Molim vas savjet

Sve o zdravlju...
Post Reply
Marx25

Molim vas savjet

Post by Marx25 » 17/09/2015 11:24

Posto stvarno dugo nisam isao doktoru,a i nemam zdravstvenog molim vas neki savjet.Naime vec 2-3 godine poceo sam osjecati sitne simptome na koje nisam obracao paznju dok se nisu povecali.Imam 25 god.a konstantno mi je vec dvije god.povisen pritisak 150/80 i kad sam mjerio zena se cudila kako ne pijem lijekove i zivim zdravijim zivotom osim hrane ponekad da bi mi to konstantno trajalo.Zatim mi se u ocima pocelo desavati pucanje kapilara i ceste glavobolje koje nemaju neku bol al konstantno to traje i ne mogu normalno zavrtit glavom kad vjezbam bez vrtoglavice i gubljenja kompasa.Medjutim jos vise me zabrinulo sitna propadanja hrskavice lakta koljena jednostavni mi se stanjile kosti i propala masa ne znam kako da objasnim pogotovo ledja koja su se totalno stanjila i ramena pa sad imam dosta izrazenu lopaticu a bez razloga mi se to desilo jer istim tempom sam trenirao i jeo.I jos sam primijetio stanjivanje dijela gdje su rebra i vrata nekakvo cudno brzo mrsavljenje.Cak mi se desilo da mi je potamnio vrat i ruke do sredine podlaktice u osnosu na ostali dio tijela i to je vec tako mozda pola godine.Vadio sam krv i imam blago povisene eritrocite a ostalo je ok.Mnogo teze disem nego prije ne mogu potpuno da udahnem zrak i imam neredovnu i stolicu i ne mogu izmokravati do kraja uz dosta smanjenu erekciju.Imam tih dosta simptoma i ne znam sta da radim i kome prvo da se uputim posto imam sumnje na dosta toga a nemam knjizice.Ako je neko imao slicne probleme savjet je dobrodosao.

_thedude

Re: Molim vas savjet

Post by _thedude » 17/09/2015 11:35

Marx25 wrote:Posto stvarno dugo nisam isao doktoru,a i nemam zdravstvenog molim vas neki savjet.Naime vec 2-3 godine poceo sam osjecati sitne simptome na koje nisam obracao paznju dok se nisu povecali.Imam 25 god.a konstantno mi je vec dvije god.povisen pritisak 150/80 i kad sam mjerio zena se cudila kako ne pijem lijekove i zivim zdravijim zivotom osim hrane ponekad da bi mi to konstantno trajalo.Zatim mi se u ocima pocelo desavati pucanje kapilara i ceste glavobolje koje nemaju neku bol al konstantno to traje i ne mogu normalno zavrtit glavom kad vjezbam bez vrtoglavice i gubljenja kompasa.Medjutim jos vise me zabrinulo sitna propadanja hrskavice lakta koljena jednostavni mi se stanjile kosti i propala masa ne znam kako da objasnim pogotovo ledja koja su se totalno stanjila i ramena pa sad imam dosta izrazenu lopaticu a bez razloga mi se to desilo jer istim tempom sam trenirao i jeo.I jos sam primijetio stanjivanje dijela gdje su rebra i vrata nekakvo cudno brzo mrsavljenje.Cak mi se desilo da mi je potamnio vrat i ruke do sredine podlaktice u osnosu na ostali dio tijela i to je vec tako mozda pola godine.Vadio sam krv i imam blago povisene eritrocite a ostalo je ok.Mnogo teze disem nego prije ne mogu potpuno da udahnem zrak i imam neredovnu i stolicu i ne mogu izmokravati do kraja uz dosta smanjenu erekciju.Imam tih dosta simptoma i ne znam sta da radim i kome prvo da se uputim posto imam sumnje na dosta toga a nemam knjizice.Ako je neko imao slicne probleme savjet je dobrodosao.

Ukoliko je doslo do konzumacije nelegalnih substanci,(dok si vjezbao) obrati se ljekaru.
Sve i da nije, mjesto ti je u najblizoj ordinaciji.
Ljekari su ti koji su da ti pomognu, ne forum.

Mozda je ovo nista sto si napricao, tj. mozda si umislio.
Bilo kako javi se svom doktoru i ne igraj se sa zivotom

Lijep pozdrav,

dulekrele

Post by dulekrele » 17/09/2015 11:42

Ljekaru pod hitno.

Marx25

Post by Marx25 » 17/09/2015 13:26

Hvala vam na odgovorima i pitao bi vas moze li se s tudjom zdravstvenom doktoru prijatelj bi mi dao al ne znam bas hocu li moc proc s tim posto cw me poslat na vise nalaza sta vi mislite?

bumerangss

Post by bumerangss » 17/09/2015 15:34

Idi Bugariju :D

Sephora

Post by Sephora » 17/09/2015 15:38

Marx25 wrote:Hvala vam na odgovorima i pitao bi vas moze li se s tudjom zdravstvenom doktoru prijatelj bi mi dao al ne znam bas hocu li moc proc s tim posto cw me poslat na vise nalaza sta vi mislite?

Ozbiljna je stvar u pitanju, ne posuduj zdravstvenu knjizicu, radije posudi novac, nikad ne znas kako ce se dalje ovijati pregledi.

bumerangss

Post by bumerangss » 17/09/2015 18:18

Marx25 wrote:Hvala vam na odgovorima i pitao bi vas moze li se s tudjom zdravstvenom doktoru prijatelj bi mi dao al ne znam bas hocu li moc proc s tim posto cw me poslat na vise nalaza sta vi mislite?

Pa kako nemas zdr osiguranje? Jesi li se prijavio na biro poslije skole? Ako si nekad i bio skinut s biroa, trebas naci neku privatnu firmicu da te fiktivno "zaposli" samo 30 dana i da ti plati doprinose za taj mjesec sto je oko 300KM i onda ti da otkaz i ti se odmah prijavis na biro i onda ces imati zdravstveno osiguranje preko biroa.

Ozbiljno, trebas doktoru jer po simptomima moze biti i ozbiljna bolest a moze biti i lwgana anemija, hipovitaminoza... nemoj se prepadati ali idi kod dr.!!! Sretno :wink:

Marx25

Post by Marx25 » 26/09/2015 00:44

Hvala na odgovorima bio sam kod doktora i super su mi nalazi osim povisenog asto i crp sto valjda upucuje na reumu ili neku bakteriju pa cu vidjeti sta dalje a vama hvala na odg :)

Post Reply