Mirko Filipovic popi batine

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

krkan

Mirko Filipovic popi batine

Post by krkan » 22/04/2007 10:41

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 22/04/2007 10:59

Uh jarane :shock: :-)
Lijepi stoni tenis... :D

krkan

Post by krkan » 22/04/2007 11:04

Abu FEED el-Castro wrote:Uh jarane :shock: :-)
Lijepi stoni tenis... :D

ma balet lave :D

a poslije ovog meca penzija mu ne gine

http://www.moj-video.com/video/video.asp?ID_Video=1346

DUREX

Post by DUREX » 22/04/2007 11:28

Uuu jes' ga isfashirao.... Znaci, mjesano meso.

ArtefakT

Post by ArtefakT » 22/04/2007 11:43

A jesu ga uzdigli u nebesa... red je da popije batine.

DUREX

Post by DUREX » 22/04/2007 11:45

ArtefakT wrote:A jesu ga uzdigli u nebesa... red je da popije batine.

Dobro, mojne zajebavat, dobar je borac bio... dobro se krljao, ali ga je ovaj Brazilac, sto bi papci rekli, osekn'o... Ili, sto bi rek'o Zoran Radmilovic "na nista ga napravio".

Nakon ovoga, ne gine mu filatelija.

Comrad

Post by Comrad » 22/04/2007 14:40

Dobro je prošao Mirko, mogao je bez noge ostat :shock: dobro ga je opahno...ali gotovo je već bilo kad ga je na podo roko laktovima...

GandalfSivi
Been thanked: 7 times

Post by GandalfSivi » 22/04/2007 14:43

Laktovi su ga sjebali, nije naucio na to... Unistio ga lik i jos na kraju kad ga zakaci nogom...

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 22/04/2007 15:15

Masakr jarane.

Nisam odavno vidio zesci nokaut. Nije frajer mogao doci sebi 10 minuta.

in33sa

Post by in33sa » 22/04/2007 15:31

Vratit ce se Mirko, kao i poslije Randelmana, koji ga je pobjedio na slicnu foru (citaj zbog podcjenjivanja i bahatosti od strane Filipovica) pa ga je Mirko u revansu ubio u ringu.

U svakom slucaju, Filipovic je jedan od najvecih boraca u historiji borilackih vjestina. Malo previse arogantan, istina.

DUREX

Post by DUREX » 22/04/2007 15:50

in33sa wrote:Vratit ce se Mirko, kao i poslije Randelmana, koji ga je pobjedio na slicnu foru (citaj zbog podcjenjivanja i bahatosti od strane Filipovica) pa ga je Mirko u revansu ubio u ringu.

U svakom slucaju, Filipovic je jedan od najvecih boraca u historiji borilackih vjestina. Malo previse arogantan, istina.

Poslije ovoga se ne vraca... Bio, bio dobar, naletio na jaceg(a frajer ga je razbio i u parteru, tacnije isfasirao ga bukvalno, cak ga je sudija vadio sa partera, iako je ona odluka bila diskutabilna i u korist Mirka, a onaj ga je mogao nako meziti do kraja runde i oba mu oka zatvoriti u najmanju ruku.... a i na standu, finalni udarac - zamalo mu glavu nije otkinuo... 15 minuta su ga budili)... i prosao... Ni prvi, ni zadnji.

Ja sam jos prije govorio da mu je najbolje da skonta dobar momenat, a imao ga je, uzeo je titulu i da se povuce... nije ovo shah, pa da mozes da guslas 50 godina, ovo je surov sport i kad ovdje jednom dobro fasujes, nemoze te niko vise sastaviti, al' dzaba... koliko god da sam ga gotivio-ispao je papak, jer nije shvatio kada da stane. Te pride, te ovo, te ono... A arogancija i kurcevitost su ga sjebali... I ako se vrati, nece to biti ono sto je prije bilo.

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 22/04/2007 19:04

Ma, osim dobrih batina, i to sto djecu nee prepoznavati nekih sedmicu dana, zaboli njega za trenutak odlaska.

jarane, on je uzeo 2,5 miliona dolara za 4 meca, toliko nije zaradio u cijeloj karijeri na Prideu.
Sad to mora odradit pa makar mu glavu otkinuli.

Sad, ne znam je li ima jos jedan ili dva meca iz tog ugovora.

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 22/04/2007 19:06

Negdje je sadaku dobru udijelio, kad mu noga ovdje nije pukla na 5 mjesta :

Image

Ipak, ima jos cetri borbe iz ugovora.

Ono sto mi se kod njega svidja, je sto je poprilicno realan, pa cak i skroman momak, sto je rijetkost kod ovih fightera, a da ne govorim kolika je rijetkost kod hrvatskih sportasa koji odu jednom negdje dalje od Zagreba.

in33sa

Post by in33sa » 22/04/2007 19:36

DUREX wrote:
in33sa wrote:Vratit ce se Mirko, kao i poslije Randelmana, koji ga je pobjedio na slicnu foru (citaj zbog podcjenjivanja i bahatosti od strane Filipovica) pa ga je Mirko u revansu ubio u ringu.

Poslije ovoga se ne vraca... Bio, bio dobar, naletio na jaceg(a frajer ga je razbio i u parteru, tacnije isfasirao ga bukvalno, cak ga je sudija vadio sa partera, iako je ona odluka bila diskutabilna i u korist Mirka, a onaj ga je mogao nako meziti do kraja runde i oba mu oka zatvoriti u najmanju ruku.... a i na standu, finalni udarac - zamalo mu glavu nije otkinuo... 15 minuta su ga budili)... i prosao... Ni prvi, ni zadnji.

Ja sam jos prije govorio da mu je najbolje da skonta dobar momenat, a imao ga je, uzeo je titulu i da se povuce... nije ovo shah, pa da mozes da guslas 50 godina, ovo je surov sport i kad ovdje jednom dobro fasujes, nemoze te niko vise sastaviti, al' dzaba... koliko god da sam ga gotivio-ispao je papak, jer nije shvatio kada da stane. Te pride, te ovo, te ono... A arogancija i kurcevitost su ga sjebali... I ako se vrati, nece to biti ono sto je prije bilo.

Nije naletio na jacega, Mirko je jaci od svakog borca iz UFC-a, i ne samo Mirko vec i Minotauro i Fedor, naprimjer. Tip ga je iznenadio za sto je Mirko kriv, vec u sljedecem mecu Mirko bi ga sahranio u kavezu.

Po tvojoj logici borac odustaje nakon jednog poraza. Onda se tu niko nebi takmicio osim Fedora koji odavno nije izgubio mec. Svi ostali bi valjda posramljeni otisli u cosak da se srame.

Inace, citat sa indexa:

"Kako sam se borio tako sam i prošao, bolje nisam ni zaslužio", analitičan je bio Mirko i nastavio: "To je valjda moj križ, svako malo padnem, ne znam zašto. Dvaput sam već prošao takvu krizu, protiv Randlemana pa sam se digao, pa protiv Fedora pa sam se digao. Dignut ću se ja opet. To je dio moje karijere pa zašto onda otrpio ne bih", zaključuje Mirko parafrazirajući poznati stih Riblje Čorbe.

Nije dugo trebalo da se nakon sinoćnjeg poraza pojave špekulacije kako je Gonzagin high-kick stavio točku na i Mirkove karijere. Ali na naš upit hoće li se i dalje boriti nakon ovoga Cro Cop odgovara: "Naravno, odradit ću ugovor do kraja, imam još četiri borbe."

Nakon ove kratke izjave Mirko je pozdravio okupljene novinare i ušao u auto. Sad prije svega slijedi oporavak nakon kojeg će početi razmišljanje o idućem protivniku.

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 22/04/2007 19:50

Nije naletio na jacega, ne pricaj na pamet, Mirko je jaci od svakog borca iz UFC-a, i ne samo Mirko vec i Minotauro i Fedor, naprimjer. Tip ga je iznenadio za sto je Mirko kriv, vec u sljedecem mecu Mirko bi ga sahranio u kavezu.

Po tvojoj logici borac odustaje nakon jednog poraza, e pa svasta. Onda se tu niko nebi takmicio osim Fedora koji odavno nije izgubio mec. Svi ostali bi valjda posramljeni otisli u cosak da se srame.

Dobro, poznato je da ti u dijaloge u kojima se spomene nesto iz komsiluka ulazis sa srcem, a sa pamecu manje, pa je bezze da to drugom nabijas na nos.

Kao sto rekoh, Mirko mi je drag, jer nije umisljeni euforicni papak, kao sto je vecina hrvatskih sportasa, novinara i navijaca, ali 100 % sam siguran da se vise nikad ne bi vratio u ring, da nema obaveze iz ugovora.

Vec i prije ovog meca je najavljivao da mu je poprilicno dosta svega, i osjetilo se da je poprilicno zasicen, i da jedva ceka kad ce odradit taj ugovor, i povuci se.

A sad, Mirko je jaci od ovoga, onoga, ovoga bi sahranio, ovoga ne bi.

Mirko je zafrkan borac, jedan od boljih, ali i covjek koji nikad nije osvojio nista veliko, i covjek koji je uvijek pao kad se najvise ocekivalo od njega. Cak je i sam nesto slicno izjavio u ovom tekstu kojeg si postavio.
E sad, najgore kad jedan sportas, i to iz borilackih vjestina, koji su inace umisljeni i osjecaju se najjacim, prizna to i jasno kaze da je dobio ono sto je zasluzio, a njegovi navijaci ( koji inace ne pricaju na pamet :-) ) nalaze mali milon izgovora.

Mirko nije bio jaci od ovoga, jer ga je lik razvalio.
Sad, sta bi bilo u slijedecem mecu, je smijesno pricati, jer bi i Zeljo nekad pobijedio Bayerna kad bi igrao protiv njega nekoliko puta. ( naravno, ne usporedjujem odnos Zeljo-Bayern i Filipovic-Gonzaga, vec samo pricam o onome " kad ti dodje moj babo, vidjet ces ti onda "...)

Mirko respect, al' navijaci su ti truba

in33sa

Post by in33sa » 22/04/2007 20:01

Ne razumijem samo zasto se pojedinci petljaju u nesto o cemu nemaju pojma. Ko god prati UFC, MMA, Pride, K1, dobro zna koliko koji borac vrijedi i zasto recimo Mirko po mecu dobija i po 2 miliona dolara.

Valjda zato sto je bivsi borac zreo za penziju :-)

Inace, u borilackim sportovima se regularno bore i ljudi od 40 godina.

Rekoh, samo je potrebno malo pratiti ovaj "sport", pa bi se puno toga naucilo :wink:

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 22/04/2007 20:09

in33sa wrote:Ne razumijem samo zasto se pojedinci petljaju u nesto o cemu nemaju pojma. Ko god prati UFC, MMA, Pride, K1, dobro zna koliko koji borac vrijedi i zasto recimo Mirko po mecu dobija i po 2 miliona dolara.

Valjda zato sto je bivsi borac zreo za penziju :-)

Inace, u borilackim sportovima se regularno bore i ljudi od 40 godina.

Rekoh, samo je potrebno malo pratiti ovaj "sport", pa bi se puno toga naucilo :wink:

Niko nije ni rekao da Mirko ne vrijedi.

Mirko je dobar borac, ostavio je nekog traga, i ovi su ga i zvali, i dali mu toliku lovu, da populariziraju svoju organizaciju.

Cinjenica je da je dobio propisan degenek, i cinjenica je da je u njegovim izjavama prije ovog meca dalo naslutiti da je zasicen ( ko ne bi bio, uzeo covjek pare, i hoce da se hladi sad ), i da bi vrlo vjerovatno ( ja smatram 100 % ) otisao nakon ovoga, da nije obaveza iz ugovora.

I by the way, nije istina da dobija po mecu 2 miliona, vec je nekih 2.5 dobio za paket od, mislim, 6 meceva.

in33sa

Post by in33sa » 22/04/2007 20:10

Inace, moj omiljeni borac je Minotauro, Mirka bas i ne volim iz nekih razloga koje navedoh, bahatost, arogancija, glupiranje prije meceva (za ovaj mec se "spremao" na pijankama po Zagrebu, zajedno sa Zan Klodom, nije ni cudo sto je u mec usao kao da ide na izlet) i slicno.

rikardoreis

Post by rikardoreis » 22/04/2007 20:14

sad se slobodno moze posvetiti nogometu i Cibaliji :D

in33sa

Post by in33sa » 22/04/2007 20:15

Danko_Bananko wrote:I by the way, nije istina da dobija po mecu 2 miliona, vec je nekih 2.5 dobio za paket od, mislim, 6 meceva.

Dobio je tacno 2.000.000 za proslu, prvu borbu u UFC.

Milion od organizatora i jos cirka milion od tv prava i marketinskih agencija. UFC dobro placa, trenutno vrbuju Fedora jer zele duel stoljeca, revans mec Filipovic-Fedor, negdje naredne godine planiran.

Za sinocnji mec je dobio cirka milion dolara. To su cifre koje se iznose u javnost, sumnjam da su pretjerane.

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 22/04/2007 20:17

in33sa wrote:Inace, moj omiljeni borac je Minotauro, Mirka bas i ne volim iz nekih razloga koje navedoh, bahatost, arogancija, glupiranje prije meceva (za ovaj mec se "spremao" na pijankama po Zagrebu, zajedno sa Zan Klodom, nije ni cudo sto je u mec usao kao da ide na izlet) i slicno.

Ne znam, ja bas Mirka ne dozivljavam bahatim, vec haman primjerom nebahatosti medju ovim fighterima.

Dobro, slaba priprema pred mec ili potcjenjivanje protivnika, je vec samo njegov problem, ali nekako svaki put kad je izgubio, je rekao - dobio sam degenek, i to je to. Nije se puno izmotavao.

Znam dosta ovih sto se bave borilackim sportovima kod nas, odu dva put na drzavno prvenstvo, prebiju dva-tri djeteta, pa kontaju da su zvijeri neke.

in33sa

Post by in33sa » 22/04/2007 20:18

rikardoreis wrote:sad se slobodno moze posvetiti nogometu i Cibaliji :D

Moze snimiti nastavak onog svog odrona od filma :D

Celicni jasterb, ili kako se vec zove, koja sprdnja od filma.

Inace, i to ga kosta forme, saborski je zastupnik, snima filmove, tulumari sa Van Damom, glupira se u Cibaliji, a najmanje vremena posveti svojoj kondiciji pred vazne meceve.
On je zapravo prave pripreme imao samo u K1, kada je rusio sve pred sobom, i pred proslogodisnji Grand prix kada je nokautirao Silvu da se ovaj jos nije oporavio (nedavno je izgubio jos jedan mec, lik je totalno out)

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 22/04/2007 20:18

in33sa wrote:
Danko_Bananko wrote:I by the way, nije istina da dobija po mecu 2 miliona, vec je nekih 2.5 dobio za paket od, mislim, 6 meceva.

Dobio je tacno 2.000.000 za proslu, prvu borbu u UFC.

Milion od organizatora i jos cirka milion od tv prava i marketinskih agencija. UFC dobro placa, trenutno vrbuju Fedora jer zele duel stoljeca, revans mec Filipovic-Fedor, negdje naredne godine planiran.

Za sinocnji mec je dobio cirka milion dolara. To su cifre koje se iznose u javnost, sumnjam da su pretjerane.

E hebi ga, ja sam citao da je dobio dva i po miliona za sve meceve. Ne znam tocno gdje, negdje na hrvatskim medijima, pa ti ne mogu dati link.

Ma u svakom slucaju, ima za kahve

in33sa

Post by in33sa » 22/04/2007 20:22

Danko_Bananko wrote:
in33sa wrote:Inace, moj omiljeni borac je Minotauro, Mirka bas i ne volim iz nekih razloga koje navedoh, bahatost, arogancija, glupiranje prije meceva (za ovaj mec se "spremao" na pijankama po Zagrebu, zajedno sa Zan Klodom, nije ni cudo sto je u mec usao kao da ide na izlet) i slicno.

Ne znam, ja bas Mirka ne dozivljavam bahatim, vec haman primjerom nebahatosti medju ovim fighterima.

Dobro, slaba priprema pred mec ili potcjenjivanje protivnika, je vec samo njegov problem, ali nekako svaki put kad je izgubio, je rekao - dobio sam degenek, i to je to. Nije se puno izmotavao.

Znam dosta ovih sto se bave borilackim sportovima kod nas, odu dva put na drzavno prvenstvo, prebiju dva-tri djeteta, pa kontaju da su zvijeri neke.

A ne znam, ulazi u dvoranu i izbjegava obozavatelje, ne zeli pruziti ruku ovom Gonzagu, onda taj stav "Gonzago mi ne moze nista" sto je inace i pravilo kod boraca to jeste nekakvo dizanje svog ega, ali kod Mirka nije samo to, on stvarno misli da njemu u UFC niko ne moze nista.
Mozda i ima pravo, ali ljudi se nece rpedati bez borbe, ovaj sinoc se nije predao. Dapace, lansirao ga je u carstvo snova.

Klasicni primjer prizemljavanja arogancije.

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 22/04/2007 20:30

Ma, ako ga ne boli puno, a zaradio milion, zaboravio je on to vec :D

Post Reply