N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU... vol.2

Forum za humanitarne akcije.
daduli_sa

Post by daduli_sa » 27/12/2007 10:31

jasminasab wrote:
Omoti za CD-ove - najbolje je zbaviti one bijele papirne, vjerovatno nisu puno skupi - ko zna gdje ovoga ima?

Crne kese (smetljarske) za paketice (jedno 4-5 onih rolni pretpostavljam), Covjece ne ljuti se (jedno 30-50 komada) i igracke za bebe - koliko nam ovoga treba, ne znam koliko bebara jos imamo? Comments please, da daduli zna koliko toga da kupi...
Dinchy i ja veceras.

buba

#1127 Re: re

Post by buba » 27/12/2007 10:57

jasminasab wrote:
buba wrote:Etui za akreditacije sa zakackom. 200 kom izadje 60KM. (RIS doo). Fino se isprintaju imena djece i prva tura od 200 imena ubaci u akreditacije, kad djeca izadju, nova imena se ubace i zakace djeci koja ulaze za odjecu.
Iste akreditacije se mogu iskoristiti iduce godine za ovu ili neke druge akcije. Uz dvoje ljudi koji ce docekivati djecu, moze se stici da se to odradi na samom ulazu. Po meni najlogicniji prijedlog.

Sto se tice prijedloga za polaroid i slicno, dijelim misljenje sa sunchicom, megalomanski je u ovoj situaciji ubacivati dodatne aktivnosti, jer je akcija krenula prekasno i stihijski da bi efikasno podnijela sve ove stvari. Dakle, koncentracija treba da bude na osnovnim aktivnostima, a dogodine akbg, se moze razmisljati i o slikama i mnogo cemu jos sto se moze dodati svemu :)
Ovo bi se onda trebalo na izlazu uzeti nazad? :roll:
Naravno. Zar mislis da ce ulaz ostati bez ikoga na njemu? Jedna osoba ce morati ostati na ulazu radi kontrole ulaska osoba koje tu nisu pozvane, izuzev ukoliko se vrata ne zakljucaju za vrijeme trajanja podjele za jednu grupu. A i da se zakljucaju, ne vidim problem skidanja oznaka sa djece pri izlasku, to je svakako spalir koji prolazi.
Mahh..kako god hocete..:) Po meni nekakva organizacija izgleda tako, radim na slicnim stvarima pa eto,..ali vjerovatno ne znam dovoljno :-)
Uostalom, ti tag names su najmanji problem i nisu narocito relevantni za cijelu stvar.

Ali iskreno vam savjetujem da ne petljate foto shoot i printanje slika na licu mjesta, jer to je u takvim okolnostima stvarno time consuming, iako je divan ideja i super stvar, ali zbog obima posla i nepripremljenosti, mislim da ce izazvati nepotrebnu konfuziju. Ja bi to ostavila za iducu godinu kad ce se moci mnogo toga odraditi i pripremiti na vrijeme.

jasminasab

#1128 Re: re

Post by jasminasab » 27/12/2007 11:02

buba wrote:
jasminasab wrote:
buba wrote:Etui za akreditacije sa zakackom. 200 kom izadje 60KM. (RIS doo). Fino se isprintaju imena djece i prva tura od 200 imena ubaci u akreditacije, kad djeca izadju, nova imena se ubace i zakace djeci koja ulaze za odjecu.
Iste akreditacije se mogu iskoristiti iduce godine za ovu ili neke druge akcije. Uz dvoje ljudi koji ce docekivati djecu, moze se stici da se to odradi na samom ulazu. Po meni najlogicniji prijedlog.

Sto se tice prijedloga za polaroid i slicno, dijelim misljenje sa sunchicom, megalomanski je u ovoj situaciji ubacivati dodatne aktivnosti, jer je akcija krenula prekasno i stihijski da bi efikasno podnijela sve ove stvari. Dakle, koncentracija treba da bude na osnovnim aktivnostima, a dogodine akbg, se moze razmisljati i o slikama i mnogo cemu jos sto se moze dodati svemu :)
Ovo bi se onda trebalo na izlazu uzeti nazad? :roll:
Naravno. Zar mislis da ce izlaz ostati bez ikoga na njemu? Jedna osoba ce morati ostati na ulazu radi kontrole ulaska osoba koje tu nisu pozvane, izuzev ukoliko se vrata ne zakljucaju za vrijeme trajanja podjele za jednu grupu. A i da se zakljucaju, ne vidim problem skidanja oznaka sa djece pri izlasku, to je svakako spalir koji prolazi.
Mahh..kako god hocete..:) Po meni nekakva organizacija izgleda tako, radim na slicnim stvarima pa eto,..ali vjerovatno ne znam dovoljno :-)
Uostalom, ti tag names su najmanji problem i nisu narocito relevantni za cijelu stvar.

Ali iskreno vam savjetujem da ne petljate foto shoot i printanje slika na licu mjesta, jer to je u takvim okolnostima stvarno time consuming, iako je divan ideja i super stvar, ali zbog obima posla i nepripremljenosti, mislim da ce izazvati nepotrebnu konfuziju. Ja bi to ostavila za iducu godinu kad ce se moci mnogo toga odraditi i pripremiti na vrijeme.
Hmm... Ne znam, mislim da ce se time stvoriti dodatna guzva na izlazu, ali nije neizvedivo. Sto se tice photo shooting-a, potpuno se slazem, jako je zahtjevno... A zbog radi cega nam ovi name tags trebaju zapravo? Da li ce biti ijedno dijete bez pratnje? I ako hoce, zar ne bi svakako trebalo da neko od nas vodi racuna o takvoj djeci licno, a ne da se pouzdamo u name tags? Ne znam, ovo je nesto o cemu treba veceras popricati ozbiljno...

jasminasab

Post by jasminasab » 27/12/2007 11:05

Evo, ja sam dogovorila kolace iz Kup-a, umjesto torte rado ce nam donirati orijentalne keksove po recepturi iz Aleksandrije. Zvuci tako dobro da bih ja to odmah pojela. Na sebe sam preuzela i prevoz toga, al obecavam da necu pojesti nista... :D :D

cnermina

Post by cnermina » 27/12/2007 11:24

Gdje mi je suncica da malo put ball on the ground? :) e onda cu ja malo!

Ovako- za polaroid je bila ideja da bi bilo FINO da djeca imaju neku uspomenu, i to je dolazilo u obzir samo u slucaju da imamo polaroid aparat sa filmom, slik slik uslika se dijete dobije sliku i to je to. s obzirom da su filmovi toliko skupi da od njih jos 20-30 djece moze dobiti paketice, i da fotoshoot sa laptopom, digitalnim aparatom, foto papirom dolazi u obzir samo u slucaju da imamo 20 volontera viska (a nemamo)- mislim da ideja za slike OTPADA. S obzirom da to djecici nismo ni obecali- NO HARM DONE!

Dalje- sto se tice name tags- isto dobra ideja, ali koliko je time i money consuming? Nijedno dijete nece doci bez pratnje. Niko ne moze uci a da nije na spisku. Je li nam onda stvarno treba da 200 djece hoda okolo sa imenima? Koja je korist uopste? Imamo poprilicno malo vremena da jedna grupa od 150 djece izadje i da udje druga. mozemo li taj proces komplikovati sa davanjem i uzimanjem akreditacija? ne vjerujem... Tako da bih predlozila da i tu misao malo sklonimo u stranu, a da razmisljamo o konkretnim stvarima...

Kako cemo im kolace dijeliti, kako cemo organizovati ulaz/izlaz a da se ne stvara guzva? Pogotovo ako imate 150 djece unutra a 150 ceka nestrpljivo vani... da li cemo odmah izvoditi djecu koja dobiju paketic? koliko nam volontera treba? sta ko treba da radi- da se ne desi da osoba koja je na vratima mora da brine i o kolacima... i tako...

znaci ljudi- imamo jos 3 dana i jaaaaako puno posla. Lets focus please!

@jasminasab :kiss: :kiss: :kiss:
super za kolace! zamolila bih i ostale koji su dogovarali torte da vide da li umjesto toga mozemo dobiti neke kolacice... To nam je ipak prakticnije...

eto :)

N

suncica24

Post by suncica24 » 27/12/2007 11:34

suncica iznosila pakete i kese od nane. Tj. suncica je "krepala".
ali vidim nermina, obavila si sjajan posao "spustanja lopte" i bez mene :-)

jasminasab

Post by jasminasab » 27/12/2007 11:37

Oki, focusing on the important stuff boss... :D

Cula sam se s Pearl, kaze da su stvari za Tuzlu utovarene i otisle. Bravo! Jeste li i vi ljubile nanu? :D

Pearl, ipak si napisala "igracke za bebe", al nema veze, znaci treba nam covjece ne ljuti se i igrackica za curice, po 30-50 komada, daduli, dinchy, ok? Za bebe vise ne treba nista?

Trenutno je najveci problem skolski pribor, jer ga je nestalo, a tamo gdje ga ima skup je do bola. Dakle, people, gdje ima jeftinog skolskog pribora?

cnermina

Post by cnermina » 27/12/2007 11:40

suncica24 wrote:suncica iznosila pakete i kese od nane. Tj. suncica je "krepala".
Evo i Pearlica ima upalu misica :kiss:

stvarno ste super cure- sigurno je bilo jednon 30 velikih, crnih, teskih, vreca... i jos kutije... trebalo je sve to utovariti.

Eto paketici i stvari za Tuzlu otisli... nestrpljivo ocekujemo Ivy sa izvjestajem i slikicama. Good luck Ivy!!

thousands of voices

Post by thousands of voices » 27/12/2007 12:01

jasminasab wrote:Oki, focusing on the important stuff boss... :D

Cula sam se s Pearl, kaze da su stvari za Tuzlu utovarene i otisle. Bravo! Jeste li i vi ljubile nanu? :D

Pearl, ipak si napisala "igracke za bebe", al nema veze, znaci treba nam covjece ne ljuti se i igrackica za curice, po 30-50 komada, daduli, dinchy, ok? Za bebe vise ne treba nista?

Trenutno je najveci problem skolski pribor, jer ga je nestalo, a tamo gdje ga ima skup je do bola. Dakle, people, gdje ima jeftinog skolskog pribora?
Spominjala sam Mars ispod Željinog i na Alipašinom, jeste li gledali tamo? Pribor je OK kvalitete i jeftin.

thousands of voices

Post by thousands of voices » 27/12/2007 12:03

cnermina wrote:
suncica24 wrote:suncica iznosila pakete i kese od nane. Tj. suncica je "krepala".
Evo i Pearlica ima upalu misica :kiss:

stvarno ste super cure- sigurno je bilo jednon 30 velikih, crnih, teskih, vreca... i jos kutije... trebalo je sve to utovariti.

Eto paketici i stvari za Tuzlu otisli... nestrpljivo ocekujemo Ivy sa izvjestajem i slikicama. Good luck Ivy!!
Jeste li poslali dopis kantonalnoj TV tuzla? Bude li se pravila ovakva akcija i iduće godine uvijek je dobro imati medijski feedback.

justika_sa

Post by justika_sa » 27/12/2007 12:05

thousands of voices wrote:

Spominjala sam Mars ispod Željinog i na Alipašinom, jeste li gledali tamo? Pribor je OK kvalitete i jeftin.
pearlica upravo zvala, nista od toga...

Pearl

Post by Pearl » 27/12/2007 12:09

thousands of voices wrote:

jasmina izvinjavam se, daduliju sam u mailu napisala da trebaju igracke za curice, na temi je bio lapsus linguae... ne mogu sve da upratim nazalost :S
znaci, u Interexu: covjece ne ljuti se (50-tak komada), igracke za curice (50tak komada, najjefinije), crne kese (120 litara) - bar jedno 10 rolni,jer ce mnoge popucati, pa da imamo rezervne i ako ima bojanki po 1 Km (culi smo da ima)

od kako sao usla u kucu sam na telefonu, ruke mi svakakao otpadose od nosanja..

mars nista - maloprodaja nma dovoljne kolicine, veleprodaja ima samo pakete po 240 komada svega, sto je previse...

zvali smo velpro, ocekujem izjestaj cega imaju, u kojim kolicinama i po kojim cijenama.. ako bude odgovralo, po to ce otici justika... sad za sad znam da imju flomastere (24 komada) po 99 pf... teta ce mi naci svega najjefitnije sto imaju...

zaboravih pitati za omote za cd-ove, mozda i to da pogledamo kod njih...

buba

#1138 re

Post by buba » 27/12/2007 12:11

Ima i Mars preko puta Stupske pijace, pravi dzank shop sa svim i svacim, moguce i da je taj Mars kod stadiona ista stvar. Jeftiniji su ti potrosni artikli i do 15-20% od ovih trznih centara.

A ima i na pocetku Buća Potoka (Adema Buce), Eurost tako nesto, samo skolski pribor, ovako teka po 0,20, 0,30 KM..pa ne znam mozda i to vidjeti, mogu ja danas popodne mozda svratiti pa vidjeti cijene i to.

jasminasab

Post by jasminasab » 27/12/2007 12:14

U Velpru su bile i one jeftine puzzle, ako neko bude isao nek pogleda i to... Kidam na druge obaveze.

buba

#1140 re

Post by buba » 27/12/2007 12:14

e nista onda od ovih maloprodaja..to je sve nasitno i nedovoljno.

Pearl

#1141 Re: re

Post by Pearl » 27/12/2007 12:15

buba wrote:Ima i Mars preko puta Stupske pijace, pravi dzank shop sa svim i svacim, moguce i da je taj Mars kod stadiona ista stvar. Jeftiniji su ti potrosni artikli i do 15-20% od ovih trznih centara.

A ima i na pocetku Buća Potoka (Adema Buce), Eurost tako nesto, samo skolski pribor, ovako teka po 0,20, 0,30 KM..pa ne znam mozda i to vidjeti, mogu ja danas popodne mozda svratiti pa vidjeti cijene i to.

buba, nazalost smo u poziciji da nemamo vremena da se "pogleda"... do pola 7, kd pocinje pakovanje, moramo imati gore sve stvair koje se pakuju.. znaci, ako neko moze da provjeri prije 5, prije nego se krene u kupovinu ok, ali trazenje po citavom gradu u 5 je malo off..
nazalost, svi koji imaju auta rade do 5 i ne mogu ici sad da provjere... pitali smo juce, niko nista nije predlozio, sad je malo kasno.. mozda cemo kupiti skuplje, ali kupiti u 5 moramo.. valja spakovati jos 150-200 paketica.. a za one koji ne znaju, vec 2 dana smo pakovali od 6 do 11 navece... tako da nije bas da imamo vremena

u marsu na stupu nece da kazu cijene koje imaju.. oni rade velepodaju kako rekoh, i nista od toga a u malošrodaji kazu da nemaju te kolicine koje nama trebaju...

Pearl

Post by Pearl » 27/12/2007 12:37

upravo mi se obrisao post od haman pola stranice.. pokusat cu opet :x

po cijenu da pored diktatra dobijem i titulu tersa, hajmo malo realnosti: ne mozemo dobiti ljude da obave par poziva a vi biste lijepii name tags i slikali ?

samo mi recite: ko ce stajati na vratima, dijeliti kolace, dijeliti sokove, smirivati djecu, voditi ih u wc, smirivati roditelje (da, pripremite se i na to) i u krajnjoj liniji postistit za djecom prije nego udje druga tura?

dajte molim vas.. peisustvovala sam na dovoljno ovakvih piredbi da znam da ce 90% ljudi sa sjetom, i tugom u ocima gledati prirebu i djecicu kako primaju poklone, a 5 ljudi ce i stajati na vratima i dijeliti kolace i trcati za djecom i praviti neki red i sta sve ne..

radi tih 5 ljudi, smirite malo sa idejama... i dajte da se skoncentrisemo na ono sto se MORA desiti, a ne na ono sto bi bilo lijepo...

nisam vidjela da se iko prijavio da dijeli kolace (samo se pitam kako ste zamislili da podijelite kolace na 150 djece odjednom, koja su zeljna svega i svako hoce da ga dobije odmah, jel misite da je to jednostavno i da nece biti guranja, da ce oni da se poredaju i mirno uzimaju kolace i da nikome nece ispasti ..
nisam vidjela ni da se neko prijavio da cisti podove, ni da ureduje roditelje..

jos jednom apelujem da se svi koji ce biti tu u nedelju prijave daduliju, da znamo s kojim brojem ljudi racunamo,da mozemo da podijelimo zadatke..

hebiga, neko mora biti i babaroga... ostalo nam je jos 3 dana a gubimo se oko zaista nebitnih stvari, a nismo dogovorili ono bitno

ko moze u subotu poslije 6 da dodje u unitic da sredi prostor, nosi stolice, namjesti binu, prenese paketice, razvrsta u grupe? ovo su realni zadaci....
ko moze u nedleju tu da bude i na koliko?

Tesssa

Post by Tesssa » 27/12/2007 12:43

Eh ovako: polaroidi definitivno otpadaju, jedno pakovanje od 10 snimaka kosta 20-25KM, i da nam daju popust, to je previse, te pare se mogu mnogo bolje iskoristiti.

Ljudi fakat fokusirajte se. Pa kupovali smo pribor vec, znamo gdje, sta kako, sta nam treba. Sad izmisljati neke nove varijante em nemamo vremena, em je stvarno prekomplikovano.
Isto tako, obratite paznju na druge postove. Ima tamo dvije strane dogovora, i sad odjednom neko pita ko ce sta kupiti :? Samo se unosi konfuzija i nervoza.

Koliko znam daduli i ja idemo danas po pribor (sto podrazumijeva i te crne kese, i omote za CD-ove i ako se ne varam kese za paketice).Covjece ne ljuti se je isto tako za djevojcice kao i za djecake. Koliko znam igracke smo vec narucili, tako da mi je sad malo bezveze izmisljati neke nove varijante.

Izvinite sto sam malo bezobrazna :lol: .dan mi je od jutros haotican, a i treba malo sistematizacije ovdje :-) :D

spectra

Post by spectra » 27/12/2007 12:44

bilo bi dobro ako bi nasli ovakve kese, plave su boje, od suskavog PVC...i mnogo su jace od onih crnih.
Image

suncica24

Post by suncica24 » 27/12/2007 12:46

Pearl, mislim da su razlike u cijeni tolike da si mozemo priustiti da kupimo i te za 20pf skuplje. Ako ne nadjes u Velpru sigurno imaju u Svjetlosti, bitno je da mi imammo materijal veceras. I ne daj se zamarati time.
Nego, nermina, mislim da bi jedino potrebno bilo da u svoj toj frci obiljezimo sebe. Bice mnogo roditelja, a ni mi bas ne znamo jedni druge, tako da ako nije problem da neko kupi nesto sto bi nama i roditeljima, da znaju koga ce vuci za ruku, moglo sluziti za identifikaciju. Sta mislite? Pearl, ovo nije prkompikovano?! :roll:

chinese_water

Post by chinese_water » 27/12/2007 12:49

Meni je najgore sto me u bilo koja doba neko moze zvati na neki intervenciju :-?
Stvarno ne mogu obecati nista, ali 50-50 je da se mogu ukljuciti u neku od aktivnosti, javim se jos
:sad:

suncica24

Post by suncica24 » 27/12/2007 12:52

chinese-water: Gdje intervenises? Da sprijecimo (ono, nema pozara danas, ne dajemo infuzije, pa sta ako ste se sudarili...) :D

chinese_water

Post by chinese_water » 27/12/2007 12:55

suncica24 wrote:chinese-water: Gdje intervenises? Da sprijecimo (ono, nema pozara danas, ne dajemo infuzije, pa sta ako ste se sudarili...) :D
Ma , imam sa nekim firmama ugovor o odrzavanju 24/7/365 nisam dUktor

spectra

Post by spectra » 27/12/2007 12:56

suncica24 wrote:Pearl, mislim da su razlike u cijeni tolike da si mozemo priustiti da kupimo i te za 20pf skuplje. Ako ne nadjes u Velpru sigurno imaju u Svjetlosti, bitno je da mi imammo materijal veceras. I ne daj se zamarati time.
Nego, nermina, mislim da bi jedino potrebno bilo da u svoj toj frci obiljezimo sebe. Bice mnogo roditelja, a ni mi bas ne znamo jedni druge, tako da ako nije problem da neko kupi nesto sto bi nama i roditeljima, da znaju koga ce vuci za ruku, moglo sluziti za identifikaciju. Sta mislite? Pearl, ovo nije prkompikovano?! :roll:
Mislim da bi to bilo vise nego pozeljno.
Ako nista dogovorimo se da svi obucemo bijelu majicu preko odjece (i ako treba napravimo svako sebi akreditaciju)? Svi valjda imamo kod kuce neku bijelu majicu...

Mozda neko ima neku drugu ideju prihvatljivu po cijena/vrijeme?

Tesssa

Post by Tesssa » 27/12/2007 13:04

Hajmo se ovako dogovoriti :D

veceras fino sjednemo na kraju pakovanja i dogovorimo se ove tehnicke stvari.
Ovako stvarno tema postaje prehaoticna i nije ni cudo da napravimo po 3 stranice svaki dan, i onda ljudi ne citaju, pitanja se ponavljaju, etc...

Ako neko ima ideju sta jos da se kupi od pribora, ili bilo ceka, fino postoji pp, ili meni ili Pearl, ili nermini, svejedno je sasvim.

Post Reply