Mrzim losu politiku - jos vise lose politicare

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
StLouis

Mrzim losu politiku - jos vise lose politicare

Post by StLouis » 03/08/2007 04:38

Ko je po vama, koja strana, vodi najbolju, a koja njagoru politiku u BiH?

Ko je po vama, najbolji, a ko, njagori svjetski politicar, rezim, sistem?

Zasto?

kub lajkan

Post by kub lajkan » 03/08/2007 08:14

Prezvakana tema na milijardu razlicitih nacina...

Doduse, slame nikad dosta... :D

StLouis

Post by StLouis » 03/08/2007 12:50

kub lajkan wrote:Prezvakana tema na milijardu razlicitih nacina...

zvakali smo mi i ranije - ceracemo se mi opet :D

kub lajkan

Post by kub lajkan » 03/08/2007 15:24

StLouis wrote:
kub lajkan wrote:Prezvakana tema na milijardu razlicitih nacina...

zvakali smo mi i ranije - ceracemo se mi opet :D

Ma to nam je po difoltu... :D

Novi_Nick

Re: Mrzim losu politiku - jos vise lose politicare

Post by Novi_Nick » 03/08/2007 15:48

StLouis wrote:Ko je po vama, koja strana, vodi najbolju, a koja njagoru politiku u BiH?

1. Po meni srpski politicki blok kao i njohovo vjersko krilo SPC vode odlicnu politiku za RS i Srbiju i zastitu njihovih interesa i ciljeva. Ta je politika dobra za RS i Srbiju a pogubna za cjelovitu i nezavisnu drzavu BiH.

2. Hrvatski politicki blok vodi solidnu politiku za hrvatske interese jer se kao kameleoni prilagodjavaju momentlnoj politickoj situaciji u BiH. Pa ako vide da nemogu odmah dobiti svoj entitet onda se priblize malo bosnjackoj politici i traze ukidanje entiteta RS ili se drze neutralno. Ili ako osjete da bosnjacka strana kiksa sa svojim potezima odmah se priblizavaju srpskoj strani i traze svoj entitet.

3. Bosnjacki politicki blok ili samostalne stranke kao i vjerska IZ za moj pojam je/su najlosije sa njihovom tzv politikom. Oni nemaju nikakve politike. Oni neznaju bili kakili ili piskili. Igraju se amaterskom politikom i vidjeli smo do cega su doveli sa njihovom politikom Bosnjake, Bosance i ostale koji nisu Srbi i Hrvati. Uspjeli su Dejtonskim dogovorom da teritorijalno i na svaki drugi nacin podijele BiH na dva dijela a sutra najvjerovatnije na tri. Sveli su teritorijalno Bosance, Bosnjake i druge nehrvate i nesrbe na caa 23% teritorije i da od tih 23% teritorije najvjerovatnije sa Reisom & CO naprave 23% vjerskog rezervata te da na taj nacin u buducnosti Bosanci, Bosnjaci i drugi nesrbi i nehrvati ne budu vise nikakav politicki, drzavni, vojni i ekonomski faktor u BiH.

Ko je po vama, najbolji, a ko, njagori svjetski politicar, rezim, sistem? Zasto?

Po meni najgori svjetski rezimi su marionetski rezimi instalirani od svjetskih sila koje zele da dominiraju tim prostorima i njihovim ekonomskim resursima. Primjer danasnje africke i neke azijske drzave (vecinom islamske religije)

Momentalo najbolji rezimi (ako iskljucimo pravo i pravdu) gledajuci iskljucivo ekonomiju su kao i obicno velike sile kao sto su SAD, Rusija, Kina, Japan i jos sitno neke druge. One rade iskljucivo za interese njihovih drzava i njihovih gradjana.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 03/08/2007 18:22

ne vidje ja da rusija i kina rade za interes i dobrobit svojih gradjana... :roll: :roll:

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 03/08/2007 18:42

Svemirski_Jebach wrote:ne vidje ja da rusija i kina rade za interes i dobrobit svojih gradjana... :roll: :roll:

Pa de objasni za cije onda interese rade? mozda americke ili neke trece, daj i meni otvori oci :idea: ?

cyprus

Post by cyprus » 03/08/2007 18:50

Prvo šta znači voditi dobru politiku? Jel to znači da neko vodi politiku u svoju korist ili sveopću korist?

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 03/08/2007 18:55

cyprus wrote:Prvo šta znači voditi dobru politiku? Jel to znači da neko vodi politiku u svoju korist ili sveopću korist?

Dobro i zanimljivo pitanje.
Po meni dobra politika je to obadvoje.
Svoja korist + sveopca korist = Dobra politika u korist svih nas :-D

Primjer:
Ako Srbi, Bosnjaci i Hrvati podjele teritorijalno BiH na tri dijela je samo njihova korist :oops:

a ako
Srbi, Hrvati i Bosnjaci ukinu entitete RS i F BiH ona ce biti teritorijalno nepodijeljena drzava za sve njene gradjane sa istim pravima i obavezama. To je onda jednako i njihova i sveopca korist za sve gradjane kao i suverenu drzavu BiH :-D

zavrzlama

Post by zavrzlama » 03/08/2007 20:09

1. Po meni srpski politicki blok kao i njohovo vjersko krilo SPC vode odlicnu politiku za RS i Srbiju i zastitu njihovih interesa i ciljeva. Ta je politika dobra za RS i Srbiju a pogubna za cjelovitu i nezavisnu drzavu BiH.

Pa da krenemo.....svojom politikom iselise skoro milion srba iz Hrvatske..

Zavadise sopstveni narod sa svim narodima i republikama bivse SFRJ....

Odvojise CG i izgubise prilaz na more....

Izgubise Kosovo....izgubise povjerenje nesrba u Srbiji
natjerase BIH srbe da radi etnicki ciste teritorije napuste 51% BIH teritorije...

I sve to uradise da bi danas svojom pametnom politikom isli uz nos MZ-i....gajili najveci vid fasizma olicen u cetnickoj ideologiji...nebi li pripojili pola BIH Srbiji...ono kasnije cemo iz te polovice BIH sto smo oteli i prisvojili Srbiji krenut ka srpskim krajinama u Hrvatskoj....

A kako nema vojno-politicke snage + MZ neda podjelu BIH neznam kako to srpski politicari vode dobtru politiku....jeli to uspjeh sto jos zadrzavaju temelje etnickog ciscenja i genocida...dokle ne zadugo...

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 03/08/2007 21:07

zavrzlama wrote:

Da ali zato uzese 49% teritorije BiH ili oko 25000 km2 ( to je mnogo vise nego sto su izgubili u Hrvatskoj ili ako im ode Kosovo) U Hrvatskoj bi bili svakako manjina, nebi bili konstitutivni i ta krajina nebi bila njihova nego hrvatska teritorija. Znaci ovdje su sto se tice teritorije u velikom plusu i dobro su to naplatili u BiH. Ja to smatram njihovom dobrom politikom. trgovacka skola, malo izgubili puno vise uzeli teritorije u km2.

Lako ce se oni pomiriti sa svima i promjenuti lijepu i prijateljsku plocu kada definitivno zavrse zaokruzivanje njihovog uzetog i legalizovanog teritorija.

Nisu izgubili CG jer nikada nije ni bila srpska drzava nego federalna jedinica bivse YU kao i sve druge federalne jedinice.

natjerase BIH srbe da radi etnicki ciste teritorije napuste 51% BIH teritorije...
Ovo su sve naplatili u BiH sa RS i 49% teritorije.

I sve to uradise da bi danas svojom pametnom politikom isli uz nos MZ-i....gajili najveci vid fasizma olicen u cetnickoj ideologiji...nebi li pripojili pola BIH Srbiji...ono kasnije cemo iz te polovice BIH sto smo oteli i prisvojili Srbiji krenut ka srpskim krajinama u Hrvatskoj....

Ovo si u pravu ali rat su i vodili za teritorijalno prosirivanje Srbije kao i stvaranjem entiteta i sutra federalnih jedinica u BiH a vjerovatno i na Kosovu. Koliko vidim do sada ni MZ se nije bas nesto protivila ovakvim njihovim potezima ubacivanja entiteta a sutra federalnih jedinica u BiH i sutra na Kosovu. Ako bi to Srbi i Srbija definitivno uspjeli onda su zaokruzili srpske teritorije i u BiH i na Kosovu sto im je i bio cilj od samog pocetka. Idu korak po korak. Neka sutra Zapad izgubi od Rusije kontrolu nad Balkanom eto ti istog momenta prisvajanje tih srpskih entiteta i sutra federalnih jedinica u BiH i na Kosovu u sastav Srbije.

A kako nema vojno-politicke snage + MZ neda podjelu BIH neznam kako to srpski politicari vode dobtru politiku....jeli to uspjeh sto jos zadrzavaju temelje etnickog ciscenja i genocida...dokle ne zadugo...

Ja kazem da je to za Srbe dobra politika jer oni ganjaju njihove interese. Do ti njihovih ciljeva oni se uopste ne obaziru kako do njih doci: agresijom, genocidom, protjerivanjem, silovanjem, pljackom ili politickim pregovorima za stolom. U njih je Cilj bitan a ne nacini na koji ce do njega doci. Oni ne razmisljaju o pravu pravdi i moralu jer da su tako razmisljali do rata nikada nebi ni doslo nego bi se dogovorili sa svima za stolom na jedan lijep, demokratski i civilizovan nacin. Srbe moras poznavati i njihov genetski kod da bi mogao da shvatis sta rade, na koji nacin i zasto. Sva njihova istorija od dolaska na podrucje Balkana je uvijek bila kao i njihov Cilj prosirivanje teritorije na racun drugih drzava i naroda. Oni od toga cilja nikada nece odustati sve dok im se neko jaci, bolji i pametniji ne suprostavi.

zavrzlama

Post by zavrzlama » 04/08/2007 00:33

Lako ce se oni pomiriti sa svima i promjenuti lijepu i prijateljsku plocu kada definitivno zavrse zaokruzivanje njihovog uzetog i legalizovanog teritorija.

A jesmo mi smijesni...trebali smo ljudima dati 90-tih ono sto su naumili da se dzaba ne gine.. :D

Nismo im dali kad su bili najjaci...a sad ko vrijeme da im popustimo i damo ono sto hoce kad su najslabiji :-) ...

Sad shvatam pakleni plan :) ....sve se radilo 90-tih samo sa ciljem da se danas 12 godina nakon kraja rata svede velikosrpski projekat na blijedi pokusaj odvajanja pola BIH i pripajanja Srbiji..bas me zanima sta o ovome misle..Hrvatski srbi...Kosovski srbi..oni sto ih Krajisnik iseli iz Sarajeva..i oni sto ostadose u Milinoj CG.. :D ....stvarno lukav plan :D

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 04/08/2007 00:40

Novi_Nick wrote:
zavrzlama wrote:

Da ali zato uzese 49% teritorije BiH ili oko 25000 km2 ( to je mnogo vise nego sto su izgubili u Hrvatskoj ili ako im ode Kosovo) U Hrvatskoj bi bili svakako manjina, nebi bili konstitutivni i ta krajina nebi bila njihova nego hrvatska teritorija. Znaci ovdje su sto se tice teritorije u velikom plusu i dobro su to naplatili u BiH. Ja to smatram njihovom dobrom politikom. trgovacka skola, malo izgubili puno vise uzeli teritorije u km2.

Nisu izgubili CG jer nikada nije ni bila srpska drzava nego federalna jedinica bivse YU kao i sve druge federalne jedinice.

Ovo su sve naplatili u BiH sa RS i 49% teritorije.

Ovo si u pravu ali rat su i vodili za teritorijalno prosirivanje Srbije kao i stvaranjem entiteta i sutra federalnih jedinica u BiH a vjerovatno i na Kosovu. Koliko vidim do sada ni MZ se nije bas nesto protivila ovakvim njihovim potezima ubacivanja entiteta a sutra federalnih jedinica u BiH i sutra na Kosovu. Ako bi to Srbi i Srbija definitivno uspjeli onda su zaokruzili srpske teritorije i u BiH i na Kosovu sto im je i bio cilj od samog pocetka. Idu korak po korak. Neka sutra Zapad izgubi od Rusije kontrolu nad Balkanom eto ti istog momenta prisvajanje tih srpskih entiteta i sutra federalnih jedinica u BiH i na Kosovu u sastav Srbije.

Ja kazem da je to za Srbe dobra politika jer oni ganjaju njihove interese. Do ti njihovih ciljeva oni se uopste ne obaziru kako do njih doci: agresijom, genocidom, protjerivanjem, silovanjem, pljackom ili politickim pregovorima za stolom. U njih je Cilj bitan a ne nacini na koji ce do njega doci. Oni ne razmisljaju o pravu pravdi i moralu jer da su tako razmisljali do rata nikada nebi ni doslo nego bi se dogovorili sa svima za stolom na jedan lijep, demokratski i civilizovan nacin. Srbe moras poznavati i njihov genetski kod da bi mogao da shvatis sta rade, na koji nacin i zasto. Sva njihova istorija od dolaska na podrucje Balkana je uvijek bila kao i njihov Cilj prosirivanje teritorije na racun drugih drzava i naroda. Oni od toga cilja nikada nece odustati sve dok im se neko jaci, bolji i pametniji ne suprostavi.

pa kad im se neko jaci, bolji i pametniji suprotstavio i klepio ih po usima, onda vam ni taj drugi nije valjo...odlucite se. :roll:

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 04/08/2007 01:18

bosmen wrote:opet na amere mislis izgleda,ne mogu da vjeruje cime su te toliko fascinirali
koji si ti saldzija jebote
evo vec danima me nasmijavas

A sta hoces da kazes da USA nije nista uradila? Sta bi bilo da je fakat rekla ko vas jebe koljite se, a rusi laganice vodku s cetama ispijali. Naravno da je bilo minusa, al isto nebi bio problem reci - haj kolko tolko su pomogli, gdje vecina evropskih drzava nije.

Post Reply