Musliman,vjernik,brada i aerodromi.

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Zgoljo

Musliman,vjernik,brada i aerodromi.

Post by Zgoljo » 05/03/2016 22:07

Dakle,svima je poznat slucaj dvojice mladica sa tuzlanskog aerodroma koji su dobili otkaz zbog toga sto ih je Ministarstvo Sigurnosti proglasilo opasnim na osnovu toga sto su vjernici prakticari i sto imaju brade a opravdanje svega su pokusali provuci u skandaloznom prilogu FTV u emisiji Mreza.

Mozemo li i smijemo li dopustiti da se na takav fasisticki nacin unistavaju ljudski zivoti?

Drugovi budimo iskreni,idemo kao na maturskoj veceri...
Last edited by Zgoljo on 05/03/2016 22:54, edited 1 time in total.

kolegione

Re: Musliman,vjernik,brada i aerodromi.

Post by kolegione » 05/03/2016 22:11

Ovo je uzas koji ni u americi ne bi prosao, poslije 11.9. Ukoliko je kriv neka ide u zatvor, ali budući da je očigledno nevin nema mu se pravo dati otkaz. Ukoliko ruši reputaciju aerodroma i g. policije on kao Musliman je oslobođen klanjanja, ali ako je postojao kompromis a postojao je ima pravo da klanja. Drugi aspekt brada ukoliko nije dozvoljena u toj državnoj sluužbi njemu kao Muslimanu je kroz njegovu vjeru također olaksano i ne mora je imati jer dzihad je i da hrani svoju porodicu. Tako da mislim da treba uzeti solidnog advokata, mada mislim da ce ga vratiti na posao i prije nego sto krene u spor.

Zgoljo

Post by Zgoljo » 05/03/2016 22:21

Ocekujem da ce tema biti siromasna jer danas nije popularno biti principijelan ako se radi o muslimanu sa bradom.Po meni sutnja je odobravanje no hajde da vidimo.

Ali eto,ja nisam mogao da odolim.Sta cu kad sam se rodio takav,principijelan.

BarbaDue

Post by BarbaDue » 05/03/2016 22:36

Svejedno je musliman ili ne, brada ili golobrad, da je sreće k'o što nije i zakona, niko ne bi smio imati problema kao dečko s aerodroma.

Danguba

Post by Danguba » 05/03/2016 22:44

Jos ako trazi tole trofrtaljke, odmah bi ga nogirao. :D

Jebo vise prava i slobode kada ti neko siluje mozak. Citav svijet zna o cemu se tu radi i sada bi mi trebali zatvoriti oci pred takvim stvarima.
Zar tu treba zakon da se mijenja?
Takvi kao on danas prave stetu sirom svijeta dok on izigrava ''nevinasce''. Kako da i njemu vjerujem?
Umjesto da se oni prilagodjavaju sredini u kojoj zive i rade, oni bi se krili iza zakona koji ne postoji i trazili od onih 99,9% da njih prihvata kao ''normalne'' i njima se prilagodjavaju. Nece da moze.

p.s. ne znam konkretno o cemu se radi ali pisem generalno.

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 05/03/2016 22:50

Cijela priča ovog velikomučenika je klasični primjer čovjeka se autoviktimizacijom hoće prometnuti u najglasniji megafon vehabijske ideologije.

Dakle, on tvrdi da je otkaz dobio 29.2., zbog priloga emitovanog na FTV-u 2.3. ?! Mislim, kad je već imao u planu da maltretira javnost svojim, navodno, ugroženim pravima, mogao je makar malo racionalnije posložiti priču.

Što se procjene Ministarstva sigurnosti BiH tiče, polažem daleko veće povjerenje u institucije ove države, nego u nekakvog Elvedina Omerovića, njegovog direktora koji je osumnjičen za šverc oružja, "daija", "predavača" i "edukativnih organizacija" preko kojih se u ovu državu godina importuje najrigidniji vehabijsko-selefijski šljam.

Zgoljo

Post by Zgoljo » 05/03/2016 22:51

Danguba wrote:Jos ako trazi tole trofrtaljke, odmah bi ga nogirao. :D

Jebo vise prava i slobode kada ti neko siluje mozak. Citav svijet zna o cemu se tu radi i sada bi mi trebali zatvoriti oci pred takvim stvarima.
Zar tu treba zakon da se mijenja?
Takvi kao on danas prave stetu sirom svijeta dok on izigrava ''nevinasce''. Kako da i njemu vjerujem?
Umjesto da se oni prilagodjavaju sredini u kojoj zive i rade, oni bi se krili iza zakona koji ne postoji i trazili od onih 99,9% da njih prihvata kao ''normalne'' i njima se prilagodjavaju. Nece da moze.

p.s. ne znam konkretno o cemu se radi ali pisem generalno.

A zasto i na osnovu cega se ti apriori stavljas u poziciju iznad njega?

dr.gog

Post by dr.gog » 05/03/2016 23:01

Zgoljo wrote:Ocekujem da ce tema biti siromasna jer danas nije popularno biti principijelan ako se radi o muslimanu sa bradom.Po meni sutnja je odobravanje no hajde da vidimo.

Ali eto,ja nisam mogao da odolim.Sta cu kad sam se rodio takav,principijelan.

Žalosno je to. Evo pročitao sam sve što je momak napisao i mislim da je iskren. Nije ovo dobro, ovo rađa revolt u drugima koji nemaju pristojnost i strpljenje ovog čovjeka.Daće njemu dragi Bog posla,a od tih smećara neka ne traži ništa.

Glede tv priloga...najblaže rečeno, tu ekipu bjednika koja je priredila blamažu, pustila prilog i oprala mozak naivnim gledaocima, te razveselila šupčine tipa Dževde Galijaševića...treba ih javnim reakcijama poderati kao mačke.

@leclerc druže, nije ovo autoviktimizacija,a prilog je sniman RANIJE...dže ti je logika burazeru? :roll: Vidi se iz aviona da je momak sklonjen po onom palanačkom pravilu "netalasanja". Ljuti me ova mainstream segregacija.Još se i pri tome hrani i smetljarsko klinčenje SAFFovih "vjerskih žurnalista". Ma grozno...

A ovo sranje od propale FTV kvaziredakcije treba da strune bez financija, jer su još od Bakirovog i Duškinog shita odavno počeli neizdržljivo da smrde po jednoumlju i privatnom iživljavanju putem lošeg novinarstva za javni novac. Fuj!

insomnia78

Post by insomnia78 » 05/03/2016 23:08

Zgoljo wrote:Dakle,svima je poznat slucaj dvojice mladica sa tuzlanskog aerodroma koji su dobili otkaz zbog toga sto ih je Ministarstvo Sigurnosti proglasilo opasnim na osnovu toga sto su vjernici prakticari i sto imaju brade a opravdanje svega su pokusali provuci u skandaloznom prilogu FTV u emisiji Mreza.

Mozemo li i smijemo li dopustiti da se na takav fasisticki nacin unistavaju ljudski zivoti?

Zgoljo

Post by Zgoljo » 05/03/2016 23:23

insomnia78 wrote:
Zgoljo wrote:Dakle,svima je poznat slucaj dvojice mladica sa tuzlanskog aerodroma koji su dobili otkaz zbog toga sto ih je Ministarstvo Sigurnosti proglasilo opasnim na osnovu toga sto su vjernici prakticari i sto imaju brade a opravdanje svega su pokusali provuci u skandaloznom prilogu FTV u emisiji Mreza.

Pa to je glavno.Sta,ako je Ministarstvo znaci da je bezgresno,jel to?
Bilo bi dobro traziti i od njih kakvim dokazima,osim brade i namaza,raspolazu,zasto da ne.

Da ne bude zabune,puna podrska borbi protiv terorizma i svake vrste ekstremizma.Ali ne bi smjeli dopustiti da nevini ljudi placaju tudje grijehe,nikako.

Jer po tebi,ako i mene proglase opasnim zbog otvaranja ovog topica to ce biti uredu.To je onda totalitarizam i diktatura,pretpostavljam da ne zelimo zivjeti u takvom drustvu.Ili mozda zelimo?

Connaisseur Karlin

Post by Connaisseur Karlin » 05/03/2016 23:26

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=58288

Novinare zovu cetnicima,a osobe su takodjer opisane kao islamofobi i ateisti!

Dali je je normlano tako reagovati?

madner

Post by madner » 05/03/2016 23:27

Znaci da je neko ocjenio, kome je to u opisu posla, da jesu opasnost.

Tvoja argumentacija sasvim sigurno ukazuje da jesi ekstrem, pitanje je samo da li si opanost i cime se bavis.

insomnia78

Post by insomnia78 » 05/03/2016 23:28

Zgoljo wrote:
insomnia78 wrote:

Pa to je glavno.Sta,ako je Ministarstvo znaci da je bezgresno,jel to?
Bilo bi dobro traziti i od njih kakvim dokazima,osim brade i namaza,raspolazu,zasto da ne.

Da ne bude zabune,puna podrska borbi protiv terorizma i svake vrste ekstremizma.Ali ne bi smjeli dopustiti da nevini ljudi placaju tudje grijehe,nikako.

Jer po tebi,ako i mene proglase opasnim zbog otvaranja ovog topica to ce biti uredu.To je onda totalitarizam i diktatura,pretpostavljam da ne zelimo zivjeti u takvom drustvu.Ili mozda zelimo?

Hiljade ljudi imaju bradu i obavljaju namaz pa ih se ne proglasava potencijalno opasnim

Zgoljo

Post by Zgoljo » 05/03/2016 23:31

Connaisseur Karlin wrote:http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=58288

Mijenjas teze,otvori temu o bosnjaci.net.
Uzgred,slazem se sa vecinom izrecenog u tekstu,osim etiketiranja,to mi nije prihvatljivo.

Connaisseur Karlin

Post by Connaisseur Karlin » 05/03/2016 23:35

Zgoljo wrote:
Connaisseur Karlin wrote:http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=58288

Mijenjas teze,otvori temu o bosnjaci.net.
Uzgred,slazem se sa vecinom izrecenog u tekstu,osim etiketiranja,to mi nije prihvatljivo.

Kako je zamjena teza? Za postavljanje clanka,autor mora poslati primjer na citanje prije odborenja postavljanja od strane dvije osobe koje su dobile otkaz.Nisam primjetila da su se oni pobunili protiv sadrzaja clanka.

A kako analizirati naslov ovog clanka

Edvin Omerović za Tuzlanski.ba: “Od mene su napravili dizača aviona u zrak“ (VIDEO) |

Preuzeto sa: http://tuzlanski.ba/carsija/edvin-omero ... rak-video/

Zgoljo

Post by Zgoljo » 05/03/2016 23:40

madner wrote:Znaci da je neko ocjenio, kome je to u opisu posla, da jesu opasnost.

Tvoja argumentacija sasvim sigurno ukazuje da jesi ekstrem, pitanje je samo da li si opanost i cime se bavis.

:D :izet:
Kako si me samo provalio i kako si lukav :kiss:

Connaisseur Karlin

Post by Connaisseur Karlin » 05/03/2016 23:42

Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini izražava duboku zabrinutost zbog pojave informacija u kojima se ukazuje da je otpuštanju s posla Edvina Omerovića na Međunarodnom aerodromu Tuzla doprinijelo i to što se on u svom životu pridržava islamskih principa. Diskriminacija zbog vjerskih uvjerenja zaslužuje najoštriju osudu i ne bi smjela biti prisutna i tolerirana u demokratskom društvu.

Stoga Islamska zajednica očekuje da se pitanje uručivanja otkaza Edvinu Omeroviću do kraja ispita i rasvijetle okolnosti koje su dovele do ovakvog ishoda, posebno u kontekstu diskriminacije zbog vjerskih uvjerenja.

Istodobno Islamska zajednica još jednom ukazuje, naročito mladim ljudima, na nužnost opreza prilikom ostvarivanja kontakata s organizacijama i pojedincima sumnjivog karaktera i koji šire štetna ideološka učenja, kako ne bi naivno postali njihove žrtve i sapleli se u opasnu mreža njihove manipulacije, stoji na kraju saopćenja.

(Rijaset)

Stav IZe

Zgoljo

Post by Zgoljo » 05/03/2016 23:44

Pa sta je laz,od momaka su napravili opasnost po avione i putnike,tj.da bi mogli avione dizati u zrak.
Sta,to oni sad ne smiju nista ni pricati,ne smiju se ni braniti?Ne razumijem.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 05/03/2016 23:45

Moramo postivati odluke zvanicnih institucija, Tuzilastva, Ministarstva itd :oops:

kolegione

Post by kolegione » 05/03/2016 23:47

It_is_a_Leclerc wrote:Cijela priča ovog velikomučenika je klasični primjer čovjeka se autoviktimizacijom hoće prometnuti u najglasniji megafon vehabijske ideologije.

Dakle, on tvrdi da je otkaz dobio 29.2., zbog priloga emitovanog na FTV-u 2.3. ?! Mislim, kad je već imao u planu da maltretira javnost svojim, navodno, ugroženim pravima, mogao je makar malo racionalnije posložiti priču.

Što se procjene Ministarstva sigurnosti BiH tiče, polažem daleko veće povjerenje u institucije ove države, nego u nekakvog Elvedina Omerovića, njegovog direktora koji je osumnjičen za šverc oružja, "daija", "predavača" i "edukativnih organizacija" preko kojih se u ovu državu godina importuje najrigidniji vehabijsko-selefijski šljam.

Ovo je ključ i ako je ovo istina, to je jedan klasičan debil koji je vjernik manji od mene iako nemam bradu i ne klanjam (jer ako nije u mogcnosti klanjati a borio se da klanja oslobođen je, brada nije farz, ali lagati ...... )

Grean

Post by Grean » 05/03/2016 23:49

Ovako se i prave oni koji se dizu u zrak, uzmi mu hljeb iz ruku, napravi zrtvu od njega i taman si pripremio teren.

Nego ne kontam, vidio sam ovaj prilog Federalne osjecaj je bio kao da gledas emisiju treceg rajha o problemu jevreja. Mislim nista ni sa cim, sve se svodi na to da su selefije, da klanjaju i nigdje ni rijeci po cemu su opasni.

Connaisseur Karlin

Post by Connaisseur Karlin » 05/03/2016 23:51

Zgoljo wrote:Pa sta je laz,od momaka su napravili opasnost po avione i putnike,tj.da bi mogli avione dizati u zrak.

Donosis zakljucke na osnovu jako malo informacija,ne znas detalje kompletnog slucaja.Kako mozes biti na njihovoj strani,ako nisi upoznat sa pricom?
Dali ziasta mislis da ih je Ministarstvo Sigurnosti proglasilo opasnim jer je Ministarstvo postalo islamofobicno i ateisticki orijetnisano?

Zgoljo

Post by Zgoljo » 05/03/2016 23:58

kolegione wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Cijela priča ovog velikomučenika je klasični primjer čovjeka se autoviktimizacijom hoće prometnuti u najglasniji megafon vehabijske ideologije.

Ovo je ključ i ako je ovo istina, to je jedan klasičan debil koji je vjernik manji od mene iako nemam bradu i ne klanjam (jer ako nije u mogcnosti klanjati a borio se da klanja oslobođen je, brada nije farz, ali lagati ...... )

Da prekinemo ovo.Laz je da on tvrdi da je dobio otkaz zbog priloga FTV.
Za prilog tvrdi da je isjecen i iskonstruiran na nacin da ga oblati a smatra ga dijelom te hajke,odnosno da su novinari FTV znali da im se sprema otkaz kao i to gdje zivi i sve druge detalje.I da se potrefilo da mu u tim danima pokucaju na vrata.

Danguba

Post by Danguba » 06/03/2016 00:00

Zgoljo wrote:Pa sta je laz,od momaka su napravili opasnost po avione i putnike,tj.da bi mogli avione dizati u zrak.

Dobio je posao u drzavnoj firmi. treba da bude zahvalan, da se prilagodi sredini i uslovima rada a ne odma da pita ''gdje cu ja klanjati'' ili ''mozes li me zamijeniti na dva sata da odem na dzumu''. Hajde brate i vise se ne vracaj.

U svakom smislu pravimo cirkus od drzave i od samih nas.

Connaisseur Karlin

Post by Connaisseur Karlin » 06/03/2016 00:13

Danguba wrote:

Dobio je posao u drzavnoj firmi. treba da bude zahvalan, da se prilagodi sredini i uslovima rada a ne odma da pita ''gdje cu ja klanjati'' ili ''mozes li me zamijeniti na dva sata da odem na dzumu''. Hajde brate i vise se ne vracaj.

U svakom smislu pravimo cirkus od drzave i od samih nas.

Dodatni problem je sto ih vjernici automatski brane,iako nemaju detalje o uzrocima gubitka posla.

Post Reply