Mostar veceras?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 14/06/2006 18:24

Bezobrazluk i sramota :x
Toga ce uvijek u nasoj zemlji biti jer neki ljudi su privrgnuti susjednim zemljama, tako da se nama, kojima je u srcu Bosna i Hercegovina, nastoji nametnuti nesto s cim nemamo nikave veze.
Nit mi je drago nit zao sto je Hrvatska reprezentacija izgubila, gledao sam utakmicu kao sport. Nije fer da zbog gubitka neko istresa svoje gace na drugom, vracacajuci ocvaj narod u vrijeme kada se radilo o spasavanju zive glave.

ImageImageImage

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 14/06/2006 18:31

:( :x

Hitno ! Zakon o sprjecavanju nasilja, huliganstva, nacionalizma i sovinizma na sportskim dogadjajima !

Iako ovo nije bilo direktno na nekoj utakmici, vjerovatno su glavni organizatori oni koji bi to ucinili i tamo!

Ovako, za pretpostaviti je da ce ovo zavrsiti sa par prekrsajnih prijava izrazenih u simbolicnim novcanim kaznama koje nece biti nikakva opomena.

Uglavnom mislim da teza da je sve ovo napravljeno kao predizborno trpanje naroda u jednonacionalne torove nije daleko od istine. :(

A ko je kriv? Ne znam nisam bio tamo, ali prateci sve sta se desava mislim da su navijaci Veleza najmanje nacionalno opterecena navijacka grupa u cijeloj BiH, pa mi se logicki namece zakljucak da je fitilj zapaljen sa zapadne strane. :shock:

winetou

Post by winetou » 14/06/2006 18:36

Pa navijači se smatraju predstavnicima urbane sub-kulture :lol:

dalmatinka

Post by dalmatinka » 14/06/2006 18:47

Bosanac_21 wrote:Bezobrazluk i sramota :x
Toga ce uvijek u nasoj zemlji biti jer neki ljudi su privrgnuti susjednim zemljama, tako da se nama, kojima je u srcu Bosna i Hercegovina, nastoji nametnuti nesto s cim nemamo nikave veze.
Nit mi je drago nit zao sto je Hrvatska reprezentacija izgubila, gledao sam utakmicu kao sport. Nije fer da zbog gubitka neko istresa svoje gace na drugom, vracacajuci ocvaj narod u vrijeme kada se radilo o spasavanju zive glave.

ImageImageImage
Ma nemamo ni mi veze s tim. Pošaljite ih sve na neki otok u Oceaniju i svi sretni i zadovoljni: ljudi koji smatraju BiH svojom domovinom imati će svoj mir, nas će prestati sramotiti, a oni će imati svoju državicu. :D :D :D Žao mi je što je neizvedivo, ali lijepo zvuči.

dogcow

Post by dogcow » 14/06/2006 18:48

nadam se da je bar brus li ok.

stickitout

Post by stickitout » 14/06/2006 18:50

dalmatinka wrote:

ImageImageImage
Ma nemamo ni mi veze s tim. Pošaljite ih sve na neki otok u Oceaniju i svi sretni i zadovoljni: ljudi koji smatraju BiH svojom domovinom imati će svoj mir, nas će prestati sramotiti, a oni će imati svoju državicu. :D :D :D Žao mi je što je neizvedivo, ali lijepo zvuči.
Bravo kosuto lipa... :D :D :D

muha_sa

Post by muha_sa » 14/06/2006 18:56

Hitno--kučnog odgoja...lijepa šipka-iz raja izašla

spongebob

Post by spongebob » 14/06/2006 19:00

valterbranisarajevo wrote::( :x

Hitno ! Zakon o sprjecavanju nasilja, huliganstva, nacionalizma i sovinizma na sportskim dogadjajima !

Iako ovo nije bilo direktno na nekoj utakmici, vjerovatno su glavni organizatori oni koji bi to ucinili i tamo!

Ovako, za pretpostaviti je da ce ovo zavrsiti sa par prekrsajnih prijava izrazenih u simbolicnim novcanim kaznama koje nece biti nikakva opomena.

Uglavnom mislim da teza da je sve ovo napravljeno kao predizborno trpanje naroda u jednonacionalne torove nije daleko od istine. :(

A ko je kriv? Ne znam nisam bio tamo, ali prateci sve sta se desava mislim da su navijaci Veleza najmanje nacionalno opterecena navijacka grupa u cijeloj BiH, pa mi se logicki namece zakljucak da je fitilj zapaljen sa zapadne strane. :shock:
nama HITNO treba dobro placen, efikasan i profesionalan odred u svakom gradu koji ce blagovremeno sprecavati ovakve stvari. ali nam onda trebaju i sudovi koji ce ovo huliganstvo odgovarajuce kazniti. Ali kod nas je etnija iznad profesije, veze iznad znjanja i sposobnosti, citav taj sistem je naopak i zato je kod nas moguce ama bas sve. Sta mislite, zasto se u Njemackoj dosad (osim frke tradicionalno lose disciplinovanih navijaca engleske u frankfurtu) nije desilo ama bas nista??? Narod je stoka, pa bilo to kod nas ili u Njemackoj. Samo je potreban efikasan zakon i njegovo stvarno sprovodjenje.

Zao mi je tih ljudi koji su nevino stradali u Mostaru...Svaka pobjeda/poraz susjednih zemalja potrese BIH. To je lose i na to treba da se utice. Da je nas parlament savjestan kao sto nije, to bi im bio dovoljan razlog da sazovu vanrednu sjednicu i da donesu odgovorajace mjere. Ali mi nismo normalna drzava i to ocito nikom vise ne smeta

Reina

Post by Reina » 14/06/2006 19:01

muha_sa wrote:Hitno--kučnog odgoja...lijepa šipka-iz raja izašla
il policija za svaki izgred palicom pa nikad im na um ne bi palo... :oops:

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 14/06/2006 19:06

dalmatinka wrote:

ImageImageImage
Nikad nisam imao nista protiv drugog, samo mi ovakve stvari idu na zivce jer kad se sve sagleda ispada smijesno. Zalosno je da gradjani jedne zemlje zele da postanu veci gradjani i navijaci od stvarnih gradjana kojima fudbalski tim pripada.
Uvijek je bilo da ne dolazi do gungule, ne diraj ti mene necu ni ja tebe. Samo kod nas ovdje neki obozavaju uzastopno dirati ili uznemiravati druge.
Ne daj Boze da su Bosnjaci nekog napali, hampa bi se digla do neba. Ovako izgleda da je najbolje da jedni trpe sve od drugih.

muha_sa

Post by muha_sa » 14/06/2006 19:09

Reina wrote:
Policiji je MZ.svezala ruke--ne dozvoljavaju upotrebu sile protiv bagre a istu u svojim zemljama koriste za sitnije prestupnike.---sjetimo se decertificiranih policajaca i njihove borbe za istinu-pravo i pravdu.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 14/06/2006 19:10

spongebob wrote:
valterbranisarajevo wrote::( :x

nama HITNO treba dobro placen, efikasan i profesionalan odred u svakom gradu koji ce blagovremeno sprecavati ovakve stvari. ali nam onda trebaju i sudovi koji ce ovo huliganstvo odgovarajuce kazniti. Ali kod nas je etnija iznad profesije, veze iznad znjanja i sposobnosti, citav taj sistem je naopak i zato je kod nas moguce ama bas sve. Sta mislite, zasto se u Njemackoj dosad (osim frke tradicionalno lose disciplinovanih navijaca engleske u frankfurtu) nije desilo ama bas nista??? Narod je stoka, pa bilo to kod nas ili u Njemackoj. Samo je potreban efikasan zakon i njegovo stvarno sprovodjenje.

Zao mi je tih ljudi koji su nevino stradali u Mostaru...Svaka pobjeda/poraz susjednih zemalja potrese BIH. To je lose i na to treba da se utice. Da je nas parlament savjestan kao sto nije, to bi im bio dovoljan razlog da sazovu vanrednu sjednicu i da donesu odgovorajace mjere. Ali mi nismo normalna drzava i to ocito nikom vise ne smeta
\
jarane vecini u parlamentu ovo ide u prilog.pa da nije ovakvih slucajeva pola njih ne bi sjedilo tamo gdje sjede.

Reina

Post by Reina » 14/06/2006 19:14

muha_sa wrote:
Reina wrote:
Policiji je MZ.svezala ruke--ne dozvoljavaju upotrebu sile protiv bagre a istu u svojim zemljama koriste za sitnije prestupnike.---sjetimo se decertificiranih policajaca i njihove borbe za istinu-pravo i pravdu.
na zalost tako je.... nasi ovdje treba da budu ko' balerinee.. ma palicu
u ruke i redomm :oops:

dalmatinka

Post by dalmatinka » 14/06/2006 19:38

Znate, ja u stvari zaista nisam svjesna u kakvom loncu živite dok ne pročitam ovakve gadosti. Da se razumijemo vjerojatno ne postoji idealno mjesto za život, ali valjda postoji način na koji se može reći NE NASILJU I BUDALAMA. Bila sam svjedokom u par navrata kad je u par posljednih godina naša vlada morala povući i polizati neke nebuloze pred pritiskom javnosti. Valjda postoji način da se izglasa neki zakon da se to npr. tretira kao kazneno djelo a ne kao prekršaj.

mostarac

Post by mostarac » 14/06/2006 20:39

dalmatinka wrote:Znate, ja u stvari zaista nisam svjesna u kakvom loncu živite dok ne pročitam ovakve gadosti. Da se razumijemo vjerojatno ne postoji idealno mjesto za život, ali valjda postoji način na koji se može reći NE NASILJU I BUDALAMA. Bila sam svjedokom u par navrata kad je u par posljednih godina naša vlada morala povući i polizati neke nebuloze pred pritiskom javnosti. Valjda postoji način da se izglasa neki zakon da se to npr. tretira kao kazneno djelo a ne kao prekršaj.
Najzalosnije od svega toga je sto cini mi se jedino u BiH u mostarskom kantonu postoji takav zakon, ali nista se nece desiti, jer ja mislim da je ovo dobro izrezirana predstava za pocetak izborne kampanje u Bosni i Hercegovini.

Vec se po Mostaru prica da Velez i Zrinjski svoj susret gotovo sigurno igraju u drugoj polovini septembra, sto bi valjda trebalo predstavljati posljednju predizbornu aktivnost i centralni skup ludila SDA i HDZ manijaka.

Zadig

Post by Zadig » 14/06/2006 20:45

zabrinjava me ovo, zato sto se vrlo dobro sjecam da se na stadionima i van njih u navijackim vatrama vidi o pokazuje stanje i podjeljenost drustva, frustracija i nerijeseni konflikti.

Ko je star dovoljno, sjeca se tuca navijaca iz hrvatske u beogradu i obratno, sjeca se vozova na koji i sa kojeg lete flase, sjeca se ceke kod hotela moskva u bg, ili na terazijama na putu prema zeljeznickoj.
Huliganstvo me kod nas ne iznenadjuje, navijac plus nacionalista, plus kreten frustrirani = problem.
Nema potrebe da se cudimo za tim, pogotovo u ovoj nasoj (izvinite ali moram reci) kvazi drzavi.

Ono sto je meni krivo u ovakvim momentima nije ni zbog stakala ni klupa....krivo mi je, sto ta stoka nije dobila batine od policije kakve zasluzuju, sto je izostala profesionanalne reakcija vlasti, posteno hapsenje, pendrecenje, vodeni top, tona suzavca i pune marice stoke.

Manimo se problema u drustvu, nacionalizma i to. TO se ne moze rijesiti lako (u nasem slucaju mozda i nikad). Ali ono sto se moze rijestiti je stanje na terenu. Tj prebiti mladi kreten koji vandalizira drzavnu imovinu i kamenuje prolaznike. Oni koji su malo stariji...slozice se da u ovom slucaju samo batinjanje stoke pomaze...nista ali nista drugo ih nece natjerati da ne ponovo ovo isto i to je kraj price.

Zlatno vrijeme mraka, kada su debili odrasli na kajmaku nosili pendreke i uzivali u prebijanju ove stoke....sve to pod strogom kontrolom vlasti i inspektora, koji su znali pustiti stoku koja je u sluzbi drzave, na stoku koja je u sluzbi nasilja...Zlatna doba kada se stoka i pendreka bojala...sada se ne boje nicega i nikoga....

E vidite, stalno se ono pitam nekada, bili se mozda i jedan dan vratio u rodnu BIH da pokusam nesto iz pocetka, ovo ono, kao domovina folovi....neka hvala...neka hvala....

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 14/06/2006 20:52

Na TV dnevniku Nove TV tvrde da ce navijac hrvatske reprezentacije koji je sinoc usao na teren i na trenutak prekinuo utakmicu biti kaznjen sa 2000 Eura. A on nije nikoga udario, niti sta razbio. Mislim da njemu vise nikada nece pasti na pamet da ponovi tako nesto.

A kod nas - portparol MUP-a HNK Srecko Bosnjak je najavio da ce protiv vinovnika ovog idiotizma biti podnesene prekrsajne prijave. Bas me interesuje kolika je novcana kazna za taj "prekrsaj". Poznajuci nase usrane sudije to ce se vjerovatno zavrsiit sa uvjetnim osudama. :x

I vuk sit i ovce na broju.

Sve dok neko ne izgubi glavu. :(

Zadig

Post by Zadig » 14/06/2006 21:05

valtere, i ako nedaj boze neko izgubi glavu...nista se nece desiti,
sjeti se onog momka iz zenice sto je bio bolestan sto ga je murija bez veze ubila od batina na licu mjesta?

Sta se desilo poslje toga, nista digla se malo buka ovo ono i eto...nista se bitno nije promjenilo...

jos jedan dokaz da drzava ne funkcionise....kako treba

taxi_driver

Post by taxi_driver » 14/06/2006 21:26

Zadig wrote:valtere, i ako nedaj boze neko izgubi glavu...nista se nece desiti,
sjeti se onog momka iz zenice sto je bio bolestan sto ga je murija bez veze ubila od batina na licu mjesta?

Sta se desilo poslje toga, nista digla se malo buka ovo ono i eto...nista se bitno nije promjenilo...

jos jedan dokaz da drzava ne funkcionise....kako treba
e sad ni nama ugoditi.neko trazi da murija tuce kao prije rata,a nekome smeta sto tuce.

Zadig

Post by Zadig » 14/06/2006 21:34

nisam mislio tako crno i bijelo.

murija je onog momka iz zanice ubila tom istom nesposobnoscu kojom se nije nosila sa ovim budalama.

Santos

Post by Santos » 14/06/2006 22:06

Ljudi ovo je otislo u kurac.Niko nikog nemoze vise.Nacionalizam huliganstvo revansizam.Onda ovaj odavde onaj iz Sarajeva vakav onaj iz Tuzle onakav.Dosli ljudi mislim u ratu izbjeglice u Sarajvo pojedinci kazu da nije rata nebi vidio grada ili papak.Ljudi iz dijaspore dodju vidi mu ovo ili ono.Znaci da smo u globalu otisli u totalni haos.Srbi i Hrvati nevole BIH.Nije ni meni jasno sto ali je nevole.Kako onda zivjet u toj drzavi kako napredovat kako djeci dat buducnost nikako.

Reina

Post by Reina » 14/06/2006 22:12

ma to "ne vole" to je samo izgovor za ostale budalastinje a svi znamo
koje su ... :roll:

lindjo

Post by lindjo » 15/06/2006 02:40

jel ono i sada u z.mostara stoji plocica po imenu dr.Mile Budaka,R.Bobana,J.Francetica i ostalih domoljuba ?

odgovor se sam namece:D

nego...ne pratih vijesti...kako je FTV izvjestavala...prije heftu-dvije kad su dvojica momaka iz z.most pretucena u i.mostaru...rekose nam...mozeste mislit ,da se zrakom prolomilo*ubij Ustase*...ne dake uvrede,povici i sl. na nacionalnoj osnovi nego bas *ubij ustase*...lukavo tempirana mina... a danas na BHT..uglavnom se da zakljucit*svi smo isti*...za 15-20 god.djeca ce vam uciti da je ovdje bio gradjanski rat.. ali eto i to cemo presutiti radi multikulture i suzivota sa :wink:

p.s.ranjeni momak je MUSTAFA TORLO...a ovo ne prenese nijedan hrvatski medij...pitanje za 100kn...sta mislite bi li bili inicijali 8) ...da je zrtva kojim slucajem hrvat ?!

*....neki jednakiji*

vesela

Post by vesela » 15/06/2006 07:46

Zadig wrote: Ono sto je meni krivo u ovakvim momentima nije ni zbog stakala ni klupa....krivo mi je, sto ta stoka nije dobila batine od policije kakve zasluzuju, sto je izostala profesionanalne reakcija vlasti, posteno hapsenje, pendrecenje, vodeni top, tona suzavca i pune marice stoke.

:thumbup:

taxi_driver

Post by taxi_driver » 15/06/2006 08:11

citapo sam na drugom forumu da su ipak hrvati dobili dobrih batina od policije.samo sto su kasno dosli.

Post Reply