Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
jeza u ledja

#151 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jeza u ledja » 17/12/2009 05:57

MUNAFIK wrote:mene nimalo ne iznenadjuju rezultati ove ankete, pa pogledajte sta odgaja danas djecu. Kojekakvi programi realnosti, nasilni crtici, nafurani reperi okruzeni kurvama, pop-folk zvijezde nafurane na kurve itd...
...efendije i popovi pedofili...

bierkof

#152 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by bierkof » 17/12/2009 06:18

jeza u ledja wrote:
MUNAFIK wrote:mene nimalo ne iznenadjuju rezultati ove ankete, pa pogledajte sta odgaja danas djecu. Kojekakvi programi realnosti, nasilni crtici, nafurani reperi okruzeni kurvama, pop-folk zvijezde nafurane na kurve itd...
...efendije i popovi pedofili...
Jezu komentar ti veze s mozgom nema. A problem pogresno adresirate. Kada bi gospodje Mame, i cijenjene Tate ponovo odlucili da sami odgajaju svoju djecu to nebi morala da radi okolina, TV, pjevaci i kurve.
Ali posto ni roditelji nisu odgojeni (sto se moze zakljuciti po pojedinim komentarima) onda je tesko ocekivati od djece da budu bolja... :roll:

jeza u ledja

#153 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jeza u ledja » 17/12/2009 06:30

Cisto da predstavim doticnom da ima razlicitih vidjenja krivice moralnog propadanja naseg drustva.

Koliko vidim, dvije su osobe upravo spomenule efendije u konkretnim slucajevima nereagovanja prilikom maltretiranja od strane muskog spola. Religiozne institucije su jedne od zadnjih koje mogu doticati zakoni o pravima spolova.
Nejednakoscu u njima se priznaje nejednakost polova u drustvu.

Mozel kakva zeMska bit efendija ili pop? Ha ne moze, barem ne u Bosni. Nije to za zenu sta ces, nisu dovoljno pametne, a vala i vragolaste su da te bog sacuva. :oops:

Kad smo kod uzroka i loseg uticaja...

callmethebreeeze

#154 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 17/12/2009 07:52

jeza u ledja wrote:Cisto da predstavim doticnom da ima razlicitih vidjenja krivice moralnog propadanja naseg drustva.

Koliko vidim, dvije su osobe upravo spomenule efendije u konkretnim slucajevima nereagovanja prilikom maltretiranja od strane muskog spola. Religiozne institucije su jedne od zadnjih koje mogu doticati zakoni o pravima spolova.
Nejednakoscu u njima se priznaje nejednakost polova u drustvu.

Mozel kakva zeMska bit efendija ili pop? Ha ne moze, barem ne u Bosni. Nije to za zenu sta ces, nisu dovoljno pametne, a vala i vragolaste su da te bog sacuva. :oops:

Kad smo kod uzroka i loseg uticaja...
kako ce tek sad tema da se rasplamsa.
:D :run:

chuchumbamayumbe

#155 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by chuchumbamayumbe » 17/12/2009 08:08

Na ovakve teme mi se stupidno javljati i bilo sta komentarisati, jer covjek naprosto ostane bez teksta i sirom otvorenih usta kada procita i skonta neke stvari.
Klasicni sindrom pecinskog covjeka, u taj se period vracamo, jos samo treba poceti nosati toljagu na ramenu i to je to.
Umjesto da se kulturno i civilizacijski uzdizemo, mi samaramo zene, seksamo se se maloljetnicama, hladnokrvno rovimo nos i ceshemo jaja u javnosti bez ikakvog stida, smrdi nam iz usta ko iz septicke, kupamo se svakog sedmog cetvrtka u mjesecu, krezavi, smrdljivi, oznojeni, bez kinte...
Sta nam rade, moj Nedime...
Image

JThomas

#156 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by JThomas » 17/12/2009 08:14

biće gusto, biće 0-2 :D :D

a što respo kaže, djeca su se vazda tukla i zlostavljala međusobno, pa jeste li čitali junake pavlove ulice, ili andrićevu decu? problem je kad odrasla osoba misli da je u redu marisati ženu...a u nas, neovisno o ovoj anketi, sigurno ima i previše takvih.

Vragolan

#157 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Vragolan » 17/12/2009 08:19

ja se sjecam da su kruzili klipovi nekih islamskih "ucenjaka" koji govore kako i kada treba sibati zenu

ja sam zapamtio onaj dio gdje kaze da to treba raditi dalje od bilo cijih ociju, i udarati po mjestu gdje se ne vide masnice

vidite kako je to namazano, a ne ko nasi papci zviz u arkadu pa ostane felga ne moze je ni 1Kg dzigere ili snicle smanjiti

i jos je tuce pred djecom i komsijama, a ne konta da ga ti isti mogu prijaviti policiji ili svjedociti protiv njega

madner

#158 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by madner » 17/12/2009 08:24

Da ne bude da je nov fenomen :D

madner

#159 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by madner » 17/12/2009 08:28

bez_ideje wrote:Meni su ove price o nasilju malo morbidne na danasnjem vremenu,pogotovo kad to niti jedna ne mora da trpi ( ne govorim o extremima,on seljacina,ona s troje djece bez skole i posla .....mada ni tada ne opravdavam)......Ko jaci,tlaci...
Ja sam za sve moguce slobode i ravnopravnosti......al nece niko tebi u glavu utjerivat da batine i samari nisu dobri za ten,kad to vec sama ne kontas.....
Za nasilje su u ranija vremena,muskarci mogli biti okrivljivani......u posljednim generacijama,to su iskljucivo zene,koje odgajaju djecu na bolestan nacin,da je samopostovanje nesto sto se ne treba imati,da treba trpit pokoji samar zarad mira u kuci,i mene je tvoj babo samaro .....vidi nas,sretni,veseli......stvaraju histericne,ogranicene,emocionalno defektne licnosti......i sva ova propaganda i akcije se trebaju usmjeriti na prevaspitavanje zenske populacije o samima sobom....
Kakav stav imas o sebi,takav ce drugi imati o tebi...........
Sto se tice djece u osnovnoj skoli,djaba tebi sva kultura i ugladjenost koju prenosis na dijete ,kad je to razred bezobrazne i neodgojene derladi,koja nisu ucena osnovnoj kulturi zivljenja....a ni dosta ucitelja i nastavnika.......Tuzno,ali skola je jedna velika borba za opstanak,samo drustvo je tako,i niko ne kaze da trebas da se prilagodjavas njima,ali ne smijes ni dozvoliti da te maltretiraju,zube pokazat kad si napadnut......
Meni mama nikad nije rekla......nemoj ti nista ,zali se nastavniku i sl.,vec nikada ne zapocinji,ali ako te napadne vrati istom mjerom...... Nastavicima za platu koju primaju,ne pada na pamet da se bakcu preodgojem tudje zapustene nasilne derladi.

Mene je uciteljica zviznula sveskom lektire u 4 tom osnovne,sto sam se pokoskala s nekim malcem ,a njemu nije nista rekla....ja joj prisla i iscupala joj saku kose,bez ijedne rijeci......nije joj palo na pamet da spomene taj "incident".......a plocu je okrenula itekako........
U 7. osnovne je vec bilo ono,rat izmedju curica i djecaka ,i svi ce te maltretirat ako to dozvolis.....mene drug gadjo patentkom i zabio se onaj vrh u vrat,krv ide........nastavnica ni habera...ja skocila uhvatila ga za vrat,i stvarno ne znam kako mi je to poslo za rukom,trenutak bijesa sta li.....ja sam njega udarala sakom u lice dok me nisu odvukli sa njega....slomila sam mu nos i 2 zuba ...haos nastao u skoli,s roditeljima,vijecem,njega jos stari dodatno namlatio sto ga je curica pretukla :lol: ......poslije toga,druga prica totalno.......svi raja sa mnom,nikom ne pada na pamet da me dira ......danas dobri drugovi ,vazda se ta prica prica kad se nedje nadjemo :lol: :lol:

Kakva ba finoca,ne pozivam ni na kakvo nasilje u suprotnom smjeru....al de malo,izgradi taj stav,nepovredivost licnosti..........meni su te kucne marisane,mazohizam
Sve je to fino, samo da je neki muskarac napisao kao je prebio u osnovnoj djevojciju i promjenio joj licni opis sumnjam da bi tako prosao.
Evo napadaju covjeka koji je
a) uradio puno manje
b) imao puno bolji razlog
c) pokusao rijesiti stvar dijalogom :D

Bobi
Forum administrator

#160 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Bobi » 17/12/2009 08:45

Ofrlje gledajuci vashe postove...opasne ove nashe forumashice :mrgreen: .

realna do boli

#161 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by realna do boli » 17/12/2009 08:54

Nemojte mijesati jare i pare u mom slucaju koji sam napisala.
Nigdje nisam napisala da sam kcerci rekla..vrati se i trpi..to nebih ni u ludilu.Ona zna da se uvijek moze pouzdati u mene i imati moju podrsku.
Samo sam navela sebe kao primjer kako se okolina , u ovom slucaju porodica, moze prevariti i neshvatiti situaciju.Pokusala sam pomoci razgovorom jer ne zivi u mojoj blizini, ali ako sutradan nazovezem i ona se javi sva sretna..ma sve je o.k....sta vi da mislite.
Sada i ona nakon par godina odmaka kaze ..trebala sam odmah otici.
Nemam ja duple arsine, samo sada imam iskustvo, na zalost na primjeru moje kceri.
Uvijek je lako pricati da se prica, ali ako imate iskustvo u necemu onda znate o cemu pricate bez obzira sto su me eto, ovdje, neki osudili za pogresnu procjenu, ja to i priznajem i mozda sam to napisala i priznala upravo radi toga.
Svi mislimo da smo pametni i da znamo kako bi se postavili u nekoj situaciji, svi mislimo da na osnovu tudjeg primjera mi necemo tako postupiti..i ja sam tako mislila.

Zlata M.

#162 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Zlata M. » 17/12/2009 09:33

Upravo slusam vijesti...Ron Wood svoju zenu nije samarao - polomio zenu,vise puta !
Nije,dakle,nas!
Hocu reci...heejjj,sto smo mi ovako kriticki raspolozeni prema nama samima ? :roll: Meni ovo nekako tuzno...mislim,o cemu god se radilo,prvi koji ce nas okaciti na stub srama smo - mi sami.
Kretena koji tuku zene ima u svim kulturama,u svim ! To nije nikakav bosanskohercegovacki fenomen !
Mislim,samokritika je pozeljna stvar,sve dok ne poprimi razmjere prezira prema sebi samom.
:-?

Black swan

#163 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Black swan » 17/12/2009 09:37

Bobi wrote:Ofrlje gledajuci vashe postove...opasne ove nashe forumashice :mrgreen: .
opasne prema nama finim momcima ali kad se susretnu s barabom :mrgreen: postaju poslušne i pokorne zene homo balkanikusa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sarayewo

#164 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by sarayewo » 17/12/2009 09:42

realna do boli wrote:Nemojte mijesati jare i pare u mom slucaju koji sam napisala.
Nigdje nisam napisala da sam kcerci rekla..vrati se i trpi..to nebih ni u ludilu.Ona zna da se uvijek moze pouzdati u mene i imati moju podrsku.
Samo sam navela sebe kao primjer kako se okolina , u ovom slucaju porodica, moze prevariti i neshvatiti situaciju.Pokusala sam pomoci razgovorom jer ne zivi u mojoj blizini, ali ako sutradan nazovezem i ona se javi sva sretna..ma sve je o.k....sta vi da mislite.
Sada i ona nakon par godina odmaka kaze ..trebala sam odmah otici.
Nemam ja duple arsine, samo sada imam iskustvo, na zalost na primjeru moje kceri.
Uvijek je lako pricati da se prica, ali ako imate iskustvo u necemu onda znate o cemu pricate bez obzira sto su me eto, ovdje, neki osudili za pogresnu procjenu, ja to i priznajem i mozda sam to napisala i priznala upravo radi toga.
Svi mislimo da smo pametni i da znamo kako bi se postavili u nekoj situaciji, svi mislimo da na osnovu tudjeg primjera mi necemo tako postupiti..i ja sam tako mislila.
Vidimo kako se moze pouzdati... kad ti je rekla da je udario, tvoja reakcija je bila u fazonu "imas dug jezik, zasluzila si, a mozda i lazes..." Mada ja ne mogu naci razlog za laganje o ovakvoj stvari nikako.

Sutra da mi moja kcerka kaze da je njen momak/muz udario, nema tu sta vjerovao / ne vjerovao, on bi prvo bio rastavljen na proste faktore pa bi tek onda utvrdjivali razloge takvog ponasanja.

realna do boli

#165 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by realna do boli » 17/12/2009 09:47

Ako mislis na moju samokriticnost ....to je samokriticnost i iskrenost.
Ne zelim da se ikome dogodi..niti u ijednom obliku, zato sam i napisala i opet ponavljam
PRVI SAMAR I JEDINI I POSLJEDNJI..... ODLAZI.
Mozda je moj primjer ovdje za analizu..davno je to bilo ..prije pet godina..dovoljno dugo da se izbalansiraju osjecaji i sjecanja..ali jos uvijek na ovakve i slicne teme ruke zadrhte i vrate se ruzne scene.To je vec druga tema.
Od jednog samara koji se smatra tako nevinim ili zasluzenim..krene stihija..nekada u osnovnoj, nekada u srednjoj a nekada u braku.
Samar nikada nije bezazlen.

realna do boli

#166 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by realna do boli » 17/12/2009 09:52

Eh, da bi se shvatila cijela slika u mom slucaju..ovdje bi se trebalo napisati mnogo toga sto ja nisam spremna ovako javno pisati ..a niti se pravdati.
Razumijem vase reakcije..za vas su one normalne ..ali pogresno me procjenjujete , jer me ne znate.

Zlata M.

#167 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Zlata M. » 17/12/2009 09:53

realna do boli wrote:Ako mislis na moju samokriticnost ....to je samokriticnost i iskrenost.
Ne zelim da se ikome dogodi..niti u ijednom obliku, zato sam i napisala i opet ponavljam
PRVI SAMAR I JEDINI I POSLJEDNJI..... ODLAZI.
Mozda je moj primjer ovdje za analizu..davno je to bilo ..prije pet godina..dovoljno dugo da se izbalansiraju osjecaji i sjecanja..ali jos uvijek na ovakve i slicne teme ruke zadrhte i vrate se ruzne scene.To je vec druga tema.
Od jednog samara koji se smatra tako nevinim ili zasluzenim..krene stihija..nekada u osnovnoj, nekada u srednjoj a nekada u braku.
Samar nikada nije bezazlen.
Tako je. I nisam mislila na tvoju iskrenost...smeta mi jedino (ko mi je kriv :D ) sto se nekako sve zavrsi na onom "znam ja nas..." ... jer to nije "nas".Eto. :)

pure_love

#168 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by pure_love » 17/12/2009 09:59

Vragolan wrote:ja se sjecam da su kruzili klipovi nekih islamskih "ucenjaka" koji govore kako i kada treba sibati zenu

ja sam zapamtio onaj dio gdje kaze da to treba raditi dalje od bilo cijih ociju, i udarati po mjestu gdje se ne vide masnice

vidite kako je to namazano, a ne ko nasi papci zviz u arkadu pa ostane felga ne moze je ni 1Kg dzigere ili snicle smanjiti

i jos je tuce pred djecom i komsijama, a ne konta da ga ti isti mogu prijaviti policiji ili svjedociti protiv njega

jos se to kaze u islamu udari je tako da to ne primjeti,udari je malom cackalicom...jer njoj ne smijes nanjeti bol vec samo dokazati da grijesi,a danas su moderna vremena pa ne moramo udarati cackalicom zene :lol:

iz dna duše

#169 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by iz dna duše » 17/12/2009 10:09

pure_love wrote:
Vragolan wrote:ja se sjecam da su kruzili klipovi nekih islamskih "ucenjaka" koji govore kako i kada treba sibati zenu

jos se to kaze u islamu udari je tako da to ne primjeti,udari je malom cackalicom...jer njoj ne smijes nanjeti bol vec samo dokazati da grijesi,a danas su moderna vremena pa ne moramo udarati cackalicom zene :lol:
A jel' kaže da i one smiju udariti muškarca, kada griješi, ono malo, samo da zna da je pogriješio...mislim, bar danas, u ova moderna vremena :D

sodom

#170 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by sodom » 17/12/2009 10:32

bio je komentar na vrijest,,,
"Šta imaš reći ženi sa oba plava oka? Ništa, sve si joj rekao. Dvaput." :lol: :D

p.s.
I ja volim da udaram žene u slobodno vrijeme, istina samo tamo gdje se ne vidi :lol:

kv99

#171 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by kv99 » 17/12/2009 11:23

M.O.S-2 wrote:Pozdravljam vas kriticari !!!
vidim skupilo vas se dosta neka, neka mashalla :D
ja nisam osoba koja voli da rjesava bilo kakav problem na silu kako misle mnogi ovde.
znaci mogu sjediti s osobom i pricati dva dana o problemu dok ga ne rjesim al samo ako ta osoba zeli da vodi normalnu diskusiju .
a sad posto vidim da vas ima dosta koji kazu da ne bi nikad udarili peticu djevojci navescu vam samo jedan razlog gdje ja mislim da drugog rjesanja nisam imao.
situacija se desila prije 3 god.
djevojka sa kojom sam tad bio u dugoj vezi dolazi kod mene da noci, sve se odvija normalno i rutinski sve do momenta gdje je htjela da mi pokaze neki privjesak sto je kupila.
uzima tasnju i rovinja po njoj min/dva kad joj je dojadilo rovinjanje istrese sve iz torbe na stol.
a kako je sav sadrzaj na stolu ja vidim da ima jos jednu SIM karticu, u prvi mah mi ko sega pa pitam nju sta ce ti dvije kartice, jel to dilas :D
kad vidim na njoj panika je fata, nakon kratkog mozganja govor mi kako je neka prijateljica bila kod nje pa zaboravila.
uzmem ja karticu i stavim je u svoj mob.
kad tamo IZNENADZENJEEEEEEE
poruka nema kakvi nema.
u jednoj stoji" ne mogu da vjerujem kako me p.... boli ne mogu da piskim :D

posle toga poce da se ko cupa nekim lazima i cmizdrenjem ja vidim o cemu je rjec. ufatim je za ruku, pokupim njene stvari i u trenerci je izbacim iz stana.
nisam ni zakljucao vrata kad histericna budala pocinje da vristi i lupa po vratim.
otvorim vrata ne mogu da vjerujem sta budala radi i kakvu mi scenu pravi.
kad tamo sjedi ona na stepenicama i vristecim glasom poce da se ko izvinjava ko nece se ponoviti vise itd. itd. :D
ja je tihim glas ubjedzjem 5/10min. idi odavde nazovi me telefonom pa cemo pricati nemoj mi scenu praviti a ona sve ko namjerno.
kad u jednom momentu izlazi mi komsija i pita me treba li policiju zvati :razz:
e u tom momentu kad sam sve sabrao i oduzeo ni dva ni tri odma samar preko citavi usta fino za rukicu izveo je iz haustora zaprjetio joj da se ne vraca i kuci.
znaci ovo je samo jedna djevojka i jedna situacija a ni ova situacija nije dovoljno sad opisana da bi vi mogli tu citavu scenu zamisliti u glavi.
Cekamo nastavak jer kazes da ima jos primjera pa nastavi jarene da cujemo sta su to imale i druge po mobilima.

P.S Nemoj samo da nam kazes da su kod ovih drugih bili i snimci :wink:

anjusha
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#172 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by anjusha » 17/12/2009 11:34

nemojte dzaba cekati

16. dec. 2009. 22:49 Isključen/a korisnik/ca iz razloga “zabranjeno kloniranje ranije baniranih”
» M.O.S-2

@GaRGa
Banned user for reason “prekrsena pravila foruma”
mjesec dana

sodom

#173 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by sodom » 17/12/2009 13:37

hahaha, mos je idol...
samo ne kontam zasto si tukao djevojku zbog druge sim kartice? :lol:
Mozda jer je bila previse nevaljala, ona nesmije pisati drugaricama u smsovima rijeci p,k,s,j...

Sreća tvoja pa ti nisam ja komšija :wink:

callmethebreeeze

#174 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 17/12/2009 14:15

pure_love wrote:

a dje ono da se kamenuje ako se guzi okolo? ili da se isiba ako joj je haljina karatka? ili da je stepen ispod muskarca? itd.
nemoj, allaha ti, vjeru petljati, od muskih ttumacenja vjere mnoge su zene glavom platila. na kraju krajeva, mi smo i zlatni kako je u iranu i saudiji. :-) :-) :-)

oridjidji

#175 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by oridjidji » 17/12/2009 14:21

Ma kod nas je drustvo licemjerno, recimo da je pitanje obrnuto tipa dali ima situacija kada musko treba osamariti i da je ta anketa porazavajuca kao i ova, sve bi zene na ovome forumu kao i mnogi muskarci se napravili toliko nevini kao da niko nikome nije opalio samar i nikoga nikada nije primio. A kad bi bilo pitanje dali ste se ikada u zivotu potukli kao dijete ili kao odrasla i svijesna osoba, rekli bi mi smo to tek uradili jednom.

Ljudi grijese i iz gresaka uce, onaj koji je udario zensko jednom, ne znaci da ce to uraditi opet. Isto tako je i s onim ko se potukao nekada. Kao dijete i mladic kasnije, udario sam tri puta zensko, dvaput mladju sestru kao dijete, a treci put kao mladic drugaricu sto mi je psovala mrtve. I svaki put bi mi bilo krivo sto sam to uradio. Vraco bih se i izvinjavao jer nisam znao da kontrolisem svoju srdzbu. Ali isto tako, samarao sam i muske koji su bili i po 10 godina stariji od mene jer se nisam bojao toga i jace i slabije jer jednostavno nisam se bojao batina. Tek mi je malo pameti doslo u glavu kad su mi prvi put nos slomili sa mojih 16 godina, a sa 19 sam sazrio kada me je pretuklo sedmoro ljudi i to nisam bjezao vec sam ih sacekao ispred svoga haustora i to u stilu, bolje da ovo rijesimo odmah nego da se ganjamo kasnije. Imo sam hrabrosti pa me je pomazila sreca prosao sam bez ikakvih lomova. Malo mi je glupo kad procitam da su svi muskarci koji su jednom udarili zenu u zivotu kukavice ili ljudi koji to rade zato sto tako vole. Uradio sam sve to onda kada nisam razmisljao o posljedicama toga, kada sam i sam sebe gurao svugdje gdje mi nije bilo mjesto. Onaj ko nije se druzio previse sa ulicom, ni sam ne zna kako zivot na njoj moze biti surov. Treba se znati izdici iznad svega sto vas okruzuje i razbiti uskogrudnost koja nam se nasom sredinom namece. Nasa sredina se nikada gore nije ponasala prema zenama nego danas. Samar je tek jedno zlo od mnogih u nizu koji se namecu u Bosni zensku.

Mnogi ljudi nece moci razumjeti mnoge stvari koje i sami nisu dozivjeli. Sad ce neko reci evo ga ORI i danas samara zenske, a danas sa svojih nepunih 26 godina mogu da otrpim sve sto prije nisam i da sebe ne dovodim u situaciju da se s nekim moram svadjati i tuci, vec da vodim razgovor u granicama normale. Sa zenama sam blazi od mnogih mojih vrsnjaka i kad mi povuku zivac, samo se izvucem na neku laz i odem ili ako vec nemam drugog izbora onda ostanem tu, ali se iskljucim kao da me se sami govor i ne tice, ponekad i ja otpustim jezik i onda se pokinji ona kojoj popujem. Prema zenama nikada nisam imao lose epitete kao mnogi muskarci iz nase sredine, jednostavno sam se njih klonio, uvijek je bilo onih s kojim sam imao zdrav i lijep odnos i onih s kojim nisam mogao da stojim iz razloga sto su bile previse arogantne i svoje da s njima nijedan zdrav razgovor nisam mogao obaviti. Jednostavno covjek ne moze sa svima biti u dobrom odnosu. S nekim ste dobri prijatelji, s nekim tek se pozdravite, a s nekim ni pozdrav nemate. To je zivot i to je jednostavno tako.

Meni su znale udariti i zene samar, nijednoj nisam uzvratio jer sam svaki zasluzio, a musku bih svakom redovno uzvratio pa makar dobio i degenek. Sa svim dijevojkama koje su me osamarili, a njih je par ja i danas imam ekstra odnos. Ali zato recimo ne pricam ni s jednom bivsom, a da nemam neke posebne razloge za takvo sto osim toga sto mi je bivsa.
Jednostavno covjek sam uci i kreira svoje principe i iste mjenja kroz zivot. Tako da mi je najgore kad cujem ljude koji govore mi nebi nikad uradili ovo ili ono. Vi molite Boga ili u sta vjerujete da nikada ne zapadnete u situacije u koji su upadali drugi ljudi nemilice ili zato sto su tako sami htijeli jer vjerujte mi mozda bi vasa improvizacija bila puno gora od onih kojih se danas stidite i osudjujete.

Locked