Muško ženska prijateljstva

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

spreca

#601 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by spreca » 06/01/2012 18:49

lejlamo wrote:"Žena može postati prijatelj muškarcu samo ovim redom: prvo poznanica, zatim ljubavnica, pa tek onda prijatelj."
:)
:kiss: pa gdje si ti herka :-D ....na kom smo iz etepov :oops: :lol:

lejlamo

#602 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by lejlamo » 06/01/2012 18:54

:kiss: ev' me spreci ..... :-D :-)

(ne)forumas

#603 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by (ne)forumas » 06/01/2012 18:58

Ja sam do sestog osnovne imao puno prijateljica dok nisam saznao da kita sluzi i za druge stvari osim za piskit ;)

Salim se, cuo sam ljude kako pricaju da su i takva m/z prijateljstva moguca :D

btw. sala sala

Mr. Brightside

#604 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Mr. Brightside » 06/01/2012 19:01

prijateljstva moguca, al' da se viđate jednom mjesecno po par sati :D
Last edited by Mr. Brightside on 06/01/2012 19:01, edited 1 time in total.

MedenoSrce

#605 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by MedenoSrce » 06/01/2012 19:01

spreca wrote: Ako je ona takva da se mnogi za njom okrecu ,onda sigurno je da ni ja necu izdrzati :oops: .....ali to ne smeta da i dalje budemo prijatelji i da jedno drugom pomazemo kako mozemo.......zasto bi sa krevetom prestalo i prijateljstvo?
S krevetom ne prestaje prijateljstvo no prelazi u nešto sasvim drugo. :)
Niste više jedino prijatelji.

spreca

#606 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by spreca » 06/01/2012 19:07

MedenoSrce wrote:
spreca wrote: Ako je ona takva da se mnogi za njom okrecu ,onda sigurno je da ni ja necu izdrzati :oops: .....ali to ne smeta da i dalje budemo prijatelji i da jedno drugom pomazemo kako mozemo.......zasto bi sa krevetom prestalo i prijateljstvo?
Nije obavezno.....ima i izuzetaka......mada u vecini slucajeva prelazi u nesto drugo ili se zavrsi udaljenjem jednog od drugog

pustopoljina

#607 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by pustopoljina » 06/01/2012 23:34

ako se prijateljstvo pomijesa sa krevetom i u krevetu super- to je onda covjek mog zivota. to je idealan covjek. nema teoretske da ne odlijepim...suzama bih kvasila carsaf :( ne u krevet s drugom.

piupiu

#608 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by piupiu » 07/01/2012 02:32

Da se opet ovdje prijavim ... naravno da muskarci i zene mogu biti prijatelji. Pitanje je kako ko definise prijateljstvo.

Da podjemo od cinjenice da znam puno djevojaka koje imaju prijatelje homoseksualce (dakle, iskljucimo sex iz price), primjer broj jedan. Pa, prijateljstva koja su tu od djetinjstva, koja traju i traju ... ja imam jedno koje traje od pete godine zivota ... Prijateljica sam sa muzevima mojih najboljih prijateljica ... i nikad me niti jedan od njih nije pao na um u nekoj zabranjenoj shemi. Jednostavno, oni su 'nastavak' mojih prijateljica, kao dio paketa.

Prijateljica sam s vecinom svojih bivsih, kad nestanu one uzburkane emocije i sex vise nije u igri, sve se to fino ispegla i ostane radost i povjerenje u nekoga s kim se jako dobro poznajes. Ko ti uvijek kaze istinu. Kome je stalo do tebe i do koga je tebi stalo ... ne na onaj stari nacin, nego na neki novi nacin. Zelis im sve ono sto oni zele sebi. Zelis im da budu dobro, zdravo, veselo, da im sve ide od ruke ... da pomognes, ako treba. Valjda je to prijateljstvo. Nemoguce da ovakav odnos postoji samo medju pripadnica/ima istog spola.

Mislim, stvarno kad citam ove teme pomislim da zivim na nekoj izolovanoj planeti.

Melodicni

#609 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Melodicni » 07/01/2012 06:41

Nek meni neko objasni kako da ia budem prijatelj sa potncijalnom buducom bivsom zenom :?

Tvrdokorna mrlja

#610 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Tvrdokorna mrlja » 07/01/2012 08:05

ja mislim da je fora u tome koliki ti je krug prijatelja,a samim time i prijateljica.
ako se kao druzis samo sa jednom,to ne ide,i pojavi se seksualna sklonost neke vrste.

ako imas veci krug prijatelja i jaranica imas,lupam,deset...onda sa recimo 3,4 mozes biti dobar jaran i odrzavati sve na frendovskoj osnovi.i te cure jednostavno ne zelis da izgubis jeftino,zbog noci ili dvije il zbog mjesec, dva neke veze.

a toliko je zena na svijetu,ne moras svaku povaliti valjda..a usto uz njih idu i njihove frendice sa posla,faksa,ljetovanja,njihove srednje,od njihovih jarana sestre i drugarice i tako to

tako da ja imam jaranica i to smo pravo dobri

MedenoSrce

#611 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by MedenoSrce » 07/01/2012 09:19

Ako ćemo razmišljati tako da treba držati sve opcije otvorene tada nije moguće biti prijatelj ni sa pripadnicima istog spola, jer uvijek postoji šansa da se "nešto" desi :wink:

kritichar

#612 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by kritichar » 07/01/2012 10:01

ma bicu ja tebi prijatelj, al' znaj da bi te :dance:

Ghost_Rider_XXX

#613 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Ghost_Rider_XXX » 07/01/2012 11:31

MedenoSrce wrote:
Melodicni wrote:Musko i zensko su stvoreni da se taslace ne da se druze
Obzirom na kojem nivou konverziraš vjerujem da niti jedna žena ne želi s tobom da se druži, a one i koje bi htjele nemaju šta da ti kažu.
E hebi ga sad, znači ako se muškarci druže sa ženama, nivo razgovora mora biti u najmanju ruku vezan za LHC i Božiju česticu?
Daj ba u većini slučajeva je tema veliki prasak i crne rupe.

Melodicni

#614 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Melodicni » 07/01/2012 11:38

Ghost davno sam ja naucio ignorisat ove forum Oxfordase mada fakere. U cemu je problem Medena? Sto kazem da je nemoguce bit prijatelj sa zenskom jer ebi ga evolucija je takva kakva je.ranije sam napisao imam ja zenskih prijateljica al svakoj je stavljeno do znanja na cemu je kod mene.a da joj glumim ono best frenda ne brini mala ne lozis me to ne ide. Ja cu radije razocarati nekog nego da ga lazem.

pici

#615 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by pici » 07/01/2012 21:54

More al prijatelj s Beneficijama :dance: ...ono ostalo...nadji te si Supruga :oops:

PalaSa Marsa

#616 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by PalaSa Marsa » 07/01/2012 22:43

piupiu wrote:Da se opet ovdje prijavim ... naravno da muskarci i zene mogu biti prijatelji. Pitanje je kako ko definise prijateljstvo.

Da podjemo od cinjenice da znam puno djevojaka koje imaju prijatelje homoseksualce (dakle, iskljucimo sex iz price), primjer broj jedan. Pa, prijateljstva koja su tu od djetinjstva, koja traju i traju ... ja imam jedno koje traje od pete godine zivota ... Prijateljica sam sa muzevima mojih najboljih prijateljica ... i nikad me niti jedan od njih nije pao na um u nekoj zabranjenoj shemi. Jednostavno, oni su 'nastavak' mojih prijateljica, kao dio paketa.

Prijateljica sam s vecinom svojih bivsih, kad nestanu one uzburkane emocije i sex vise nije u igri, sve se to fino ispegla i ostane radost i povjerenje u nekoga s kim se jako dobro poznajes. Ko ti uvijek kaze istinu. Kome je stalo do tebe i do koga je tebi stalo ... ne na onaj stari nacin, nego na neki novi nacin. Zelis im sve ono sto oni zele sebi. Zelis im da budu dobro, zdravo, veselo, da im sve ide od ruke ... da pomognes, ako treba. Valjda je to prijateljstvo. Nemoguce da ovakav odnos postoji samo medju pripadnica/ima istog spola.

Mislim, stvarno kad citam ove teme pomislim da zivim na nekoj izolovanoj planeti.
:thumbup: :-D :) Odlicno piupiu.

slobodni armirach

#617 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by slobodni armirach » 07/01/2012 23:37

spreca wrote:
MedenoSrce wrote:
Nije obavezno.....ima i izuzetaka......mada u vecini slucajeva prelazi u nesto drugo ili se zavrsi udaljenjem jednog od drugog
joj filozofa prevrtanera :lol: :lol:
morel kratko da odgovoris
u sta to prijateljstvo prelazi nakon kreveta?
i sta ustvari znaci to musko zensko prijateljstvo?

ako i postoji, u sta cisto sumnjam kao i vecina muske populacije, al radi forumskog hatura šute, :-D ...onda se nepobitna istina namece da musko-zensko neprijateljstvo jeste BRAK,....a svaka druga suprotnospolna interakcija van braka je prijateljstvo bez upotrebe kreveta kao portala u 'ono nesto' koje ce nam Spreca da objasni :-D

piupiu

#618 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by piupiu » 08/01/2012 00:40

PalaSa Marsa wrote: :thumbup: :-D :) Odlicno piupiu.
Hvala, Marsovcice ...

Sad kad malo bolje pogledam, cini mi se da muskinje ovdje mahom tvrdi da 'ne mere i tako ti je il' nikako, jer se chuna u nekom periodu vazda digne' ... Elem, od te chune sami belaj, isparise sva zensko-muska prijateljstva kao da ih Bog nije dao ... :lol:

Tu uleti Slobodni sa svojom teorijom koja je ono, narodna mudrost, 'zene se seksaju da bi dobile prijateljstvo, a muskarci prijateljuju da bi dobili 'ulaz' ...'. E, bem mu misha, moram reci da ne kontam takav crno-bijeli pristup svijetu. Postoje i neke nijanse izmedju.

Jest', valjda ti je prijateljstvo najbitnije za brak, slazem se, ali da vjerujem da muskarac i zena mogu imati samo jednog prijatelja suprotnog spola -- bracnog druga, e, to ne kupujem nikako. Doduse, ne zivim tamo gdje je ta vrsta psihologije regulisana obicajno ili zakonom, na pr u zesce patrijarhalnim sredinama, narodnim pjesmama ili u Saudijskoj Arabiji, ali me podsjeca na to.

Meni je ta vrsta pristupa musko-zenskom prijateljstvu na razini nekog kvazi-marksistickog srednjoskolskog pristupa svijetu, prvo hormonska baza, pa onda drustvena nadgradnja. :D :lol:

kritichar

#619 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by kritichar » 08/01/2012 00:42

Ima li koja da hoce meni biti prijateljica?
:mrgreen:

Melodicni

#620 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Melodicni » 08/01/2012 00:43

Piupiu moras zivjeti sa tim da bi te svaki jaran savladao ko mont everest :D

slobodni armirach

#621 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by slobodni armirach » 08/01/2012 10:25

piupiu wrote:
Sad kad malo bolje pogledam, cini mi se da muskinje ovdje mahom tvrdi da 'ne mere i tako ti je il' nikako, jer se chuna u nekom periodu vazda digne' ... Elem, od te chune sami belaj, isparise sva zensko-muska prijateljstva kao da ih Bog nije dao ... :lol:

Tu uleti Slobodni sa svojom teorijom koja je ono, narodna mudrost, 'zene se seksaju da bi dobile prijateljstvo, a muskarci prijateljuju da bi dobili 'ulaz' ...'. E, bem mu misha, moram reci da ne kontam takav crno-bijeli pristup svijetu. Postoje i neke nijanse izmedju.

Jest', valjda ti je prijateljstvo najbitnije za brak, slazem se, ali da vjerujem da muskarac i zena mogu imati samo jednog prijatelja suprotnog spola -- bracnog druga, e, to ne kupujem nikako. Doduse, ne zivim tamo gdje je ta vrsta psihologije regulisana obicajno ili zakonom, na pr u zesce patrijarhalnim sredinama, narodnim pjesmama ili u Saudijskoj Arabiji, ali me podsjeca na to.

Meni je ta vrsta pristupa musko-zenskom prijateljstvu na razini nekog kvazi-marksistickog srednjoskolskog pristupa svijetu, prvo hormonska baza, pa onda drustvena nadgradnja. :D :lol:
jaooooooooooooooo curice sto ti citas brzo :D
ja sam samo na osnovu razmisljanja srceta i sprece, dao zakljucak. ako ima MŽ prijateljstvo mora bit i MŽ neprijateljstvo,
a dje se ono nalazi, probaj ti da kazes :D ...zor mi otvarat novu temu :lol: :lol:

od boldiranog se ogradjujem jer isto nisam reko,....sto piupiu ima taku percepciju, to je njeno ustavno pravo :D :D

melodicni ti je dao jako dobar primjer i valjda ces da progledas nakon sto skontas :D , jer u suprotnom ako ti mislis da ni jedan tvoj jaran, u ovom slucaju alpinista, :D ne bi krenuo u savladavnje tvojih brda i dolina,...e onda imas jako nisko misljenje o sebi :D,.ili su ti tvoji jarani redovni posjetioci Parada Ponosa,.. :D da se razumijemo nemam nista ni protiv njih, nek ga svak trpa gdje mu je fino, jel to musko, zensko, usisivac, zivotinja, nije me briga :D

pici

#622 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by pici » 08/01/2012 15:38

joooooojjj šHo sHebajete ženMske brezvezu :mrgreen: ...ma more mušKiĆ bitnut Jaran al mu ne prilazite bliže od pola metra....inaĆe....nikad se ne zna :dance: :mrgreen:

antonio_ man

#623 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by antonio_ man » 08/01/2012 23:14

Qler wrote:Ima ako je jedno ruzno :D
upravo tako

cvjece13

#624 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by cvjece13 » 08/01/2012 23:22

antonio_ man wrote:
Qler wrote:Ima ako je jedno ruzno :D
upravo tako
:lol: :lol: :lol:
Nije baš pravilo, ali najčešće jeste takva situacija.

Edin Wien

#625 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Edin Wien » 14/01/2012 13:20

Uvijek sam imao 3-4 djevojake koje su mi bili stvarno prijatelji i samo to. Od gimnazije preko studija pa do
danas. Takve veze žive preko fb i e-maila i onda kada smo geografski razdvojeni i s njima u glavnom mogu
otvorenije govoriti o problemama u vezi nego s muškim prijateljima - koji najčešće nemaju ništa pametno da kažu. :D

Post Reply