Nacionalizam

Post Reply
L u c i f e r

#1 Nacionalizam

Post by L u c i f e r » 02/05/2017 10:37

Dokle ba ljudi?
25 godina od pocetka rata.
I dalje ista debilna zvaka po forumu, komentarima i mozgovima.

Svugdje ista glupost...

Its because this person doesn't really have any opinions, or necessarily hold these opinions. Someone, a parent or peer or media talking head, told him that liberal/democrats are evil and dumb and must be destroyed. So he based his entire personality around being what he perceives as the opposite of a liberal. Obama is going to take your guns, he's told, so he becomes a gun zealot. BLM is a liberal movement, so he becomes a Blue Lives Matter supporter. As a kitchen-sink white American, he likely has no connection to his ancestral culture and thus clings to the idea of being an "Alpha male spartan" badass.

In reality, this man is nothing. Assuming he got his wish, and the liberals of America admitted they were wrong on all accounts or maybe magically disappeared, this man would have nothing and be nothing. His personality and belief system hinges on the existence of another group, and is not self-perpetuating. Much like the teen age rebel without a cause - when there is no authority to buck, the rebel finds that he has no personality outside of his rebellion.

Feel pity for this man, because he is nothing.

insomnia78

#2 Re: Nacionalizam

Post by insomnia78 » 02/05/2017 10:46

Jebo zemlju bez nacionalizma

Vipsilon

#3 Re: Nacionalizam

Post by Vipsilon » 02/05/2017 10:48

Idi Hrvatima objašnjavaj na poskok ili hercegbosna forum. Ja se ne bojim Bošnjačkog nacionalizma. Nisu Bošnjaci ti koji su otvarali koncentracione logore, sprovodili genocide, opsadu glavnog grada, granatiranje, ubijanje civila, masovne progone, silovanja, uništavanja vjerskih i kulturnih objekata, mučenja na najgore načine.

L u c i f e r

#4 Re: Nacionalizam

Post by L u c i f e r » 02/05/2017 10:52

Vipsilon wrote:Idi Hrvatima objašnjavaj na poskok ili hercegbosna forum. Ja se ne bojim Bošnjačkog nacionalizma. Nisu Bošnjaci ti koji su otvarali koncentracione logore, sprovodili genocide, opsadu glavnog grada, granatiranje, ubijanje civila, masovne progone, silovanja, uništavanja vjerskih i kulturnih objekata, mučenja na najgore načine.
:zzzz:

GeeTnT

#5 Re: Nacionalizam

Post by GeeTnT » 02/05/2017 10:57

Vipsilon wrote:Idi Hrvatima objašnjavaj na poskok ili hercegbosna forum. Ja se ne bojim Bošnjačkog nacionalizma. Nisu Bošnjaci ti koji su otvarali koncentracione logore, sprovodili genocide, opsadu glavnog grada, granatiranje, ubijanje civila, masovne progone, silovanja, uništavanja vjerskih i kulturnih objekata, mučenja na najgore načine.
Ako podrobnije iscitas komentare ispod vijesti koje objavljuje klix, primjetices da se "biti fin" ne isplati...Mnogi komentatori vise i ne kriju da su ponosni na "osvajacke" pohode nad poturicama, islamistima, balijama i stice se dojam da se jedva ceka novi pohod..

Vipsilon

#6 Re: Nacionalizam

Post by Vipsilon » 02/05/2017 11:30

Najsmiješniji su ovakvi delegati kao lucifer. Kao postoji veliki problem nacionalizma, i haj od Bošnjaka da krenemo da riješavamo jer mi smo kroz historiju pokazali kao najveći zločinci. Idi brate misionari među Srbima i Hrvatima, pa javi kako je bilo, ako izvučeš živu glavu. Pun mi je k. ovih mirotvoraca preko bošnjačkih leđa. U RS-u referendum, zabrana bosanskog jezika, načelnik Srebrenice ne priznaje genocid, vrijeđa žrtve, javno i otvoreno slave se zločinci. Sa druge strane Hrvati rasturaju državu, prijete oživljavanjem Herceg Bosne, dočekuju se ratni zločinci, lobiraju preko Hrvatske neku federalizaciju.

Ovaj slijepac došao Bošnjacima da drži lekciju o navodnom nekom nacionalizmu.

iz Mostara

#7 Re: Nacionalizam

Post by iz Mostara » 02/05/2017 11:32

Vipsilon wrote:Najsmiješniji su ovakvi delegati kao lucifer. Kao postoji veliki problem nacionalizma, i haj od Bošnjaka da krenemo da riješavamo jer mi smo kroz historiju pokazali kao najveći zločinci. Idi brate misionari među Srbima i Hrvatima, pa javi kako je bilo, ako izvučeš živu glavu. Pun mi je k. ovih mirotvoraca preko bošnjačkih leđa. U RS-u referendum, zabrana bosanskog jezika, načelnik Srebrenice ne priznaje genocid, vrijeđa žrtve, javno i otvoreno slave se zločinci. Sa druge strane Hrvati rasturaju državu, prijete oživljavanjem Herceg Bosne, dočekuju se ratni zločinci, lobiraju preko Hrvatske neku federalizaciju.

Tako je nek se oni nama prilagođavaju.

Vipsilon

#8 Re: Nacionalizam

Post by Vipsilon » 02/05/2017 11:33

Pod kamen, gušteru.

Kejn

#9 Re: Nacionalizam

Post by Kejn » 02/05/2017 11:34

A šta je problem u nacionalizmu? Sve zemlje Zapadne Evrope u koju Bošnjo trči da radi su nastale na evropskim nacionalnim pokretima.

iz Mostara

#10 Re: Nacionalizam

Post by iz Mostara » 02/05/2017 11:36

Kejn wrote:A šta je problem u nacionalizmu? Sve zemlje Zapadne Evrope u koju Bošnjo trči da radi su nastale na evropskim nacionalnim pokretima.
Nema ništa jer je to hrana za sirotinju.

fazer

#11 Re: Nacionalizam

Post by fazer » 02/05/2017 11:42

L u c i f e r wrote: BLM is a liberal movement,
Jest,jest. Kako da ne.

Kejn

#12 Re: Nacionalizam

Post by Kejn » 02/05/2017 11:50

iz Mostara wrote:
Kejn wrote:A šta je problem u nacionalizmu? Sve zemlje Zapadne Evrope u koju Bošnjo trči da radi su nastale na evropskim nacionalnim pokretima.
Nema ništa jer je to hrana za sirotinju.
Eto neko smo mi ex-socijalistički bijedni narodi primjeri bogatstva i blagostanja.

GeeTnT

#13 Re: Nacionalizam

Post by GeeTnT » 02/05/2017 11:51

Nije problem u nacionalizmu, nego u shvatanju (sprovodjenju) istog...Na drugi dio posta bi se trebao osvrnuti prvo o nestajanju cijelih naselja, razreda i zatvaranja skola, i taj trend se desava bas kod onih koji sebe zovu "lider" na Balkanu, daleko je to u znacajnijem broju od "trcanja" Bosnja..

L u c i f e r

#14 Re: Nacionalizam

Post by L u c i f e r » 02/05/2017 11:55

fazer wrote:
L u c i f e r wrote: BLM is a liberal movement,
Jest,jest. Kako da ne.

Jebo blm, nije to poenta ni zglave...

L u c i f e r

#15 Re: Nacionalizam

Post by L u c i f e r » 02/05/2017 12:01

Vipsilon wrote:Najsmiješniji su ovakvi delegati kao lucifer. Kao postoji veliki problem nacionalizma, i haj od Bošnjaka da krenemo da riješavamo jer mi smo kroz historiju pokazali kao najveći zločinci. Idi brate misionari među Srbima i Hrvatima, pa javi kako je bilo, ako izvučeš živu glavu. Pun mi je k. ovih mirotvoraca preko bošnjačkih leđa. U RS-u referendum, zabrana bosanskog jezika, načelnik Srebrenice ne priznaje genocid, vrijeđa žrtve, javno i otvoreno slave se zločinci. Sa druge strane Hrvati rasturaju državu, prijete oživljavanjem Herceg Bosne, dočekuju se ratni zločinci, lobiraju preko Hrvatske neku federalizaciju.

Ti bas ne kontas ha? :)
Alahimanet, imam pametnija posla nego urodjenicima objasnjavati da mrznja samo truje onog ko je nosi u sebi... :jedekolac:

Kejn

#16 Re: Nacionalizam

Post by Kejn » 02/05/2017 12:03

GeeTnT wrote:
Nije problem u nacionalizmu, nego u shvatanju (sprovodjenju) istog...Na drugi dio posta bi se trebao osvrnuti prvo o nestajanju cijelih naselja, razreda i zatvaranja skola, i taj trend se desava bas kod onih koji sebe zovu "lider" na Balkanu, daleko je to u znacajnijem broju od "trcanja" Bosnja..
I ja sam prvo Bošnjak i to Bošnjak nacionalista. Kada sam rekao da "Bošnjo trči na zapad" nisam mislio ništa podrugljivo (jer se evo i ja spremam da to isto uradim ove godine), samo sam aludirao na prostu činjenicu da su sve razvijene zemlje na planeti, koje danas predstavljaju pojam u svakoj sferi života , nastale na nacionalnim pokretima i da svi ama baš svi idu tamo da rade i zasnuju porodice. Slažem se da provođenje nacionalizma može biti sa umjesama šovinizma i fašizma nešto što je karakteristično za Hrvatski i Srpski nacionalizam npr., međutim to ne znači da to Bošnjaci moraju oponašati.
Ne vidim ništa loše u benignom nacionalizmu, okupljanju naroda na osnovu zajednički elemanata u jednu grupu i borbu za svoja prava, a da se pri tome ne gaze prava drugih i drugačijih.

¤ jelena ¤

#17 Re: Nacionalizam

Post by ¤ jelena ¤ » 02/05/2017 12:09

Nacionalist u miru - nacist praktičar u ratu.

aratet

#18 Re: Nacionalizam

Post by aratet » 02/05/2017 12:10

Bosnjak nacionalista, kako to smijesno zvuci. :lol:
A jos je smjesnije Bosnjak nacionalista koji bi prvom prilikom otisao na Zapad.

Nacionalizam je pokret iz nekog starijeg vremena, danas nema smisla kada ljudi idu u Svemir.

GeeTnT

#19 Re: Nacionalizam

Post by GeeTnT » 02/05/2017 12:14

Kejn wrote:
GeeTnT wrote:
I ja sam prvo Bošnjak i to Bošnjak nacionalista. Kada sam rekao da "Bošnjo trči na zapad" nisam mislio ništa podrugljivo (jer se evo i ja spremam da to isto uradim ove godine), samo sam aludirao na prostu činjenicu da su sve razvijene zemlje na planeti, koje danas predstavljaju pojam u svakoj sferi života , nastale na nacionalnim pokretima i da svi ama baš svi idu tamo da rade i zasnuju porodice. Slažem se da provođenje nacionalizma može biti sa umjesama šovinizma i fašizma nešto što je karakteristično za Hrvatski i Srpski nacionalizam npr., međutim to ne znači da to Bošnjaci moraju oponašati.
Ne vidim ništa loše u benignom nacionalizmu, okupljanju naroda na osnovu zajednički elemanata u jednu grupu i borbu za svoja prava, a da se pri tome ne gaze prava drugih i drugačijih.
Razumio sam ja tvoj post upravo onako kako si ga i objasnio...medjutim, meni licno smeta sto se nakon otvaranja teme o nacionalizmu odmah umijesa Bosnjak, Bosnjo i premotava se Ceric, valjda zato sto poziva na pokolj i pucanje u ledja...
Kod Bosnje se nacionalizmu pripisuje i Ziskovo glupiranje u Sarajevu, a dok s druge strane niko ne obraca paznju na desavanja oko Arkanovog kopileta na cije ispade njegova generacija iz manjeg entiteta, ali bgm i Srbije uglavnom aplaudira...

insomnia78

#20 Re: Nacionalizam

Post by insomnia78 » 02/05/2017 12:20

aratet wrote:Bosnjak nacionalista, kako to smijesno zvuci. :lol:

Nacionalizam je pokret iz nekog starijeg vremena, danas nema smisla kada ljudi idu u Svemir.
I onako smo svi srbi

Vipsilon

#21 Re: Nacionalizam

Post by Vipsilon » 02/05/2017 12:21

Ma niko ni da spomene što Mladen Grujičić i dalje negira genocid u Srebrenici, a načelnik je te opštine. Pa to je skandal svjetskih razmjera. A Bošnjo se napada ako razapne zastavu Republike Bosne i Hercegovine.

dječak sa šibicama

#22 Re: Nacionalizam

Post by dječak sa šibicama » 02/05/2017 12:23

ti si isti ko i oni

Kejn

#23 Re: Nacionalizam

Post by Kejn » 02/05/2017 12:28

aratet wrote:

Ova rečenica može na top 100 najglupljih postova na Klix-u.

aratet

#24 Re: Nacionalizam

Post by aratet » 02/05/2017 12:33

Kejn wrote:
aratet wrote:

Ova rečenica može na top 100 najglupljih postova na Klix-u.
Pih.
19.vijek je prosao, sta cemo sad?

aratet

#25 Re: Nacionalizam

Post by aratet » 02/05/2017 12:36

insomnia78 wrote:
aratet wrote:Bosnjak nacionalista, kako to smijesno zvuci. :lol:

I onako smo svi srbi
Cekao sam kad ces doci da Srbe spomenes.

Post Reply