Modem - kablovski internet

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
bih_finest

Modem - kablovski internet

Post by bih_finest » 23/03/2007 11:33

Ovak, ovih dana bi trebao priključiti kablovski net, pa me zanima je li bolje iznajmiti modem i plaćati svaki mjesec ili kupiti modem, jer sam čuo da se modemi brzo kvare, i da se ne isplati kupovati :roll:
p.s. gdje se mogu kupiti i koje su marke i koliko su maraka :D

ifbbpro

Re: Modem - kablovski internet

Post by ifbbpro » 23/03/2007 12:13

bih_finest wrote:Ovak, ovih dana bi trebao priključiti kablovski net, pa me zanima je li bolje iznajmiti modem i plaćati svaki mjesec ili kupiti modem, jer sam čuo da se modemi brzo kvare, i da se ne isplati kupovati :roll:

Moj izbor je: KUPI
Kupi Motorolu i nista drugo! Kupi ga u Grohs HG-u (Skenderija ili preko puta Bosmala u onom malom Bosmalu dole u suterenu)

Kosta oko 130km, jos ako koristis HS kablovsku dace ti ga na 4 rate.

Motorola se ne kvari.

shin

Post by shin » 23/03/2007 13:24

Samo skontaj da dosta raje odustaje od kablovske, iznajmi modem dva tri mjeseca vidi kako fercera, lako je kupiti.

bih_finest

Post by bih_finest » 23/03/2007 20:52

shin wrote:Samo skontaj da dosta raje odustaje od kablovske, iznajmi modem dva tri mjeseca vidi kako fercera, lako je kupiti.

Ma ev čitao sam na forumu o bhcabel netu, a i kod mene su oni :roll: , no da bar probam. I ja sam tak mislio, da iznajmim na koji mjesec i onda da kupim, moram samo vidjeti da li se može iznajmiti na nekoliko mjeseci, ili moraš na cijelu godinu potpisati...tnx

Anell

Post by Anell » 24/03/2007 13:42

ifbbpro wrote:
bih_finest wrote:Ovak, ovih dana bi trebao priključiti kablovski net, pa me zanima je li bolje iznajmiti modem i plaćati svaki mjesec ili kupiti modem, jer sam čuo da se modemi brzo kvare, i da se ne isplati kupovati :roll:

Kupi Motorolu i nista drugo! Kupi ga u Grohs HG-u (Skenderija ili preko puta Bosmala u onom malom Bosmalu dole u suterenu)

Motorola se ne kvari.

U GRHS HG-u pojeftinio modem na 99,99KM!!!
Ostalo je sve tacno sto si tekao, na 4 rate za korisnike kablovske televizije HS... A sto se mog misljenja tice ja bih ti preporucio ADSL ako ikako mozes da njega uvedes, jer na kablovskom internetu cim su vremenske nepogode imat ces problema sa konekcijom... Pozdrav

ifbbpro

Post by ifbbpro » 24/03/2007 19:40

Anell wrote:
ifbbpro wrote:

Motorola se ne kvari.

U GRHS HG-u pojeftinio modem na 99,99KM!!!
Ostalo je sve tacno sto si tekao, na 4 rate za korisnike kablovske televizije HS... A sto se mog misljenja tice ja bih ti preporucio ADSL ako ikako mozes da njega uvedes, jer na kablovskom internetu cim su vremenske nepogode imat ces problema sa konekcijom... Pozdrav

Nisi potpuno upravu.. ja sam bio na Logosoftu prvih godinu dana, zadnjih pola godina sam na Europronetu (HS kablovska, Cengic Vila), i radi mi internet ko sat.. nisam imao problema sve ukupno mozda 10 dana u tih godinu i po.
Sve zavisi od lokacije, ako si u Novom Sarajevu nemas brige, radice ti internet (cable) odlicno.

Meni jaran ima adsl 1024 i ne prelazi mu 100 kB/s, meni na kablovskom zna zakucati i na 130
8-)
ali dobro to su sve sitnice..

vela-ze

Post by vela-ze » 24/03/2007 21:29

mani u zenici na kablovskom zna zakucati i na 200 a placam 30 KM limiti po 3,5 GB i ima jos free zona

nedims

modem - kablovski internet

Post by nedims » 24/03/2007 23:10

Isplati se kupiti...Motorola je dobra...ima je u Logosoftu - 90 km + PDV i to je najjeftinije u gradu.

Post Reply