Na pomolu vigilantizam u Bosni i Hercegovini?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
MoodSwingeR

Na pomolu vigilantizam u Bosni i Hercegovini?

Post by MoodSwingeR » 26/04/2007 02:56

Preuzeti stvari u svoje ruke kada su posrijedi privreda, nauka i kultura je sjajno. Preuzeti stvari u svoje ruke kada je posrijedi pravda je tužno. Tragično. I opasno. Nažalost, u situaciji u kojoj se danas nalazimo, i izvjesno. Slobodni od zakona, političari će svoje obaveze shvatiti ozbiljno samo ako za njih budu odgovarali životom. Onda kada, umjesto fotelje, budu čuvali glavu. Onda kada ispod svojih prozora prepoznaju “Danas na Koševu, sutra na Vlakovu” koje dopire kroz njihove razbijene prozore, a, potom, začuju i zlokobno lupanje po vratima…

Strah me je da se ovo ne počne dešavati po mojoj zemlji. Da se po Sarajevu ne počnu okupljati noćne straže koje će i zakon i pravdu i pravo preuzimati u svoje ruke i suditi odgovornima po kratkom postupku...

ČITAV TEKST >>

8. sekretar SKOJ-a

Post by 8. sekretar SKOJ-a » 26/04/2007 07:07

Budimo realni, organizujmo se!

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 26/04/2007 09:08

Kao da sam ja napisao -... mislim ne bih znao baš ovako... ali razmišljamo isto...

Ja sam za sve organizacije... i bjeg u šumu ako treba...

KOntaktirajte me putem PM-a ili ko ima broj mi mobitela... ili ili... samo da se krene....

Fair Life

Post by Fair Life » 26/04/2007 10:00

uvjek dobar gost wrote:Kao da sam ja napisao -... mislim ne bih znao baš ovako... ali razmišljamo isto...

Ja sam za sve organizacije... i bjeg u šumu ako treba...

KOntaktirajte me putem PM-a ili ko ima broj mi mobitela... ili ili... samo da se krene....

Gost koji sam dodje dva puta je dobrodosao...

Dok se god prica i galami unaokolo... niko se ne boji. Ali... kad se raja
usuti i prestane buncati naprazno... e... onda se mozda neko i zamisli.

Za pocetak...

Nekolicini nasih vajnih zastitnika vitalnih nacionalnih interesa, rekoh li za
pocetak, polupati ulicnu rasvjetu na el. stubovima ispred njihovih
kuca/zgrada...

Tek... nek se zamisle. Zatim, ako se rasvjeta uspostavi ponovo,
ponovo polupati...

Zatim... ciglom kroz prozor u spavacu sobu. Rekoh li za pocetak...

Ne dopustiti im miran san...

I gume na autu... probusiti.

Za pocetak... samo upozorenje. Za nastavak... drasticnije metode.

Obraza nemaju, guzici se ne boje... za sada.

Treba im guzici zaprijetiti. Glave ce to registrovati. Iz guzice u glavu je
uvijek dolazilo...

Fair Life

Post by Fair Life » 26/04/2007 10:04

I zaboravih... akcije moraju biti individualne.

Gdje su dvojica u akciji... mahala je u akciji.

senada

Post by senada » 26/04/2007 11:19

Fair Life wrote:I zaboravih... akcije moraju biti individualne.

mahala je u reakciji.

jezičar

Post by jezičar » 26/04/2007 11:39

Treba već jednom krenuti. Za jaja, pa objesiti na Marindvoru. Ko neće i ne mora, nije obavezno. Samo kad pobijedimo, da znate da ćete odgovarati k'o domaći izdajnici 45-te. Nema onda "NISAM ZNAO/ZNALA"

Fair Life

Post by Fair Life » 26/04/2007 11:41

senada wrote:

mahala je u reakciji.

Mislio sam...

... mahala zna za akciju... a to nije dobro, jer mahala ima hiljadu
usta od uha do uha... i ne drzi vodu u njima.

Mahalajedva ceka da je neko nesto priupita... i da se spremno uvuce
"pitaocu" u supak.

senada

Post by senada » 26/04/2007 12:27

Fair Life wrote: ...Mahala jedva ceka da je neko nesto priupita... i da se spremno uvuce
"pitaocu" u supak.
ma jok bolan..... mahala sve sama pita..... kaze mahala da ko pita taj ne skita... jebes mahalu!
jezičar wrote:Treba već jednom krenuti. Za jaja, pa objesiti na Marindvoru. Ko neće i ne mora, nije obavezno. Samo kad pobijedimo, da znate da ćete odgovarati k'o domaći izdajnici 45-te. Nema onda "NISAM ZNAO/ZNALA"

hajd @jezicar da ti vjerujem-o na rijec.... nego samo ti pobjedi bjednike, makar i pljuvo izdajnike, u koje se ja uzgredbudireceno ne svrstavam.

Ergot

Post by Ergot » 26/04/2007 13:28

Ja revolucije i konspiracije i govana :roll: Jeste vec smislili slogane i lozinke?

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 26/04/2007 13:58

Ergot wrote:Ja revolucije i konspiracije i govana :roll: Jeste vec smislili slogane i lozinke?

revolucija prvo ode proslavit prvi maj, pa ce onda raymisljati o siframa :D:D:D:D

meni se sama ideja vigilantizma svidja generalno, al ne volim ideje linca itd...

jezičar

Post by jezičar » 26/04/2007 14:19

Ja volim linč. Ubit' čemo zaklat ćemo ko sa nama neće...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 26/04/2007 15:26

jezičar wrote:Ja volim linč. Ubit' čemo zaklat ćemo ko sa nama neće...

Da se razumijemo, ja poželim linčovati nekoga skoro pa svaki dan, ali neću ja biti sudija nekome.
Ali premlatiti nekoga ko ti provali u stan, rabiti od batina nekoga koga uhvatiš da ti obija auto, ubiti hljeb u nekome ko ti zlostavlja dijete na bilo koji način, VRLO RADO!

ate

Post by ate » 26/04/2007 15:29

Fair Life wrote:
senada wrote:

mahala je u reakciji.

Mislio sam...

... mahala zna za akciju... a to nije dobro, jer mahala ima hiljadu
usta od uha do uha... i ne drzi vodu u njima.

Mahalajedva ceka da je neko nesto priupita... i da se spremno uvuce
"pitaocu" u supak.

jel to nas neko nahuskava na kojekakve akcije koje bi novinari lako mogli okarakterisati kao teroristicke ?

ja sam legalne akcije

svaka revoucija jede svoju djecu

jezičar

Post by jezičar » 26/04/2007 15:29

Ma jašta radi. Sevap je to.

forUMASH

Post by forUMASH » 26/04/2007 15:34

.....bio je onaj partizanski film SASHA..... :D

.....samo ostavi ceduljicu sa imenom..... :D

senada

Post by senada » 26/04/2007 15:49

ate wrote:
ja sam legalne akcije

svaka revoucija jede svoju djecu

pri tom mislis na mostarsku djecu, il' djecu s porodilista ili na onu sa bjelava?

sve legalno i po zakonu, jel?

senada

Post by senada » 26/04/2007 16:00

da dodam - mozda mislis i na onu djecu ciji su roditelji u beznadju izvrsili samoubistva, mislim na preko hiljadu demobilisanih boraca? i oni nisu nicija djeca a nemaju niti svoju djecu no ipak ih neko legalno i po zakonu natrjera na samolincovanje?

ate

Post by ate » 26/04/2007 16:26

senada wrote:da dodam - mozda mislis i na onu djecu ciji su roditelji u beznadju izvrsili samoubistva, mislim na preko hiljadu demobilisanih boraca? i oni nisu nicija djeca a nemaju niti svoju djecu no ipak ih neko legalno i po zakonu natrjera na samolincovanje?

da se nesto mora mijenjati: DA
Samo ne na taj nacin.

inace takve "metode" mogu postati svakodnevne pa ce onda svako sebi utimati za pravo da dijeli pravdu.

da li bi tu stradali nevini ?
sta ako se i oni koji bi bili zrtve takve "pravde" pocnu istim metodama koristiti ?

to vodi u anarhiju i haos.
stvorilo bi vise problema nego sto bi ih rijesilo.

da li bi to poboljsalo stanje djecu o kojoj ti govoris.
a dobro znas da nismo o istoj djeci govorili.

senada

Post by senada » 26/04/2007 17:10

ate wrote:
senada wrote:da dodam - mozda mislis i na onu djecu ciji su roditelji u beznadju izvrsili samoubistva, mislim na preko hiljadu demobilisanih boraca? i oni nisu nicija djeca a nemaju niti svoju djecu no ipak ih neko legalno i po zakonu natrjera na samolincovanje?

da se nesto mora mijenjati: DA
Samo ne na taj nacin.

inace takve "metode" mogu postati svakodnevne pa ce onda svako sebi utimati za pravo da dijeli pravdu.

da li bi tu stradali nevini ?
sta ako se i oni koji bi bili zrtve takve "pravde" pocnu istim metodama koristiti ?

to vodi u anarhiju i haos.
stvorilo bi vise problema nego sto bi ih rijesilo.

da li bi to poboljsalo stanje djecu o kojoj ti govoris.
a dobro znas da nismo o istoj djeci govorili.

Sve su to djeca - zrtve vladavine "zakona" koji stiti prekrsitelje svih osnovnih - elementarnih ljudskih, djecijih, gradjanskih prava.... ili svi su zrtve anarhije, tj. zakona pojedinih klanova, grupacija na trostrukom vrhu vladajucih stranackih i inih interesnih pojedinaca i grupacija i svega samo ne pravih drzavnih zakonodavno (is)pravnih zakona.
Na ovakvim pravno politickim i obratno - potpuno pogresnim osnovama koncipirana drzava nije sposobna zastititi ni minim prava pojedinca, (npr.kontinuitet svakodnevnih "manjih" stradanja pojedinaca i posebno posljednje vece tragedije) nego za svoje uzajamno podijeljene interese *stiti* tri podijeljena nacionalna kolektiviteta - sve ostalo je refuza, ili shkart roba.
Nemam volju ni zelju presipati iz supljeg u prazno, pa cu te lijepo pozdraviti sa porukom da ovdje niko nikoga NA ZALOST nema ni volju, ni zelju, ni namjeru ni inicirati a kamo li povesti u pravu revoluciju.
Imamo mi vec na vlasti tihe trobojne revolucionare, koji legalno i po svojim zakonima jedu svoju djecu. :(

ate

Post by ate » 26/04/2007 18:26

senada wrote:Nemam volju ni zelju presipati iz supljeg u prazno, pa cu te lijepo pozdraviti sa porukom da ovdje niko nikoga NA ZALOST nema ni volju, ni zelju, ni namjeru ni inicirati a kamo li povesti u pravu revoluciju.
Imamo mi vec na vlasti tihe trobojne revolucionare, koji legalno i po svojim zakonima jedu svoju djecu. :(

takodje pozdrav.
u vezi boldiranog procitaj razvoj diskusije - konkretno ono u vezi lincovanja.

najvise zbog djece, mozda i ona ovo citaju ;-)

Simply_Red

Post by Simply_Red » 26/04/2007 22:11

mIRCerka wrote:

Da se razumijemo, ja poželim linčovati nekoga skoro pa svaki dan, ali neću ja biti sudija nekome.
Ali premlatiti nekoga ko ti provali u stan, rabiti od batina nekoga koga uhvatiš da ti obija auto, ubiti hljeb u nekome ko ti zlostavlja dijete na bilo koji način, VRLO RADO!

A izvini ko je kriv sto u BiH ljudi provaljuju u stanove, obijaju auta i zlostavljaju djecu? Uzmimo za primjer jednog covjeka koji je ostao bez igdje icega, ne zalazeci u dublje pitanje "sto?". Ako je odgojen u duhu vjere, kulture ili ti necega treceg sto mu ne dozvoljava bavljenje kriminalom, okrenut ce se trazenju posla, birou, ili socijalnoj ustanovi. Posla nema, liste na birou tri metra dugacke, a socijalne ustanove nemaju para. Ko je kriv?? Covjek polako gubi moral, zaglupljuje i postaje sve manje ziv. Okrece se drogi. Za drogu mu treba para. Bavi se kriminalom. Sto se tice zlostavljanja djece, koliko prethodni primjer, toliko primjer proslog rata koji ostavlja duboke posljedice po psihu covjeka. Kriva je vlast. U japanu se proslog stoljeca desavalo da masinovodja zakasni na peron 10 minuta i istog momenta izvrsi harakiri. Nas problem je sto svako misli da je tako prokleto vazan i pametan. Mi smo niko i nista. Ako ne pomazemo, nemojmo brate ni odmagati. Sto se tice Sa-x revolucije, uzmimo da ste otisli sa 100 ak-47 i ubili sve ljude na vlasti. Sta se onda desava?

Fair Life

Post by Fair Life » 26/04/2007 22:24

mIRCerka wrote:

A sta uciniti sa onima koji ti unistavaju buducnost...sistematski... ne samo tebi, vec i onim nerodjenim...

MoodSwingeR

Post by MoodSwingeR » 27/04/2007 03:58

forUMASH wrote:.....bio je onaj partizanski film SASHA..... :D

.....samo ostavi ceduljicu sa imenom..... :D

Moram priznati da su mi se, pri dijelu pisanja teksta, vrtile po glavi slike iz filma 'Saša', posebno onaj niz pogreba 8-)

No, ovo nije poziv na linč, već žalosno oslikavanje stanja koje nam predstoji, kako se iz teksta može jasno vidjeti.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 27/04/2007 10:33

MoodSwingeR, svaka cast na tekstu. Dugo ne procitah bolji.

Post Reply