Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#126 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by NecuVise »

Smanji doživljaj.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3786
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#127 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by anex »

NecuVise wrote: 10/12/2023 19:55 Smanji doživljaj.
Smanji spam.
sarajevsko_pivo
Posts: 3564
Joined: 27/07/2009 16:22

#129 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by sarajevsko_pivo »

Treba temu o Lidlu odkljucati.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67362
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#130 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by _BataZiv_0809 »

Sta je za Muller kad otvaraju
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15848
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#131 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by problemnatravunu »

sarajevsko_pivo wrote: 12/12/2023 12:37 Treba temu o Lidlu odkljucati.
Sprema se LIDL, nema tu sumLJe , evo traži gomilu stručLJaka

evo 15 komada https://posao.klix.ba/oglasi/supply-cha ... dl-bh/2235
i još 15 https://posao.klix.ba/oglasi/supply-cha ... dl-bh/2234

Švabo ti je to, sve lagano i temeljito , a kad krene "okupacija" biće guravo ostalim trgovinama :oops:

Mogla bi se tema otključati , da naprđujemo :izet:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 73356
Joined: 03/10/2011 20:11

#132 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by Chloe »

problemnatravunu wrote: 13/12/2023 06:39
sarajevsko_pivo wrote: 12/12/2023 12:37 Treba temu o Lidlu odkljucati.
Sprema se LIDL, nema tu sumLJe , evo traži gomilu stručLJaka

evo 15 komada https://posao.klix.ba/oglasi/supply-cha ... dl-bh/2235
i još 15 https://posao.klix.ba/oglasi/supply-cha ... dl-bh/2234

Švabo ti je to, sve lagano i temeljito , a kad krene "okupacija" biće guravo ostalim trgovinama :oops:

Mogla bi se tema otključati , da naprđujemo :izet:
Možda na početku, kao nešto novo, strano. Ne znam koliko poslovnih jedinica je u planu, bude li ih malo, ljudi iz okolnih mjesta će dolaziti, kad se prošire, utopit će se medju ostale.
Živi bili pa vidjeli.
User avatar
sehohari
Posts: 8658
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#133 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by sehohari »

NecuVise wrote: 07/12/2023 23:07
sehohari wrote: 07/12/2023 22:32
JohnnyS wrote: 07/12/2023 22:31 Jebote, u toj zgradi prodaju stanove kvadrat tri i po tisuće maraka i onda ti u komšiluk stave trgovinu gdje se mlate zbog ćevapa i šampanjaca na akciji.
Ironija
To je u Njemačkoj radnja u koju ide obična radna klasa, ništa posebno, a na Balkanu se najavljuje kao da je evropski Wholefoods.
Ide svaka klasa, ne samo radna. Ne razbacuju ni tamo ljudi pare, znaš ti to dobro. Radnja kao radnja. Bilo ovdje, u Njemačkoj, Novom Zelandu ili bilo gdje drugo. Neke stvari će biti jeftinije, neke neće. Bit će nešto drugačiji izbor.
Nisam se uopšte obazirao na to, u Njemačkoj općenito i ne postoji ta tolika razlika između marketa. Da, onaj jedan je možda malo skuplji, ali ne postoji ta radnja pa da će samo najnoviji Mercedesi biti parkirani ispred nje (kada govorimo o ovim malo većim).
Ja se više obazirem na to da se ovdje o LIDL-u priča kao da je Volkswagen opet otvara fabriku u Vogošći. Prodavnica kao i svaka druga, bit će malo veća konkurencija, ali neće to biti neka revolucija za prosječnog potrošača.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#134 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by NecuVise »

To se slažem :thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15848
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#135 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by problemnatravunu »

Ja ipak mislim da će Lidl itekako zatalasati tržište ,
i da će biti vrlo zanimljivih ponuda za prosječnog kupca ,
ne zaboravimo da je to ipak njemački svjetski lanac ,
mi u BiH nemamo ništa strano ,a 2023.je godina poslije Krista :mrgreen: , Mercator-Konzum tu ne računam !
Naravno, ja sam potpuno svjestan nivoa i pozicije Lidla, daleko od toga da ga , kao neki naši sugrađani , smatram nekim vaaau prestižnim brendom,
dakle obični niskobudžetni diskont, i to je to...
Samo posjetite u Hr na primjer Lidl, pa onda Kaufland, iz iste su "kuće" , sve će vam biti jasno :lol:
Ko se zatekne u Vodicama kod Šibenika ima odličnu priliku , tamo su Lidl i Kaufland , jedan preko puta drugoga
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 73356
Joined: 03/10/2011 20:11

#136 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by Chloe »

sehohari wrote: 15/12/2023 00:51
NecuVise wrote: 07/12/2023 23:07
sehohari wrote: 07/12/2023 22:32

Ironija
To je u Njemačkoj radnja u koju ide obična radna klasa, ništa posebno, a na Balkanu se najavljuje kao da je evropski Wholefoods.
Ide svaka klasa, ne samo radna. Ne razbacuju ni tamo ljudi pare, znaš ti to dobro. Radnja kao radnja. Bilo ovdje, u Njemačkoj, Novom Zelandu ili bilo gdje drugo. Neke stvari će biti jeftinije, neke neće. Bit će nešto drugačiji izbor.
Nisam se uopšte obazirao na to, u Njemačkoj općenito i ne postoji ta tolika razlika između marketa. Da, onaj jedan je možda malo skuplji, ali ne postoji ta radnja pa da će samo najnoviji Mercedesi biti parkirani ispred nje (kada govorimo o ovim malo većim).
Ja se više obazirem na to da se ovdje o LIDL-u priča kao da je Volkswagen opet otvara fabriku u Vogošći. Prodavnica kao i svaka druga, bit će malo veća konkurencija, ali neće to biti neka revolucija za prosječnog potrošača.
:thumbup:
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#137 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by HelaS »

sarajevsko_pivo wrote: 08/07/2023 07:53 Imam informaciju da Müller Drogerien ulazi na naše tržište. Prva radna bi trebala biti otvorena u Bihaću krajem godine u novom retail parku koji se gradi :bih:
Pitanje za @anex : Kakva je razlika između ove teme o Müller-u i teme o LIDL-u, koju svaki put zaključaš :?
Ci-Nick
Posts: 5276
Joined: 15/03/2015 17:38

#138 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by Ci-Nick »

Müller je odlična trgovina. Ima siri asortiman od DM-a i treba nam takva trgovina.
A Lidl,.. sto se mene tiče ne mora ni dolaziti.
sarajevsko_pivo
Posts: 3564
Joined: 27/07/2009 16:22

#139 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by sarajevsko_pivo »

HelaS wrote: 27/12/2023 00:05
sarajevsko_pivo wrote: 08/07/2023 07:53 Imam informaciju da Müller Drogerien ulazi na naše tržište. Prva radna bi trebala biti otvorena u Bihaću krajem godine u novom retail parku koji se gradi :bih:
Pitanje za @anex : Kakva je razlika između ove teme o Müller-u i teme o LIDL-u, koju svaki put zaključaš :?
Možda radi čovjek za Binfo 😁
User avatar
gentoo
Posts: 3364
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#140 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by gentoo »

Cekamo evo.. Ima jos 4 dana do kraja godine :zjev: :D
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#141 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by HelaS »

sarajevsko_pivo wrote: 27/12/2023 08:39
HelaS wrote: 27/12/2023 00:05
sarajevsko_pivo wrote: 08/07/2023 07:53 Imam informaciju da Müller Drogerien ulazi na naše tržište. Prva radna bi trebala biti otvorena u Bihaću krajem godine u novom retail parku koji se gradi :bih:
Pitanje za @anex : Kakva je razlika između ove teme o Müller-u i teme o LIDL-u, koju svaki put zaključaš :?
Možda radi čovjek za Binfo 😁
Ne radi se o tome, već što postoje različiti aršini. I ova je tema jednaka sadržaju i raspravi na temi o LIDL-u, pa nam nije uskraćeno pravo na nju. Ili da se sve ovakve "buduće" teme isključuju iz rasprave, ili da sve budu aktivne. Ne vidim smisla, nema logike, zabranjivati diskusije o nečemu, bilo da se radi o LIDL-u, ili Telemach-u i nekom trećem :-)
User avatar
mayab
Posts: 27412
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#142 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by mayab »

U principu, forum jeste da se raspravlja i "naprđuje", bilo o realnim ili imaginarnim stvarima, o sadašnjosti ili budućnosti..........
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3786
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#143 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by anex »

Znaju oni koji su pisali tamo na temi zasto je tema zatvorena.
Kad to bude i ovdje slućaj, Ide tema pod ključ...kao i svaka.

A sad se vratite temi.
Hvala.
User avatar
gentoo
Posts: 3364
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#144 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by gentoo »

Jel usao ? :mrgreen:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8586
Joined: 15/04/2015 11:26

#145 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by Thorgerson »

sehohari wrote: 15/12/2023 00:51
NecuVise wrote: 07/12/2023 23:07
sehohari wrote: 07/12/2023 22:32

Ironija
To je u Njemačkoj radnja u koju ide obična radna klasa, ništa posebno, a na Balkanu se najavljuje kao da je evropski Wholefoods.
Ide svaka klasa, ne samo radna. Ne razbacuju ni tamo ljudi pare, znaš ti to dobro. Radnja kao radnja. Bilo ovdje, u Njemačkoj, Novom Zelandu ili bilo gdje drugo. Neke stvari će biti jeftinije, neke neće. Bit će nešto drugačiji izbor.
Nisam se uopšte obazirao na to, u Njemačkoj općenito i ne postoji ta tolika razlika između marketa. Da, onaj jedan je možda malo skuplji, ali ne postoji ta radnja pa da će samo najnoviji Mercedesi biti parkirani ispred nje (kada govorimo o ovim malo većim).
Ja se više obazirem na to da se ovdje o LIDL-u priča kao da je Volkswagen opet otvara fabriku u Vogošći. Prodavnica kao i svaka druga, bit će malo veća konkurencija, ali neće to biti neka revolucija za prosječnog potrošača.
Ti gubis nesto iz vida. A to je konkurencija. Vjerovatno jer ne zivis ovdje.

Znam. I ja kad sam u Austriji, Njemackoj dodjem i u radijusu od 500m ima 10 razlicitih marketa.

Ovdje. Bingo i Konzum/Merkator.

Tu i tamo Amko, Robot.

Da ne govorim da svi tuse jednu te istu jebenu robu.

Dakle, sad udji u bilo koji od njih a da nisi visio natpis marketa, garantujem da neces pogoditi u kojem si.

Vani sam usao u Lidl, Spar, Kaufland i jos nekakvih hrpu. Itekako postoji razlika u ponudi.

Bolan ovdje su i peciva ista. Sve. Pica. Zvake. Cokolade. 95% proizvoda je isto u svim marketima. Isto i poredani.

Pa nek lidl bude eto imao 20% razlicitih proizvoda, a imat ce vise, dovoljno je.
User avatar
sehohari
Posts: 8658
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#146 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by sehohari »

Thorgerson wrote: 03/01/2024 00:50
sehohari wrote: 15/12/2023 00:51
NecuVise wrote: 07/12/2023 23:07

Ide svaka klasa, ne samo radna. Ne razbacuju ni tamo ljudi pare, znaš ti to dobro. Radnja kao radnja. Bilo ovdje, u Njemačkoj, Novom Zelandu ili bilo gdje drugo. Neke stvari će biti jeftinije, neke neće. Bit će nešto drugačiji izbor.
Nisam se uopšte obazirao na to, u Njemačkoj općenito i ne postoji ta tolika razlika između marketa. Da, onaj jedan je možda malo skuplji, ali ne postoji ta radnja pa da će samo najnoviji Mercedesi biti parkirani ispred nje (kada govorimo o ovim malo većim).
Ja se više obazirem na to da se ovdje o LIDL-u priča kao da je Volkswagen opet otvara fabriku u Vogošći. Prodavnica kao i svaka druga, bit će malo veća konkurencija, ali neće to biti neka revolucija za prosječnog potrošača.
Ti gubis nesto iz vida. A to je konkurencija. Vjerovatno jer ne zivis ovdje.

Znam. I ja kad sam u Austriji, Njemackoj dodjem i u radijusu od 500m ima 10 razlicitih marketa.

Ovdje. Bingo i Konzum/Merkator.

Tu i tamo Amko, Robot.

Da ne govorim da svi tuse jednu te istu jebenu robu.

Dakle, sad udji u bilo koji od njih a da nisi visio natpis marketa, garantujem da neces pogoditi u kojem si.

Vani sam usao u Lidl, Spar, Kaufland i jos nekakvih hrpu. Itekako postoji razlika u ponudi.

Bolan ovdje su i peciva ista. Sve. Pica. Zvake. Cokolade. 95% proizvoda je isto u svim marketima. Isto i poredani.

Pa nek lidl bude eto imao 20% razlicitih proizvoda, a imat ce vise, dovoljno je.
Ne razumijem.

Pa Njemačka je bukvalno definicija koncentrisanog tržišta.

Ovdje gdje ja živim imam ALDI, LIDL, Edeka i Rewe. I to je to uglavnom u DE, mislim da na istoku ima još neki njihov.

Ono što tebe možda zbunjuje su marke, ali marke nisu isto kao i različite firme.
Sigurno si vidio npr. i Netto ili Penny. To nisu zasebne firme, već je Penny npr. marka Rewe-a, dok je vlasnik Netta Edeka.
Kaufland i LIDL su također dio iste firme, tj. Schwarz grupacije.
Znaš li za Mediamarkt ili Saturn, oni marketi za elektroniku? I jedan i drugi su u 100%-vlasništvu iste firme. Čak imaju i isti kontakt telefon u slučaju narudžbi.
Problem robe nisu marketi, već malo tržište i činjenica da je ovo jedna od rijetkih zemalja u evropi gdje marketi ne uvoze proizvode direktno, nego preko nekakvih distributera.

Možda će ubaciti one njihove proizvode, ali sumnjam išta više. I da, to je pozitivno, ali rekoh - ne vidim da je to sada kao da se u BiH otvara neka nova fabrika sa 10 hiljada zaposlenih.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#147 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by NecuVise »

Thorgerson wrote: 03/01/2024 00:50
sehohari wrote: 15/12/2023 00:51
NecuVise wrote: 07/12/2023 23:07

Ide svaka klasa, ne samo radna. Ne razbacuju ni tamo ljudi pare, znaš ti to dobro. Radnja kao radnja. Bilo ovdje, u Njemačkoj, Novom Zelandu ili bilo gdje drugo. Neke stvari će biti jeftinije, neke neće. Bit će nešto drugačiji izbor.
Nisam se uopšte obazirao na to, u Njemačkoj općenito i ne postoji ta tolika razlika između marketa. Da, onaj jedan je možda malo skuplji, ali ne postoji ta radnja pa da će samo najnoviji Mercedesi biti parkirani ispred nje (kada govorimo o ovim malo većim).
Ja se više obazirem na to da se ovdje o LIDL-u priča kao da je Volkswagen opet otvara fabriku u Vogošći. Prodavnica kao i svaka druga, bit će malo veća konkurencija, ali neće to biti neka revolucija za prosječnog potrošača.
Ti gubis nesto iz vida. A to je konkurencija. Vjerovatno jer ne zivis ovdje.

Znam. I ja kad sam u Austriji, Njemackoj dodjem i u radijusu od 500m ima 10 razlicitih marketa.

Ovdje. Bingo i Konzum/Merkator.

Tu i tamo Amko, Robot.

Da ne govorim da svi tuse jednu te istu jebenu robu.

Dakle, sad udji u bilo koji od njih a da nisi visio natpis marketa, garantujem da neces pogoditi u kojem si.

Vani sam usao u Lidl, Spar, Kaufland i jos nekakvih hrpu. Itekako postoji razlika u ponudi.

Bolan ovdje su i peciva ista. Sve. Pica. Zvake. Cokolade. 95% proizvoda je isto u svim marketima. Isto i poredani.

Pa nek lidl bude eto imao 20% razlicitih proizvoda, a imat ce vise, dovoljno je.
Evo z Zenici jedno 10 različitih marketa ima. Plus na to dodati STR. U Njemačkoj i At ni blizu tako. Kakvu to oni drugačiju robu imaju? Sve I'm je isto, osim što svaki market nalijepi svoju etiketu na neke proizvode pa se dobija privid različitosti. Mimo toga ponuda ista.
sarajevsko_pivo
Posts: 3564
Joined: 27/07/2009 16:22

#148 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by sarajevsko_pivo »

U BiH je najve i problem ponuda voća i povrća koji je ocajan. Kvalitet takodjer veoma los. Jedino u Crvenoj Jabuci je oke, ali su cijene i duplo skuplje od njemačke.

Inače srušena trafo stanica na lokaciju budućeg Lidla u Sarajevu. Uskoro nastavak radova :)
User avatar
gentoo
Posts: 3364
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#149 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by gentoo »

sarajevsko_pivo wrote: 03/01/2024 09:24 U BiH je najve i problem ponuda voća i povrća koji je ocajan. Kvalitet takodjer veoma los. Jedino u Crvenoj Jabuci je oke, ali su cijene i duplo skuplje od njemačke.

Inače srušena trafo stanica na lokaciju budućeg Lidla u Sarajevu. Uskoro nastavak radova :)

De ti meni reci jel Muller usao u Bihac ili je ova tema besmislena (kao i LIDL na kojem pricate o Waikikiju) ?
sarajevsko_pivo
Posts: 3564
Joined: 27/07/2009 16:22

#150 Re: Müller Drogerien ulazi na BiH tržište

Post by sarajevsko_pivo »

gentoo wrote: 03/01/2024 09:25
sarajevsko_pivo wrote: 03/01/2024 09:24 U BiH je najve i problem ponuda voća i povrća koji je ocajan. Kvalitet takodjer veoma los. Jedino u Crvenoj Jabuci je oke, ali su cijene i duplo skuplje od njemačke.

Inače srušena trafo stanica na lokaciju budućeg Lidla u Sarajevu. Uskoro nastavak radova :)

De ti meni reci jel Muller usao u Bihac ili je ova tema besmislena (kao i LIDL na kojem pricate o Waikikiju) ?
Müller ne dolazi u BiH. Ali Lidl da :bih:
Locked