MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
ribadori

#101 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by ribadori » 13/03/2008 23:45

Meni je samo zao sto je lijeva strana previse dominirala medijskim prostorom... mislim da bi efekat bio i veci da su h-s i damir imali bar 5 umjesto 3 minute od 80 minuta koliko je trajala emisija... ccc... Duskice, sreco, slijedeci put (a bice sigurno), daj i desnoj strani da se cuje malo vise ;-)

roditelj

#102 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by roditelj » 13/03/2008 23:46

LAKU NOC SVIM FORUMASIMA POSEBNO NASIM PREDSTAVNICIMA,A GDINU KESI NEKA STAVI MALO LEDA JESTE HLADNO ALI BAR NE BOLI

ONI SU ZIJANILIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

spectra

#103 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by spectra » 13/03/2008 23:53

Skidam kapu Duski i Vlasti. :bih:
Suoceni sa vama, pravim profesionalcima, sa gradjanima, sa golom istinom, te cinjenicama, ovi paraziti sa budzeta nisu znali ni sta pricaju, ni sta ih je snaslo. :lol:
"Ruljo", bice materijala za transparente sad za subotu! :lol:

don vito

#104 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by don vito » 14/03/2008 00:17

roditelj wrote:IMAM PRIJEDLOG DUSKU ZA GRADONACELNICU JER VISE ZNA O SVEMU NEGO ONI SVI ZAJEDNO.HVALA TI STO MI ULJEPSA DAN.[/b] :kiss: :kiss: :kiss:
Neces vjerovati, ali i meni je ova misao pala na pamet. Imamo gradonacelnicu, klasicni izdanak komunisticke birokratske skole koja se na vrijeme presaltala u nacionalnu stranku. Za sve svoje propuste i sav svoj nerad ima opravdanje da "to nije njena nadleznost". Hajde da zaboravimo da njen kabinet "bez ikavih nadleznosti" raspolaze budzetom od 23 miliona maraka nasih para, i prihvatimo da joj je funkcija protokolarna. Onda bar ocekujemo elokventnu osobu sa znanjem barem dva svjetska jezika koja ce nam osvjetlati obraz gdje god se pojavi. Umjesto toga imamo zenu koja ima problema i sa vlastitim jezikom, razbacuje se birokratskim frazama cije znacenje ni sama ne zna pa se zapetlja u svom siromasnom rjecniku bosanskog jezika. Plus, sto joj je krajnji domet razumijevanja prosta-prosirena recenica, a vec slozene recenice pogresno tumaci. Ovakva osoba na mjestu gradonacelnice bila bi uvreda i za zitelje Przogrnaca, a kamoli jedne evropske metropole, kulturnog, univerzitetskog, ekonomskog centra drzave. Strasno!

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#105 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by -LIBERO- » 14/03/2008 00:30

Mislim da je emisija bila i vise nego produktivna.
Dokazali su da su u opstoj konfuziji,da im je kompas isao iz ruku (ako su ga ikada i imali :D )i da nasi pritisci su vec urodili plodom.

U subotu se vidimo opet.

Mislim da treba opet poslati mailove,pisma na adrese svih medija,a i mi da pocnemo uzurbano lobirati za subotu.

Idemo dalje.....

I da ,moram jos ovo... :D

Samo kada se vidi kako komunicira, nasa nam gradonacelnica,koja je njena razina elokvencije i dijaloska snaga :shock: ,i kada se sve to uporedi sa Vlastimirom i Duskom...vise je nego ocigledno da se mora insistirati na otvorenim listama za izbor gradonacelnika/ce. (ovo je bio samo jedan segment inferiornosti koje je pokazala Semiha veceras,a o drugim necu ni da govorim,svi sve znamo..na zalost :roll: )
Last edited by -LIBERO- on 14/03/2008 00:34, edited 1 time in total.

chvacka

#106 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by chvacka » 14/03/2008 00:32

roditelj wrote:IMAM PRIJEDLOG DUSKU ZA GRADONACELNICU JER VISE ZNA O SVEMU NEGO ONI SVI ZAJEDNO.HVALA TI STO MI ULJEPSA DAN.[/b] :kiss: :kiss: :kiss:
Ako ona bude gradonacelnik onda mozemo ocekivati veci broj gradjana na protestima... uzmite samo cifru gradjana koji ne placaju RTV predplatu zbog ovakvih novinara.

nesvjesna

#107 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by nesvjesna » 14/03/2008 00:33

chvacka wrote:
Ako ona bude gradonacelnik onda mozemo ocekivati veci broj gradjana na protestima... uzmite samo cifru gradjana koji ne placaju RTV predplatu zbog ovakvih novinara.
nije predplata nego pretplata.

atko

#108 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by atko » 14/03/2008 00:41

Prije svega, nasmi momcima svaka cast :thumbup: :thumbup:

Drugo, Duski i Vlasti takodje svaka cast, pokazali su kako se moze biti i profi i covjek :thumbup: :thumbup:

Za nase vrle politicare... pa ljudi ja neznam sta je ono :shock:

Ona ministrica iz zenice se ponosi skolom u Zepcu
Semiha se zacrveni ko semafor trenutno cim se pomene ostavka
Meliha ze zastekala u neko lijevo ministarstvo sa dobrom menzom i samo zdere

Ali svi su oni veceras bili u sjeni godpodina ministra i to obrazovanja :run: boze ti pomozi
ja neznam jel ono doso pjan u emisiju ili se naduvo ili je idiot totalni... izradio on akcioni plan ... kako to zajebano zvuci, kad cuje obicni covjek, a nezna koliko kosta, ko pijacar, utalice se oni malo iz budzeta da se to tipla ...

a ona glupost sto izrece da nije tacno da je taj akcioni plan izradjen poslije smrt Denisa... on je bio u radnoj grupi koja je radila kad su im javili da je Denis preminuo ... o bogo dragi... pa ovo je crnjak i uvreda za Denisaa, njegovu majku i sve normalne ljude :x :x :x

I na kraju pismo gospodje Mrnjavac... bolno samo kako to moze i da boli majku koja je izgubila sina :(

Risto Kuglarić

#109 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by Risto Kuglarić » 14/03/2008 01:04

nesvjesna wrote:
chvacka wrote:

:lol: :thumbup:

ghetter_exe

#110 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by ghetter_exe » 14/03/2008 01:14

Jel ima neko snimak emisije, a ako ima neka ubaci na Youtube, a koliko vidim direktno sa youtube moze i ovdje.

Big Boy
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#111 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by Big Boy » 14/03/2008 01:29

ghetter_exe wrote:Jel ima neko snimak emisije, a ako ima neka ubaci na Youtube, a koliko vidim direktno sa youtube moze i ovdje.
RealMedia
[url]rtsp://195.222.58.181:7070/ftv/posteno0313.rm[/url]

Asana

#112 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by Asana » 14/03/2008 07:22

Nisam pratila emisiju od samog pocetka, a cula sam kraj pisma gdje Ane Mrnjavac, koje se zavrsava u duhu, da vrijeme ne lijeci rane, da je svakim danom teze ... znaci li to, da je rijec o novom pismu?
Obzirom na to da je cijeli uvodni prilog bio posvecen bas Denisu, a spomenuta je i inicijativa za odrzavanje nekih manifestacija pod njegovim imenom - znaci li to da se i njegova majka malo predomislila u vezi sa koristenjem njegovog imena?
Pitam se to, zbog karaktera planiranog sutrasnjeg mirnog protesta.
Ima li negdje tekst tog pisma?

45cents

#113 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by 45cents » 14/03/2008 07:57

# Roditelj:
Nisam spominjao MAJKU u smislu izrugivanja SB, već sam spomenuo pismo gospođe Ane Mrnjavac, majke pokojnog Denica. S toga, posve je neumjesna Tvoja opaska: "...majke nemam, a tvoju ne spominjem jer nije vrijedna". Bez obzira na šta si mislio, nema potrebe da se tako nisko spustaš, jer te može neko uvrijediti da majka koju Ti nemaš takođe nije vrijedna spomena.

# Chvačka
Počašćen sam tvojim prisustvom na Forumu. Zapravo, ne bih čitao Forum uopšte kada bi se ovdje svi slagali i samo jedni drugima povlađivali - bilo bi to glupo novo putovanje u, recimo, komunizam... Međutim, možeš li podastrijeti argumentaciju koja zaista brani stavove Semihe Borovac, osim što ponavljaš kometare tipa Milke Babović, u smislu držanja Semihinog, elokvencije od 120 riječi i 15-rečenica koje ponavlja. Pa zar nisi spoznao/la njenu odbranu: kada ističe šta se uradilo, tada u "urađeno" ubraja i svoju funkciju (bez obzira da li ti "rezultati" dolaze od kantona, FBiH, i sl.). Kada se brani, gospođa Borovac pere ruke i zatvara svaku diskusiju od odgovornosti... Biće još emisija. Jedino što si u pravu je to da je gospođa Borovac puno hrabriji hibrid komunističko-nacionalističke oligarhije od pobjeglice Samira Silajdžića koji se boji sjesti preko puta dvojice studenata.

# Asana
Pismo gospođe Ane Mrnjavac je nešto najteže i najtužnije što se pročitalo na FTV otkako ta televizija postoji. Ja ljubazno molim sve aktivne "forumaše" da aktivnosti koje ponovo povezuju pokojnog Denisa (osim cvijeta i svijeće u pokoj njegovoj duši, pa donekle i to) da se ipak konsultiraju sa gospođom Anom Mrnjavac.

roditelj

#115 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by roditelj » 14/03/2008 10:34

ZA Don VITA
Prijatelju ja neznam kako sam od silnog sinocnjeg uzbudenja pisao,ali kunem ti se da niti jednog momenta nisam mislio na tvoju majku i molim te kao covjek da prihvatis moje izvinjenje sto sam te na taj nacin nesvjesno uvrijedio.
povod mog pisanja o toj temi je izjava SB da je ona majka svim sarajlijama,e tu se ne izvinjavam nikom a to ako je neko smatra majkom neka mu je.Upravo sam na to mislio i jos jedno ti se duboko izvinjavam i molim te da prihvatis to izvinjenje.
:thumbup:

roditelj

#116 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by roditelj » 14/03/2008 10:37

chvacka wrote:
uopste mi nije jasan tvoj komentar pa te molim malo jasnije jer ne vidim zasto neko ne bi placao pretplatu radi Duske Jurisic koja ne samo da je profesinalno vodila emisiju nego je sa nama na svakom protestu????

roditelj

#117 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by roditelj » 14/03/2008 10:54

ribadori wrote:Meni je samo zao sto je lijeva strana previse dominirala medijskim prostorom... mislim da bi efekat bio i veci da su h-s i damir imali bar 5 umjesto 3 minute od 80 minuta koliko je trajala emisija... ccc... Duskice, sreco, slijedeci put (a bice sigurno), daj i desnoj strani da se cuje malo vise ;-)
Ribadori oni su bili super i imali su dovoljno vremena i rekli su sta su trebali reci u stvari ta strana je mogla samo da uziva gledajuci "predstavnike" vlasti kako se kuhaju.Ma prava uzivancija

don vito

#118 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by don vito » 14/03/2008 11:25

roditelj wrote:ZA Don VITA
Prijatelju ja neznam kako sam od silnog sinocnjeg uzbudenja pisao,ali kunem ti se da niti jednog momenta nisam mislio na tvoju majku i molim te kao covjek da prihvatis moje izvinjenje sto sam te na taj nacin nesvjesno uvrijedio.
povod mog pisanja o toj temi je izjava SB da je ona majka svim sarajlijama,e tu se ne izvinjavam nikom a to ako je neko smatra majkom neka mu je.Upravo sam na to mislio i jos jedno ti se duboko izvinjavam i molim te da prihvatis to izvinjenje.
????
Nisam nimalo uvrijedjen, cak mislim da ti je to neko drugi stavio primjedbu na post. Vratimo se temi, da sutra bude sto vise "rulje".

Alhemicarkaa

#119 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by Alhemicarkaa » 14/03/2008 12:34

Je li iko primjetio kako se Semiha sama uvalila. Na pitanje sta je uradila kad je bila pomocnica ministra pravde, rekla je, ali ja nisam bila ministar, ja sam bila pomocnik.
A kad je pitamo za moralnu odgovornost i zasto je bila u Dubaiju, ona kaze, ali ja sam poslala pomocnika umjesto mene.

SEMIHA AKO POMOCNIK MOZE TEBE ZAMJENITI SADA, ZASTO TI KAO POMOCNICA NISI ZAMJENILA MINISTRA PRAVDE KAD JE TREBALO?

vedderedi

#120 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by vedderedi » 14/03/2008 13:44

nesvjesna wrote:
chvacka wrote:
Ma pusti Čvaku, takvi nepismeni ljudi poput njega vladaju ovom zemljom, zato nam je ovako kako jeste.

Nego, je li postoji neko obavjestenje Gradjana za sutra da saljem e mailove na sve adrese, da se sto vise "rulje" okupi sutra ispred katedrale i da zvizducima pistaljki probamo istjerati Taju iz misije rupe.

vedderedi

#121 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by vedderedi » 14/03/2008 13:55

Jasmina, upravo sam vidio u inboxu ovu poruku Gradjana. Mislim da bi bilo dobro da se stavi na info temu o protestima.
POKAŽITE DA VAM JE STALO!

Pozivamo vas da mirnim građanskim okupljanjem koje će se održati ispred sarajevske Katedrale 15. marta 2008. u 13 sati, ponovo izrazite nezadovoljstvo aktuelnom bezbjednosnom situacijom u našem gradu i Kantonu, ali i cijeloj Bosni i Hercegovini.

Okupićemo se ispred Katedrale, potpisati peticiju kojom tražimo smjene onih koji ne slušaju glas građana i krenuti u tihu šetnju. Sa sobom ponesite cvijet koji ćete spustiti u parku ispred zgrade Općine Centar/Kantonalne vlade (preko puta tramvajske stanice Skenderija), u spomen svih žrtava nasilja na ulicama našeg grada.

Mladost ovog grada i naše domovine zaslužuje više!

Mislite na budućnost svog potomstva!

DOÐITE I POKAŽITE DA VAM JE STALO!

Građanke i građani

roditelj

#122 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by roditelj » 14/03/2008 14:23

don vito wrote:
roditelj wrote:ZA Don VITA
????
Nisam nimalo uvrijedjen, cak mislim da ti je to neko drugi stavio primjedbu na post. Vratimo se temi, da sutra bude sto vise "rulje".
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

vedderedi

#123 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by vedderedi » 14/03/2008 15:59

Da rezimiramo sta smo se dogovorili za sutra?

Protest, ispred katedrale u 13.00h, oko toga smo se slozili izgleda.
Sta je sa ozvucenjem, da li ce se citati zahtjevi?
Koja je ruta protestne setnje? Da li cemo kao i prosli/pretprosli put: Katedrala-Ferhadija-Titova-Ali-Pasina dzamija-Skenderija-Kulovica-Titova/Ferhadija-Katedrala?

Jel' pistimo ili sutimo i jel' fakat bacamo cvijece?
Hoce li biti transparenata?

spectra

#124 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by spectra » 14/03/2008 16:33

vedderedi wrote:Da rezimiramo sta smo se dogovorili za sutra?

Protest, ispred katedrale u 13.00h, oko toga smo se slozili izgleda.
Sta je sa ozvucenjem, da li ce se citati zahtjevi?
Koja je ruta protestne setnje? Da li cemo kao i prosli/pretprosli put: Katedrala-Ferhadija-Titova-Ali-Pasina dzamija-Skenderija-Kulovica-Titova/Ferhadija-Katedrala?

Jel' pistimo ili sutimo i jel' fakat bacamo cvijece?
Hoce li biti transparenata?
POKAŽITE DA VAM JE STALO!

Pozivamo vas da mirnim građanskim okupljanjem koje će se održati ispred sarajevske Katedrale 15. marta 2008. u 13 sati, ponovo izrazite nezadovoljstvo aktuelnom bezbjednosnom situacijom u našem gradu i Kantonu, ali i cijeloj Bosni i Hercegovini.

Okupićemo se ispred Katedrale, potpisati peticiju kojom tražimo smjene onih koji ne slušaju glas građana i krenuti u tihu šetnju. Sa sobom ponesite cvijet koji ćete spustiti u parku ispred zgrade Općine Centar/Kantonalne vlade (preko puta tramvajske stanice Skenderija), u spomen svih žrtava nasilja na ulicama našeg grada.

Mladost ovog grada i naše domovine zaslužuje više!

Mislite na budućnost svog potomstva!

DOÐITE I POKAŽITE DA VAM JE STALO!

Građanke i građani

http://www.protest.ba/
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 25&t=47595

Šapat

#125 Re: MIRNI PROTEST - Subota, 15.03.2008.

Post by Šapat » 14/03/2008 16:33

Ma treba da bude svega. I pistanja i crvenih kartona i transparenata i potpisivanja peticija i govora...Svega!

Nakon sinoćnje emisije FTV-a "Pošteno" sa Duškom Jurišić svi smo bili svjedoci stravičnog odrona svih mogućih kriterija demokratije, uključujući nerazumijevanje, manipulisanje, neuvažavanje i, na kraju, beskrupulozno javno laganje naroda od strane pretstavnika vlasti.

Političari ove zemlje, funkcioneri svih mogućih razina su konačno pokazali svoje pravo lice! Konačno su počeli upirati prstom jedni u druge i jesu, konačno su počeli, narodski rečeno, zavaljivati svoje stranačke i radne kolege.
Na vrlo jasne i glasne potvrde o postojanju dokumenata koji ukazuju na problem maloljetničke delikvencije, a koji datiraju jos od prije 10 godina (!?!?) i upućivani su iz policijskih struktura MUP-a FBiH, pa čak i nakon jasne prezentacije o naknadnim studijama koje je provodila i finansirala Vlada KS na istu temu i u kojima se nedvosmisleno sugeriše potreba hitne akcije na ovom polju, sve što su ODGOVORNI sinoć imali reći je nabrajanje novih akcionih planova, strategija, "support-a", inicijativa i čega sve ne, a zemlja je, sve skupa sa nama svima u njoj, na tolikoj nizbrdici u svakom smislu...nizbrdici koja na svom kraju, po svoj prilici, nema prepreku za zaustavljanje nego katastrofalni ambis...

Hvala "gospodo" političari!! Sinoć ste tvoreno priznali svu svoju nesposobnost, nerad i nemoć! Otvoreno ste to pokazali i uz to ste nam svima slikovito predočili svu svoju bestidnost, nedostatak morala i odgovornosti, ali i odsustvo ljudskosti. Jeste, očito je da Vi imate svoj svijet u kojem živite idealno! U tom vašem svijetu kuće su još uvijek od marmelade i prozori od čokolade, a to je svijet koji ste Vi stvorili isključivo za sebe, svoje porodice, poslovne partnere, stranačke kolege i koalicijske partnere... Ali ne i za nas, građane!

Izađite malo na ulice naših gradova "gospodo"! Pogledajte kakav ste haos stvorili svojim neradom i svojom nesposobnošču. A ukoliko i tada, još uvijek budete imali toliko visoko mišljenje o svom radu, mi građani Vam predlažemo da potražite pomoć stručnjaka! I to u najkraćem mogućem roku! I nije problem da tu stručnu pomoć platite opet našim novcem. Mi smo i dalje prvenstveno ljudi, suosjećajni i spremni pomoći onima u nevolji. Za razliku od vas!

Vašu nesposobnost i beskrupoloznost najbolje pokazuje skrivanje premijera kantona Sarajevo Samira Silajdžića, koji se od gostovajna na temi dana na BHT1 kod Vanje Furtule, blago rečeno ne pojavljuje u medijima, iako zbog funkcije koju obavlja ima obavezu da se pojavljuje u medijima. Ali zato nije odustao od igranja tenisa u elitnom hotelu "Delminijum" (ako nije ova lokacija, ispravite je), za šta očito ima vremena, dok za građane za koje snosi odgovornost - nema! Premijeru, da li preuzimate odgovornost kada izguvite teniski meč? Naravno da preuzimate, ali onda Vas mi građani pitamo - zašto ne preuzmete i odgovornost za svoj politički poraz?!

Cijela današnja politička garnitura, koja se već više od deset godina povlači po raznoraznim ministarstvima, skupštinama i drugim visokim pozicijama u ovoj zemlji, treba da odstupi ODMAH!
Vi političari ste ti koji ste od ove divne zemlje napravili zemlju trećeg svijeta! Vi ste stvorili i generisali mržnju i strah, beznađe i apatiju, sve pod krinkom "vitalnih interesa" naroda, a u stvari cijelo vrijeme branite isključivo SVOJE LIČNE vitalne interese!

I zato - "gospodo", vrijeme je da odstupite, svim bez izuzetka!!

Građani Sarajeva, građani Bosne i Hercecgovine! Da li ste svjesni da podržavanjem današnjih političkih struktura i garnitura podržavate sistematsko samoubistvo i sebe i svoje djece?!
Da li ste svjesni da nas sve zajedno ovakvi ljudi i ovakve politike vode direktno u novi sunovrat, u novo doba neizvjesnosti, gladi, straha i srama?!

Ne dozvolite njima, šačici ratnih i poratnih profitera koji danas upravljaju NAŠOM zemljom, da od NAŠE djece stvaraju poslušne instrumente za vlastiti ostanak na vlasti!

Izađite na ulice! Pridružite se protestima za bolje sutra svih nas!!
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Post Reply