Mravi, crveni i crni leteći

Post Reply
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1 Mravi, crveni i crni leteći

Post by BJB »

Jutros me probudi mrav na ruci. Skinem ga, osjetim nešto mi hoda po nozi. Vrisnem, skinem ga, skočim iz kreveta kad na dnu kreveta vrvi od crvenih i crnih letećih. Pomaknem krevet kad tamo izlaze između lajsne i zida.. Pobila sto je bilo van, naprasila Neopetroidom.
Imate li problema sa crvenim i crnim letećim mravima? Kako ste ih rijesili?
User avatar
muha_sa
Posts: 128852
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by muha_sa »

Image
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by BJB »

Hvala muha. Stan u prizemlju, izlaze iz nesuđenog podruma, zatrpanog zemljom da se uštedi kad se pravila zgrada. Redovno izlaze ispod pragova, u kuhinji. Neki dan sam ih zaustavila kad su počeli izlZiti iza stoka od vrata. Ovo jutros mi je bila osveta.Ovo je prvi put da su me iz kreveta istjerali.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#4 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by Danguba »

malo secera posuti bilo bi sevap. :D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#5 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by BJB »

De me zezaj.. Ne znam gdje cu spavati noćas.
Naprasila sam skroz iza kreveta, osim toga sam pročitala na temi mravi help da ih kreda odbija pa sam iscrtana debeli liniju kredom. Sad bih odrijemala, al me strah zaspati tamo.
Sutra ranom zorom po spray idem.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#6 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by walter kurtz »

Prodaji ti to sto prije mrava se gotovo pa nemoguce rijesiti
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#7 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by BJB »

Ništa nije nemoguce, samo može biti tesko...
Opet nocas oko 3 poceli izlaziti iza police za knige...Naprskala onim cudom, spavala sa sirom otvorenim prozorom jer ostane onaj miris insekticida.
@muha, kako piše za upotrebu u stambenim prostorima zaključila sam da nije otrovno za ljude, je l' tako?
Je li neko probao one mamce koji su non-repellent ali koje mravi izviđači odnesu u gnijezdo i potruje sve?
U poljoprivrednoj apoteci mi je rečeno ako problem potraje postoje otrovi koji se razblaže ali tada ne mogu spavati/boraviti u sobi 2/3 dana.
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#8 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by All Apologies »

Ovo je zakon:
Image
Nakon jednog ili dva spricanja ovi moji odu i ne vracaju se vise do iduce godine. Al jest poskupo - 17 KM.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#9 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by BJB »

Ma nije uopste skupo, samo tu flasu nisam nigdje vidjela kod nas. Trenutno kombiniram NEopitroid ( zaprasena lajsna oko sobe, jer kroz rupice izmedju nje i zida izlaze), Faracid+Effect i neki Garden mamac-hrana-otrov..Zadnji izlazak im je bio oko 1 preksinoc kad sam krvnicki naprskala mjesto gdje izlaze iza ormara i naprasila NEopitroidom..Ne spavam vec deset dana normalno..Samo skacem u po noci jer imam osjecaj da nesto hoda po meni..
Tako da 17KM uopste nije skupo, platila bi i 50 samo da ih se trajno rijesim.
Sto je najgluplje pitam u poljoprivrednoj apoteci 'strucnjake' mogu li uzeti nesto jace pa da ih potrujem s vana ili da ubrizgam nekako u rupice kuda izlaze, ma jok to, vise im odgovara da kupujem ove polutrajne otrove.

@All Apologies, gdje ima kupiti to?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by spreca »

BJB wrote:Ma nije uopste skupo, samo tu flasu nisam nigdje vidjela kod nas. Trenutno kombiniram NEopitroid ( zaprasena lajsna oko sobe, jer kroz rupice izmedju nje i zida izlaze), Faracid+Effect i neki Garden mamac-hrana-otrov..Zadnji izlazak im je bio oko 1 preksinoc kad sam krvnicki naprskala mjesto gdje izlaze iza ormara i naprasila NEopitroidom..Ne spavam vec deset dana normalno..Samo skacem u po noci jer imam osjecaj da nesto hoda po meni..
Tako da 17KM uopste nije skupo, platila bi i 50 samo da ih se trajno rijesim.
Sto je najgluplje pitam u poljoprivrednoj apoteci 'strucnjake' mogu li uzeti nesto jace pa da ih potrujem s vana ili da ubrizgam nekako u rupice kuda izlaze, ma jok to, vise im odgovara da kupujem ove polutrajne otrove.

@All Apologies, gdje ima kupiti to?
Probaj zacepiti te rupice od kud izlaze.......kazu da pomaze suha gerna.....probaj posuti tu gdje izlaze......nisam to probo tako da neznam efekat
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#11 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by zanzakpizdolizije »

Mnoge sam probao ali najbolji bez ikakve konkurencije a pritom apsolutno neopasan za čovjeka (može se prskati po namještaju npr.) je ovaj:
Image
P.S. Ako imaš pristup podrumu odi na ovaj link:
http://www.olx.ba/artikal/615257/tus-insekt-trake/
Kupiš tu traku i barem 3 mjeseca tu neće biti mrava. Samo je otvoriš i ostaviš u podrumu i to je to.Ja to imam i stavim u stan kad idemo na duže vrijeme iz stana. Poslije prozračim sat-dva i to je to. Ali za kućnu upotrebu biokill je br:1.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#12 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by lijepa u dusi »

Gdje se može kupiti Bio Kill, u kojoj poljoprivrednoj apoteci u Sarajevu?
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#13 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by zanzakpizdolizije »

Ne bih znao, ja živim u hrvatskoj, kod nas se može kupiti u poljoprivrednim apotekama, billi, mislim i u drugim centrima tipa konzum i slični.
Odi na http://www.ilirija.si/sl/biokill
Možeš direktno njih da pitaš gdje se može nabaviti u Sarajevu. Proizvode ga slovenci pa mislim da izvoze i u bih. Ipak pitaj ih direktno.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#14 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by lijepa u dusi »

Hvala :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 82519
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by Truba »

ja sam skonto da krečenje pomaže
barem pola godine ih nema
i sinoć gledam bukvalno kroz neku rupicu se provlače na spoju poda i zida iza lajsne
probije to put :evil:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#16 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by mO k3 »

BJB wrote:Ma nije uopste skupo, samo tu flasu nisam nigdje vidjela kod nas. Trenutno kombiniram NEopitroid ( zaprasena lajsna oko sobe, jer kroz rupice izmedju nje i zida izlaze), Faracid+Effect i neki Garden mamac-hrana-otrov..Zadnji izlazak im je bio oko 1 preksinoc kad sam krvnicki naprskala mjesto gdje izlaze iza ormara i naprasila NEopitroidom..Ne spavam vec deset dana normalno..Samo skacem u po noci jer imam osjecaj da nesto hoda po meni..
Tako da 17KM uopste nije skupo, platila bi i 50 samo da ih se trajno rijesim.
Sto je najgluplje pitam u poljoprivrednoj apoteci 'strucnjake' mogu li uzeti nesto jace pa da ih potrujem s vana ili da ubrizgam nekako u rupice kuda izlaze, ma jok to, vise im odgovara da kupujem ove polutrajne otrove.

@All Apologies, gdje ima kupiti to?
Nesto sam se zabrinuo , jesi li ziva? ili su te pojeli :mrgreen:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#17 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by BJB »

Nisu jos, daBogda svi pocrkali..Taman se ponadam da ih nema vise i onda baterijom osvjetlim iza ormara i vidim kako 1 crni leteci hoda po lajsni k'o akrobata, mater im mravlju..Danas sam zgazila 2 leteca koji su izasli odnekud, nije mi jasno vise ni otkud..Da se razumijemo trostruko sam im otrovala izlaz od iza ormara..Za nekoliko dana cu pomjeriti ormar da ocistim ( necemo kreciti ove godine) i da zaprasim, naprscem, itd.
@Mok3 sto vjerovatno stoji umjesto KEmo, e pa KEmo dragi, od srca ti zelim mrave u stanu/kuci da vidis kako mi je. :D Mislim da nema gore kletve.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#18 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by mO k3 »

BJB wrote:Nisu jos, daBogda svi pocrkali..Taman se ponadam da ih nema vise i onda baterijom osvjetlim iza ormara i vidim kako 1 crni leteci hoda po lajsni k'o akrobata, mater im mravlju..Danas sam zgazila 2 leteca koji su izasli odnekud, nije mi jasno vise ni otkud..Da se razumijemo trostruko sam im otrovala izlaz od iza ormara..Za nekoliko dana cu pomjeriti ormar da ocistim ( necemo kreciti ove godine) i da zaprasim, naprscem, itd.
@Mok3 sto vjerovatno stoji umjesto KEmo, e pa KEmo dragi, od srca ti zelim mrave u stanu/kuci da vidis kako mi je. :D Mislim da nema gore kletve.
mrs :mrgreen: :) ...Kako si zgazila ta dva leteca :mrgreen:
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#19 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by kritichar »

Poznato je da se mravi nakon 72 sata organizuju i napadaju veće uljeze, ako te smatraju uljezom, gotova si, nemoj spavati u toj kući, ako zaspiš pojest će te preko noći.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#20 Re: Mravi, crveni i crni leteći

Post by mO k3 »

kritichar wrote:Poznato je da se mravi nakon 72 sata organizuju i napadaju veće uljeze, ako te smatraju uljezom, gotova si, nemoj spavati u toj kući, ako zaspiš pojest će te preko noći.
mravi ljudozderi :mrgreen:
Post Reply