na samom pocetku spiska Komisije za Srebrenicu.

“Ne znam ja ništa o tome. Za vrijeme pada Srebrenice bila sam u radnoj obavezi u Skelanima”, pravdala se Andriceva.

Inace, Mirjana u Opštini obavlja poslove koje je, dok nije protjerana iz Srebrenice, obavljala Hajra Catic, predsjednica Udruženja žene Srebrenice.

“Radi na mjestu gdje sam ja radila 30 godina. Nekad mi, kad dodem u Srebrenicu, ne smije pogledati u oci. Kao da ju je stid”, kaže Caticeva, koja je u julu '95. izgubila sina.

Hajra pozdravlja Malkicevu odluku, te dodaje da su Andriceva i Ilic, vjerovatno zbog ratnih zasluga, uposleni u Opštini Srebrenica.

“Prije rata Mirjana je radila u Rudniku, a Ilic u Jadru. Nikad nisu imali nikakve veze sa opštinskom administracijom”, pojašnjava Caticeva.

Predsjednik Skupštine opštine Srebrenica Sadik Ahmetovic kaže da bi Malkicev potez trebali slijediti svi oni koji su na celu institucija u kojima su uposlene osobe sa spiska Komisije za Srebrenicu.

“Svima onima kojima su na spisku trebalo bi barem zalediti status, dok se ne dokaže njihova nevinost, odnosno krivica”, predložio je Ahmetovic. ________________________________________________________


3. ZA "OSLOBODJENJE" BITI NA SPISKU KOMISIJE ZA SREBRENICU ZNACI IMUNITET OD OTPUSTANJA SA POSLA

Slijedecim rijecima "Oslobodjenje" kroz pero glavne urednice Senke Kurtovic komentarise odluku opstinskog rukovodstva Srebrenice, citiram:

Srebrenicki nacelnik Abdurahman Malkic odlucio je uzeti pravdu u svoje ruke i iz opcinske administracije ukloniti dvije osobe, cija se imena nalaze na spisku sudionika zlocina o Srebrenici.

Rijec je o jednoj sekretarici i o Malkicevom pomocniku, za koje se tacno ne zna na kojim su funkcijama bili i što su radili u ljeto 1995. godine, kad je u Srebrenici izvršen genocid. - Kraj citata.

Zna li ova zena "Senka Kurtovic" sta govori!? Pa Malkic nije "uzeo pravdu u svoje ruke" nego Malkic ima ovlastenje i duznost, kao nacelnik Opstine da smanji broj zaposlenih. On je napravio pravi izbor, otpustio je one koji su visak i KOJI UZ TO NEMAJU KVALIFIKACIJE.

Jedina kvalifikacija zbog koje su dobili ta mjesta, a umjesto otjeranih Bosnjaka, im je bila odanost velikosrpskom (zlocinackom) projektu. Zasto bi im inace bila data ta radna mjesta dotadasnjih radnika Bosnjaka? A dvoje otpustenih su na spisak zlocinaca stavljeni zahvaljujci "Komisiji za istrazivanje genocida u Srebrenici". Dakle, njihova krivica je dokazana. Mozda nije dokazana KRIVICNA ODGOVORNOST, mozda nisu ubili nikoga, ne zna se jos, ali su bili umijesani u tu ZLOCINASKU VLAST, to JESTE DOKAZANO.

Po cetnickim advokatima tipa Senke Kurtovic, (a kojih su prepuni BH mediji) ispada da im cetnicka proslost treba biti zastita na poslu. Ispada da ih se ne smije otpustiti zbog nestrucnosti i da ih treba drzati na poslu mada ne postoji potreba za njhovim uslugama bas zato sto su dokazani cetnici prema nalazu Komisije za Srebrenicu. Senkina poruka je: "Cetnika moras drzati na poslu, makar bio nestrucan, dok god mu se ne dokaze krivcna odgovornost na sudu za ratne zlocine?!"

Cak i da su otpusteni sluzbenici bili cisti ko sunce, Malkic treba da ih otpusti zbog nedostatka potrebe ze njihovim uslugama i zbog nedostatka kvalifikacija, i tacka.

Najgore u svemu ovome je sto umotvorine u Senkinom stilu pale kod Bosnjaka. To je zato sto smo do te mjere kao narod porobljeni, da nam i mozgovi rade kao mozgovi cetnickih robova, tj. vidimo samo one argumente koje vide i gospodari cetnici. Tolika pokornost prema dzelatima je poznata stvar u psihologiji zrtve i zove se "stokholmski sindrom".

Senka Kurtovic, koliko se zna, nije bila cetnicka zrtva, ali se iz njenog ponasanja cini da je nasla nekog svog cetnika kojem pije vode iz dlana.

Dr. Muhamed Borogovac
__________________________________________________

4. KRITICNA SITUACIJA NA PRIRODNO MATEMATICKOM FAKULTETU

SARAJEVO, 23/09/2006. Veceras su u emisiji Centralni dnevnik NTV Hayat u polusatnom TV duelu gostovali dekan Prirodno-matematickog fakulteta (PMF) u Sarajevu prof. dr. Nenad Tanovic i šef Odsjeka za hemiju i predsjednik sindikata na tom fakultetu prof. dr. Merzuk Cacan. Kako je i Nacionalni Kongres RBiH ranije obavještavao, ovaj najveci i najugledniji fakultet u Bosni i Hercegovini vec godinu dana potresaju skandali koji su zapoceli nalazima revizora o milionskim pronevjerama od strane prethodnog dekana Avdispahica. Usljed neizvjesnog pocetka školske godine, situacija na i oko PMF-a sada je zaoštrena do maksimuma jer sindikat blokira rad Fakulteta.

U uvodu je Senad Hadžifejzovic primijetio da se na PMF-u, Gradjevinskom te Medicinskom fakultetu u Sarajevu vode prave bitke, a koje su po njemu znak daleko dubljih sudbinskih pitanja cjelokupnog obrazovnog sistema. Dekan Tanovic je pojasnio da su osnova svih problema finansijske malverzacije, a glavni problem je nedostatak cvrstih kriterijuma i zakona. Kad nema kriterijuma, onda i sindikati mogu "vladati" fakultetima i to prostom vecinom – što je nedopustivo za sistem obrazovanja i nauku gdje samo internacionalno verificirani kvalitet smije igrati ulogu.

Glavni sindikalac je optužio dekana da prijeti penzioniranjima, što je dekan odmah potvrdio istakavši da ne samo da prijeti nego i penzionira što je vec ucinio u slucaju 3 profesora koji su imali – izmedu 67-70 godina starosti! Dekan Tanovic je takode javno pokazao izvode iz internacionalnih baza podataka o referentnosti trojice profesora koji su kolovode javnih pritisaka: naime, Merzuk Cacan, Rifat Škrijelj te Sulejman Redžic ukupno imaju nula (0) internacionalno objavljenih naucnih radova! Primjera radi, za napredovanje u službi na PMF-u u Zagrebu potrebno je imati minimum 18 internacionalno objavljenih naucnih radova...

Istovremeno npr., nakon što su odbili magisterij asistentu koji ima 4 naucna rada, ti su isti ljudi smatrali i da profesor Sofic, u rangu redovnog profesora Harvard univerziteta i koji ima 44 rada (više nego svi profesori na Odsjeku za Hemiju) te citiranost preko 2000 (više od svih profesora na Univerzitetu u Sarajevu ukupno) – NE ZASLUŽUJE da bude redovni profesor u Sarajevu pa su mu dodijelili zvanje tek – vandrednog profesora! Dekan je iznio i niz drugih podataka koji su potpuno rasvijetlili višegodišnji pakao na PMF-u. Ukratko, kazao je dekan Tanovic, glavni problem su profesori koji ne uspijevaju da objavljuju naucne radove, ali koji se na sve nacine bore protiv profesora koji su uspjesni u nauci, želeci po svaku cijenu zadržati privilegirani položaj univerzitetskih nastavnika. Da ima kriterijuma, dodao je dekan, profesori bez ikakvih referenci ne bi mogli proizvoditi magistre i doktore!

Dijalog je u par navrata poprimao oštar ton, pa se predvodnik sindikalaca cak služio i najprimitivnijim uvredama dekana, tipa "ti si terorista", te pokušao obmanuti javnost citanjem odluke Opcinskog suda kao da je rijec o pravomocnoj presudi, što je dekan Tanovic odlucno sprijecio istrgavši dokument iz ruku sindikaliste i procitavši javno dio koji pojašnjava da uopce nije rijec o pravomocnoj presudi. S druge strane, prof. Dr. Nenad Tanovic, inace energicni naucnik i internacionalno priznati fizicar s brojnim naucnim radovima, iznio je masu dokaza: od nalaza Finansijske policije FBiH, preko ministarstava i inspekcija, pa do neoborivih dokaza o naucnoj inferiornosti onih koji to nadoknadjuju politickim spletkarenjem onemogucavajuci da se objektivni kriteriji uvedu na univerzitet, te tako koce razvoj i univerziteta i Prirodno Matematickog Fakulteta. Tako je dekan po prvi puta dobio priliku iznijeti nevjerovatnu masu dokaza u javnost na koju su do sada veliki uticaj imali uglavnom naucno sterilni i nestrucni kadrovi, ali koji su nažalost na PMF-u trenutno u "vecini" (34 naprema 20).

Baš kao što je na pocetku duela i pretpostavio Senad Hadžifejzovic, ispostavilo se da je ekstremna situacija na PMF-u u biti primjer jedne užasavajuce situacije u B-H obrazovnom sistemu koja se hitno mora rješavati.

Amar Delic, Sarajevo __________________________________________________

PREGLED MEDIJA

5. ZASTO LI TIHIC LAZE DA SE TUZBA ZA GENOCID VISE NE MOZE POVUCI?

http://users.skynet.be/orbus/aktua/aktua1211.htm

__________________________________________________

6. PREDSJDNICKI KANDIDATI SE NE USUDJUJU POTPISATI PETICIJU BH HRVATA

http://www.vrisak.info/index.php?option ... &Itemid=27

___________________________________________________

7. PETICIJA NA REPUBLIKABIH.NET SKUPILA PREKO 1500 POTPISNIKA

Potrazite i potpisite na linku

http://republikabih.net

___________________________________________________

8. BOSONINA PETICIJA ZA UKIDANJE ENTITETA SKUPILA PREKO 2000 POTPISNIKA

Potrazite i potpisite na linku

http://www.bosona.net
Ethio
Posts: 25
Joined: 04/09/2006 01:55

#12

Post by Ethio »

:-) NK RBiH ima vise pameti od pola politicara u BiH, mozemo mi kazat sto zelimo al' imaju pravo.

:x kazu ono sto svi znamo al' nemamo *uda.


:D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#13

Post by mr__bosnjak »

_BosanaC wrote:
mr__bosnjak wrote:@_Bosanac

Nije. KBSA je organizacija sto cuva bosnjacki identitet i kulturu, vjeru, jezik, sjecanja i ljubav prema domovini te rade na lobiranu za domovinu i efektivnom radu bosnjacke zajednice kolektivno i ujedinjeno i upiru se asimilaciji a istovremeno rade na integraciju Bosnjaka u americko drustvo koji ce kao i Bosnjaci i Amerikanci doprinjet tom drustvu pozitivno i bit integrisan i jak element tog drustva. A ovi drugi samo blebecu kako je Alija cak bio izdajica, mislim nemaju nimalo obraza. To su dva neuporediva, KBSA je 100 put bolja od svih SDA-ovaca zajedno! Ali mozda nekima ne odgovara jer nisu dovoljno "liberalni" a nikakvi radikali nisu...(ne znam ni sta je to bosnjacki radikalizam).
Bolji ne bolji, ja ne vidim nikakvog konkretnog hajra od njih. Laprdaju i jedni i drugi, ali ne vidim konkretnih ucinaka od istih za ovu drzavu i ovaj narod.

Osim sto su, naravno, vece patriote nego svi koji su trenutno u BiH.
Otidji u Ameriku. Provjeri sta je sve KBSA uradila. nedavno je izdata monografija 100 godina Bosnjaka u Americi. Nemojte osudjivat svaku dijaspor-organizaciju.
User avatar
libertyBiH
Posts: 617
Joined: 24/12/2004 06:14

#14

Post by libertyBiH »

Podrzavam stavove ove organizacije u potpunosti. :bih:
Post Reply