Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Vokri

#1 Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Vokri » 28/03/2008 00:20

Kaze kralj sexa o zenama, pozivajuci se na Slobodana Blagojevica (upssss):

"Sta je umjetnost?
Kada Seka Aleksic zapjeva:
' Moje prvo bio si neverstvo,
ovih dana setim te se cesto,
kad me vredja, kad okrene mi ledja,
na te pomislim....'
i kad je hiljadu zena prate u tom refrenu, onda to dobiva obrise onoga sto Slobodan Blagojevic naziva "opstenarodnom psihoanalizom".
Vise je tu umjetnosti nego u velikom dijelu suvremene bh.poezije koju finansira Fondacija za izadavastvo i vise zenske emancipacije nego u svim projektima fondacije CURE."

I isto kaze sexa kralj, ovaj put pozivajuci se na Borisa Budena (opet uuppppsss):

"Razliku izmedju sarajevskih "alternativaca" i "turbo-folka" najbolje je ilustrirati kroz budenovsku opoziciju: ondje slatkasto truli dah sterilnog elitistickog etera, cista kultura smrti, ovdje zamamni miris znoja sa toplih sisa Seke Aleksic, zivot kulture kao kultura zivota!"

Zivot kulture kao kultura zivota, sa toplih sisa Seke Aleksic. Sreca pa nisam elitist, inace bi mu svasta rek'o.....
Last edited by Vokri on 28/03/2008 00:23, edited 1 time in total.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seku Aleksic

Post by mIRCerka » 28/03/2008 00:22

da mi je imat njene obline...

[email protected]

#3 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by [email protected] » 28/03/2008 00:29

da mi je milovati njene obline...

Fadil Toxic

#4 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Fadil Toxic » 28/03/2008 00:31

JaImagetople sise.

shown

#5 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by shown » 28/03/2008 00:32

evo da nesto kazem o koncertu .volim taj stari kauch :D

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by mIRCerka » 28/03/2008 00:33

Seko mi te volimo. Btw,
Moj se dragi u autu voza, a ja jadna u šumi kod koza!

Moj je život besmislen bio sve do neki dan, kada sam saznala da Seka Aleksić dolazi da održi koncert u Skenderiji. Volim Seku Aleksić, ona je meni takooo extraaaa….Međutim, moja je radost bila kratkog vijeka; naime, pokrenuta je akcija zabrane koncerta, ajmeee…

Onima koji nisu prepoznali sarkazam u gornjem pasusu, samo mala napomena: znam da nismo svi jednako pametni a i nek’ nismo. Ovo je sve šala iliti pošalica, ja ne volim Seku, niti Cecu, niti Mecu, niti Cicu-picu ili kako se već u skraćenoj verziji zovu….nisu moj ukus. Turbo-folk je ono čime bi me evntualno mučili, ako bih bila zarobljena u ratu….i odmah da kažem: izdala bih sve brzo. Ja turbo-narodne ne mogu ni na kašičicu…

Zašto onda tekst? Čemu onda pljuvanje po turbo-folk muzici? Ko sam ja da kažem šta valja a šta ne valja meni samoj….ima da slijedim druge i slušam ono što oni slušaju. Pa ne može milion Bosanaca biti seljaci i papani kad je u pitanju muzika. Ili može?????

Ovaj tekst je ustvari namjenjen kao kruna dodjeli glave majmuna Radiu 202 za pokretanje akcije zabrane koncerta. U njihovom saopštenju se navodi kao razlog pokretanja akcije za zabranu, to što Skenderija pripada svim građanima Sarajeva (od kojih su, to smo vec ustanovili bar sudeći po ukusu u muzici, većina papci koji slušaju narodnjake) i što bi dopuštanje koncerta Seki i sličnima bila ustvari promocija šunda!!!!! Helouuuuuu, šta je sa koncertom Sinana Sakića 1999 u toj istoj Skenderiji? On kao, nije šund?? Šta je sa tom Sekom kad gostuje u Aqui? Kako onda zabraniti poplavu šunda u medijima, posebno na TV-u?
Kako zabraniti prodaju CD-a sa šundom? Kako uopšte zabraniti raji da sluša šund?

Protiv sam zabrana i nametanja. To što je ja ne volim, ne znači da ne bi napunila dvoranu sa onima koji vole tu vrstu muzike. Mislim da istinska demokracija i leži u činjenici da branite nečije pravo na slobodu izbora, cak i kad je taj izbor Seka Aleksic ili Dara Bubamara, kao u mom slučaju. Ovakvim zabranama Sarajevo dobija loš imidž zatvorenog grada u kojem vlada šerijatsko pravo. A ruku na srce, daleko smo od toga…..dovoljno je samo na ljeto izaći iz kuće i gledati golotinju na ulicama Sarajeva po cijeli dan.

Iskreno, nije ta Seka po Bosni logore pravila, niti ubijala….To sto promovise šund pjevajući glupe turbo-folk pjesme i što hiljade ljudi dođe da je gledaju (slušanje je manje važno), nije problem Seke niti Seka….to je naš primitivizam. Slušanje i popularnost turbo-folka to samo veoma slikovito pokazuju; da kao društvo gubimo (ako već nismo i izgubili) i ono malo kulturnih vrijednosti što smo imali (ako smo ih ikada i imali). A posebno me raduje što kao društvo i nemamo većih problema od dolaska Seke Aleksić u Sarajevo; sve ostalo funkcioniše kako se samo poželjeti može…Evropska Unijo, gledaj i uči.

I za kraj, poklanjam vam ove “predivne” stihove (koji su, btw, zaista iz jedne “pesme”):

Kec, kec keceljica
pod keceljom vjeverica,
a ja imam kera vjevericu tjera.
by Fata Suljina, IJM

shown

#7 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by shown » 28/03/2008 00:43

ja gospoju gotivim pravo,i bas mi se svidja njena muzika,et valja smrde ti noge draga ili onaj neka zena u visokom od e.zona,hajte molim vas.To su istocnjacke melodije sa umetnutim tekstovima.a i onako muziku slusham radi basova u autu ,a njih brate nema na Petru Grasi

Vokri

#8 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Vokri » 28/03/2008 00:45

Ma da je Mua'rema natjerati da uradi interview sa Sexom,
trazeci njenu estetiku u djelima Platona i Hegela,
i izrazavajuci zgrazanje nad malogradjanskim zgrazavanjem nad novokomponovanom muzikom,
tad bi nam svima bilo jasnije,
da nas malo sto ne slusamo Sexu,
nego je samo gledamo,
u stvari propustamo podsjecanje da smo zivi.....

shown

#9 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by shown » 28/03/2008 00:48

tako je prijatelju iznad.Gledanje u dekolte produzava zivot..znaci sahat koncerta zivis jos koji dan do slijedeceg koncerta .Samo treba dobru osmatracnicu ,sendvic sa sudzukom i dvojnice i to je to .Viva sexa

Benighted

#10 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Benighted » 28/03/2008 01:35

Sta sad ispadne : ljudi ruralnog kova slusaju taj koncert,malogradjani se lafo zgrazaju ; a (vele)gradjani se zgrazaju na zgrazanje malogradjana ... i tako se koncert desi,pa ope,pa ope,pa ope sve isto samo sa jednom bitnom znacajkom za ubuduce -> zgrazanje na takve stvari od sad pa na dalje i ubuduce je oficijelno malogradjanska licemjerna prica i kao takva nije vise validna... znaci suti i trpi odsad se primjenjuje i na turbo folk...

splendid! :-D

Fadil Toxic

#11 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Fadil Toxic » 28/03/2008 01:42

Benighted wrote:Sta sad ispadne : ljudi ruralnog kova slusaju taj koncert,malogradjani se lafo zgrazaju ; a (vele)gradjani se zgrazaju na zgrazanje malogradjana ... i tako se koncert desi,pa ope,pa ope,pa ope sve isto samo sa jednom bitnom znacajkom za ubuduce -> zgrazanje na takve stvari od sad pa na dalje i ubuduce je oficijelno malogradjanska licemjerna prica i kao takva nije vise validna... znaci suti i trpi odsad se primjenjuje i na turbo folk...

Ne znam da li je validna ta priča ili nije, ali znam da je uzaludna. Znam isto tako da većina zgražavatelja sluša Deep Purple i Iron Maiden (Ili Cohena i U2, kao naš Bazdimir), što po meni nije puno odmaklo od Seke na evolutivnoj ljestvici. Toliko o validnosti.

Benighted

#12 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Benighted » 28/03/2008 01:59

Fadil Toxic wrote:
Benighted wrote:Sta sad ispadne : ljudi ruralnog kova slusaju taj koncert,malogradjani se lafo zgrazaju ; a (vele)gradjani se zgrazaju na zgrazanje malogradjana ... i tako se koncert desi,pa ope,pa ope,pa ope sve isto samo sa jednom bitnom znacajkom za ubuduce -> zgrazanje na takve stvari od sad pa na dalje i ubuduce je oficijelno malogradjanska licemjerna prica i kao takva nije vise validna... znaci suti i trpi odsad se primjenjuje i na turbo folk...

Ne znam da li je validna ta priča ili nije, ali znam da je uzaludna. Znam isto tako da većina zgražavatelja sluša Deep Purple i Iron Maiden (Ili Cohena i U2, kao naš Bazdimir), što po meni nije puno odmaklo od Seke na evolutivnoj ljestvici. Toliko o validnosti.
Koje su onda stvari na evolutivnoj ljestvici na koje se ja (kao slusatelj Maidena,Purplea,U2 ili Cohena medju ostalog) trebam popet pa da mogu da se zgrazam nad velicanstvom turbo folka?

Super je to,pricu o turbo folk vs. urbana muzika svesti na "ma sve je to isti shit" pa onda sve relativizirat : to je sukob ukusa, a o ukusima se ne raspravlja! Samo niposto ne nazivati to pravim imenom : selo vs. grad ,jer pobogu to ce izdati moju malogradjanski kvazielitizam,koji krijem negdje u oblacima samodopadnosti!

A ovo lafo zgrazanje ljudi koji su se samopostavili na ljestvicu daleko iznad licemjernog zgrazanja na turbo folk muzikom kao najciscim destilatom balkanstvine nije nista drugo do kapitulacija...
Mislim,ni to nije lose,postujem i to ,ali samo da se nazove pravim imenom : predaja i priznanje poraza pred turbo folk Borg-asimilacijom ;a ne glumatanje nekog gradjanstva i nalazenja erosa,platona i ostalih u sekinim silikonima i njenoj publici ...

shown

#13 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by shown » 28/03/2008 02:06

interesantno da solo dionice Iron Maidena (kad krenu dvije gitare u tercu) to tako podsjeca na folk turbo :P

Benighted

#14 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Benighted » 28/03/2008 02:10

shown wrote:interesantno da solo dionice Iron Maidena (kad krenu dvije gitare u tercu) to tako podsjeca na folk turbo :P
ma da to je sve isto , bolje slusat original...
seka bar ima adute koje bruce nema...

a jos plus je zabavno,neoptereceno,leprsavo i svi idu tamo...

Fadil Toxic

#15 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Fadil Toxic » 28/03/2008 02:38

Benighted wrote:
Koje su onda stvari na evolutivnoj ljestvici na koje se ja (kao slusatelj Maidena,Purplea,U2 ili Cohena medju ostalog) trebam popet pa da mogu da se zgrazam nad velicanstvom turbo folka?
Pa ne znam, nisam ja tip koji voli propisivati ljudima šta će raditi/slušati/čitati itd., ali znam da je razlika između Pinka i MTV-ja produkcijska, odnosno, ako ćemo slijediti misao do kraja, budžetska. I Pink i MTV promoviraju kulturu u kojoj se moje i tvoje učestvovanje svodi na izbor između kupovanja i nekupovanja. U estetiku ne bih ulazio; samo ću reći da su Iron Maiden turbo koliko i Seka, ako već nisu folk.
Super je to,pricu o turbo folk vs. urbana muzika svesti na "ma sve je to isti shit" pa onda sve relativizirat : to je sukob ukusa, a o ukusima se ne raspravlja! Samo niposto ne nazivati to pravim imenom : selo vs. grad ,jer pobogu to ce izdati moju malogradjanski kvazielitizam,koji krijem negdje u oblacima samodopadnosti!
Suviše sam star da bih ti mogao pomoći, ali ako dva shita na mojim benchmark testovima ostvare gotovo identične rezultate, zadržavam pravo da kažem da je "sve to isti shit".
A ovo lafo zgrazanje ljudi koji su se samopostavili na ljestvicu daleko iznad licemjernog zgrazanja na turbo folk muzikom kao najciscim destilatom balkanstvine nije nista drugo do kapitulacija...
Mislim,ni to nije lose,postujem i to ,ali samo da se nazove pravim imenom : predaja i priznanje poraza pred turbo folk Borg-asimilacijom ;a ne glumatanje nekog gradjanstva i nalazenja erosa,platona i ostalih u sekinim silikonima i njenoj publici ...
Od licemjernog zgražanja nad bilo čim gora je samo tvoja ratoborna 'mi vs. oni' retorika; Borg je jedan, i on nije turbo-folk. Turbo folk je puki manifestativ Borgovog borgstva, i niko tu niko nikog ne asimilira, ne napada, itd. bar ne na način na koji ti to vidiš. O 'destilatu balkanštine' neću ni da počinjem.

Isti Borg koji je pokorio i 'asimilirao' proleterske mase turbo folkom, to je isto učinio i tebi na neki drugi način. Turbo folk je na neki način kao Holokaust: you gotta wanna, što reče jedan borac protiv globalnog turbo folka. Što će reći, nije niko bio kulturan i profinjen i štatiznam, pa popustio pod neodoljivim pritiskom Borga sa toplim silikonskim sisama i počeo naprasno lomiti čaše, a ruke mu krvave. You gotta wanna, bez tog ne ide.

Što se tiče Erosa u sisi, obrati se Bazduljilu; ogromna većina ljudi koji razmišljaju kao ja viđaju sisu daleko češće nego Bazdulj, pa im se stoga ne priviđa Aristotelov duh kako lebdi iznad mamilnog gorja. Bazdulj, dakle, kad truni o metafizici sise i kritici čistog silikona to čini isključivo u svoje ime, bio toga svjestan ili ne.

Benighted

#16 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Benighted » 28/03/2008 03:02

Ma slazem se ja da je to u biti sve turbo,ak ne folk ko sto si rekao...
No,ti meni spocitavas "mi vs oni stav" i govoris da folk nikog ne asimilira no po licnom pristanku ... ok,tacno koliko tacno da taj "licni pristanak" vecine predstavalja normu po kojoj se ravna (jbg. vladavina vecine) pa tako ipak ima asimilacije gradova od strane te vecine! Borg na djelu!
Turbo folk je ustvari preuzeo poziciju pop muzike i kao svaka popularna muzika ili bilo sta popularno odrazava zelje,stanje mediokriteta tj. vecine (ajoj opet moj malogradjanski kvazielitizam,damn!) ... pa onda na drugoj temi se hvatamo za glavu "sto li je Sarajevo postalo uber-selo?" (ne pada mi na pamet da sad kazem da je Folk unistio gradove isl, ta muzika je samo simptom i eksponent tog (vladajuceg) mentaliteta)

Jednostavno,da skratim posto nisam bas nacitan i rjecit ko bazdulj,jebiga nije mi fah a nije mi ni zivotni san postati full time wiseass,al barem ne guglam po internetu vec po svojoj glavi kad formiram stav :

Ovim odnosom i ovim nipodastavanjem kritike turbo folka (koliko god ona ponekad zaista bila licemjerna) se uvodi novi oblik letargije i kapitulacije urbane,alternativne umjetnosti ili ljudi koji bi voljeli vidjeti taj tabor kao "mi" (koliko god njen mologradjanski kvazielitizam bio ocit ponekad) i jednostavno ,ne samo da je urbanost (od mentaliteta , preko ponasanja, do izrazavanja te urbanosti,da prostis) davno gurnuta na margine i porazena,vec joj se zabranjuje i glas i protest... u tome je problem...

A za prava sekinh fanova i inih ja ne moram brinut,oni su vecina pobogu , kritika turbo folka nije elitizam - vec naprosta glas manjine,koji se sada na jedan ... pa ne znam sad kako da opisem ... nacin proglasava za nevalidan (dosta to sto je glas manjine) !

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#17 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Bea_Trix » 28/03/2008 11:25

Benightedto wrote: to je sukob ukusa, a o ukusima se ne raspravlja!
.. postoji jedna stvar.. koju vecina forumasa ne zna o meni...

naime, ja se iz evoksa premetnem u vukodlaka, u dva konkretna slucaja...

kad neko kaze da se o ukusima ne raspravlja, pa tako sahrani kompletnu kritiku muzike, umjetnosti, drustva, politike, povijesti, drzave i svega ostalog, amnestirajuci tako sve moguce izbljuvke, jer uvijek postoji negdje na planeti, neko kome se nesto svidja... i lijepo mu... well exscuse me...

druga situacija je kad neko pomijesa fraze, metafore, izreke i uroke. na primjer, "sukob interesa" i "pitanje ukusa".
Last edited by Bea_Trix on 28/03/2008 11:30, edited 1 time in total.

uvjek dobar gost

#18 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by uvjek dobar gost » 28/03/2008 11:28

... Muhareme, Muhareme.... šta nam ovo rade...
ja neću ići na koncert niti isti podržavam... dijelom ne razumijem ni ljude koji idu na isti... pored sevdaha i starogradske muzike...,ali nema veze koncert je samo posljedica stanja duha i tijela u našoj metropoli....

multivitamin

#19 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by multivitamin » 28/03/2008 12:23

Ja se nesto ne sjecam da je Mu'arem stao u odbranu Thompsona, kada je trebao svirati u Zetri i kada je 202-ka isto ukazivala na fashisoidni kich doticnog autora. Veliki mislilac iz Travnika, ocito, ima takodje duple kriterije, za koje okrivljuje i radio 202, ali i veliku demokratsku potrebu da zastiti pravo sirokih narodnih masa na, citiram, "zamamni miris znoja s toplih sisa Seke Aleksic, zivot kulture, kao kultura zivota"
Cije kulture i cijeg zivota gospodine Bazdulj?

Benighted

#20 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Benighted » 28/03/2008 14:35

Bea_Trix wrote:
Benightedto wrote: to je sukob ukusa, a o ukusima se ne raspravlja!
.. postoji jedna stvar.. koju vecina forumasa ne zna o meni...

naime, ja se iz evoksa premetnem u vukodlaka, u dva konkretna slucaja...

kad neko kaze da se o ukusima ne raspravlja, pa tako sahrani kompletnu kritiku muzike, umjetnosti, drustva, politike, povijesti, drzave i svega ostalog, amnestirajuci tako sve moguce izbljuvke, jer uvijek postoji negdje na planeti, neko kome se nesto svidja... i lijepo mu... well exscuse me...

druga situacija je kad neko pomijesa fraze, metafore, izreke i uroke. na primjer, "sukob interesa" i "pitanje ukusa".
Ne znam sad dal si quotiranjem moje recenice evoks ili duloks :) ...
i ja kazem isto ne mozes relativizirat stvari i nazvat sve to pitanjem ukusa...

Ali na stranu to,shvatam ja npr. da se radi o tome da "oni" pripradaju tom svom miljeu i da je "njih" "nesto" stvorilo takvim - (odgoj,od kuce,preko drustva,preko novina,tv,ulice,sve sto covjeka odgaja) i pretvorilo u odredjenu masu u kojoj je jedinka manje vise slicna drugima i u kojoj ima neki zajednicki supstrat. (i koja je eto nadmocna vecina populacije)
Isto kao sto je i mene "nesto" drugo ucinilo bezlicnom jedinkom neke druge mase itd isl...
ALI to sto je mene ucilo ;takodje me naucilo da ne pljujem po ulici,ne bacam smece,ne parkiram gdje ne treba i ne divljam po ulici,da ne pravim kucu bez papira na klizistu ,ne odvrcem muziku (koju god slusam) pa da zgrada ne moze spavat, i ja kao takav (pod uslovom da sam zaista takav konstantno) imam puno pravo da kazem da moje govono manje smrdi od njegovog, pa i po cjenu da me neki levat nazove samodopadnim malogradjaninom i kvazielitistom...
Dakle ne radi se o ukusu , pa ono neko slusa folk,neko metal,neko techno,neko pop... da je to slucaj ja nebi nikad ni za sta vezano za folk pisnuo ni jedne,ali treba paziti da se stvari zovu pravim imenima!

Vokri

#21 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Vokri » 28/03/2008 18:18

Slusao sam maloprije emisiju na 202 koja se dijelom bavila i koncertom o kojem pricamo ovdje i sad sam ubjedjen da nam nema spasa....

alphonse kauders

#22 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by alphonse kauders » 28/03/2008 18:23

Hoćemo li sad komentarisati svaki tekst Muharema Bazdulja ili je dovoljna jedna tema..?

Fadil Toxic

#23 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Fadil Toxic » 28/03/2008 18:32

alphonse kauders wrote:Hoćemo li sad komentarisati svaki tekst Muharema Bazdulja ili je dovoljna jedna tema..?
Da parafraziram Gillesa Deleuzea, teme o Bazdulju se šire poput rizoma.

bosanska rijec

#24 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec » 28/03/2008 22:42

Vokri wrote:Kaze kralj sexa o zenama, pozivajuci se na Slobodana Blagojevica (upssss):

"Sta je umjetnost?
Kada Seka Aleksic zapjeva:
' Moje prvo bio si neverstvo,
ovih dana setim te se cesto,
kad me vredja, kad okrene mi ledja,
na te pomislim....'
i kad je hiljadu zena prate u tom refrenu, onda to dobiva obrise onoga sto Slobodan Blagojevic naziva "opstenarodnom psihoanalizom".
Vise je tu umjetnosti nego u velikom dijelu suvremene bh.poezije koju finansira Fondacija za izadavastvo i vise zenske emancipacije nego u svim projektima fondacije CURE."

I isto kaze sexa kralj, ovaj put pozivajuci se na Borisa Budena (opet uuppppsss):

"Razliku izmedju sarajevskih "alternativaca" i "turbo-folka" najbolje je ilustrirati kroz budenovsku opoziciju: ondje slatkasto truli dah sterilnog elitistickog etera, cista kultura smrti, ovdje zamamni miris znoja sa toplih sisa Seke Aleksic, zivot kulture kao kultura zivota!"

Zivot kulture kao kultura zivota, sa toplih sisa Seke Aleksic. Sreca pa nisam elitist, inace bi mu svasta rek'o.....

Sto bi covjek i povjerovao na ovo sta je umjetnost ne moze kad iz Muharema cini mi se bije neka jed i ljutnja , :D
I one plesacice sto se vrte oko one stangle kazu da je njihov ples umjetnost. I mozda jeste, ali se zna gdje je takvoj "umjetnosti"i mjesto,
tako da i ovakvoj vrsti "umjetnosti" nije mjesto u ovakvom kulturnom centru. Vjerovatno niko ne brani gostovanje
doticne, ali i za ovu vrstu turbo folk sunda, treba naci odgovarajuce mjesto. Ako bude u velikim dvoranama a ne u kafanama
kako ce Muharem onda uzivati u zamamnom mirisu znoja,
pa treba voditi racuna. :mrgreen:

protestant

#25 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by protestant » 29/03/2008 16:32

Ima Sekana puno publike u Sarajevu,a ko su ti obozavaoci.To je omladina zemlje ove.Mozda je njena muzika buducnost.Ja isto ne odobravam da pjeva na Skenderiji.To bi trebalo sve u Aqvu-Blazuj proslijediti.

Post Reply