Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

fixer

#26 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by fixer » 16/12/2009 13:58

jazzer wrote:Nikad nisam udario ni jednu svoju djevojku, bas nikada. I ne znam u kakvu bi me situaciju trebala dovesti
pa da tako nesto uradim. Po ovom istrazivanju 72% mladih smatra da zene zasluzuju samaranje. 72 % :shock: :shock: !!
Stvarno ne znam kakva nam to omladina odrasta u ovom gradu i kakva je buducnost braka, zajednickog zivota na ovim prostorima.
Ako je suditi po ovom istrazivanju zenama se ne pise dobro.
Ja vala jesam. :D Po guzi, od milja :)

callmethebreeeze

#27 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 16/12/2009 13:59

realna do boli wrote:Prvi samar koji je dobila moja kcerka bio je popracen mojim komentarom...znam tvoju narav..tvoj jezik..tvoj temperamnt..ne mozes sve rjesavati inatom, a nisam joj bas ni povjerovala.Za drugi nisam ni znala..
Kada mi je na vrata dosla s masnicom i istramutizirana od cjelonocnih izivljavanja nad njom..e onda sam shvatila sta to znaci i da je to istina..
ONOG MOMENTA KADA PRVI PUT DIGNE RUKU........POKUPI SE I IDI..svako prastanje takvih izliva bjesa , samo vodi u jos gore.
Valjda sam naivno mislila poznavajuci narav moje kcerke da to nije tako strasno i da to mozda nije istina..kako sam se samo gorko kajala poslije.
Trebalo nam je pola godine da joj vratimo psihicku ravnotezu i da sada ona prestane braniti tog idiota.
NIKO ne smije dozvoliti nasilje na sebi, jer znam da ima nasilja i nad muskarcima.
U skolama treba imati predavanja i na tu temu , jer je ocito da se nesto mijenja u glavama ove omladine danas.
Valjda posmatrajuci da se nikakva kriminalna radnja u ovoj zemlji ne sankcionose ..takvo devijantno razmisljanje i ponasanje postaje normalno.Otuda toliko nasilja na ulicama, na stadionima..zasto se onda cudimo i takvim podatcima u istrazivanju. Ja vjerujem prije da su istinita nego da nisu.
Raste jedna jako agrsivna generacija .
bravo. nasilje nema opravdanja. a rezultati ovog istarzivanja su porazavajuci. mi samo idemo nazad. trenutno smo u srednjem vijeku. renesansa se ni ne nazire.
:-)

sarayewo

#28 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by sarayewo » 16/12/2009 14:00

@mima, ne, on je slab na mozgu...

NIKAD ZA NIKAD nisam, niti cu udariti zensko, bila ona moja djevojka, supruga ili bilo koja zena. Prije bih sebi ruku odgrizao nego npr. osamario svoju suprugu. Cinjenica je da su zene generalno naopake kad su svadje u pitanju i da namjerno podbadaju i provociraju, i doslo mi je hiljadu puta da kuham pa sam se istresao drekom ili izlaskom iz kuce, par puta sam zasaketao po zidu ili ormaru ali NIKAD nisam ni pomislio nju da udarim...

I isto tako mi nikad nece biti jasan neko ko to moze uraditi. Pa bolan ja svoju suprugu da udarim bacio bi se kroz prozor od muke jer se to protivi svim mojim principima...

I ovo "istrazivanje" je debilizam jer su ispitali populaciju koja u zivotu nije imala vezu, a kamoli ozbiljnu, ne znaju sta znaci voliti i biti vezan za djevojku, nego ih puca pubertet i zive u okruzenju zbog kojeg misle da nije cool odgovoriti da ne bi takvo nesto uradio i da ti se ne gade "muskarci koji se ponasaju ko zene" (sta god to znacilo).

ja71

#29 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ja71 » 16/12/2009 14:01

callmethebreeeze wrote: bravo. nasilje nema opravdanja. ...
osim ako je odobreno od UN-a

callmethebreeeze

#30 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 16/12/2009 14:03

ja71 wrote:
callmethebreeeze wrote: bravo. nasilje nema opravdanja. ...
osim ako je odobreno od UN-a
miaslio sam na nasilje unutar relacija.
:oops:

jazzer

#31 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jazzer » 16/12/2009 14:04

fixer wrote:
jazzer wrote:Nikad nisam udario ni jednu svoju djevojku, bas nikada. I ne znam u kakvu bi me situaciju trebala dovesti
pa da tako nesto uradim. Po ovom istrazivanju 72% mladih smatra da zene zasluzuju samaranje. 72 % :shock: :shock: !!
Stvarno ne znam kakva nam to omladina odrasta u ovom gradu i kakva je buducnost braka, zajednickog zivota na ovim prostorima.
Upsss... Sjetih se i ja da nisam bas tako bezgresan.. Vrijedi li da sada kazem da ipak jesam... :)

corolla02
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

#32 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by corolla02 » 16/12/2009 14:08

ma za sve su vam to krivi oni iz linijee.......kako se ono rekne......... da iz reda Masona!
:sax: :bih:

arslanica

#33 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by arslanica » 16/12/2009 14:11

sinus wrote:Ma šta je imam šamarati. Gurnem je niz stepenice pa nek se udari sama u šta hoće...

hahahahaha :-)

realna do boli

#34 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by realna do boli » 16/12/2009 14:12

......."I ovo "istrazivanje" je debilizam jer su ispitali populaciju koja u zivotu nije imala vezu, a kamoli ozbiljnu, ne znaju sta znaci voliti i biti vezan za djevojku, nego ih puca pubertet i zive u okruzenju zbog kojeg misle da nije cool odgovoriti da ne bi takvo nesto uradio i da ti se ne gade "muskarci koji se ponasaju ko zene" (sta god to znacilo)..".....

Upravo ovakav komentar je odraz razmisljanja nasih muskaraca.
Ako jedan ozbiljan, nadam se, muskarac moze napisati ovakvu nebulozu onda nije ni cudo sto ovi mladji od njega smatraju da su "muskarcine" samo zato sto treba reci da ces nekoga osamariti , jer je to cool....
Sa 18g se ipak ima koliko toliko izgradjen karakter...ili smatras da su muskarci maloumni do svoje 30 i neke godine.

callmethebreeeze

#35 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 16/12/2009 14:19

ja i te kako mislim da je ovo zabrinjavajuce. jos je i strasnije sto su mladi muskarci, jer ja se, u svoj svojoj naivnosti, nadam da su mladji tolerantniji i otvoreniji... a mogu misliti samo kako je djevojkama koji idu u skole sa ovim mamlazima.

fixer

#36 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by fixer » 16/12/2009 14:25

jazzer wrote:
fixer wrote:
Upsss... Sjetih se i ja da nisam bas tako bezgresan.. Vrijedi li da sada kazem da ipak jesam... :)
Zene treba povremeno udariti, bas kao sto treba i muskarce povremeno mlatnuti, ustipnuti, ali sve iz ljubavi i slatko :) :thumbup:

chengaba

#37 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by chengaba » 16/12/2009 14:28

Starosna grupa od 15. do 18. godina nije bas najpouzdanija za ovakve ankete. Pogotovo ako su radjene u skolama.

Nesto kontam, pa i ja bih da su mi dali papir sa ovim pitanjem zaokruzio "DA", kao i 90% glupih anketa koje su nam davali tokom adolescencije (tipa da li se drogirate, nasilje u porodici itd... :D ).

Ovim rezultatima treba odvaditi barem 50%... :)

jedna tamo

#38 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jedna tamo » 16/12/2009 14:28

kad muškarci tuku to oni rade iz ljubavi....oni vole svoje žene pa ih zato tuku :lol:

fixer

#39 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by fixer » 16/12/2009 14:29

realna do boli wrote:......."I ovo "istrazivanje" je debilizam jer su ispitali populaciju koja u zivotu nije imala vezu, a kamoli ozbiljnu, ne znaju sta znaci voliti i biti vezan za djevojku, nego ih puca pubertet i zive u okruzenju zbog kojeg misle da nije cool odgovoriti da ne bi takvo nesto uradio i da ti se ne gade "muskarci koji se ponasaju ko zene" (sta god to znacilo)..".....

Upravo ovakav komentar je odraz razmisljanja nasih muskaraca.
Ako jedan ozbiljan, nadam se, muskarac moze napisati ovakvu nebulozu onda nije ni cudo sto ovi mladji od njega smatraju da su "muskarcine" samo zato sto treba reci da ces nekoga osamariti , jer je to cool....
Sa 18g se ipak ima koliko toliko izgradjen karakter...ili smatras da su muskarci maloumni do svoje 30 i neke godine.
Realna, budimo realni, sta mislis koliki bi bio procenat zena da se izvrsi istrazivanje treba li muskarace samarat? :D

jedna tamo

#40 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jedna tamo » 16/12/2009 14:30

Image

JThomas

#41 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by JThomas » 16/12/2009 14:31

chengaba wrote:Starosna grupa od 15. do 18. godina nije bas najpouzdanija za ovakve ankete. Pogotovo ako su radjene u skolama.

Nesto kontam, pa i ja bih da su mi dali papir sa ovim pitanjem zaokruzio "DA", kao i 90% glupih anketa koje su nam davali tokom adolescencije (tipa da li se drogirate, nasilje u porodici itd... :D ).

Ovim rezultatima treba odvaditi barem 50%... :)
a i ovo, ja kad se sjetim šta sam pisao po anketnim listićima... :D :D eseji svoje vrste :D

mada i dalje tvrdim da je anketno pitanje glupo postavljeno, budući da se pod njega može podvesti šta bilo.

Margita81

#43 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Margita81 » 16/12/2009 14:50

Istrazivanje-diskutabilno. Ali nije ipak daleko od istine..kod nas je mentalitet na jednom ruznom nivou pa su takve stvari kao "normalne" i kao ima situacija gdje je samar i batine opravdane. Meni potpuno nerazumljivo al hajd..
Ono sto je meni najzalosnije u tim pricama da i zene govore da je primiti samar nekad u redu..kao zasluzile su to..pa i batine poslije..jbg oni se jako vole ali eto on ima malo tezu narav, brzo plane i tako...
Imam dijete, djevojcicu i onda razmisljam i o tim stvarima..sta ako se njoj to desi...prvo-imam dobrih 20ak godina da joj neke stvari zabetoniram u njenu lijepu glavicu a jedna od njih je da NIKAD ali nikad za nikad nije opravdano ni dozvoljeno da je se udari!
Jer ako se to i desi ja fakat ne znam sta bih uradila ..poludila bih skroz ne znam bil uopce mogla razmisljati "pribrano"...nisam ja dijete rodila da ga neko mlati hvala lijepo.

realna do boli

#44 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by realna do boli » 16/12/2009 14:52

Sumnjam da je ovo istrazivanje bilo javno u nekoj fiskulturnoj dvorani , te da su svi ustajali i davali svoja misljenja naglas.
Bilo je sigurno tajno i nije postojao niti jedan razloga da se tako odgovori ako se tako nije mislilo.

Samarati ne treba nikoga ..pa ni muskarce.Glupo pitanje...glup odgovor.

M.O.S-2

#45 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by M.O.S-2 » 16/12/2009 14:58

Pozdravljam vas kriticari !!!
vidim skupilo vas se dosta neka, neka mashalla :D
ja nisam osoba koja voli da rjesava bilo kakav problem na silu kako misle mnogi ovde.
znaci mogu sjediti s osobom i pricati dva dana o problemu dok ga ne rjesim al samo ako ta osoba zeli da vodi normalnu diskusiju .
a sad posto vidim da vas ima dosta koji kazu da ne bi nikad udarili peticu djevojci navescu vam samo jedan razlog gdje ja mislim da drugog rjesanja nisam imao.
situacija se desila prije 3 god.
djevojka sa kojom sam tad bio u dugoj vezi dolazi kod mene da noci, sve se odvija normalno i rutinski sve do momenta gdje je htjela da mi pokaze neki privjesak sto je kupila.
uzima tasnju i rovinja po njoj min/dva kad joj je dojadilo rovinjanje istrese sve iz torbe na stol.
a kako je sav sadrzaj na stolu ja vidim da ima jos jednu SIM karticu, u prvi mah mi ko sega pa pitam nju sta ce ti dvije kartice, jel to dilas :D
kad vidim na njoj panika je fata, nakon kratkog mozganja govor mi kako je neka prijateljica bila kod nje pa zaboravila.
uzmem ja karticu i stavim je u svoj mob.
kad tamo IZNENADZENJEEEEEEE
poruka nema kakvi nema.
u jednoj stoji" ne mogu da vjerujem kako me p.... boli ne mogu da piskim :D
posle toga poce da se ko cupa nekim lazima i cmizdrenjem ja vidim o cemu je rjec. ufatim je za ruku, pokupim njene stvari i u trenerci je izbacim iz stana.
nisam ni zakljucao vrata kad histericna budala pocinje da vristi i lupa po vratim.
otvorim vrata ne mogu da vjerujem sta budala radi i kakvu mi scenu pravi.
kad tamo sjedi ona na stepenicama i vristecim glasom poce da se ko izvinjava ko nece se ponoviti vise itd. itd. :D
ja je tihim glas ubjedzjem 5/10min. idi odavde nazovi me telefonom pa cemo pricati nemoj mi scenu praviti a ona sve ko namjerno.
kad u jednom momentu izlazi mi komsija i pita me treba li policiju zvati :razz:
e u tom momentu kad sam sve sabrao i oduzeo ni dva ni tri odma samar preko citavi usta fino za rukicu izveo je iz haustora zaprjetio joj da se ne vraca i kuci.
znaci ovo je samo jedna djevojka i jedna situacija a ni ova situacija nije dovoljno sad opisana da bi vi mogli tu citavu scenu zamisliti u glavi.

Black swan

#46 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Black swan » 16/12/2009 15:03

hm :D zanimljivo

realna do boli

#47 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by realna do boli » 16/12/2009 15:09

Pitanje je bilo ..vjerujete li da zenu treba samarati...mislim da je postavljeno kao pretpostavka za "normalno" ponasanje u nekoj vezi...a ne kao odgovor na "izvanredne" situacije do kojih moze doci ( iako ih ni tada ne odobravam ni za jednu stranu).

GaRGa

#48 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by GaRGa » 16/12/2009 15:10

Zasluzuju definitivno samo sto to nisam nikad uradio niti cu, ja se pokupim i odem, ne treba mi lajavica u zivotu... a nace ona nekoga ko ce je tuc i bice mu mirna ko bubica tako da je na kraju zene ipak dobiju sto traze

samo jedno pitanje zaa zene zar nije bolje da ste fine prema onima muskarcima koju si fini prema vama umjesto sto budete fine poslije batina nekom dripcu ???

corolla02
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

#49 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by corolla02 » 16/12/2009 15:15

razuman covjek razdvojenih puteva dalje nstavlja a degenerik samare zavrce, pa cak i u takvim situacijama, mogao si to puno ljepse da zavrsis bez samara ali ocito tudji/komsijin utjecaj je prevagnuo

@mos; ma musko si ti nema sta
:D
Last edited by corolla02 on 16/12/2009 15:18, edited 1 time in total.

duboka_misao

#50 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by duboka_misao » 16/12/2009 15:17

corolla02 wrote:razuman covjek razdvojenih puteva dalje nstavlja a degenerik samare zavrce, pa cak i u takvim situacijama, mogao si to puno ljepse da zavrsis bez samara ali ocito tudji/komsijin utjecaj je prevagnuo
a to je najvise mogao vidjeti u porodici kako se rjesavaju problemi jednim slagerom po prnjokalici, na ulici sigurno nije

Locked