N A J E Z I O SAM SE!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Dolina avalona

N A J E Z I O SAM SE!!

Post by Dolina avalona » 17/01/2007 04:13

Pogledajte ovaj video u cjelosti!

http://www.youtube.com/watch?v=tAFcB4NB ... ed&search=

Nepravda, nepravda, plac i tuga tuga tuga...

Kuda ide ovaj svijet...?

Dok se sirom svijeta dzet set ikone po cijeli dan slikaju,
dok svjetski mediji najvecu paznju poklanjaju straznjici Britni Spirs i DZenifer Lopez,
dok Bekam inkasira dvjesto pedeset milona dolara za glupiranje po travi,
Dok je top vijes to sto Britni nije obukla gacice
dok Viktorija Bekam hoda aerodromom a oko nje hiljadu foto aparata,
dok Eminem naglaba o "nepravdi" u njegovoj zemlji,
dok arapski Emir kupuje loptu za milion dolara,
dok se trose milijarde na SP u fudbalu...

...priroda se buni, ljudi i djeca ginu..., realnost je nesto sasvim drugo...
:( :cry:

senada

Post by senada » 17/01/2007 05:06

Nekad je vrijedila izreka da - gdje dvoje dise trece se pise, a danas gdje dvoje disu na desetine, stotine, hiljade, milioni drugih se brisu.

cheguevara_k1

Post by cheguevara_k1 » 17/01/2007 07:28

Dok god je nafte, bice ovako. Nije kriv ni Eminem ni Jenifer, vec isti oni sa pocetka videa. Tolike arapske zemlje okruzuju Izrael, imaju naftu , sto znaci da imaju pare, a sacica Jevreja ih je+be i uzduz i poprijeko.

rashid

Re: N A J E Z I O SAM SE!!

Post by rashid » 17/01/2007 09:13

Dolina avalona wrote:Pogledajte ovaj video u cjelosti!

http://www.youtube.com/watch?v=tAFcB4NB ... ed&search=

Nepravda, nepravda, plac i tuga tuga tuga...

Kuda ide ovaj svijet...?

Dok se sirom svijeta dzet set ikone po cijeli dan slikaju,
dok svjetski mediji najvecu paznju poklanjaju straznjici Britni Spirs i DZenifer Lopez,
dok Bekam inkasira dvjesto pedeset milona dolara za glupiranje po travi,
Dok je top vijes to sto Britni nije obukla gacice
dok Viktorija Bekam hoda aerodromom a oko nje hiljadu foto aparata,
dok Eminem naglaba o "nepravdi" u njegovoj zemlji,
dok arapski Emir kupuje loptu za milion dolara,
dok se trose milijarde na SP u fudbalu...

...priroda se buni, ljudi i djeca ginu..., realnost je nesto sasvim drugo...
:( :cry:

Ovaj video nazivam losom reklamom ...

BHG

Post by BHG » 17/01/2007 09:34

cinjenica je da mi, ljudska rasa, prozdiremo u vidu karcinoma ovu jadnu planetu :x

amrino

Post by amrino » 17/01/2007 09:35

Ma otupila sam totalno ali se jos uvijek najezim na izjave tipa ove gore- da je sve ovo losa reklama...
Mene ovaj clip samo, na neki cudan nacin, podsjeti na moje djetinjstvo. Podsjeti me na dane kada smo se cudili i pitali kako neko moze mirno posmatrati nasu patnju, kada smo se osjecali kao u snovima u kojima vristite iz petnih zila- ali vas niko ne cuje...nazalost, vremenom, smo i mi postali "oni" ljudi koji bi radije da citaju o svemu sto si gore nabrojao nego da cuju djecije vriske...Boze- oprosti nam...

rashid

Post by rashid » 17/01/2007 13:51

amrino wrote:Ma otupila sam totalno ali se jos uvijek najezim na izjave tipa ove gore- da je sve ovo losa reklama...
Mene ovaj clip samo, na neki cudan nacin, podsjeti na moje djetinjstvo. Podsjeti me na dane kada smo se cudili i pitali kako neko moze mirno posmatrati nasu patnju, kada smo se osjecali kao u snovima u kojima vristite iz petnih zila- ali vas niko ne cuje...nazalost, vremenom, smo i mi postali "oni" ljudi koji bi radije da citaju o svemu sto si gore nabrojao nego da cuju djecije vriske...Boze- oprosti nam...

Kao sto kazes, sjeti se i sve ce ti biti jasno. A kako trenutno situacija stoji neces se sjecati nego ces jos jednom sve prozivljavati i nakon nekoliko vremena se isto pitati.

Trenutno u svijetu se vode 3 velika rata, pa se pitas mozda ti kako je djeci? A po svoj prilici mi neznas ni nabrojati ta 3 rata/bojista ... i zato ne LAPRDAJ i KRENI POZITIVNO NAPRED DA SE TO NE DESI!

urbanagerila

Post by urbanagerila » 17/01/2007 14:13

Zaboravljate da smo nedavno mi bili zrtve rata i redovno se pitali sto nam niko ne pomogne, kako mogu gledati, gdje je pravda ..... a sad i mi znamo nabrojati svu Madoninu djecu prirodnu i usvojenu znamo cak i kad Angelina ima menstruaciju da prostis ali nas ne interesuje sto tamo negdje u nakom ratu, cunamiju, zemljotresu pogine nakih brojeva .... ZABORAVNI ??? BEZOBRAZNI ??? INDOKTRINIRANI ??? :D Sta smo???

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 17/01/2007 14:49

rashid wrote: KRENI POZITIVNO NAPRED DA SE TO NE DESI!

Sta znaci to -kreni pozitivno?
Jeli to znaci da se treba okrenuti zapadu i gledati MTV, pratiti ko se gdje poljubio i pos*o u Holivudu, a praviti se slijep na ono sto se desava na Bliskom Istoku, biti ignorantan...
Ako nemozemo pomoci, mozemo barem prouciti Dovu i pustiti suzu tihu, ta suza ce stici barem jednog krvnika i pomoci barem jednoj nevinoj dusi, jer Bozija ruka svakoga stigne!

rashid

Post by rashid » 17/01/2007 15:43

Dolina avalona wrote:
rashid wrote: KRENI POZITIVNO NAPRED DA SE TO NE DESI!

Sta znaci to -kreni pozitivno?
Jeli to znaci da se treba okrenuti zapadu i gledati MTV, pratiti ko se gdje poljubio i pos*o u Holivudu, a praviti se slijep na ono sto se desava na Bliskom Istoku, biti ignorantan...
Ako nemozemo pomoci, mozemo barem prouciti Dovu i pustiti suzu tihu, ta suza ce stici barem jednog krvnika i pomoci barem jednoj nevinoj dusi, jer Bozija ruka svakoga stigne!

Pa KRENUTI "NEGATIVNO" znaci:
- Uzeti puske u ruke, ici klati u BL ili Beograd, silovati i drzati neki nivo tenzija u zraku, tako da se nikad ne OPROSTI. Drzati nivo nacionalizma u svim pogledima i nista drugo prihvatiti.

Ups ... pa to se vec ide u NEGATIVNO!

amrino

Post by amrino » 17/01/2007 15:53

Krenuti pozitivno znaci dovesti stvari na cistac!
Onome ko je klao malu djecu i koji sada svoje djete odgaja da radi to isto jednog dana- ne treba se oprostiti NIKADA. Treba rijesiti stvari da se ne bi ponavljale...svaki problem koji se gurne pod tepih ponovit ce se kad- tad. Bar smo valjda to naucili...
Ne vode se trenutno tri rata nego NAJMANJE stotinu...i nije poenta znati da je negdje rat- treba se informisat i znati zbog cega se vodi taj rat, ko ga je zapoceo, ko je agresor a ko se brani...
Meni je itekako bitno da ljudi znaju da nisam ja bila ta koja je htjela istrijebiti nekoga...nego da je neko htio mene...
DA SE NIKADA NE ZABORAVI!

forUMASH

Post by forUMASH » 17/01/2007 16:08

Dolina avalona wrote:Sta znaci to -kreni pozitivno?

.....ma kak'i......studio din nas vodi u svijetlije sutra.... :roll:

rashid

Post by rashid » 17/01/2007 16:15

amrino wrote:Krenuti pozitivno znaci dovesti stvari na cistac!
Onome ko je klao malu djecu i koji sada svoje djete odgaja da radi to isto jednog dana- ne treba se oprostiti NIKADA. Treba rijesiti stvari da se ne bi ponavljale...svaki problem koji se gurne pod tepih ponovit ce se kad- tad. Bar smo valjda to naucili...
Ne vode se trenutno tri rata nego NAJMANJE stotinu...i nije poenta znati da je negdje rat- treba se informisat i znati zbog cega se vodi taj rat, ko ga je zapoceo, ko je agresor a ko se brani...
Meni je itekako bitno da ljudi znaju da nisam ja bila ta koja je htjela istrijebiti nekoga...nego da je neko htio mene...
DA SE NIKADA NE ZABORAVI!

Zasto negdje rat izbije znaj da neces znati, jer je to sve politika. Rata nije niko htio niti zapoceo, nego ga je uvjek druga strana i u ratu se vazda brani, tako obe strane govore ... ma jaoooo ... znas sta je, moram raditi, nemam vremena za ove gluposti! Tebi ako je to rata, idi u Iran ili Palestinu. Tamo treba muslimanske brace pa se kolji. Danas samo GLUPE ZEMLJE RATUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Malo drugacije:
Treba se informisati gdje dobiti posao za koji si se skolovala?
Treba se informisati kako nastaviti skolovanje?
Treba se informisati kako gdje mozes sve od sebe dati?
Treba se informisati gdje i kako zapoceti?
Treba se informisati kako odbraniti svoj drustveni polozaj(fiinancijsjski) tako da imaju i ljudi oko tebe priliku uz tebe uciti/raditi ... ?

i kad imas te informacije .... e tek tada DA SE NIKAD NE ZABORAVI!!!

Jonx

Post by Jonx » 17/01/2007 16:37

Molim uvaženog direktora kompanije "Studio Din" da se sto prije javi na blagajnu Sarajevo-x kako bi izmirio obavaze placanja reklamnog prostora.

mrs. zurbrigen

Post by mrs. zurbrigen » 17/01/2007 16:41

Jonx wrote:Molim uvaženog direktora kompanije "Studio Din" da se sto prije javi na blagajnu Sarajevo-x kako bi izmirio obavaze placanja reklamnog prostora.

rotfl :lol: :lol: :lol:

just what i thought...

djukares

Post by djukares » 17/01/2007 19:25

Sakrijte ovo, nemojte nas sramotit ..

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 17/01/2007 19:38

djukares wrote:Sakrijte ovo, nemojte nas sramotit ..

Da sakrijte, sta ce nam istina...

Post Reply