Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

ljubav_aha

#476 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ljubav_aha » 14/10/2010 23:58

extraordinary wrote:Ma nije me strah takve koze uopšte, ali neću da se dovedem u situaciju da se spuštam na njen nivo. Ona je u tom slučaju napala vozača i njegovu ličnost, nije mene. I postoji način da se reaguje u takvoj situaciji, ako postoji u gradskom prevozu i kontrola naplate, i osiguranje, zašto bi onda građani i pored toga što plaćaju kartu trebali da se bore da neko drugi plati tu kartu na takav način? Neću da se miješam u takvim situacijama, dosta mi je mojih briga i problema, na kraju bi se sve svelo na to ko će kome nadjebat majku a takve situacije ne volim.
bas naprotiv, svojim ne-reagovanjem si ,vjerovao ili ne,na istm nivou kao ona ,ona je drska,ti nisi,u tome je jedina razlika,sve ostalo je isto,oboje ste losi primjeri iste sredine

ljubav_aha

#477 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ljubav_aha » 14/10/2010 23:59

burek_in_space wrote:
ljubav_aha wrote:
ali,ako vise osoba reaguje u tom istom busu,nema sanse da "ugrozena osoba" ugrozi sve pristune u busu
E hajde ti ubijedi/natjeraj da reaguje josh neko u toj situaciji. :-)
u tom i jeste problem,prije rata su svi skakali protiv osobe u autobusu,danas je obratno,jedna osoba reaguje za sovje cilljeve protiv grupe osoba u busu

kako uopste jedinka drustva moze vjerovati nekome u tom istom drustvu ,jezivo

ljubav_aha

#478 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ljubav_aha » 15/10/2010 00:02

Hemel wrote:
ljubav_aha wrote:iz licnog iskustva,mogu ti defitivno reci ,nisi u pravu,cak i prema takvim osobama treba postupiti kao i prema svakome drugom,znaci,bez povisneog tona,reci joj da nije u pravu,takvim stavom jedino i vrijedi pokusati :-D
na tako fin i kulturan nacin kada pokusas sa takvom spodobom komunicirati ona uhvati fursata pa te otrese: haj ne s...i sta se ti mijesas u ovo, vidi kakav si ovo ono dok u tebi ne proradi onaj drugi odbrambeni mehanizam i eto ti belaja kojega niko nije prizeljkivao pa ni taj sofer. treba biti na soferovoj strani u slucaju fizickog napada a sa tim verbalnim oni se susrecu svaki dan.
ne proradi ako sebi ne dozvolis,ostanes i dalje hladan i nakezis se,znaci,ne moras uopste nastaviti belaj
to je samo izgovor

ljubav_aha

#479 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ljubav_aha » 15/10/2010 00:04

ladyblue18 wrote:
ljubav_aha wrote:
znaci,gledati sukob je normlano,zovnuti policiju sa mobitela je nemoguce :!: :?: ili ni to ne vrijedi ,jer policija ne radi svoj posao :!:
Naravno da nije normalno, ali ne mozes ti nikoga natjerati da rizikuje svoj zivot.
Vjeruj mi, jedno je pricati i pisati, a sasvim drugo je naci se u toj situaciji kada moras da rizikujes, svako ce tada promisliti 2 puta.

Znam jer sam ja prva koja nece gledati, ali kad mi se prije 2 godine desilo da pred mojim ocima zeni otvara tasnu u tramvaju i vadi novcanik, i primjeti mene kako gledam, samo mi pokaza noz i da sutim.
I sta sam ja trebala, da se junacim i da rizikujem hocel mi sta uraditi...e jbg.

No, odosmo predaleko od teme.

lady,to razumijem,ali nije uvijek ista situaicija,naravno
Last edited by ljubav_aha on 15/10/2010 00:06, edited 1 time in total.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#480 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ladyblue18 » 15/10/2010 00:06

ljubav_aha wrote:
lady,to razumijem,ali nije uvijek ista situaicija,eto mogla si procitait kako je moja kolegica reagovala
Da, ali tvoja kolegica je u Americi, a ovo je ipak Sarajevo i BiH gdje svako gleda svoj posao, i da je meni sta bilo niko se okrenuo ne bi, a da ja znam da ce jos neko stati sa mnom i pogledati "junacinu" u oci to bi bila druga prica.

extraordinary

#481 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by extraordinary » 15/10/2010 00:07

Ja se ne slažem s tobom ljubav_aha. Ti reaguj kako hoćeš, ali ja ti kažem, ako već vjerujemo u ovu državu, onda bi se ona preko zakona i kazni za nepoštovanje istih trebala brinuti za ovakve slučajeve. A ako ti misliš da sam sa nekom najnormalnijom pričom mogao promijeniti svijest i razmišljanje jedne papanke od 20 i koju godinu, žao mi je što živiš u iluzijama. Vjerovatno jednakim kao i moja iluzija da će se država brinuti takvim slučajevima. Malo smo pobjegli od teme, pa da se vratim, ova glupača je zaslužila da je dobro našamaraju:D

Cyber-harambashica

#482 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Cyber-harambashica » 15/10/2010 00:08

Ne znam da li ste culi za slucaj u Nemackoj

DW

U Minhenu je u utorak (13.07.) počeo sudski proces protiv dvojice osumnjičenika za ubistvo Dominika Brunera. Za ubistvo ovog 50-godišnjaka optužena su dvojica tinejdžera koji su, prema optužnici koja je podignuta u septembru 2009. godine, u podzemnoj željeznici u Minhenu pretukli Brunera koji je potom usljed posljedica preminuo. Bruner je prethodno pokušao zaštiti četvoro djece koje su nasilnici maltretirali pokušavajući iznuditi novac od njih.

Frankfurter Allgemeine Zeitung o ovom procesu piše:

„Slučaj Brunner izazvao je toliko užasa jer je život izgubila osoba koja se dobrovoljno i na vlastiti rizik zauzela za ugrožene. Stoga proces u Minhenu postavlja pitanje ne samo pred počinitelje, već i pred cjelokupno društvo: Na kojim osnovama zapravo stoji naše društvo? Da li se solidarnost isplati? Ili je ipak bolje čekati na dugotrajni sudski proces? Vjerojatno je previše zahtijevati od Suda u Minhenu da ohrabri društvo čiji pripadnici već u podzemnoj željeznici mogu susresti neljudskost. No, moglo bi se od svih strana u ovom procesu željeti da na kraju ne bude donesena samo pravična sudska presuda, već i da se spriječi mogućnost da onaj koji pomaže drugima ne postane i sam žrtva,“ komentira FAZ.

Black swan

#483 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Black swan » 15/10/2010 00:11

ne isplati se biti zboden zbog tuđih 50 maraka i lične

2-3 puta sam otipkao na ekranu poruku pazi torbu i poturio pod nos curama koje bunare...
nekoliko puta sam nakon bunarenja upozorio ljude da odmah zovu policiju jer su opljačkani
neke žene govore ma nema šanse... koga? mene? i onda zarove i vide da nema novčanika...

jednostavno se ne isplati imati rupu od noža u tijelu samo zato što školarke ne mogu usta začepiti a cijeli dan su bile zajedno u školi
ili što žene nikako da shvate kako s cekerima ne treba u gužvu u tramvaju...

ljubav_aha

#484 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ljubav_aha » 15/10/2010 00:11

ladyblue18 wrote:
ljubav_aha wrote:
lady,to razumijem,ali nije uvijek ista situaicija,eto mogla si procitait kako je moja kolegica reagovala
Da, ali tvoja kolegica je u Americi, a ovo je ipak Sarajevo i BiH gdje svako gleda svoj posao, i da je meni sta bilo niko se okrenuo ne bi, a da ja znam da ce jos neko stati sa mnom i pogledati "junacinu" u oci to bi bila druga prica.
moja kolegica je inace ludo-hrabra osoba,muz je bio sa njom,sokirao se kad je skuzio sto se desava,to on nikad ne bi ni pokusao

drugo,napsiala sam,nije svaka situacija ista,stoga ne mzoe uvijek biti ista rekacija,ili jednostavno nema reagovanja,ali na forumu kosntano citam o NEREAGOVANJIMA putnika u gradskim busevima ,to je vec zabrinjavajuce

ljubav_aha

#485 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ljubav_aha » 15/10/2010 00:17

[quote="extraordinary"]Ja se ne slažem s tobom ljubav_aha. Ti reaguj kako hoćeš, ali ja ti kažem, ako već vjerujemo u ovu državu, onda bi se ona preko zakona i kazni za nepoštovanje istih trebala brinuti za ovakve slučajeve. A ako ti misliš da sam sa nekom najnormalnijom pričom mogao promijeniti svijest i razmišljanje jedne papanke od 20 i koju godinu, žao mi je što živiš u iluzijama. Vjerovatno jednakim kao i moja iluzija da će se država brinuti takvim slučajevima. Malo smo pobjegli od teme, pa da se vratim, ova glupača je zaslužila da je dobro našamaraju:D[/quote

OK, neka "padne" samar :cry:

Locked