Na BHT1 Causevic i Cenic

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
senada

Na BHT1 Causevic i Cenic

Post by senada » 13/02/2007 21:18

U toku je emisija..... pogledajte. :)

antonio_sa

Post by antonio_sa » 13/02/2007 23:04

Ne znam odakle da krenem... Od onog seljaka i papka kao sto je Causevic... Klasican primjer da se na bitnim polozajima nalaze nesposobni ljudi... Na sta li lice studenti iz njegove generacije, ako je najbolji... Uprava za inderektno operezivanje ili cover story za trosenje novca bez kontrole dok ne dodje revizija iz vana... Uzas, ne znam sta se moze uraditi ali onog covjeka treba maknuti sa te pozicije.

Sa druge strane Svetlana Cenic... Uvijek mi je bila draga, ta njena drskost i otresitost, smirenost i ton kojim prica... Jao kako ga je nacepila... Jako mi je zao sto ta zena sada nije na polozaju, skinuli su je vjerovatno jer je bez dlake na jeziku... Kako je spustila Dodiku... Mislim valja se vratiti u Banja Luku poslije ove emisije i svih izjava koje rekla...

Na kraju Duska... Bila je super, odmjerena, smirena, zabiberi kad je dosadno, sasjece kad je najinteresantnije...

Moj neki prijedlog... Ajmo odbiti placati PDV na jedan dan, da samo onaj papak od Causevica ostane bez posla, da da ostavku, da shvati jednom za svagda da je nesposoban. Ili da napravimo kordon na ulazu u upravu za indirektno operezivanje da bi mu sprecili ulazak... Pa ljudi moji nije ni cudno sto imamo losu zdravstvenu i socijlanu zastitu, sto su ljudi gladni, sto je drzava u stanju u kakvom jeste, pa samo pogledajte koji mamlaz je na celu jedne drzavne institucije, sta mozemo ocekivati za ljude ispod njega.

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 13/02/2007 23:10

I meni se Ceca svidila, ne fizicki naravno.

Vingo

Post by Vingo » 14/02/2007 08:46

Svetlana je sjajan lik. Obrazovana, postena, zna o cemu prica, nije licemjerna......Jos jedan dokaz tezi da su zene manje sklone mutnim radnjama i korupciji, te da ih u politici treba biti vise.
O Causevicu....sta reci....taj lik je o sebi u nekoliko navrata sam rekao sve. Svi su bezobrazni, lazu, djubrad itd...kad god o njemu govore. Ubjedljivo najodvratniji lik javne BH scene. Bez konkurencije.

Topla voda

Post by Topla voda » 14/02/2007 09:12

za cenicku:normalno da napada dodika,kad je sds-ov kadar,sef kabineta zlocinca koljevica u ratu.treba nam vise takvih,jel?
pa sto ne prica o tome koliko je bosnjaka i hrvata radilo u carinskoj sluzbi manjeg entiteta,jedan il nijedan??zaposlili su 2500 carinika,zasluznih u ratu i kad su se spojili sa 1500 federalnih,logicno je da oni ostaju bez posla,jer su se procenti odredjivali po popisu iz 1990.
za causevica:sto je nesposoban? ja kolko znam 5 milijardi maraka carine i pdv-a u prosloj godini.o ostalom mozemo pricati,o medijskim nastupima i slicno,al je suma respektabilna.posebno kad se uzme u obzir koliko su bivse entitetske uprave zajedno ubirale prihoda.

obuca

Post by obuca » 14/02/2007 09:19

cauSnjevic vnago jedno. Cenicki svaka cast. Pa onaj cAuSnjevic je obicni ulicar. Sjedi i cese muda i govori Duski ja cu vama poslat kontrolu,a ona ga pitala nesto iz njegove oblasti i jos mu naglasila kako je on strucan. MA ono je debil. Ajmo blokirat ulaz. Malo mi onako buljav lici na terzica. Ko da su iz istog sela. Sumar jedan (ne zelim vrijedati sumare). Sad najsocnije psovke za cauSnjevica i smajlistopovraca. FUJ. Sta je ovaj narod sebi dozvolio. Svi ko ovce indolentni.

Marchegianni

Post by Marchegianni » 14/02/2007 09:30

Topla voda wrote:za causevica:sto je nesposoban? ja kolko znam 5 milijardi maraka carine i pdv-a u prosloj godini.o ostalom mozemo pricati,o medijskim nastupima i slicno,al je suma respektabilna.posebno kad se uzme u obzir koliko su bivse entitetske uprave zajedno ubirale prihoda.

Ispade kao da je to njegova zasluga. Nije on ni uveo PDV, niti prikupio pare. On je samo na čelu UIO i isti efekti bi bili i da je bilo ko drugi na njegovom mjestu jer je takav sistem. A i priča o njegovim medijskim nastupima (bolje rečeno ispadima) je suvišna. Šta reći nego papak. Nije glup, ali je papak.

nelo

Post by nelo » 14/02/2007 09:56

u najmanju ruku, tip je malo cudan. ali ipak prilikom njegovog dolaska na celo UIO, imao je i ponudu da bude direktor Hypo banke, tako da nije bas levat kao sto se cini na 1. pogled.
O cenicki nemam neko spec. misljenje, a voditeljica zna bit i malo bezobrazna.

prleitihi

Post by prleitihi » 14/02/2007 12:13

Nisam gled'o, ali šta očekivati od Čauševića koji je Terzićevo čedo!?

Liska

Post by Liska » 14/02/2007 14:32

Causevic se po tko zna koji put obrukao pred TV auditorijem. Da ste samo vidjeli kako sjedi jer nije siguran u koju kameru treba gledati. Ili to ili je namjerno sklanjao pogled jer se lijepo vidjelo da laze i da mu je neugodno. Cenicka sasvim suprotno od njega. Opustena, zna sloziti recenicu, zna materiju i nema oraha u dzepu. Duska je bila odlicna sinoc. Da ovdje ima neke drzave Causevicu bi vec danas urucili otkaz radi brukanja sluzbe u kojoj radi.

Liska

Post by Liska » 14/02/2007 15:30

Sad kad nema argumenata udara se po tome sto je netko bio. Nije uopce bitno po meni sta je Cenicka bila ali je vrlo lijepo objasnila odredjene stvari i igre u UIO, a Causevic nije bio u stanju ni da je demantira niti da bilo sta objasni. Duska je lijepo iskoristila cinjenicu nebrojenih medijskih samoubojstava koje je Causevic dosada napravio. Sjetite se samo kako su ga u 60 minuta ulovili da nije problem uzeti ili dodati nekome neki poen. A on se vadi na komisiju?! A pogled mu luta i lijepo mu vidis na cehri kako se pokajao sto je dosao u emisiju. Da sam mu ja sef, otpustio bih ga i postavio da bude sluzbenik jer mu je to limit. Sinoc je prije svega obrukoa UIO pa onda sebe.

prleitihi

Post by prleitihi » 14/02/2007 15:40

Nije bitno ko je gdje bio ako se radi o, recimo, Nukiju. Pa je tako taj Nuki doš'o odnekud u Sarajevo i dao nekoliko golova Želji! :oops: :D Ali ne pada mi na pamet hvaliti nekoga koga je iznjedrio SDS (kao ni SDA ni HDZ, ili sad ovi novi nacionalisti!). Je li to ona: nije bitno ko je Šešelj niti šta je radio, on je, recimo, dobar pravnik, pa hajmo ga dovesti da našoj djeci predaje pravo!?

noviprimitivac

Post by noviprimitivac » 14/02/2007 15:47

jeli ono on rekao Sanjinu Bećiragiću u lice i kamere:"vi ste djubre"??!!

samo zato što ga je on pogadjao pitanjima

e svašta!!!

ja ne znam kako bih lično reagovao na to??

kakav idiot Tito dragi!!!

Liska

Post by Liska » 14/02/2007 15:55

Ali prleitihi, onda bi ti kriteriji trebali vaziti svugdje a ne samo po potrebi. Seselj je pred sudom u Hagu a Cenicka koliko ja znam nije. Izvoli tuzi je onda za to sto je radila i za zlocine koje je pocinila. Pricamo o necijoj kompetenciji a za Causevica se pokazalo da mu je jedina kompetencija stranka koja ga je postavila. Cenicka je ipak pokazalo mnogo vise. Pa necemo jos sto godina pricati kako je ovaj radio kod ovoga a ovaj kod onoga. Ako je nesto kriva tuzi je za to ako vec nece institucije sistema.

prleitihi

Post by prleitihi » 14/02/2007 16:16

Nisam gledao tu emisiju, ali od ranije Cenićka mi djeluje kompetentnije i, naravno, kulturnije od drzmančine Čauševića. O tome je suvišno i pričati. Meni lično smeta to "zaboravimo gdje ko bio"!? Ne znam kada je Cenićka ušla u SDS, ali me interesuju kakvi su to porivi kod nekoga da 1990., 1996., 1998., 2000. ... uđe u stranku kakva je SDS?! Isto važi i za SDA i HDZ (kao i za ove nove nacionaliste - to sam već napisao!). Eh sad, hoćemo li hvaliti nečije kompetencije a istzovremeno žmiriti na činjenicu da je ta osoba dio zločinačke, lopovske ili kakve već stranke (opet ponavljam, po treći put - isto važi i za SDA i HDZ, kao i za ove nove nacionaliste). Ja to ne mogu. S kim si takav si.

Na Čauševića ne bih trošio riječi!

Liska

Post by Liska » 14/02/2007 16:26

Sve to stoji, ali jesi li razmisljao gdje se moze ukljuciti covjek u ovom drustvu. Mozes biti ne znam kakav strucnjak ali ako nisi u pravoj stranci, nema te nigdje. Koliko ja znam, Cenicka je izasla iz SDS-a ima vec par godina. Drustvo nam je tako da mozes biti najbolji covjek na svijetu ali nemas prolaza dok ne savijes kicmu i ne udjes u stranku. U svjetlu toga gledam i Cenicku. I zato meni ne ide u zivotu jer necu ni u jednu stranku ali razumijem ljude koji to urade. Prava kicma ne vrijedi puno a s vremenom te stignu druge bolescine.

prleitihi

Post by prleitihi » 14/02/2007 16:30

Razumijem ih ali ne opravdavam! I pored, meni se čini, 56 stranaka, baš u SDS?! Zašto ne u SDP? Zašto je Slobodan Popvić u SDP-u, a nije u SDS-u?

Liska

Post by Liska » 14/02/2007 16:34

Zato ako odes u SDP vrh ti je referent u nekoj privatnoj firmi a sa SDS-om se moze vise. Primjenljivo i za ostale stranke, znate na koje mislim.

prleitihi

Post by prleitihi » 14/02/2007 17:13

Toliko o Cenićki kao pozitivnoj osobi! :oops:

davis.ba

Post by davis.ba » 14/02/2007 20:28

antonio_sa wrote:Na kraju Duska... Bila je super, odmjerena, smirena, zabiberi kad je dosadno, sasjece kad je najinteresantnije...

Ona veze nema. Kako me samo iznervirala onakvim vođenjem emisije. U skoro svakoj emisiji to uspije ali sinoć je bila na vrhuncu. Inače, ona bi da glumi veliku novinarsku facu pa da svojim pitanjima razotkriva goste što dijelomično uspije, samo se uvijek zajebe neposredno nakon toga jer bi onda i da se svađa, ko neko malo dijete, ono tipa ko može više izdržati. Pa taman kad postavi dobro pitanje, gost krene da odgovori i da se još više ukopa, ona ga opet prekine drugim pitanjem ili glupavim komentarom i tu samo ispadne još gora. A popratni komentari koji se svako malo čuju su mahalski, kao i sve kod nas, što mi se gadi. :x

A rečenica: "zakon je samo papir" je genijalna. Najgore je što ni sama nije svjesna šta je izjavila. Nevjerovatno, ali upjela je pored onakvog Čauševića ispasti pet puta gora. :shock:

senada

Post by senada » 14/02/2007 21:07

Cenicka je i po ubjedjenju i po opredjeljenju samo ekonomista.Za razliku od nasih muskih baba i mahalusa, nju ne zanima ni politika, ni vjera, ni nacija nego samo i samo profesija.Bez kompleksa je, otvoreno u lice svima kaze sve sto ima reci. :-D

prleitihi

Post by prleitihi » 14/02/2007 21:25

Ali eto, nekako, sticajem svemirskih okolnosti, uđe u SDS! :oops: :D

senada

Post by senada » 14/02/2007 22:02

prleitihi wrote:Ali eto, nekako, sticajem svemirskih okolnosti, uđe u SDS! :oops: :D

Obzirom da zivi sama, nikoga nije imala da je materijalno ili bilo kako podrzi, a negdje i od necega je ipak morala zivjeti, i odlucila se za najbolju mogucu varijantu - za svoj posao.Em je zena, em sama, em je samo radila svoj posao.

prleitihi

Post by prleitihi » 14/02/2007 22:20

Em u Karadžićevom čedu! :oops: :roll: :roll: :D Šta će, jadna, sama..morala kod Raše :oops: :roll: :D :D

taxi_driver

Post by taxi_driver » 14/02/2007 22:25

mene zanima odakle je ona?
mislim to sto je radila i bila u sds-u,ni rahmetli alija joj ne bi zamjerio.cak sta vise. :D
i pisac ,gunter grass se dobrovoljno prijavio u ss trupe,pa poslije rata dosao tobe.

Post Reply