Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Podforum za motocikliste...
boske78
Posts: 8
Joined: 18/06/2011 22:24

#1 Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by boske78 »

Postovani forumasi i motoristi,
prvo bi zelio reci da nisam clan ni jednog kluba ali sam motorista u dusi i da mi na dusi stoji neki teret pa bih eto da ga s vama podijelim a mozda mi vi skinete dio tereta sa vasim misljenjem i komentarima. I za to unaprijed hvala.

Ovako, dolazeci na motorijadu ovog vikenda u istocnom Sarajevu razmisljao sam o koncertu divljih jagoda, hladnoj pivi i dobrom provodu, medjutim na prvu sve je krenulo naopako. Na ulazu u kamp se placao ulaz od 10KM sto mi je bilo malo cudno al' progutah. Stvarno mi nije do novaca vec nisam znao da je ustaljeno pravilo da motoristi koji dolaze s motorima placaju ulaz :? minus broj 1. Ulazeci na susret vidio sam da je sve u bojama R Srbije sto mi je bilo totalni sok jer kontam u Sarajevu sam u Bosni I Hercegovini a ne u Srbiji :roll: . No kontam ja prvi se macici u vodu bacaju pa se tako ja krenuh raspakivati...
- broj 2 i objasnjenje, u toj svoj guzvi dolazim do sanka i onako u neobaveznoj prici uz pivu sa organizatorom spominjem da 90% motora dolazi iz Srbije dobivam odgovor da su oni (MC Il Paradiso) clanovi Moto Asocijacije Srbije (MAS) i sa ushicenjem mi pokazuje majce i zasivke tu ostajem u soku kao poslije konck out-a :? . Pitanje za nas bosance kako se osjecamo da u sred Bosne i Hercegovine imamo takvu situaciju i sta bi bilo da je situacija obratna?
- broj 3 ne treba posebno objasnjavati, na nekim motoristima sam primjetio majce i oznake (a o uzvicima Srbija, Srbija ne treba posebno govoriti) koje nas koji smo bili u ratu 92-95 asociraju na mrznju, zlocine i stradanja. Mala napomena da se nalazimo u Sarajevu (BiH) par kilometara od centra grada koji je 4 god. krvario. A ja sam jos uvijek ubjedjenja da motoristi, bajkeri ili kako god vec...bi trebali biti apoliticni, casni, posveceni tom nacinu zivota...ljudi koji se izdvajaju iz ovog sivila, drugaciji i sa drugim mjerilom vrijednosti...no medjutim...

I moj zakljucak,
tuzno je sto sam vidio i osjetio tog dana mislim da se nikad necu vratiti na to mjesto. Tuzno mi je kad vidim nase, Bosanske i Hercegovcke moto klubove da dolaze i velicaju takve zabave i razmisljam da li i oni osjecaju ono sto i ja ili to vise nije bitno jer je to proslo jer istorija se ponavlja ljudima koji je ignorisu i zaboravljaju. Pitam se da li se mi tako ponasamo kad odemo negdje van granica BiH, da li to smijemo? Da li je nama preci komsija koji nema takvih obiljezja i da li rad takvih klubova podrzavamo?
Kako vec napisah da 90% motorista je doslo iz Srbije koji podrzavaju rad svog kluba, clana Moto Asocijacije Srbije u Istocnom Sarajevu u Bosni i Hercegovini.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#2 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by braca »

Cuo sam za ovu motorijadu, iako nisam motorista, pratim vecinu zbivanja u razgovoru sa ljudima i putem kompjutera/interneta, obzirom da nekada jesam bio motorista, ali sada radi odredjenih razloga, to ne mogu da budem.

Komentar ti je 100% na mjestu, ali bih ja dodao:

- svako ima pravo da ide gdje zeli, kako zeli i kada zeli (ako time druge ne ugrozava)

- sa druge strane, tuzno je vidjeti kako su SVI poletili da se poklone cetnicima, ukljucujuci i vecinu bikera koji su rat proveli na frontu, no to je Bosnia, to je tako kako je i zbog toga sve i jeste ovako - kako je. Kada kazem "cetnicima", ne mislim na organizatora, nego na kompletnu ikonografiju koja prati ovaj skup, sudeci po informacijama koje stizu od tamo kroz medije i usmenom komunikacijom, a evo i ti to potvrdjujes.

- sto se tice placanja ulaza na motorijadu, ne znam puno o navikama moto-klubova, ali nekako mi se cini da je to privatna zabava komercijalnog karaktera, pa mi je nekako logicno da onaj ko to pravi, radi to da zaradi, pa je logicno da i ulaz naplacuje. Ako je to neki posebni bikerski kod da se ulaz ne naplacuje bikerima, o tome ne znam puno, no kazem, zvuci mi logicno da to niko ne radi iz altruistickih razloga, nega da klapi lovu, pa samim time i naplacivanje ulaza je u redu. No, to je samo moje misljenje, a mozda je i pogresno jer nit' idem po motorijadama, nit' znam puno o tome.
User avatar
CartmanSA
Posts: 1713
Joined: 29/07/2008 14:39

#3 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by CartmanSA »

svake godine je tako, zato ne vidim sta ti je tu cudno... onda procitah da ti je ovo prvi put da ides tamo na motorijadu pa skontah da to dozivljavas prvi put..

nemoj da se previse obazires na to jer je i u srbiji i hrvatskoj vrlo slicno. naravno govorim samo za pojedina mjesta. jedino je kod nas drugacije i sve moze da prodje... nazalost...
Incub
Posts: 711
Joined: 16/04/2007 15:44

#4 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by Incub »

Ovo je dobro receno kako samo kod nas sve prolazi.
Bila je ta ekipa iz Istocnog Sarajeva na Modracu (prolse godine), potukli se sa nekim momcima koji inace nisu motoristi. Dobili su batine a kasnije tip poceo galamiti na security vi nas mrzite sto smo srbi. Kad nema sta reci uvijek to ispliva. Na kraju ih ispratili napolje ali nisu dobili zesci degenek samo jer bi ispalo na nacionalnoj bazi.
Sto se tuce ulaza nije vala ni neka cijena 10 KM, nisi trebao ni ulaziti ako te smetalo u startu.
Hocete da gledate Divlje Jagode pa i zato 10 KM puno. Manite se fukarastine. Uvijek je to bio skup hobi-sport.
Nemojte vise ici na skupove gdje se siri nacionalizam.
boske78
Posts: 8
Joined: 18/06/2011 22:24

#5 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by boske78 »

CartmanSA wrote:svake godine je tako, zato ne vidim sta ti je tu cudno... onda procitah da ti je ovo prvi put da ides tamo na motorijadu pa skontah da to dozivljavas prvi put..

nemoj da se previse obazires na to jer je i u srbiji i hrvatskoj vrlo slicno. naravno govorim samo za pojedina mjesta. jedino je kod nas drugacije i sve moze da prodje... nazalost...
Dragi prijatelju,

cudno je to bas sto je svake godine tako, a nasi prijatelji i tzv sarajevska raja povladjuju seljacima i velicaju im skup :x i zbog toga sam strasno ljut! Ono malo sto sam vidio bili su ljudi iz gradova kao sto je Kladanj, Mostar, Sarajevo...i drugi... jos je samo trebalo da vidim nekoga iz Srebrenice i to bih onda bio krah...
Drugo kad si vidio nekoga od njih na skupovima u Sarajevu, oni pretezno voze Srbiju jer se tako osjecaju!
I konacno mene ne interesuje situacija u Srbiji i Hrvatskoj meni je tesko zbog ove nadrealne situacije u BiH, Sarajevu...cuj Il Paradiso klub clan Moto Asocijacijee Srbije a skup u Sarajevu :? ???

Hvala na komentaru i pozdrav.
User avatar
Grof
Posts: 565
Joined: 24/02/2002 00:00

#6 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by Grof »

Bijah na spomenutom događaju u subotu. Ulaz nije bio 10, nego 5 KM, bar u vrijeme kada sam ja došao (iza 22h).

Ono je ličilo više na seoski teferič nego okupljanje bajkera. Vrlo loša organizacija, ozvučenje katastrofa (Zele više puta molio sa stagea da riješe mikrofoniju ali bezuspješno). :roll:

A da ne spominjem majice sa likom Ratka Mladića. :run:
Incub
Posts: 711
Joined: 16/04/2007 15:44

#7 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by Incub »

Divno da ne moze biti bolje, idete na susrete a oko vas ljudi nose onog majmuna mladica (da ne pisem velikim) majice.
Pa vece ste vi budale, jer idete dobrovoljno da takva mjesta. Niste vi vidjeli moto duha ni u novinama.
Mene bi bilo sramota napisati da sam tu bio.
Sad ce oni vas opet po Sarajevu poceti granatirati jos 2-3 godine....
boske78
Posts: 8
Joined: 18/06/2011 22:24

#8 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by boske78 »

Incub wrote:Divno da ne moze biti bolje, idete na susrete a oko vas ljudi nose onog majmuna mladica (da ne pisem velikim) majice.
Pa vece ste vi budale, jer idete dobrovoljno da takva mjesta. Niste vi vidjeli moto duha ni u novinama.
Mene bi bilo sramota napisati da sam tu bio.
Sad ce oni vas opet po Sarajevu poceti granatirati jos 2-3 godine....
Prijatelju,
potpuno se slazem s tobom, sram me je sto sam bio tamo i sigurno necu vise! Al' sta uciniti kako utjecati na svjest i savjest ostalih bosanskohercegovackih klubova? Imas li ti kakav prijedlog, rijesenje? Osim povlacenja naravno.
Moja ideja je bila pokrenuti ovu temu da vidim sta drugi ljudi misle. Koliko cijenimo sebe, svoje kvalitete, svoje prijatelje...klubove :bih: ?

Hvala na komentaru
User avatar
Grof
Posts: 565
Joined: 24/02/2002 00:00

#9 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by Grof »

Incub wrote:Divno da ne moze biti bolje, idete na susrete a oko vas ljudi nose onog majmuna mladica (da ne pisem velikim) majice.
Pa vece ste vi budale, jer idete dobrovoljno da takva mjesta. Niste vi vidjeli moto duha ni u novinama.
Mene bi bilo sramota napisati da sam tu bio.
Sad ce oni vas opet po Sarajevu poceti granatirati jos 2-3 godine....
Ja sam bio i prošle godine tamo kada je sviralo Pušenje (ne ono beogradsko, nego sarajevsko) i kada je atmosfera bila puno drugačija s obzirom da u to vrijeme nacionalističke tenzije nisu bile izražene kao sada zbog trenutne političke situacije u BiH, hapšenja Mladića, itd.
Ove godine sam se nadao sličnoj atmosferi i nisam mogao pretpostaviti šta mogu očekivati. Uostalom, ne želim stvarati podjele kako grada tako i među ljudima, jer je to upravo što druga strana želi. Ali očito je sve u ovoj državi prožetom nacionalnizmom (pa i skupovi bajkera za koje se nadaš da bi trebali biti apolitični i anacionalni), tako da ću i ja vjerovatno iduće godine odustati od ovog događaja jer nije nimalo bilo ugodno naći se u masi ljudi koji nose majice sa natpisom 'ILI JESI SRBIN ILI NISI'.
boske78
Posts: 8
Joined: 18/06/2011 22:24

#10 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by boske78 »

Incub wrote:Sto se tuce ulaza nije vala ni neka cijena 10 KM, nisi trebao ni ulaziti ako te smetalo u startu.
Hocete da gledate Divlje Jagode pa i zato 10 KM puno. Manite se fukarastine. Uvijek je to bio skup hobi-sport.
Nemojte vise ici na skupove gdje se siri nacionalizam.
Samo da napomenem da se ovdje ne radi o parama jer 10 KM nije nista na danasnjem vaktu, vec se radi o principu!
Pa bas kako si napisao da je biti motorista skup sport onda ti nije puno 10 KM, medjutim ako ti dolazis na susret i predjes 200km onda bi taj koji te pozove trebao biti sretan sto te vidi, ugosti te i necim te okrijepi. To znaci biti dobar domacin a tamo nisi ni usao u kamp odmah daj pare!? Sta je to komercijala ili nesto drugo?
Kolika je moja spoznaja na ovim prostorima nema puno motorijada na kojima motoristi placaju ulaz, ako izuzmemo Pulu na kojoj placeni ulaz vrijedi svake kune, oni koji su bili tamo potvrdit ce... A moze li se motorijada u I. Sarajevu i ona u Puli porediti? :zoka:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#11 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by braca »

Ja samo znam da na motorijadama u Hrvatskoj, a posebno u Dalmaciji NEMA nacionalisticko-sovinisticke ikonografije, ustaskih tenzija i crnih zastava, na motorijadama gdje dominiraju Muslimani nema Allahu ekber povika niti zelenih Saudi Arabija zastava, niti crnih (Boze, sto svi vole crne zastave), a oni koji su Srbi, kao i oni koji NISU Srbi, a mogu da gledaju i podrzavaju takav bal vampira su katastrofa.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14833
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#12 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by DaysleepeR »

Procitao sam tvoj post nekoliko puta pa da napisem moje misljenje...

1. Ulaz na motorijadu u I. Sarajevu se plaća od prvog susreta, dakle svaki put je bilo 10 KM po motoru. To je ustaljena praksa u RS i Srbiji, tj. među klubovima koji su dio MAS-a. Za tu lovu dobiješ ručak koji je stvarno odličan, dobar koncert (izuzimajući ovu godinu i fukarske D. Jagode, ali to je moj ukus).

2. Skoro svi klubovi iz RS-a su dio MAS-a (u sve razloge zašto ne ulazim) ali je činjenica da u BiH ne postoji slična organizacija i da je jako lijepo biti dio asocijacije, posebno u slučaju kvarova negdje u inostranstvu. Ne znam ostale beneficije ali sigurno postoje.

3. Broj klubova iz Srbije u I. Sarajevu je iz tog razloga jer članovi kluba Il Paradisoo I. Sarajevo idu na skoro sve susrete u Srbiji, ali i taj jer je to jedini moto susret u Sarajevu uključujući i "zapadno" i da svi listom posjete Baščaršiju, pojedu ćevape, pitu, kupe suvenir i sl. Dakle to nije loše za Grad.

4. Što se tiče oznaka, ja sam tamo redovan od početka i oznake osim državnog grba Srbije nisam primjetio, ali sam prisustvovao situacijama kada su bili udaljeni civili i motoristi koji su imali nacionalističke i provokatorske majice. Bajkeri baš i nisu apolitični ali jesu svakako tolerantni, kad dođeš na motorijadu generalno je normalno da vičeš šta ti se viče. Ja nisam vidio domaćine niti ijedan klub iz RS-a da više Srbija, već ljude iz Srbije da viču Srbija. Mislim to im je zemlja, vjerovatno viču isto i u Makedoniji, ili u Crnoj Gori.

5. Moj lični doživljaj je da uzrokovan tim što su mi organizatori prijatelji dugo godina i uvijek sam im drag gost. I ove godine su mi se unaprijed izvinuli što će vjerovatno neki od ljudi iz Srbije u pijanstvu vikati Srbija, ali da se nadaju da nam to neće pokvariti ugođaj.

5. Poštujem sve stvari koje su tebi smetale, i ove administracijske, i da naravno da bih volio vidjeti klubove iz RS-a u nekoj BiH moto asocijaciji, ali o tom potom kad ih bude. Meni se čini da nisi spreman za moto svijet koji je daleko od apolitičnog ali je tolerantan, svakakvih nas ima, ali se respektujemo. Žao mi je što ti je bilo loše, ne znam šta da ti kažem, izbjegavaj ubuduće, ali što se tiče domaćina, ljudi su OK 100%.

Pozdrav

P.S. na motorijadi u Modracu (MC Pakleni Vozači Lukavac) se plaća ulaz 10 KM i dobiješ šipak za to.
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#13 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by braca »

Uh sta ovaj daysleeper napisa, voli bih znati da li si Mihajlo, Jure ili Muhamed. Ako si Mihajlo, jasno mi je da branis ovakav fasizam, ako si Muhamed, kuku ti je nama, a ako si Jure.....ma nisi Jure, ova kategorija se ne petlja u ove stvari iStocnog/Zapadnog Sarajeva, njih vise intersuje Istocni/Zapadni Mostar.
Incub
Posts: 711
Joined: 16/04/2007 15:44

#14 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by Incub »

Ulaz na Modracu je 5 KM, samo da te informisem.(bez ikakve veze sa klubom onako slucajno znam)
Ako ti treba grah sa svinjetinom izvoli se posluziti na obroncima Jahorine.
Ti daysleperu ovdje uzeo sebi za pravo kao da si neki autoritet, od popovanja djeci kako se ne moze skuter srediti, do nekog davno isfuranog fazona solidarnosti bikera.
Kako ti njih lijepo opra u postu ma na ranu da ih stavis.
Cim je on tebi lijepo rekao bice nekih provokacija govorice ovo ono i glup bi skontao da ti nije mjesto tu. Znaci organizator je znao da ce biti provokacija pa sto nije njih unaprijed opomenuo, nego eto nadje tebe da ti sagen sta ce biti.
Mani se ljudima popovanja, i djeci koja skupe jedva za prvi skutercic a ti dosao dijeliti kompentare jer sjeti se sebe kako si poceo, nisi ni ti na Harley-a odma zajahao. Nemoj srati Bogati
boske78
Posts: 8
Joined: 18/06/2011 22:24

#15 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by boske78 »

DaysleepeR wrote:Procitao sam tvoj post nekoliko puta pa da napisem moje misljenje...

1. Ulaz na motorijadu u I. Sarajevu se plaća od prvog susreta, dakle svaki put je bilo 10 KM po motoru. To je ustaljena praksa u RS i Srbiji, tj. među klubovima koji su dio MAS-a. Za tu lovu dobiješ ručak koji je stvarno odličan, dobar koncert (izuzimajući ovu godinu i fukarske D. Jagode, ali to je moj ukus).

2. Skoro svi klubovi iz RS-a su dio MAS-a (u sve razloge zašto ne ulazim) ali je činjenica da u BiH ne postoji slična organizacija i da je jako lijepo biti dio asocijacije, posebno u slučaju kvarova negdje u inostranstvu. Ne znam ostale beneficije ali sigurno postoje.

3. Broj klubova iz Srbije u I. Sarajevu je iz tog razloga jer članovi kluba Il Paradisoo I. Sarajevo idu na skoro sve susrete u Srbiji, ali i taj jer je to jedini moto susret u Sarajevu uključujući i "zapadno" i da svi listom posjete Baščaršiju, pojedu ćevape, pitu, kupe suvenir i sl. Dakle to nije loše za Grad.

4. Što se tiče oznaka, ja sam tamo redovan od početka i oznake osim državnog grba Srbije nisam primjetio, ali sam prisustvovao situacijama kada su bili udaljeni civili i motoristi koji su imali nacionalističke i provokatorske majice. Bajkeri baš i nisu apolitični ali jesu svakako tolerantni, kad dođeš na motorijadu generalno je normalno da vičeš šta ti se viče. Ja nisam vidio domaćine niti ijedan klub iz RS-a da više Srbija, već ljude iz Srbije da viču Srbija. Mislim to im je zemlja, vjerovatno viču isto i u Makedoniji, ili u Crnoj Gori.

5. Moj lični doživljaj je da uzrokovan tim što su mi organizatori prijatelji dugo godina i uvijek sam im drag gost. I ove godine su mi se unaprijed izvinuli što će vjerovatno neki od ljudi iz Srbije u pijanstvu vikati Srbija, ali da se nadaju da nam to neće pokvariti ugođaj.

5. Poštujem sve stvari koje su tebi smetale, i ove administracijske, i da naravno da bih volio vidjeti klubove iz RS-a u nekoj BiH moto asocijaciji, ali o tom potom kad ih bude. Meni se čini da nisi spreman za moto svijet koji je daleko od apolitičnog ali je tolerantan, svakakvih nas ima, ali se respektujemo. Žao mi je što ti je bilo loše, ne znam šta da ti kažem, izbjegavaj ubuduće, ali što se tiče domaćina, ljudi su OK 100%.

Pozdrav

P.S. na motorijadi u Modracu (MC Pakleni Vozači Lukavac) se plaća ulaz 10 KM i dobiješ šipak za to.
Dragi prijatelju,
hvala sto si mi otvorio oci u bajkerskom smislu (ako ono sto sam tamo vidio znaci biti bajker ja to ne zelim biti nikad!), dobro sam procitao tvoj text i tu meni nesto fali... :( POENTA TEME!

Vjerovatno kao iskusan bajker si nam napisao i opisao motorijadu svojim ocima i to je super (pivo, klopa i zika), medjutim meni smeta a ocigledno sto tebi ne smeta kako si ti napisao samo drzavni grb R. Srbije na manifestaciji koja se odrzava u I. Sarajevu koje je u BiH!
Dozvoli mi malo da te podsjetim na majce sa likom genrala ratka mladica, karadzica, ili si srbin ili nisi itd... ili mozda nisi vidio??? Ali mi kao moramo biti tolerantni...sta je tu s drugom stranom ili oni ne trebaju biti tolerantni ili je tolerancija vezana samo za nas :? na kraju ko je tu organizator i ko treba da vodi racuna o tome???

Druga stvar je taj famozni MAS, kako si ti napisao da su skoro svi klubovi iz RS-s clanovi MAS to i nije bas tacno al' nema veze (Il Paradiso MC, Visegrad i Silver Wings Brcko). Mislim da MAS nije samo pomoc na cesti jel za to postoji BIHAMK ili drugi AMK, mislim ljudi nemojmo biti naivni :-) .

Ljudi da me malo bolje shvatite, tuzan sam jako jer moji Bosanci i Hercegovci (Srbi, Hrvati i Bosnjaci) zaboravljaju sta nam se u bliskoj istoriji desavalo, okrecu glavu i to nazivaju tolerancijom, ne rade nista i kad bih realno mogli. Ne vole bliznjeg svog , komsiju, vec bolje pricaju o nekim nepoznatim ljudima...
Skrivaju se iza rijeci kao sto su: Respect ali ga ne dobijaju, Tolerancija ali je ne osjete na sebi..traze se i na kraju na zalost samo okrenu glavu...
Hvala na komentaru
Incub
Posts: 711
Joined: 16/04/2007 15:44

#16 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by Incub »

Ovdje se opet javlja sto nekome godi nekome ne moze stati u torbu.
Da se razumijemo da ne krenemo u podjelu po nacionalnosti jer cemo postati isti oni koji uzvikuju smrdija, maldic...
Dosta clanova klubova pripada razlicitim vjerskim skupinama i ljudi se uvazavaju kao i uvijek u Bosni. Sa tim se prilikom susreta tek ponekad sali i vecina na svoj racun.
Ovaj otpad sto okuplja oko sebe cisto nacionalne skupine me ne interesuje, totalni ignore. Neka sami sa sobom deveraju.
Sto se tce motorijada vec je to opalo, isprdilo sto bi se reklo.
Klubovi isto tako, kome treba da ti neko odredjuje naredjuje ma svako je kupio motor da uziva a ne da mu neko sere u zdrav mozak/
Zato sve vise raje izlazi iz toga, vozi sam ili sa 2-3 dobra prijatelja i nit ti ko smeta nit koga jebes.
Vozite motore, uzivajte sa vjetrom u kosi, postujte sve pa i one sa jedva skupljenim paricama za masinu i sve je to uredu, jer svako ima svoje cejfove,
U zdravlje
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14833
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#17 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by DaysleepeR »

braca wrote:Uh sta ovaj daysleeper napisa, voli bih znati da li si Mihajlo, Jure ili Muhamed. Ako si Mihajlo, jasno mi je da branis ovakav fasizam, ako si Muhamed, kuku ti je nama, a ako si Jure.....ma nisi Jure, ova kategorija se ne petlja u ove stvari iStocnog/Zapadnog Sarajeva, njih vise intersuje Istocni/Zapadni Mostar.
ovako pravo da ti kažem boli te neka stvar koji sam :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14833
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#18 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by DaysleepeR »

boske78 wrote: Dragi prijatelju,
hvala sto si mi otvorio oci u bajkerskom smislu (ako ono sto sam tamo vidio znaci biti bajker ja to ne zelim biti nikad!), dobro sam procitao tvoj text i tu meni nesto fali... :( POENTA TEME!

Vjerovatno kao iskusan bajker si nam napisao i opisao motorijadu svojim ocima i to je super (pivo, klopa i zika), medjutim meni smeta a ocigledno sto tebi ne smeta kako si ti napisao samo drzavni grb R. Srbije na manifestaciji koja se odrzava u I. Sarajevu koje je u BiH!
Dozvoli mi malo da te podsjetim na majce sa likom genrala ratka mladica, karadzica, ili si srbin ili nisi itd... ili mozda nisi vidio??? Ali mi kao moramo biti tolerantni...sta je tu s drugom stranom ili oni ne trebaju biti tolerantni ili je tolerancija vezana samo za nas :? na kraju ko je tu organizator i ko treba da vodi racuna o tome???

Druga stvar je taj famozni MAS, kako si ti napisao da su skoro svi klubovi iz RS-s clanovi MAS to i nije bas tacno al' nema veze (Il Paradiso MC, Visegrad i Silver Wings Brcko). Mislim da MAS nije samo pomoc na cesti jel za to postoji BIHAMK ili drugi AMK, mislim ljudi nemojmo biti naivni :-) .

Ljudi da me malo bolje shvatite, tuzan sam jako jer moji Bosanci i Hercegovci (Srbi, Hrvati i Bosnjaci) zaboravljaju sta nam se u bliskoj istoriji desavalo, okrecu glavu i to nazivaju tolerancijom, ne rade nista i kad bih realno mogli. Ne vole bliznjeg svog , komsiju, vec bolje pricaju o nekim nepoznatim ljudima...
Skrivaju se iza rijeci kao sto su: Respect ali ga ne dobijaju, Tolerancija ali je ne osjete na sebi..traze se i na kraju na zalost samo okrenu glavu...
Hvala na komentaru
znaš kako ti je prijatelju, ja lično na motorijade ne idem da bih se podsjećao šta je bilo. bilo je, nit je mene ko pitao nit sam mogao šta učinit. Ne trpim nacionalizam, nijedne vrste, i iskreno nije ga bilo u tolikoj mjeri koliko je tebe pogodilo. Valjda kad odes negdje sa nekim predubjedjenjem onda te stvari vise primjecujes. Treba biti realan gdje zivis upravo zbog tog sta je bilo tokom rata...

Daleko da iko zaboravlja, ali sad je mir i sa ratovanjem je gotovo. Dokaziveti nekom nesto je bespredmetno. Realnost je takva. Ostaje samo hladna piva i rokenrol, uz uvazavanje razlika. Onog momenta kad me neko uvrijedi na bilo kojoj osnovi zavrsice razbijene glave, makar me to ubilo...
Laki Topalović
Posts: 23
Joined: 28/02/2008 09:35

#19 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by Laki Topalović »

Nije to ništa.Sljedeći susret,jedva čekam 8)


http://www.youtube.com/watch?v=J4AG2z5NU64
easy_rider
Posts: 18
Joined: 26/10/2009 13:12

#20 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by easy_rider »

ja sam prije tri godine bio na tom nemogu nazvati moto skupu.. bilo je kao na Ravnoj gori.. sramota -- nikad vise .. evo vidim da se nije promijenilo nista.. .. mislim ovo komplet sve sto ima ovih sa nacionalnim/nacionalistickim obiljezjima lijepo po--serem po prslucima a nejasni su mi svi koji sebe nazivaju bajkerima a pogotovo ovi sto organizovano dolaze kao klubovi na takve susrete.. treba to izignorisati maximalno pa neka se braca sami druze..
dakle daleko vam kuca bila.. ovo vazi i za sve seljacine ostale koji nisu propustili da stave nacionalne grbove i slicna sranja na sebe..
vozajte se i dalje u svojim torovima meni necete nedostajati vjerujte..smrt seljacinama :)
Laki Topalović
Posts: 23
Joined: 28/02/2008 09:35

#21 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by Laki Topalović »

Evo malo koreografije u originalu.

Image

Uploaded with ImageShack.us


Glavonje sa majicama onog Usre ipak nećemo stavljati.Čist i lijep sarajevo-x :mrgreen:

Image

Uploaded with ImageShack.us

Samo fali još zeko na ražnju,Bora na mikrofonu i još daje medžed u šumi umjesto u Agu,gdje bi im bio kraj.
phenix_usk
Posts: 67
Joined: 20/10/2010 22:11
Location: Una-Sana

#22 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by phenix_usk »

Ja sam bio prije nekoliko godina isto na motorijadi u I.Sarajevu kad je nastupala Riblja Čorba, cetnicke ikonografije nije nedostajalo ali bili smo odlicno prihvaceni... Jedino me se dosad u BiH , motorijada u Livnu dojmila po organizaciji.
User avatar
karanana
Posts: 47477
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by karanana »

bio na motorijadi na kuli "kao pjesak" prije 3-4 godina kad je gostovao van gogh. nisam primjetio toliko nacionalistickih simbola, bilo ih je, ali nisam osjecao nikakav naboj niti tenzije. bilo je i dosta momaka , motorista, mislim da su iz gracanice ili tesnja ili tako nesto sa grbom sa ljiljanima unutar tog nekog njihovog moto grba.

jedino me striptiz razocaro, slabo.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#24 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by FFBikerSa »

A kog ćete đavla u Republici Mrskoj? Najjednostavnije rješenje: entitetsku granicu kod aerodroma Sarajevo ne prelaziti. Tačka!
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#25 Re: Moto Asocijacija Srbije u Sarajevu?

Post by kijamet insan »

Aferim !
Post Reply