mozel malo objasnjenje oko ovoga

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
SkHero4

#1 mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by SkHero4 » 09/07/2011 21:52

e ovako,,ja sam sljedece skolske godine maturant pa me zanima par stvari,ukoliko ih neko zna objasniti unaprijed sam mu zahvalan...

naime,gledao sam nacin bodovanja za pojednine oblasti filozofskog fakulteta...i ovako stoji za psihologiju

1.Bosanski ili Srpski ili Hrvatski jezik max 20 bodova
2.Sociologija ili Biologija ili Psihologija ili Filozofija
ili Gradzansko pravo max 40 bodova
3.Matematika ili Fizika ili Hemija max 20 bodova

eh sad mene zanima sta znaci ovo "ili" izmedju predmeta,koji predmet dolazi u obzir....koji se predmeti gledaju npr pod brojem 3,zbunjuje me ovo "ili"

da se razumijemo od svih ovih predmeta do sada mi je bilo 5 svake godine,osim matematike i fizike....zato me malo brine

srećkica :)

#2 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by srećkica :) » 09/07/2011 22:00

.
Last edited by srećkica :) on 03/02/2012 20:46, edited 1 time in total.

Richard Wagner

#3 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by Richard Wagner » 09/07/2011 22:05

Ma proći ćeš. :mrgreen:

Richard Wagner

#4 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by Richard Wagner » 09/07/2011 22:06

I opismeni se do iduće godine.

SkHero4

#5 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by SkHero4 » 09/07/2011 22:12

Richard Wagner wrote:I opismeni se do iduće godine.

:D ma lahko cu za te stvari,malo sam los sa testaturom i kompom...

nisam s njima prijatelj nikako...bito je samo da me prime

Čovjek i po'

#6 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by Čovjek i po' » 09/07/2011 23:09

GraDZansko pravo sigurno nece bit' :)

Zezancija malo ... to valjda, kako i pise, znaci da ce ti jedan od tih predmenta "koji se nalaze prije ili poslije ILI", a u zavisnosti koji si ti imao, biti bodovan

Dakle, ako si imao hrvatski jezik u gimnaziji, onda se boduje taj predmet, jer nema osnove da se boduje bosanski ili srpski.

Dalje, ako upisujes faks (fiziku recimo), onda je logika da ti se boduje fizike, a ne matemtika ili hemija

SkHero4

#7 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by SkHero4 » 10/07/2011 10:37

Čovjek i po' wrote:GraDZansko pravo sigurno nece bit' :)

Zezancija malo ... to valjda, kako i pise, znaci da ce ti jedan od tih predmenta "koji se nalaze prije ili poslije ILI", a u zavisnosti koji si ti imao, biti bodovan

Dakle, ako si imao hrvatski jezik u gimnaziji, onda se boduje taj predmet, jer nema osnove da se boduje bosanski ili srpski.

Dalje, ako upisujes faks (fiziku recimo), onda je logika da ti se boduje fizike, a ne matemtika ili hemija
naveo sam ja da hocu psihologiju da upisem....i da sam imao svaki predmet od navedenih,zato me to i zbunjuje koji ce mi bodovat.....imao sam matematiku fiziku i hemiju al samo mi je iz hemije bilo 5...iz ova dva po 4...a sto se tice predhodnih predmeta pod 1. i pod 2. sve su mi bile petice

modesti

#8 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by modesti » 10/07/2011 14:11

Ako si imao psihologiju, onda ti se boduje psihologija. Ako si imao matematiku sve četiri godine, onda ti se boduje matematika. Ako si, npr. završio Medicinsku srednju školu pa si imao matematiku manje od 4 godine, onda ti nešto drugo od "ili" iz te kategorije boduju.
Izgleda da ideš u gimnaziju pa će ti se bodovati: Bosanski jezik, Psihologija i Matematika sa mogućnošću i bodovanja Biologije. Barem ja tako mislim. Otiđi do njih na Odsjek pa ih pitaj.

P.S. Ne idi na to da ćeš se slizati sa kompjuterom, te ispraviti pravopis NAKON što te prime na bilo koji fakultet. Tamo se trebaš baviti nečim drugim a ne opismenjavanjem. Dakle, knjigu u ruke i uči ono što si propustio.

HisSunshine

#9 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by HisSunshine » 12/07/2011 19:05

SkHero4 wrote:e ovako,,ja sam sljedece skolske godine maturant pa me zanima par stvari,ukoliko ih neko zna objasniti unaprijed sam mu zahvalan...

naime,gledao sam nacin bodovanja za pojednine oblasti filozofskog fakulteta...i ovako stoji za psihologiju

eh sad mene zanima sta znaci ovo "ili" izmedju predmeta,koji predmet dolazi u obzir....koji se predmeti gledaju npr pod brojem 3,zbunjuje me ovo "ili"

da se razumijemo od svih ovih predmeta do sada mi je bilo 5 svake godine,osim matematike i fizike....zato me malo brine
1. to ti znači da ti boduju maternji jezik (b/h/s) sa max 20 bodova (sabereš zaključne ocjene sve četiri godine)
2. znali da ti jedan od ovih predmeta koji si imao 'najduže' tj. najviše godina, boduju sa max 40 bodova (sabereš zaključne svih godina i pomnožiš sa 2)
3. jedan od tih predmeta, koji si isto imao najviše godina, boduju sa max 20 bodova (sabereš zaključne)

plus ti se boduje i prosjek sa max 20 bodova (sabereš prosjeke sve 4 godine)

SkHero4

#10 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by SkHero4 » 12/07/2011 22:41

HisSunshine wrote:
SkHero4 wrote:e ovako,,ja sam sljedece skolske godine maturant pa me zanima par stvari,ukoliko ih neko zna objasniti unaprijed sam mu zahvalan...

1. to ti znači da ti boduju maternji jezik (b/h/s) sa max 20 bodova (sabereš zaključne ocjene sve četiri godine)
2. znali da ti jedan od ovih predmeta koji si imao 'najduže' tj. najviše godina, boduju sa max 40 bodova (sabereš zaključne svih godina i pomnožiš sa 2)
3. jedan od tih predmeta, koji si isto imao najviše godina, boduju sa max 20 bodova (sabereš zaključne)

plus ti se boduje i prosjek sa max 20 bodova (sabereš prosjeke sve 4 godine)
a sta ako sam imao vise predmeta pod odredjenim brojem svake godine

because_of_you

#11 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by because_of_you » 13/07/2011 10:24

Primarni su Psihologija/Matematika/Bosanski. Ove "ili" opcije vrijede za one koji nisu imali ta tri predmeta, radi kompenzacije :wink:

HisSunshine

#12 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by HisSunshine » 27/07/2011 11:21

SkHero4 wrote: a sta ako sam imao vise predmeta pod odredjenim brojem svake godine
Onda boduju onaj iz kojeg si imao najbolje ocjene, ali u svakom slučaju boduju samo jedan od navedenih pod jednim brojem.

amrica

#13 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by amrica » 27/07/2011 15:04

SkHero4 wrote:
naveo sam ja da hocu psihologiju da upisem....i da sam imao svaki predmet od navedenih,zato me to i zbunjuje koji ce mi bodovat.....imao sam matematiku fiziku i hemiju al samo mi je iz hemije bilo 5...iz ova dva po 4...a sto se tice predhodnih predmeta pod 1. i pod 2. sve su mi bile petice

fakat ne kontam kako si imao 5 iz jezika :roll:

mozel
bodovat
al

nigdje zareza...

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#14 Re: mozel malo objasnjenje oko ovoga

Post by KatarinaKosaca » 27/07/2011 15:49

amrica wrote:fakat ne kontam kako si imao 5 iz jezika :roll:

mozel
bodovat
al

nigdje zareza...
Nije baš forum mesto gdje se može donijeti presuda o pismenosti. Greške u tipkanju, prelat na slovo, brzina. Da analiziramo post svakog od nas, našlo bi se tu gramatičkih grešaka i te kako.

Post Reply