Mrtvi su u modi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

nokia6170

Mrtvi su u modi

Post by nokia6170 » 16/08/2006 09:16

Pocesto se u zadnje vrijeme jase po mrtvima...pa evo jos jedan primjer slikovit gdje se sve nece naci predizborni momenti.

Mora da je covjek bio popularan za zivota pa kontaju dobiti glasove preostalih zivih na ovaj nacin.

Parola: "Koristimo mrtve u korist zivih, a da pritom ne sahranimo sami sebe"

Image
Last edited by nokia6170 on 16/08/2006 11:13, edited 1 time in total.

mostarac

Post by mostarac » 16/08/2006 09:21

Ja mislim da je ova smrtovnica stavljena ovde 20 dana prije naljepnice i ovde stvarno ne vidim problem. pa nije Vjeko zakupio direk :D

[email protected]

Post by [email protected] » 16/08/2006 09:40

Kakav je ovo gore broj telefona u vezi Horoskopa? :D :D
Cuj, dobro da bolje ne moze :D ... ako ce biti dobro poslije poziva onda zasto da ne. :D :D

nokia6170

Post by nokia6170 » 16/08/2006 11:10

Nije problem, ali ne mislim da sam uradio nista lose postavljanjem slike kakva jeste u originalnom izdanju. Upravo slika onakva kakva jeste pokazuje odnos prema mrtvima, da ne bi ispalo da se radi o nekoj fotomontazi.

U cemu je razlika ako smrtovnica, odnosno slika stoji naljepljena na banderi i po gradu a da ne moze biti takva ista i ovdje, uzimajuci u obzir javnost.

Attachirana slika nikog ne vrijedja niti reklamira da bi vrijedjao bilo cije pravo.

shin

Post by shin » 16/08/2006 11:12

Smrtovnica je stara, bolje na smrtovnicu neko pola bandere okaciti plakatima :roll:

Stvarno problem.

[email protected]

Post by [email protected] » 16/08/2006 11:14

Hajd` sredi sliku i vrati je... :D
p.s. Ostavi onaj broj telefona u vezi Horoskopa. :D :lol:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 16/08/2006 11:18

nokia6170 wrote:Nije problem, ali ne mislim da sam uradio nista lose postavljanjem slike kakva jeste u originalnom izdanju. Upravo slika onakva kakva jeste pokazuje odnos prema mrtvima, da ne bi ispalo da se radi o nekoj fotomontazi.

U cemu je razlika ako smrtovnica, odnosno slika stoji naljepljena na banderi i po gradu a da ne moze biti takva ista i ovdje, uzimajuci u obzir javnost.

Attachirana slika nikog ne vrijedja niti reklamira da bi vrijedjao bilo cije pravo.

Ne vrijedja?
izvini, da se radi o nekom mome, vjeruj mi da bih te nasla i zadavila...a LDS pogotovo...
emocije su cudna stvar, nikad ne znas kako ko moze reagovati...
mislim, vecini nas se lako zajebavati sa onim plocama UMRO TAD I TAD SPOMENIK DIZU ZAHVALNA DJECA, ali u pitanju je nas sugradjanin, tacnije s Grbavice...zamisli NE DAO BOG da je u pitanju smrtovnica nekog tvog i zove se recimo, lupam, MUKELEFA, i sad ja okacim tu smrtovnicu i kazem STARA IMENA IZUMIRU i odvalim se zajebavat na taj racun...

nokia6170

Post by nokia6170 » 16/08/2006 11:31

Za Mircerku:

Slika je upravo onakva bila kakva je i u stvarnosti. Ja nisam nalijepio LDS naljepnicu na smrtovnicu, prema tome nemoj u meni traziti krivca.

Druga je stvar sto kod nas prolazi parola "Daleko od ociju daleko od srca" To sto sam ja markirao ime i prezime umrlog i dalje ne mijenja stvar i poentu mog posta.

Svi ostali komentari u vezi sa umrlom osobom i njegovim imenom i prezimenom su stvar kucnog odgoja i pristojnosti. Takvi ce uvijek naci nacin da se exponiraju, markirao ja ili ne. To je vec do moderatora da sankcionise te vrste komentare.

mostarac

Post by mostarac » 16/08/2006 11:45

mircerka kratko i jasno kenjas :D

Smrtovnica je stara najmanje 20 dana i nalazi se na "javnoj povrsini" i sta sad treba tu da ostane zauvijek i da je slucajno neko ne bi prelijepio jer to pogadja tvoje emocije, a ne bi pogadjalo da je prelijepio cijelu. Halo ljudi cujete li se vi sta pricate majke vam i oko cega problem pravite. Neko prelijepio staru smrtovnicu naljepnicom i sta sad. Nije co'jek juce umro pa da kazes nije uredu. Eto ja sam prelijepio na stotine ovakvih smrtovnica plakatima politicke partije i sta sad? Nijednu frisku nisam nikad, ali ovih starih jesam na stotine i ne mislim da sam uradio nesto pogresno. Da ih nisam ja prelijepio vjetar bi ih bacio na ulicu, a onda bi gazili po njima sto ti dodje jos gore. Problem ove zemlje je taj sto nema jasno naznacena mjesta za plakate, za smrtovnice, za sve vidove javnog oglasavanja putem pairnatih reklama uopste, a nije problem sto je neko prelijepio ovu smrtovnicu.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/08/2006 11:45

nokia6170 wrote:Za Mircerku:

Slika je upravo onakva bila kakva je i u stvarnosti. Ja nisam nalijepio LDS naljepnicu na smrtovnicu, prema tome nemoj u meni traziti krivca.

Druga je stvar sto kod nas prolazi parola "Daleko od ociju daleko od srca" To sto sam ja markirao ime i prezime umrlog i dalje ne mijenja stvar i poentu mog posta.

Svi ostali komentari u vezi sa umrlom osobom i njegovim imenom i prezimenom su stvar kucnog odgoja i pristojnosti. Takvi ce uvijek naci nacin da se exponiraju, markirao ja ili ne. To je vec do moderatora da sankcionise te vrste komentare.

sto je vec i ucinjeno ako nisi skontao....
isto tako, vidim da ne kontas, da na ovom forumu ima svega, a ponajmanje kucnog odgoja i pristojnosti...
bas zbog tog kucnog odgoja odnosno nedostatka istog je intervenisano....

a sto se tice krivca, znam da nisi ti postirao, ali ja ti dadoh plasticni primjer slican ovom tvom...sto uopste nije imalo veze sa porjeklom pokojnika ili imenom, vec sa debilima iz stranke koji zaljepise svoju naljepnicu covjeku na smrtovnicu....al dzaba...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/08/2006 11:49

mostarac wrote:mircerka kratko i jasno kenjas :D

Smrtovnica je stara najmanje 20 dana i nalazi se na "javnoj povrsini" i sta sad treba tu da ostane zauvijek i da je slucajno neko ne bi prelijepio jer to pogadja tvoje emocije, a ne bi pogadjalo da je prelijepio cijelu. Halo ljudi cujete li se vi sta pricate majke vam i oko cega problem pravite. Neko prelijepio staru smrtovnicu naljepnicom i sta sad. Nije co'jek juce umro pa da kazes nije uredu. Eto ja sam prelijepio na stotine ovakvih smrtovnica plakatima politicke partije i sta sad? Nijednu frisku nisam nikad, ali ovih starih jesam na stotine i ne mislim da sam uradio nesto pogresno. Da ih nisam ja prelijepio vjetar bi ih bacio na ulicu, a onda bi gazili po njima sto ti dodje jos gore. Problem ove zemlje je taj sto nema jasno naznacena mjesta za plakate, za smrtovnice, za sve vidove javnog oglasavanja putem pairnatih reklama uopste, a nije problem sto je neko prelijepio ovu smrtovnicu.

kratko i jasno ne kenjam!!!!
covjek jeste nedavno umro, ali posto vidim da ovdje vise niko postovanja ni za sta nema, mogu samo reci NEK I OD VASE FAMILIJE UZMU SRMTOVNICE ZA STRANICE HUMORA....fuj...

i ne radi se o naljepnici i smrtovnici, vec o jebenom nacionalizmu koji izbija na ovom forumu i shalama na racun imena koje bi se nastavile da slika nije sklonjena..
procitaj sta pise gore MARKIRAJ IME I PREZIME...toliko tesko?
sto ti ne skeniras svoj rodni list i ne postiras ga?
fuj..

mostarac

Post by mostarac » 16/08/2006 11:53

mIRCerka wrote:
mostarac wrote:mircerka kratko i jasno kenjas :D

kratko i jasno ne kenjam!!!!
covjek jeste nedavno umro, ali posto vidim da ovdje vise niko postovanja ni za sta nema, mogu samo reci NEK I OD VASE FAMILIJE UZMU SRMTOVNICE ZA STRANICE HUMORA....fuj...

i ne radi se o naljepnici i smrtovnici, vec o jebenom nacionalizmu koji izbija na ovom forumu i shalama na racun imena koje bi se nastavile da slika nije sklonjena..
procitaj sta pise gore MARKIRAJ IME I PREZIME...toliko tesko?
sto ti ne skeniras svoj rodni list i ne postiras ga?
fuj..

draga moja ako malo bolje pogledas sto mislim da nisi ucinila vidices da na desnoj strani smrtovnice ima ogromna debela zuta linija nastala kao posljedica dugog stajanja smrtovnice, a isto tako i slova se na vecem dijelu smrtovnice tesko razaznaju. Isto tako nije problem sto je stajalo ime jer je smrtovnica vec stavljena na javno mjesto pa to ime nema razloga sakrivati. Smrtovnica je prije svega oglas, a oglas je namjenjen svim ljudima koji ga procitaju pa tako nije nikakav problem ni ako je ovdje objavljen istina u jednom drugom smislu, ali je on i dalje oglas.

P.S. Meni se cini da tebi ta "humanost" dodje onako vise ko zanimanje i imam utisak da to vise radis da bi mi rekli: "vidi mirci sto je humana" nego sto to uistinu i jesi. Ti sama ostavljas takav utisak

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 16/08/2006 11:57

mostarac wrote:Ja mislim da je ova smrtovnica stavljena ovde 20 dana prije naljepnice i ovde stvarno ne vidim problem. pa nije Vjeko zakupio direk :D

prozivaš čovjeka ni krivog ni dužnog :roll: ali valjda je to smiješno... nekome :-?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/08/2006 11:59

mostarac wrote:draga moja ako malo bolje pogledas sto mislim da nisi ucinila vidices da na desnoj strani smrtovnice ima ogromna debela zuta linija nastala kao posljedica dugog stajanja smrtovnice, a isto tako i slova se na vecem dijelu smrtovnice tesko razaznaju. Isto tako nije problem sto je stajalo ime jer je smrtovnica vec stavljena na javno mjesto pa to ime nema razloga sakrivati. Smrtovnica je prije svega oglas, a oglas je namjenjen svim ljudima koji ga procitaju pa tako nije nikakav problem ni ako je ovdje objavljen istina u jednom drugom smislu, ali je on i dalje oglas.

P.S. Meni se cini da tebi ta "humanost" dodje onako vise ko zanimanje i imam utisak da to vise radis da bi mi rekli: "vidi mirci sto je humana" nego sto to uistinu i jesi. Ti sama ostavljas takav utisak

dragi mostarac, iskreno govoreci JEBE SE MENI STA TI ILI NEKO OD FORUMASHA mislite jesam li ja humana ili ne..ja sve sto radim, radim za sebe i od sebe.....

Nisam nikad upoznala pokojnika , ali mu sina odlicno poznajem, jer mi je u bliskom komsiliku....i znam kako je odvratno kad se neko ismijava smrtovnici tvoga bliznjeg..da nokia je postavio sliku radi LDS naljepnice, ne radi pokojnika, ali na 20.godisnjicu smrti moga djeda u tramvaju lik govori AAAA VIDI OVOM PARTIZANSKOG ODIJELA vidi mu glave vidi ov vidi ono i onda jos pocne da cita imena djece i unuka ...i ismijava se...

ti bi trebao naci neku drugu zanimaciju u zivotu i pozabaviti se samim sobom :D

hajd zdravo...
PS ako zelis ovo pretvoriti u licni konflikt, nemoj se dzaba truditi...rodila me i odgojila SDPovka, tako da imam kozu kao slon!

mostarac

Post by mostarac » 16/08/2006 12:01

mIRCerka wrote:
mostarac wrote:draga moja ako malo bolje pogledas sto mislim da nisi ucinila vidices da na desnoj strani smrtovnice ima ogromna debela zuta linija nastala kao posljedica dugog stajanja smrtovnice, a isto tako i slova se na vecem dijelu smrtovnice tesko razaznaju. Isto tako nije problem sto je stajalo ime jer je smrtovnica vec stavljena na javno mjesto pa to ime nema razloga sakrivati. Smrtovnica je prije svega oglas, a oglas je namjenjen svim ljudima koji ga procitaju pa tako nije nikakav problem ni ako je ovdje objavljen istina u jednom drugom smislu, ali je on i dalje oglas.

dragi mostarac, iskreno govoreci JEBE SE MENI STA TI ILI NEKO OD FORUMASHA mislite jesam li ja humana ili ne..ja sve sto radim, radim za sebe.....

Nisam nikad upoznala pokojnika , ali mu sina odlicno poznajem, jer mi je u bliskom komsiliku....i znam kako je odvratno kad se neko ismijava smrtovnici tvoga bliznjeg..da nokia je postavio sliku radi LDS naljepnice, ne radi pokojnika, ali na 20.godisnjicu smrti moga djeda u tramvaju lik govori AAAA VIDI OVOM PARTIZANSKOG ODIJELA vidi mu glave vidi ov vidi ono i onda jos pocne da cita imena djece i unuka ...i ismijava se...

ti bi trebao naci neku drugu zanimaciju u zivotu i pozabaviti se samim sobom :D

hajd zdravo...
PS ako zelis ovo pretvoriti u licni konflikt, nemoj se dzaba truditi...rodila me i odgojila SDPovka, tako da imam kozu kao slon!

apsolutno ne zelim pretvarati nista u licni konflikt, samo govorim kakav utisak ostavljas, a samo bi te molio da mi odgovoris do kada onda treba da stoji ta smrtovnica na direku?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/08/2006 12:05

mostarac wrote:
apsolutno ne zelim pretvarati nista u licni konflikt, samo govorim kakav utisak ostavljas, a samo bi te molio da mi odgovoris do kada onda treba da stoji ta smrtovnica na direku?

hajmo nazad u osnovnu skolu!!!!
nije u pitanju smrtovnica na direku, vec postiranje sa sve imenom i prezimenom, a naglasak bi trebao biti na LDS naljepnici.

Nauci citati sta pise pa onda prozivaj bilo koga.
PS Nisu ni pokojnik ni mIRCi ni mostarac krivi sto niko ne odrzava ni bandere ni one velike betonske stubove pa se stvori par slojeva svega.

PPS Ja davno rekoh, pa ti danas ponovih, JEBE MI SE sta ce ko pomisliti sto ja radim sto radim...ja ipak imam stvarni zivot, a forum mi je samo ubijanje vremena i mahalanje u radno vrijeme :D i misljenje mnogih forumasha mozemo komotno okacit o direk.... :D

mostarac

Post by mostarac » 16/08/2006 12:08

mIRCerka wrote:
nokia6170 wrote:Nije problem, ali ne mislim da sam uradio nista lose postavljanjem slike kakva jeste u originalnom izdanju. Upravo slika onakva kakva jeste pokazuje odnos prema mrtvima, da ne bi ispalo da se radi o nekoj fotomontazi.

Ne vrijedja?
izvini, da se radi o nekom mome, vjeruj mi da bih te nasla i zadavila...a LDS pogotovo...
emocije su cudna stvar, nikad ne znas kako ko moze reagovati...
mislim, vecini nas se lako zajebavati sa onim plocama UMRO TAD I TAD SPOMENIK DIZU ZAHVALNA DJECA, ali u pitanju je nas sugradjanin, tacnije s Grbavice...zamisli NE DAO BOG da je u pitanju smrtovnica nekog tvog i zove se recimo, lupam, MUKELEFA, i sad ja okacim tu smrtovnicu i kazem STARA IMENA IZUMIRU i odvalim se zajebavat na taj racun...

procitao sam i shvatio pravilno, pogotovo drugi dio recenice o kojem i govorim, a i prvi nije daleko.

labrusca

Post by labrusca » 16/08/2006 12:09

vodolija_33 wrote:
mostarac wrote:Ja mislim da je ova smrtovnica stavljena ovde 20 dana prije naljepnice i ovde stvarno ne vidim problem. pa nije Vjeko zakupio direk :D

prozivaš čovjeka ni krivog ni dužnog :roll: ali valjda je to smiješno... nekome :-?

Slazem se s tobom. Ovakvi komentari nisu ni malo smijesni vec je zalosno da neko moze biti toliko plitak. Da sam ja vidjela da je neko dao ovakav komentar o mom preminulom clanu porodice to bi me strasno zabolilo. Neki ljudi se jednostavno ne znaju postaviti u kozu drugih ljudi a ponekad ( mostarac duso, da li se prepoznajes?) i osudjuju one koji se postave u situaciju drugih, nepoznatih ljudi i jos se drznu pomagati im.
Mirci, ne daj da te papci uzrujavaju, ne zasluzuju ml zelucane kiseline...

mostarac

Post by mostarac » 16/08/2006 12:13

joj sto smo danas visokomoralni. Ja samo ne znam zasto je ova zemlja ovakva pored ovako moralnih ljudi :roll:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/08/2006 12:15

mostarac wrote:joj sto smo danas visokomoralni. Ja samo ne znam zasto je ova zemlja ovakva pored ovako moralnih ljudi :roll:

zato sto su nemoralni ljudi uzeli sve konce u svoje ruke... :D

i angazovali debile da lijepe naljepnice svuda...
fakat eto istine...imena luda nalaze se svuda... :roll: odo slat dimne signale...
dovidjenja i prijatno....

mostarac

Post by mostarac » 16/08/2006 12:17

mIRCerka wrote:
mostarac wrote:joj sto smo danas visokomoralni. Ja samo ne znam zasto je ova zemlja ovakva pored ovako moralnih ljudi :roll:

fakat eto istine...imena luda nalaze se svuda... :roll: odo slat dimne signale...

ja zaista ne vidim problem sa naljepnicom preko onako stare smrtovnice.

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 16/08/2006 12:22

mostarac wrote:
mIRCerka wrote:

1. Postavka
2. Mi¹ljenje
3. Sranje
4. Sranje
5. Jo¹ sranja
6. Mi¹ljenje = Goto 2
7. End of thread. (unreachable section found)...

:D:D:D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 16/08/2006 12:22

mostarac wrote:
mIRCerka wrote:

stara ili ne, smrtovnica je smrtovnica...mislim to je priblizno slicno kad bi sad neko rekao JA ZAISTA NE VIDIM CEMU PANIKA OKO EXPLOZIVA NA ALIJINOM MEZARU....kazem priblizno...jer ovdje vise nista nije 'sveto'....

mostarac

Post by mostarac » 16/08/2006 12:26

mIRCerka wrote:
mostarac wrote:
mIRCerka wrote:

stara ili ne, smrtovnica je smrtovnica...mislim to je priblizno slicno kad bi sad neko rekao JA ZAISTA NE VIDIM CEMU PANIKA OKO EXPLOZIVA NA ALIJINOM MEZARU....kazem priblizno...jer ovdje vise nista nije 'sveto'....

i do kad bi ta smrtovnica trebala biti "sveta"

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 16/08/2006 12:27

eno je.... gotovo je... sad će se pokrenuti priča oko explozije na Kovačima i odoše kola niz brdo.... kakve sad to veze ima, matere ti :-) :D

Post Reply