Mogu li sama?

Sve o zdravlju...
Post Reply
kinderlada

Mogu li sama?

Post by kinderlada » 17/12/2009 22:28

.
Last edited by kinderlada on 19/04/2012 00:42, edited 1 time in total.

Bellica

Re: Mogu li sama?

Post by Bellica » 18/12/2009 20:43

kinderlada wrote:Da ja opet pitam, mozda dobijem jos koji odgovor. :-D Dakle, htjela bih napraviti pauzu od tableta Diane 35, pijem ih od augusta 2008.god, pa sam dosla na tu ideju onako malo da pauziram.

Eh sad mi glupo i bezveze da idem samo kod ginekologa da ga samo to pitam mogu li sama tek tako prestati da pijem, tj.zavrsim tablu za ovaj mjesec npr. i onda jednostavno ne pijem vise??? Mogu li ja to sama tek tako?

Hvalaaaaa :sax:

Kinderlada,

Diane35 su tablete s najmanjom kolicinom hormona-neko kaze da su bogate hormonima, ali to nije istina, ima ju ih jako malo, (nije bas najbolje objasnjeno, ali se nadam da ces me razumjeti), moja prijateljica ih pije 7 godina bez prestanka, a ova druga ih isto pije, ali pravi pauze svakih 6 mjeseci. Dakle, vrlo je bitno navesti razloge zbog kojih uzimas tablete. Kao sto znas to su kontracepcijske tablete, daju se curama s SPCO, curama koje imaju akne, neredovne menzese, za jak PMS i kao kontraceptivno sredstvo. Eh sad, ako ih koristis zbog SPCO trebas se savjetovati s ginekologom i nije glupo otici, naprotiv, trebas raditi kontorle, ako zelis napraviti pauzu valjda trebas napraviti kontrolu hormonalnog statusa, pa se savjetovati s ginekologom trebas li prestati. Medjutim, ako korisitis ove pilule kao sredstvo kontracepcije, onda opet moras ginekologu kako bi se posavjetovala o novom nacinu kontracepcije. U svakom slucaju, ne bi trebala nista raditi "na svoju ruku" to ti je moj savjet, od srca je vjeruj mi, znam kako hormoni mogu biti zeznuti i kakve sve tegobe mogu prouzrokovati. Tvom ginekologu ce biti drago sto brines o svom reproduktivnom zdravlju, posavjetuj se s njim, nece te nista kostati, samo ti moze biti lakse da odlucis.
Nadam se da sam ti pomogla. Lijep pozdrav

kinderlada

Re: Mogu li sama?

Post by kinderlada » 19/04/2012 00:43

.

Post Reply