MOLBA-APEL ZA POMOC MENI I MOJOJ NANI!!!

Forum za humanitarne akcije.
Alen_Unuk
Posts: 5
Joined: 17/07/2007 12:03
Location: Zenica
Contact:

#1 MOLBA-APEL ZA POMOC MENI I MOJOJ NANI!!!

Post by Alen_Unuk »

Sellam aleikum i lijep pozdrav dragi zemljaci,bosanci i bosanke,draga braco i sestre,svi ljudi dobre duse i srca.Ja se zovem Alen i zivim u stanu u Zenici sa bolesnom nepokretnom nanom Safijom i muka me je natjerala,pa se na ovakav nacin obracam nasim zemljacima,i ja vas molim,ako zelite,sve ljude dobre duse i srca,da pogledaju sve o meni i mojoj bolesnoj nani,nase komplet podatke,situaciju koja nas je zadesila i u kojoj se nalazimo,nase slike,zahvalnice nasem narodu i sve o nama na stranici(blog): http://360.yahoo.com/alen_unuk ,pa ako neko moze i zeli od vas,nasih zemljaka da pomogne meni i mojoj nani,i mali paketic hrane-velika pomoc za mene i moju nanu,jer nam je jako tesko za hranu.Ne trazim novac(pare),jer dragi moji zemljaci-vas mali paketc hrane-velika pomoc za mene i moju bolesnu nanu.Sami zivimo,nana mi boluje od "mozdanog udara",nemamo nikoga od porodice da nas pripomogne,tako da se na ovakav nacin snalazim sebi i svojoj nani za osnovne namirnice za zivljenje(hranu i nani lijekove).Velika hvala svim dobrim ljudima,sellam za sve vas,dragi zemljaci i vase najmilije,od mene(Alen) i moje nane Safije iz Zenice.
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#2

Post by ibro dirka »

Alene, bilo bi dobro da ovdje napises sta bi vam dobro doslo od hrane, da vam se ne salje cega imate ili sto ne koristite. isto tako adresa nije zgoreg, ne nadjoh je na sajtu...
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#3

Post by Forsaken »

Ima adresa u donjem ljevom uglu:
Adresa: Armije BiH br 2,72 000 Zenica,BiH,br.tel.:0 038732463523(Alen i nana Safija)-e
User avatar
atmel
Posts: 1656
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#4

Post by atmel »

gdje se tvoja ulica približno nalazi, trenutno sam u Sloveniji ali za nekih 5 dana ću prolaziti kroz Zenicu.
Zenicu ne poznajem najbolje pa ako može malo više informacija.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#5

Post by danas »

up
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#6

Post by realna do boli »

Iskreno , kada ovako nesto procitam , vise nisam sigurna sta je istina a sta prevara.Toliko sam puta nasjela na prevare da vise nisam sigurna kako reagovati .Bilo bi mi drago da neko ko je iz Zenice ode na tu adresu i provjeri..a onda je to vec druga prica.Mislim da na ovom forumu ima dovoljno ljudi koji bi bili spremni pomoci.
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#7

Post by lady midnight »

realna do boli wrote:Iskreno , kada ovako nesto procitam , vise nisam sigurna sta je istina a sta prevara.Toliko sam puta nasjela na prevare da vise nisam sigurna kako reagovati .Bilo bi mi drago da neko ko je iz Zenice ode na tu adresu i provjeri..a onda je to vec druga prica.Mislim da na ovom forumu ima dovoljno ljudi koji bi bili spremni pomoci.
realna... ako te interesuje je li prevara, imash telefon... nazovi pa poprichaj malo sa chovjekom i sa njegovom nanom. i sve ce ti se reci.

neshto drugo: alen mi sad reche da nije siguran da li ona online kupovina preko VF josh uvijek funkcionira, jer je firma kupljena od neke druge kompanije. pa ako neko zna kakva je aktuelna situcaija, zamolila bih da mi javi na pp.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#8

Post by Pearl »

lady midnight wrote:
realna do boli wrote:Iskreno , kada ovako nesto procitam , vise nisam sigurna sta je istina a sta prevara.Toliko sam puta nasjela na prevare da vise nisam sigurna kako reagovati .Bilo bi mi drago da neko ko je iz Zenice ode na tu adresu i provjeri..a onda je to vec druga prica.Mislim da na ovom forumu ima dovoljno ljudi koji bi bili spremni pomoci.
realna... ako te interesuje je li prevara, imash telefon... nazovi pa poprichaj malo sa chovjekom i sa njegovom nanom. i sve ce ti se reci.

neshto drugo: alen mi sad reche da nije siguran da li ona online kupovina preko VF josh uvijek funkcionira, jer je firma kupljena od neke druge kompanije. pa ako neko zna kakva je aktuelna situcaija, zamolila bih da mi javi na pp.
koliko ja vidim, online prodaja je jos na snazi...
http://www.vfkomerc.ba/

stranica sa ovim imenom je jos aktivna, mada se ime promijenilo u Konzum
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#9

Post by realna do boli »

Ja sada rizikujem da me svi napadnete,ali koga zmija ujede i guje se boji :(
Mene zanima kako neko ko nema novaca za hranu ima novaca za kompjuter , internet , telefon...
Ucestvovala sam u dosta humanitarnih akcija,ali sam odlucila da me niko vise nece varati zato sto je to "moderno".I sami ste citali o dosta prevaranata kojima nista nije sveto niti neobicno da se koristi za prevaru.
Zato molim one koji su isli licno da se uvjere da to i napisu i potvrde.
Bez ljutnje molim...
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#10

Post by ztluhcs »

realna do boli wrote:Ja sada rizikujem da me svi napadnete,ali koga zmija ujede i guje se boji :(
Mene zanima kako neko ko nema novaca za hranu ima novaca za kompjuter , internet , telefon...
Ucestvovala sam u dosta humanitarnih akcija,ali sam odlucila da me niko vise nece varati zato sto je to "moderno".I sami ste citali o dosta prevaranata kojima nista nije sveto niti neobicno da se koristi za prevaru.
Zato molim one koji su isli licno da se uvjere da to i napisu i potvrde.
Bez ljutnje molim...
Bez da ulazim u raspravu... Neka se fakat javi onaj ko je bio tamo...

Ono ¹to ¾elim reæi je da... Internet mo¾e biti i Internet caffee jednom u nekoliko dana, ili prijatelj koji ima raèunar ili neki roðak... Telefon mo¾e biti 6KM mjeseèno i sl... Mo¾e se koristiti za primanje poziva i sl...

Sve u svemu bottom line je da su to tro¹kovi od 10 15 km mjeseèno i da si ti sa tim parama i dalje potencijalno na granici opstanka... 10km gore ili dole, ako si gladan, biæe¹ gladan - dan prije ili dan poslije ne mijenja stvar...

Ono - ne branim napamet nikoga ali samo ka¾em, bilo je dovoljno reæi:

"Dajte nek neko provjeri"... To je sve...

Btw, momak tra¾i HRANU a ne pare, i to je dovoljno simptomatièno...
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#11

Post by realna do boli »

Meni ova akcija neda mira.Stvarno zelim pomoci i ne zelim grijesiti dusu ovakvim provjerama,ali ..ne znam zasto imam osjecaj da nesto nije o.k.
Koliko sam mogla vidjeti sa blog stranice ona postoji od 18.05.2006g.
Samo zelim od nekoga potvrdu i punim gepek hranom za mjesec dana.To bi bilo to ..
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#12

Post by Sogan »

realna do boli wrote:Meni ova akcija neda mira.Stvarno zelim pomoci i ne zelim grijesiti dusu ovakvim provjerama,ali ..ne znam zasto imam osjecaj da nesto nije o.k.
Koliko sam mogla vidjeti sa blog stranice ona postoji od 18.05.2006g.
Samo zelim od nekoga potvrdu i punim gepek hranom za mjesec dana.To bi bilo to ..
Imas njihovu adresu, imas auto, imas gepek, napuni ga hranom za mjesec dana, odvezi se do Zenice, uvjeri se sama u istinitost, odradi sto si naumila, a u slucaju da utvrdis kako je sve zavlakusa, na putu natrag ces zasigurno naci nekog kom je ta hrana u gepeku jednako potrebna a mozes je i sama pozderati... dovoljno jednostavno?
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#13

Post by realna do boli »

... u slucaju da utvrdis kako je sve zavlakusa, na putu natrag ces zasigurno naci nekog kom je ta hrana u gepeku jednako potrebna a mozes je i sama pozderati... dovoljno jednostavno?

no comment..od sada i u buduce .
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#14

Post by danas »

up
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by _BosanaC »

atmel wrote:gdje se tvoja ulica približno nalazi, trenutno sam u Sloveniji ali za nekih 5 dana ću prolaziti kroz Zenicu.
Zenicu ne poznajem najbolje pa ako može malo više informacija.
Armije BiH ti je Zenicko naselje M(e)okusnice. Ne znam odakle ces uci, ali najlakse ti je doci do Beogradjanke, nju ces vjerovatno naci, i onda pici samo pravo cestom, prvi semafori pravo i na Meokusnicama si. Broj 42 bi trebao biti tu negdje na pocetku.
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#16

Post by Šandor »

realna do boli wrote:Meni ova akcija neda mira.Stvarno zelim pomoci i ne zelim grijesiti dusu ovakvim provjerama,ali ..ne znam zasto imam osjecaj da nesto nije o.k.
Koliko sam mogla vidjeti sa blog stranice ona postoji od 18.05.2006g.
Samo zelim od nekoga potvrdu i punim gepek hranom za mjesec dana.To bi bilo to ..
Prevare su najčešće kada traže pare. A kada traže hranu e to su zaista oni koji nemaju. :(

Pokušaj se sjetiti koliko puta ti je neko tražio pare a koliko puta hranu?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#17

Post by danas »

ma sve se moze provjeriti, pa nije BH ko indija...

a i ako je prevara... nekome drugome na obraz... meni je lakse znati da sam se 'zajebala' pomazuci nekome ko ne zasluzuje nego da nisam pomogla nekome ko zasluzuje... ako sam vec u prilici pomoci...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by _BosanaC »

danas wrote:ma sve se moze provjeriti, pa nije BH ko indija...

a i ako je prevara... nekome drugome na obraz... meni je lakse znati da sam se 'zajebala' pomazuci nekome ko ne zasluzuje nego da nisam pomogla nekome ko zasluzuje... ako sam vec u prilici pomoci...
Ja stvarno ne mogu zamisliti zasto bi neko zajebao recimo 10 ljudi koji ce mu poslati 10 kesa po bar 20KM vrijednosti, koje ce mu se pokvariti :? Mislim, da su pare pa hajde, ali hrana... Mislim da je morbidno i sumnjati u to :(
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#19

Post by lady midnight »

_BosanaC wrote:
danas wrote:ma sve se moze provjeriti, pa nije BH ko indija...

a i ako je prevara... nekome drugome na obraz... meni je lakse znati da sam se 'zajebala' pomazuci nekome ko ne zasluzuje nego da nisam pomogla nekome ko zasluzuje... ako sam vec u prilici pomoci...
Ja stvarno ne mogu zamisliti zasto bi neko zajebao recimo 10 ljudi koji ce mu poslati 10 kesa po bar 20KM vrijednosti, koje ce mu se pokvariti :? Mislim, da su pare pa hajde, ali hrana... Mislim da je morbidno i sumnjati u to :(
bash tako Bosanac, i mislim da je stvarno apsurdno vishe to i povlachiti. ebi ga, ako neko suosjeca, nek uradi neshto...ako nije, bar nek se poklopi i shuti. ovo je meni previshe tragichno da bi posluzhilo kao josh jedna mogucnost zaraznorazna preseravanja.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#20

Post by danas »

lady midnight wrote:
_BosanaC wrote:
danas wrote:ma sve se moze provjeriti, pa nije BH ko indija...

a i ako je prevara... nekome drugome na obraz... meni je lakse znati da sam se 'zajebala' pomazuci nekome ko ne zasluzuje nego da nisam pomogla nekome ko zasluzuje... ako sam vec u prilici pomoci...
Ja stvarno ne mogu zamisliti zasto bi neko zajebao recimo 10 ljudi koji ce mu poslati 10 kesa po bar 20KM vrijednosti, koje ce mu se pokvariti :? Mislim, da su pare pa hajde, ali hrana... Mislim da je morbidno i sumnjati u to :(
bash tako Bosanac, i mislim da je stvarno apsurdno vishe to i povlachiti. ebi ga, ako neko suosjeca, nek uradi neshto...ako nije, bar nek se poklopi i shuti. ovo je meni previshe tragichno da bi posluzhilo kao josh jedna mogucnost zaraznorazna preseravanja.
pa upravo to... covjek sad hoce nekoga da 'prevari' za vrecu brasna, kilo secera i 2 litra ulja... jebiga, toliki cinik jos nisam postala pa da mi takve stvari padaju na pamet kao mogucnost... :roll:

nije ni bitno vise, samo nek je tema 'up'...

i hvala na 'ne propusti' statusu...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18275
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#21

Post by GandalfSivi »

realna do boli wrote:Iskreno , kada ovako nesto procitam , vise nisam sigurna sta je istina a sta prevara.Toliko sam puta nasjela na prevare da vise nisam sigurna kako reagovati .Bilo bi mi drago da neko ko je iz Zenice ode na tu adresu i provjeri..a onda je to vec druga prica.Mislim da na ovom forumu ima dovoljno ljudi koji bi bili spremni pomoci.
Da je prevara, decko nebi napomenuo da ne trazi novac nego hranu...
Alen_Unuk
Posts: 5
Joined: 17/07/2007 12:03
Location: Zenica
Contact:

#22

Post by Alen_Unuk »

Sellam aleikum i lijep pozdrav dragi zemljaci.Ja sam malo svratio na internet i vidim ovdje da mi ne vjeruju ljudi,pa samo zelim reci:"Ako neko moze da mi pomogne od srca i duse,ako ne,opet velika hvala,zdravi i zivi vi meni bili!
Ja zivim u centru Zenice u zgradi,na 8.spratu(Ulica Armije BiH br.2),zadnja vrata(br.5)a na njima pise Bajic!

Zelim vam svako dobro,vama i vasim najmilijima,sellami od mene i moje nane Safije-i hvala vam svima.Sellam.

Samo zelim da uputim poruku od srca za gospodju realnu: "Molim vas,ne saljite mi hranu-ne saljite mi nista,jer ta hrana,nije hallal,od takvih "realnih" kao sto ste vi-hvala vam sto mi "vjerujete-"-ja se izvinjavam,ali me je jako pogodilo ove rijeci od gospodje iznad(realna)!
Neka ti se dragi Allah svt.smiluje i podari svaki hair,tebi i tvojima najmilijima.Amin jarabih.To ti ja od srca zelim.Amin.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#23

Post by obuca »

ako neko bude isao nek posalje pp da natrpam i ja stagod u kesu. Alene sta bi vama dobro doslo? Ja necu ici sada u taj pravac ali ako neko ide neka se javi. Da je lopov postirao bi recepte i trazio pare a ne bi spominjao hranu stoga ne vidim razloga da momku ne pomognemo. Ajde ko ide?
hidra
Posts: 5
Joined: 19/07/2007 13:57

#24

Post by hidra »

Alen_Unuk wrote:Sellam aleikum i lijep pozdrav dragi zemljaci.Ja sam malo svratio na internet i vidim ovdje da mi ne vjeruju ljudi,pa samo zelim reci:"Ako neko moze da mi pomogne od srca i duse,ako ne,opet velika hvala,zdravi i zivi vi meni bili!
Ja zivim u centru Zenice u zgradi,na 8.spratu(Ulica Armije BiH br.2),zadnja vrata(br.5)a na njima pise Bajic!

Zelim vam svako dobro,vama i vasim najmilijima,sellami od mene i moje nane Safije-i hvala vam svima.Sellam.

Samo zelim da uputim poruku od srca za gospodju realnu: "Molim vas,ne saljite mi hranu-ne saljite mi nista,jer ta hrana,nije hallal,od takvih "realnih" kao sto ste vi-hvala vam sto mi "vjerujete-"-ja se izvinjavam,ali me je jako pogodilo ove rijeci od gospodje iznad(realna)!
Neka ti se dragi Allah svt.smiluje i podari svaki hair,tebi i tvojima najmilijima.Amin jarabih.To ti ja od srca zelim.Amin.
Tamo piše BaBić na blogu.
Također ima i žiro račun za uplatu novca.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#25

Post by Eshek »

Pearl wrote:
koliko ja vidim, online prodaja je jos na snazi...
http://www.vfkomerc.ba/

stranica sa ovim imenom je jos aktivna, mada se ime promijenilo u Konzum
Neko im je klepio Konzumovu stranicu :lol: :lol:


@ Alen: Niko te ne optužuje da lažeš, niti govori da nije sa halalom, ali moraš shvatiti da se radi o dobrim ljudima koji žele da njihovih par maraka stvarno ode onome, kome to treba. A dva posta za to nisu dovoljno.

IMA LI IKO U ZENICI SPREMAN DA OBIĐE OVE LJUDE ???
Locked