Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#9651 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by sheilak »

pici wrote: potez oČajnika...nema sukim igrat ping-ponga....lepi šuti i trguje,tihi meditira,zlaja jogira,čović je sukladan s sukladnošČu,takorekuČ....IMAL ITKO DA IGRA PING-PONGA S DoDijem :shock: ....meni ovo smrdi da se Čeka neki novi DoDi ;-)
Image

Mozda bi ovaj mogao reagirati na bacenu lopticu.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#9652 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bingov buraz »

sheilak wrote:
Mozda bi ovaj mogao reagirati na bacenu lopticu.
Ma to je sportskim rjecnikom kazano ''opipavanje terena''

Image

:mrgreen: :mrgreen:
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#9653 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Dodik sve radi po tacno odredjenom scenariju koji se kroji u srbiji...ja sam davno rekao da je zapad odrijesiuo ruke dodiku da omalovazava BIH,kao odusak velikosrpskoj ideologiji za gubitak kolijevke...zadatak dodika je da sto vise otudji BIH srbe od BIH i drzi BIH u politickom i ekonomskom blatu...kasnije dolazi uigrani scenario..posle ovakvog dodika ,koji god srpski politicar dodje na njegovo mjesto ne moze biti qori od Dodika...i onda opet kupovina blagonaklonosti MZ-a i kupovina vremena"izcekivanje tektonskog poremecaja na svjetskoju sceni,gdje ce se srbija i srbi najebati matere svima onim koji im sprijecise stvranje velike srbije"...

nije iskljuceno da srbija uvali Dodiku "iscenira" hapsenje generala seronje na teritoriji rs-a...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#9654 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by sheilak »

@ bingov buraz

Izgleda da M.Dodik voli ispipavanje terena-cim to tako cesto radi. :wink:
Last edited by sheilak on 06/04/2010 18:08, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9655 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

konstruktor wrote:Dodik: SNSD predlaže osudu genocida nad Armencima i zakon o zabrani skrivanja lica Ispis E-mail
BiH - Politika | Utorak, 06 Travanj 2010

Zastupnici Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) u Parlamentarnoj skupštini BiH predložit će na usvajanje deklaraciju o osudi genocida Turske nad Armencima, najavio je danas čelnik te stranke Milorad Dodik. "Već sutra će zastupnička grupa SNSD-a predložiti da parlament BiH usvoji deklaraciju o osudi genocida Turske nad Armencima u obliku kako to čine i druge zapadne zemlje“, rekao je Dodik u izjavi novinarima u Banjoj Luci.

Također, zastupnici njegove stranke u državnom parlamentu predložit će i "usvajanje zakona o zabrani korištenja sakrivenog lica za sve osobe u BiH“.

"Taj zakon usvojen je u nekim europskim zemljama i mislimo da se i mi trebamo približavati europskim standardima, pa će stoga SNSD već sutra predložiti na usvajanje taj zakon i deklaraciju“, rekao je Dodik.
nema nazad...
nije ni njemu lako...valja svaki dan nesto smisliti sto ce situVaciju zatezati i ne dopustiti narodu da razmislja svojom glavom...

:zjev:
User avatar
vee-jay
Posts: 10201
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#9656 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

ma nista, samo mu kazes: dobra ideja, ali hajmo prvo ocistiti u nasem dvoristu. :wink: :-D :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#9657 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bingov buraz »

sheilak wrote:@ bingov buraz

Izgleda da M.Dodik voli ispipavanjena tere-cim to tako cesto radi. :wink:
Izgleda,ali dzaba i visinske pripreme kad nemas talenta...ccc e moj Dodo...

Image

Rezaltat iz real.


Izvinjavam se na neprikladnim slicicama :mrgreen:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#9658 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bosnolog »

Nakon najave o izglasavanju rezolucije protiv Hrvatske o NDH genocidu,sada je Turska aktuelna dok istovreno premijer genocidom stvorenog toroteta podrzava fasisticka cetnicka udruzenja i odbija usvojiti srebrenicku rezoluciju koju je MSP dokazao i presudio kao i svijet odavno usvojio.Sta drugo ocekivati od faistickog lajavca i produzenog velikosrpskog kanalizacionog crijeva sa izduvnim ventilom,koji zasmrdi otvarajuci ventil na svojim ustima.

Milosmarad je sve vise pod uticajem jakih SANU droga Velikosrbizma u nemogucoj misiji sve jace dreke od koje cesto ima nekontrolisano praznjenje kao posljedica svega sto je zakuhao i blata u kome se sve dublje zaglavljuje i tone.Pedodi je u panicnoj situaciji,njegova dreka s ciljem skretanja svijetske pozornosti na sebe poput mafijasa koji je za taoca uzeo najblize oko sebe u banci sa otetom lovom koju ne moze iznijeti jer je opkoljen jakim snagma a bez love/PC/ ne smije doci na Dedinje.

MIlokrad panicno trazi nacin da se izvuce iz obruca u kome bi mogao da izgubi ne samo opljackano vec i glavu,.....Ova najnovija dreka je lanski usmjerena protiv Turaka koji su sve prisutniji u BiH od gradnje najveceg kompleksa univerziteta na Balkanu Ilidzi do preuzimanaj liderstva u regiji.Milosmrad prica ono sto mu SANU stab nalozi,MZ ce ocito morati reagovati ili se skloniti u stranu da se MIlosmrad suoci sa oni sto je sijao sve godine,.....

Milosmrada muci i ovaj najveci dvodecenijski ekonomsko investicioni dogadaj u Sarajevu/Teheranu/ koji ce donijeti prosperitet i jacane BiH u njenoj buducnostijer BiH postaje evrpski otok ulaganaj tih zemlja u BiH i regiju , zbog cega je DODOTRES dodatno posandrcao.Genocidni brlog je previse dugo postao najveca koncentracija zlocinacka krvava jama u kojoj se guse upravo oni koji su je stvorili.

Ciljo Pedodikove dreke je zasjenjivanej ovog najveceg dogadaja u BiH i regiji posljednjih dvadeset godina,......
Sarajevo Business Forum: 157 projekata za razvoj BiH vrijednosti 11,5 milijardi eura
Erdogan ukazao na važnost izgradnje puteva u BiH • Stabilizacija veza između internacionalnih i lokalnih investitora
Autor: ONASA/FENA
06.04.2010. 12:54
Poziv investitorima iz cijelog svijeta da ulažu u BiH


Direktor Bosna Bank International (BBI) Amer Bukvić kazao je danas u Sarajevu, na prvoj plenarnoj sjednici "Sarajevo Business Foruma 2010", da je ova međunarodna investicijska konferencija organizovana s namjerom da se od Sarajeva napravi atraktivno mjesto na mapi svijeta za ulaganja.

- Organizacijom 'Sarajevo Business Foruma' željeli smo stabilizovati vezu između internacionalnih i lokalnih investitora, te regionalnih biznis zajednica, kazao je Bukvić.

On je rekao da se nadaju da će "Sarajevo Business Forum" postati tradicionalan događaj.

- Na Forumu će investitorima biti prezentirano 157 projekata, čija je vrijednost 11,5 milijardi eura i koji će biti dostupni svim investitorima, rekao je Bukvić i dodao da će na Forumu samo iz oblasti energije biti prezentirano 40 projekata.

"Sarajevo Business Forum 2010", koji se održava danas i sutra u Sarajevu, zajednički su organizirali BBI i Grupa Islamske banke za razvoj (IDB), pod pokroviteljstvom predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića.


Silajdžić: Sarajevo Bussiness Forum postaće tradicija

Obraćajući se učesnicima Foruma, Predsjedajući BiH H. Silajdžić je rekao da je ovo najbitniji događaj u regiji u novijoj historiji BiH.

On je, također, kazao da se nada da će Sarajevo Business Forum postati tradicionalan, te da će biti koristan za sve učesnike.

Prema njegovim riječima, izuzetno je važno što će na Forumu biti predstavljeno 40 projekata iz oblasti energije, s obzirom na to da je BiH bogata energetskim potencijalima.

- Ambicija nam je da postanemo prvi u regiji kada je riječ o energiji, naglasio je Silajdžić i dodao da će na Forumu biti predstavljena i 33 projekta iz oblasti infrastrukture, 48 iz oblasti turizma, te 36 iz oblasti poljoprivrede.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH rekao je, između ostalog, da je BiH stabilna zemlja u ekonomskom smislu, ali da bi mogla i brže napredovati, dodajući kako vjeruje da će BiH uskoro postati član Evropske unije (EU).

Erdogan: BiH ima prilaz Evropi, Balkanu i izlaz na Jadran


Premijer Republike Turske Redžep Taip Erdogan (Recep Tayyip Erdogan) je kazao je da će Turska pomoći BiH i Balkanu da zadrži međunarodnom priznate granice, te da će njegova zemlja podržati BiH u tom smislu.

On je ukzao na važnost trgovine BiH sa svijetom, s obzirom na to da BiH ima prilaz Evropi, Balkanu i izlaz na Jadransko more.

Prema njegovim riječima, da bi neka zemlja investitorima bila interesantna za ulaganje, bitno je da je sigurna i stabilna.

- BiH ima određenih problema u sigurnosti, ali je veoma bitno da se vlasti ponašaju odlučno. Ako postoje smetnje stabilnosti, investitori neće uzalud davati novac - upozorio je Erdogan i dodao da i birokratske prepreke, također, mogu usporiti ulaganja.

Turski premijer je ukazao i na važnost izgradnje puteva u BiH, "kako bi međunarodni kapital sigurnije dolazio u BiH".

On je kazao da su "putevi s jednom trakom prošlost", ali da su za izgradnju moderne putne infrastrukture potrebne investicije.

- Ipak, mi BiH želimo vidjeti kao zemlju u razvoju, dodao je Erdogan.

Ihsanoglu: Privatni sektor pokretač razvoja

Generalni sekretar Organizacije islamske konferencije (OIC) Ekmeleddin Ihsanoglu u svom obraćanju učesnicima Sarajevo Business Foruma je rekao da je privatni sektor pokretač razvoja svakog tržišta, pa i bosanskohercegovačkog.

- BiH ima ogroman ekonomski potencijal, zbog čega je i ovaj forum veoma značajan, dodao je Ihsanoglu na kraju prve plenarne sjednice "Sarajevo Business Foruma 2010".

Mahatir posjetio Ekonomski fakultet u Sarajevu

Bivši malezijski premijer i predsjednik Globalnog saveza za partnerstvo u međunarodnom razvoju Mahathir Mohamed posjetio je jutros Ekonomski fakultet u Sarajevu.

Mahathir danas boravi u Sarajevu kako bi učestvovao na prvoj međunarodnoj investicijskoj konferenciji "Sarajevo Business Forum".

On je po dolasku na Ekonomski fakultet izjavio novinarima da je malezijski univerzitet uspostavio veze sa univerzitetima širom svijeta i smatra da je za njih dobro da uspostave vezu sa Ekonomskim fakultetom u Sarajevu, jer je ekonomska situacija ovdje veoma različita u poređenju sa onim dijelom svijeta u kojem se nalazi Malezija.

Popijač pozvao i na ulaganja u Hrvatsku i susjedne zemlje

Hrvatski ministar gospodarstva Đuro Popijač pozvao je u utorak u Sarajevu ulagače iz islamskih zemalja da iskoriste mogućnosti koje im nudi jugoistok Europe, uključujući Hrvatsku.


Sudjelujući u radu investicijskog foruma koji je u glavnom gradu BiH organiziran uz podršku Islamske banke za razvoj i koji je okupio više od pet stotina sudionika, ministar Popijač je potvrdio spremnost hrvatske Vlade da nastavi poticati ulaganja u sva područja privrede.

Potvrdio je kako je globalna financijska kriza ostavila traga i na Hrvatskoj, ali pri tom je podsjetio na niz mjera što ih je u sučeljavanju s posljedicama te krize poduzela hrvatska Vlada još od februara 2009. godine, uključujući i tri rebalansa proračuna čiji je cilj bio smanjiti javnu potrošnju.

Hrvatska je Vlada,rekao je Popijač, odlučna sujelovati u poticanju inozemnih ulaganja baš kao što kani do kraja godine zaključiti pregovore o članstvu u Europskoj uniji.


Mahatir Mohamed: BiH treba unaprijediti privatni sektor

BiH za ekonomski razvoj treba iskoristiti tri bitne stvari, što važi i za cijeli Balkan, a to su geopolitički položaj, odnosno činjenica da su stjecište i raskršće svih ekonomskih ruta, zatim veze različitih kultura, ali najbitnija je sigurnost i politička stabilnost, jer bez toga nijedna zemlja ne može postići značajne rezulate, rekao je danas u Sarajevu ministar vanjskih poslova Turske Ahmet Davoutoglu, na drugoj plenarnoj sjednici "Sarajevo Business Foruma 2010"

U obraćanju učesnicima Foruma, bivši premijer Malezije Mahatir Mohamed je istakao da je Malezija napredovala zahvaljujući unapređenju privatnog sektora, istaknuvši da bi i BiH trebala slijediti ovaj primjer kako bi unaprijedila svoj privatni sektor.

Prema njegovim riječima, privatni sektor je ključan za razvoj svake zemlje.

Ministar vanjskih poslova BiH Sven Alkalaj je kazao kako se nada da će "Sarajevo Business Forum" donijeti određene pomake u razvoju BiH u sektorima energije, turizma, poljoprivrede i infrastrukture.

- Zahvaljujući ovom forumu, investitori mogu naći sve projekte na jednom mjestu, istakao je ministar Alkalaj.

Al-Herbish: Pomoć BIH u sektorima infrastrukture i energije

OPEC fond za međunarodni razvoj (OFID) obavezao se da će pomoći BiH, prvenstveno u sektorima infrastrukture i energije, rekao je danas u Sarajevu generalni direktor OFID-a Suleiman Jasir Al-Herbish, na trećoj plenearnoj sjednici "Sarajevo Business Foruma 2010".

- Naš fond pruža veliku pomoć javnim sektoru u zemljama sa malim i srednjim prihodima, pa samim tim i BiH - pojasnio je Al- Herbish.

Prema njegovim riječima, OFID značajnu podršku pruža, između ostalih, zemljama Afrike, Azije i Kariba.

Mujezinović: Globalna kriza uticala na privredu

Premijer Federacije BiH (FBiH) Mustafa Mujezinović u svom obraćanju učesnicima Foruma je rekao da je globalna finansijska kriza u 2009. godini bitno uticala na kompletnu privredu u BiH, ali da je ova vlada i bitno uticala na suzbijanje te krize.

- To potvrđuje podatak da je bruto domaći proizvod u 2009. godini u FBiH iznosio pet milijardi KM, a prema predviđanjima stručnjaka, on će u ovoj godini porasti za jedan posto - istakao je premijer Mujezinović.

Dodao je da je Vlada FBiH u svom nastojanju da suzbije globalnu ekonomsku krizu definisala svoje strateške ciljeve.

- Prioritet Vlade FBiH je gradnja elektroenergetskih objekata koji su usmjereni ka unapređenju ovog sektora. U ovoj godini smo donijeli odluku o gradnji šest termoelektrana, 14 hidroelektrana, te šest vjetroelektrana - kazao je premijer Mujezinović.

On je podsjetio da je Javno preduzeće "Elektroprivreda BiH" nedavno raspisalo javni poziv za gradnju bloka 7 Termoelektrane Tuzla.

Vlada FBiH, prema riječima premijera Mujezinovića, u narednom periodu planira nabavku opreme za rudnik uglja, čime će se godišnja proizvodnja u rudniku povećati za 30 miliona tona.

- U proteklom periodu u FBiH je izgrađeno 37 kilometara autoputa, a trenutno je u izgradnji još osam kilometara. U narednom periodu planirana je gradnja dodatnih 335 kilometara cesta i brzih cesta u BiH, 285 u FBiH, 186 mostova i 90 tunela - kazao je premijer Mujezinović.

Pojasnio je da BiH ima velike potencijale u sektorima energije, infrastrukture, te da ima priliku za unapređenje prehrambene industrije.

Yalcintaş: Sarajevo može postati veza između zemalja regiona i Mediterana

Predsjednik Privredne komore Istanbula Murat Yalcintas u svom govoru je istakao da stabilnost BiH znači i stabilnost regiona.

Prema njegovim riječima, Sarajevo može postati veza između zemalja regiona i mediterana, dodavši da je BiH otvorena za saradnju, prosperitet i za dodatna ulaganja
.
Cestitke gospodinu Siljadzicu koji je najzasluzniji za ovaj najveci dogadaj od kada je BiH postala neovisna drzava,.....

:thumbup: :bih:
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#9659 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zemo_online »

udrch wrote:Ajjj čovjeka levata Bože dragi..
Da ga nema trebalo bi ga izmisliti..Srbi iz PC-a nisu ništa drugo ni zaslužili..ja vas karam i otimam sve do čega dođem, a vama pričam šuplju..prosto je nevjerovatno da u 21. vijeku u Evropi živi narod koji puši ovakvu priču..
Bošnjaci i Hrvati trebaju ljubiti noge ovim svojim političarima..kakav je ovaj papak, Suljo i Draganče su odlični..

hahaha............ mos malo detaljnije, sta si htio da kazes? da dodo radi za bih?????????
sewerload
Posts: 11
Joined: 06/04/2010 19:08

#9660 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by sewerload »

Dodik traži da BiH zabrani nošenje burke i osudi genocid nad Armenima!
Last edited by sewerload on 10/12/2016 12:49, edited 1 time in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9661 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kamen spoticanja »

sewerload wrote:Dodik traži da BiH zabrani nošenje burke i osudi genocid nad Armenima!

Ja sam da se zabrani nošenje burke i za osudu. Možda da skoknem do SNSD-a pošto ovi naši nemaju muda. :x
ja sam da se osudi rezolucijom genocid u srebrenici(dakle kao pravno verifikovan),da se ukinu cetnicki pokreti po jedinoj nam domovini,ukine entitetsko glasanje kao najveca kocnica napretku zemlje i sl.
ili da mi ipak zabranimo zenama da oblace sta zele?
sta mislis? i kad skoknes do snsd-a poselami :)
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#9662 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BiH-x »

vee-jay wrote:ma nista, samo mu kazes: dobra ideja, ali hajmo prvo ocistiti u nasem dvoristu. :wink: :-D :D
:-D :thumbup: :bih: :dance:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9663 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

sewerload wrote:Dodik traži da BiH zabrani nošenje burke i osudi genocid nad Armenima!

Ja sam da se zabrani nošenje burke i za osudu. Možda da skoknem do SNSD-a pošto ovi naši nemaju muda. :x
ma to se on sali...ne zna sta ce od dosade...sve manje para u budzetu, neJma se sta vise prodati, mmf nesto zateze, srbija pa haman digla ruke od njega...ostalo mu samo da racune polozi narodu :-) :D pa ko veli, prije toga da zakuham...
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#9664 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zeleni xy »

Odmah mu udariti kontru i predložiti parlamentu usvajanje :
- rezolucije o genocidu u Srebrenici
- priznanja Kosova
- rezolucije o genocidu Rusije prema Čečenima 1944.god. (evropski parlament donio ovu rezoluciju 2004.god.)
- zakona o fašističkim organizacijama u BiH

Ima još toga ali ne treba odmah sve, treba ostaviti nešto za druge kontre.
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#9665 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Toto »

sumirprimus wrote:
Da li si slucajno gledao kosarkasku utakmicu partizan-makabi i obratio paznju na svecanu lozu?
Ako mu je onako porucio,aferim...
nisam gledao, ali po tvom postu bi se rekalo da je i Dodi sjedio u lozi.

i sta se iz toga moze zakljuciti ????
Da Dodik navija za Partizan i da ce radi toga da odcjepi RS i pripoji je Partizanu

Dodik i moze biti samo clan uprave nekog srbijanskog kluba a moze samo da sanja o tome da Dodik udje u trojno predsjednistvo Srbije, Kosmeta i Srpske .
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#9666 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Toto »

keep it real wrote:
@ toto

znas li ti u kakvom stanju je bio nis ? koliko se trebalo uloziti u modernizaciju ?
stvarno pa nismo djeca , ti znas da je eu ustvari otvaranje i rasturanje financijskih slabiji drzava od strane jacih da bi one mogle zadrzati visoke standarde . nekad su bile kolonije a danas unije ali sustina je skoro ista .
otvoris trziste ulete veliki igraci i rasture domace . svoje proizvodjace subvenciraju i podupiru dok one u manjim drzavama unistavaju . pa pogledaj samo koliko se novca pumpalo u firme/banke pred kolapsom , kad vec propagiraju slobodno trziste cemu onda subvencije i drzavni novac privatnim firmama ?
A u kakvom je stanju bio Telekom R Srpske pa je bio duplo skuplji od NIS-a..... eto taman je Dodik polozio opticke kablove po BIH pa onda prodo telekom.

Ne prodaju se zgrade i portiri nego biznis i trziste. Samo zemljiste kojima raspolaze NIS vrijedi 400 mil. U kompaniji je i naftni i gasni biznis Srbije - koje je trziste od 7 miliona.

cuj: "ti znas" :lol: :lol: :run:
jok, eto ti znas
nemoj ti meni turat u usta sta ja znam :D
govori u svoje ime

ova prica sa EU i kapitalizmom ti je veoma nadahnuta

malko si predrobio Marxa, Rankovica i Jelasica i jos si udario na cijelu EU i svjetski kapitalisticki poredak u zadnjih 200 godina

bolje ti ide ova grmecka korisa sa Dodijem i Harijem
SW_Gere
Posts: 15
Joined: 21/03/2010 18:54

#9667 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by SW_Gere »

zeleni xy wrote:Odmah mu udariti kontru i predložiti parlamentu usvajanje :
- rezolucije o genocidu u Srebrenici
- priznanja Kosova
- rezolucije o genocidu Rusije prema Čečenima 1944.god. (evropski parlament donio ovu rezoluciju 2004.god.)
- zakona o fašističkim organizacijama u BiH

Ima još toga ali ne treba odmah sve, treba ostaviti nešto za druge kontre.
E to je najgori potez koji mozes napraviti ... gubiti energiju na valjanje u blatu.

Ostavi ga da se derinja sa vrha brda, jer svi iz doline vide samo njega i cuju njegovu galama. Ako nasjednes na takvu vrstu trikova onda zavrsis u blatu i onda ste oba tema razgovora okoline ..

Treba raditi ovakve stvar kao Haris. Umjesto da se veres na brdo i valjas u blatu, zovnes karavan u selo. Pogace i igara ljudima... i para, ako Bog da.

Svedski parlament je donio deklaraciju osude protiv Turske. Turka povukla ambasadora (doduse vratili ga poslije par sedmica). Onda se Svedska vladala izvinjavala i plakala :-) Turkoj.. kao ono.. vlada nije isto sto i parlament :).

Karavani prolaze, a dzukci?
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#9668 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bosnolog »

Velikosrpski stratezi su u velikoj panici zbog sve otvorenijeg uplita Turske u BiH http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... ise-Balkan ,knedla u grlu im se zaglavila kada su shvatili da je upravo Siljadzic organizovao najveci organizovani Biznis forumu na ovim prostorima sa najvecim najavljenim ulaganjima sto izaziva velikosrpski tektonski DODOTRES http://www.vijesti.ba/vijest-dana/8462- ... u-BiH.html i stoga ne treba cuditi ovo plansko i osmisljeno lajanaj Milosmrada na Tursku, http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... a+RS!.html ....Polako Pedodiku sve ce doci na svoje, Ima ona stara mudra poslovica koja kaze "ko sije vatru,vatreni oganj zanje" a tvoje lajanje na Tursku i islamofobija ce ti se vratiti u glavu poput bumeranga http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... vanja-lica . :wink:
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#9669 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by exliberal »

Bosnolog wrote:Velikosrpski stratezi su u velikoj panici zbog sve otvorenijeg uplita Turske u BiH http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... ise-Balkan ,knedla u grlu im se zaglavila kada su shvatili da je upravo Siljadzic organizovao najveci organizovani Biznis forumu na ovim prostorima sa najvecim najavljenim ulaganjima sto izaziva velikosrpski tektonski DODOTRES http://www.vijesti.ba/vijest-dana/8462- ... u-BiH.html i stoga ne treba cuditi ovo plansko i osmisljeno lajanaj Milosmrada na Tursku, http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... a+RS!.html ....Polako Pedodiku sve ce doci na svoje, Ima ona stara mudra poslovica koja kaze "ko sije vatru,vatreni oganj zanje" a tvoje lajanje na Tursku i islamofobija ce ti se vratiti u glavu poput bumeranga http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... vanja-lica . :wink:
Nikakve razlike nema izmedju Silajdjica i Dodika, obadvojica prodaju maglu dok mazijaju pare za sebe i svoje hababe...moze Silajdjic organizovati milion konferencija ali to su samo obecanja na papiru....ajde bosnolog objasni mi gdje su silne milijarde sto su dosle u Bosnu poslie rata...sto sam Silajdjic nije objasno gdje su pare koje su njemu date licno i nestale...pa doslo je dovoljno da se cijela drzava napravi iz pepela ali nema para.......da te nesto pitam Dodik izjavi da ce trazit da se prizna genocid nad Armenima...glup potez ali legalno gledajuci ima pravo da trazi ...znamo da to nece proci i cemu frka i slijepo branjenje Tuske.......kakve veze sto on "laje" na Tursku?....jesi li ti turcin pa te to ugrozava ili si bosnjak ili bosanac...marsovac? ...pa stvarno sto mozete srat to nije normalno :skoljka:
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#9670 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by texel »

I šta bi sa referendumom? :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59493
Joined: 15/12/2008 16:53

#9671 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ultima_palabra »

exliberal wrote:Nikakve razlike nema izmedju Silajdjica i Dodika, obadvojica prodaju maglu dok mazijaju pare za sebe i svoje hababe...moze Silajdjic organizovati milion konferencija ali to su samo obecanja na papiru....ajde bosnolog objasni mi gdje su silne milijarde sto su dosle u Bosnu poslie rata...sto sam Silajdjic nije objasno gdje su pare koje su njemu date licno i nestale...pa doslo je dovoljno da se cijela drzava napravi iz pepela ali nema para.......da te nesto pitam Dodik izjavi da ce trazit da se prizna genocid nad Armenima...glup potez ali legalno gledajuci ima pravo da trazi ...znamo da to nece proci i cemu frka i slijepo branjenje Tuske.......kakve veze sto on "laje" na Tursku?....jesi li ti turcin pa te to ugrozava ili si bosnjak ili bosanac...marsovac? ...pa stvarno sto mozete srat to nije normalno
Na stranu Silajdžić, ovo oko Turske... Ako hoćemo da razmišljamo za dobrobit sviju u BiH, valjda trebamo sebi stvarati prijatelje a ne neprijatelje, Turska je dokazano prijatelj BiH, zašto da im idemo uz nos zbog nekih prepucavanja između entiteta.
Drugo, zar nije malo nemoralno pominjati turske, ruske ili čije već genocide, a ne možemo osuditi ovaj koji se kod nas desio prije nepunih 15 godina? Hoće li neko u PC-u postaviti stvari na ovaj način?
Sreća pa u Federaciji skoro niko ne uzima Dodika za ozbiljno (osim Dragančeta i Šćepe) 8-)
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#9672 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

exliberal wrote:
Bosnolog wrote:Velikosrpski stratezi su u velikoj panici zbog sve otvorenijeg uplita Turske u BiH http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... ise-Balkan ,knedla u grlu im se zaglavila kada su shvatili da je upravo Siljadzic organizovao najveci organizovani Biznis forumu na ovim prostorima sa najvecim najavljenim ulaganjima sto izaziva velikosrpski tektonski DODOTRES http://www.vijesti.ba/vijest-dana/8462- ... u-BiH.html i stoga ne treba cuditi ovo plansko i osmisljeno lajanaj Milosmrada na Tursku, http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... a+RS!.html ....Polako Pedodiku sve ce doci na svoje, Ima ona stara mudra poslovica koja kaze "ko sije vatru,vatreni oganj zanje" a tvoje lajanje na Tursku i islamofobija ce ti se vratiti u glavu poput bumeranga http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... vanja-lica . :wink:
Nikakve razlike nema izmedju Silajdjica i Dodika, obadvojica prodaju maglu dok mazijaju pare za sebe i svoje hababe...moze Silajdjic organizovati milion konferencija ali to su samo obecanja na papiru....ajde bosnolog objasni mi gdje su silne milijarde sto su dosle u Bosnu poslie rata...sto sam Silajdjic nije objasno gdje su pare koje su njemu date licno i nestale...pa doslo je dovoljno da se cijela drzava napravi iz pepela ali nema para.......da te nesto pitam Dodik izjavi da ce trazit da se prizna genocid nad Armenima...glup potez ali legalno gledajuci ima pravo da trazi ...znamo da to nece proci i cemu frka i slijepo branjenje Tuske.......kakve veze sto on "laje" na Tursku?....jesi li ti turcin pa te to ugrozava ili si bosnjak ili bosanac...marsovac? ...pa stvarno sto mozete srat to nije normalno :skoljka:
Slazem se. Ovim potezom je Dodo navukao @Bosnologa (kao i ostale Bosnologe) na tanak led.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#9673 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bosnolog »

exliberal wrote:
Nikakve razlike nema izmedju Silajdjica i Dodika, obadvojica prodaju maglu dok mazijaju pare za sebe i svoje hababe...moze Silajdjic organizovati milion konferencija ali to su samo obecanja na papiru....ajde bosnolog objasni mi gdje su silne milijarde sto su dosle u Bosnu poslie rata...sto sam Silajdjic nije objasno gdje su pare koje su njemu date licno i nestale...pa doslo je dovoljno da se cijela drzava napravi iz pepela ali nema para......
Ogromna je razlika izmedu Doka i Siljadzica,Dodig se bori za SANU i velikosrpske interese,to jest ono sto Karadzc nije uspio topovima Dodik bi to da dovrsi blokadama,opstrukcijama,provokacijama na svim nivoima drsko i bezobrazno uz otvreno negiranej drzave kao i njegovi velikosrpski trabanti i tebi je on isti ,....Silajdzic lobira protiv velikosrpskih interesa i zato im je sve godine trn u oku jos od vremena kada je bio ministar ratne vlade,...Mozes li mi reci kada je rekao da Srbi nemogu suditi Bosnjacima,.i slicna fasisticke ispade i cime ti izjednacavs Fasitu Dodika za kojeg imas dokaza vise nego dovoljno,a i sam znas ,dok nemas niti jedan dokaz za Siljadzica....vasa mrznja Silajdzica i svih oni kji se bore i lobiraju za BiH su problem samim time sto je dosljedan iako bih ga ima za mnoge stvari kritikovati zbog popustanaj velikosrpskim fasistima ,......Da je Silajdzic beogradski segrt i propuh izdajnik maloumnik kao Tihic onda bi za vas bio prihvatljiva opcija,kako bi lakse ocuvali Karadzicevu genocidnu ostavstinu,......

Ocito si ljubomoran sto je Siljadzic izlobiroa najvecu konferenciju regije a posebno sto su dosli mnogi arapski petro investitori,dok Tadic hoda sa Jeremijom po Libiji i lobira za Srbiju,to ti ocito ne smeta a Jeremija se jos i prestavlja da je Musliman sa materine /Pozderceve strane/i place da ne priznaju Kosovo dok isti radi da unisti BiH.

Silajdzic i svi Siljadzici nisu mogli pokrasti koliko su velikosrpski fasiti srusili i opljackali BIH i regiju,.....a te izlizane floskule kako je Silajdzic opljacka sve je samo izgovor da se isti mrzi,pa se nade za pare Galijasevic i Trifunovic nadri eksperti Gebelsove velikosrpke lazi da laju za velikosrpske ideologe,pa se napise lazni izvjestaj i proslijedi UN-a od strane iste kuhinje velikosrbizma kako je Silajdzic organizovao jedanesti septembar,.....Pa se napise kako je BBI banka i drugih 45 organizacija i udruzenja finasijeri Alkaide i terorizma u BiH s ciljem da se BiH diskredituje i oslabi omca oko fasite Dodika,Organizuje hajka na MInistra Ahmetovica i Srebrenicane pod laznim optuzbama silovanja.Dok vi salonci nam ovdje palamdite mitolomanije,pravdajuci velikosrpske fasite i zlo koje i dalje cine ,......

Vasa bolesno guslarska masta nastavlja da olajava i laze na sve strane.Ako Silajdzic ima kriminalnu proslost isti bi odavno bio prosijan a imovina konfiskovana sto apsolutno podrzavam i doci ce i to jednog dana na red kada se drzava uredi i ojaca,......napadanje Silajdzica mi lici poput one dreke nad Ganicem da se satanuje i lakse isporuci Srbiji,......Dodik je rasprodao i opljackao sve sto je mogao i danas fasita dreci u prazno i priziva sudbinu Martica i slicnih da zavrsi u egzilu Vojvodine ili dalje.Poredenje Siljadzica i Dodika od strane vas je dno ljigavluka koji necete moci prodati.Licno bih mu zamjerio sto nije bio mnogo konkretniji od prekida diplomatskih odnosa sa zemljom zla nakon presude Jurisicu da mnogih stvri tolerisanja toj istoj Srbiji a posebno velikosrpskim agentima koji za novac BH gradana rade protiv drzave koju mrze i nastoje unistiti.
da te nesto pitam Dodik izjavi da ce trazit da se prizna genocid nad Armenima...glup potez ali legalno gledajuci ima pravo da trazi ...znamo da to nece proci i cemu frka i slijepo branjenje Tuske.......kakve veze sto on "laje" na Tursku?....jesi li ti turcin pa te to ugrozava ili si bosnjak ili bosanac...marsovac? ...pa stvarno sto mozete srat to nije normalno
Vezano za Milosmradovu dreku na Tursku u vezi Jermena,,....Ti bi trebao znati da nikada nije donesena presuda od strane nekog suda niti neke relevantne svijetske institucije poput MSP ili slicnog tijela niti je utvrdeno da je Turska nacinla genocid nad Jermenima,po istom scenariju moze se izglasati rezolucija da su Amerikanci nacinili genocid nad Indijancima,Rusi nad Cecenima,NDH nad Srbima,Cetnici nad Bosnjacima u istom periodu,Japanci nad Kinezima,Izrael nad Palestincima ........itd.Dok isti fasita Pedodik negira dokazani genocid i odbija usvoji rezluciju u BH pralamentu koja je po MSP jasno presudila da je VRS i njena genocidna policija to je st institucije Karadzicevih genocidnih hordi nacinili dokazani genocid u Srebrenici ,.....Turci su mi mnogo veci prijatelji i saveznici od vijecnith neprijatelja Srbije i velikosrpskih sluga u BiH.

Od vremena NACARTANIJA gotovo svaka genracija Bosnjaka je dozivila pokolje,progone i genocide od strane iste bolesnoumne velikosrpske ideologije zla uz aminovanje i blagosov SPC-e proganjajuci poturice pa ocito i mene smatras i ubrajas medu njih,sto je izgleda srpski generacijski mentalitet odgoja i pripreme za nove osvete nad Turcima u BiH kako sam Mladic rece prije pokolja svih muskaraca visocijih od puske,dobro poznati stari cetnicki metod mjerenja a cesto su pod uticajem brlje znali ubijati sve sto stignu pa cak i zive zapaliti,ali zasto Hrvate,Kosovare i sve druge htjedose protjerati, do onih granica pa i oni su ocito necemu skrivili,.......to se zove fasizam i jedan fazizam se ne moze pravdati drugim .

U Tursku su protjerane generacije Bosnjaka iz Sandzaka,BiH i regije ,danas ih je 5-6 miliona koji su porijekla iz Sandzaka i BiH a koji imaju pravo na BH drzavljanstvo sto im treba i dati,.......kada su sekularne komsije Bosnajci bili razlog planskog i sistematskog bioloskog istrebljenja i pokolja neka se sada komsije navikavaju na unucadi protjeranih djedova i nove generacije cije su oceve poslai pod zemlju nakon sto su odvedeni ili ubijani na kucnom pragu a sestre silovane na njihove oci......

Dok Tuska finasira izgradnju najveceg univerziteta u regiji na Ilidzi i ne zove ga Turski univerzitet ,Tadic otvara skolu Srbija na Palma i prkosi Sarajlijama i BiH ,ista ta zlocinacko genocidna Srbija gura pste u oci odakle je Sarajevo ubijano ceiri godine,Vasa mrznja prema prijateljskoj i saveznickoj Turskoj su nove more na koje ce te se morati navikavati,...dok se majcica Srbija slugarski slusa u rusenju sosptvene domovine BiH sve godine kao i glavna majka Rusija zbog koje Srbija nece u NATO savez .......Sve ce doci na svoje a ti u Kandai potrazi Mekenzija pa mu trazi pomoc da blokirate donosenej srebrenicke rezolucije u kanadskom parlamentu koju su Bosnjaci Kanade izlobirali a koja je u toku da bude usvojena prije ovogodisnjice obiljezavanaj srebrnickog genocida,.....
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#9674 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kv99 »

[quote="keep it real"]

fino od tebe sto ides na uskrs , ja kao mijesanac sam ateista tako da mi vjerski praznici ne znace bas puno .
de objasni sta hoces da kazes , ako pokusavas reci da je bilo srba na strani abih to niko ne osporava nemoj gubiti vrijeme . problem je sto neki bosnjaci nece da prihvate cinjenicu da je bilo mnogo bosnjaka i u vrs , vj , hv i hvo . procitaj zadnjih par stranica i vidi sta je propagandna masinerija uradila , pogotovo onaj dio "bosnjaci i bh rodoljubi" .
[quote]

Nije bilo mnogo Bosnjaka u VRS i to mozes da provjeris. Pogledaj samo podatke Tokace koliko je poginulo Bosnjaka u redovima VRS i sve ce ti biti jasno. I da li ti znas da se u taj broj Bosnjaka pripadnika VRS ubrajaju i oni u radnim vodovima ..istim onim radnim vodovima ciji su pripadnici ubijani , muceni ili koristeni kao zivi stit ? Znaci hvalis se kako je VRS bila multitetnicka kada je pocinila genocid i ostale masovne ratne zlocine i kao multietnicka ubijala svoje pripadnike na najbrutalniji moguci nacin ? Svasta covjek moze da ocekuje od salonaca .
User avatar
draganbl
Posts: 2095
Joined: 21/06/2009 00:59

#9675 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by draganbl »

exliberal wrote: Nikakve razlike nema izmedju Silajdjica i Dodika, obadvojica prodaju maglu dok mazijaju pare za sebe i svoje hababe...moze Silajdjic organizovati milion konferencija ali to su samo obecanja na papiru....ajde bosnolog objasni mi gdje su silne milijarde sto su dosle u Bosnu poslie rata...sto sam Silajdjic nije objasno gdje su pare koje su njemu date licno i nestale...pa doslo je dovoljno da se cijela drzava napravi iz pepela ali nema para.......da te nesto pitam Dodik izjavi da ce trazit da se prizna genocid nad Armenima...glup potez ali legalno gledajuci ima pravo da trazi ...znamo da to nece proci i cemu frka i slijepo branjenje Tuske.......kakve veze sto on "laje" na Tursku?....jesi li ti turcin pa te to ugrozava ili si bosnjak ili bosanac...marsovac? ...pa stvarno sto mozete srat to nije normalno :skoljka:
Nema ništa dobro u tome što Dodik laje na Tursku. Turska je bogata i napredna država sa hiljadugodišnjom kontinuiranom civilizacijom i mnogo je razvijenija od čitavog Balkana zajedno. Stoga interesi Turske u Bosni trebaju i moraju biti razmotreni kao mogućnost poboljšanja standarda naših građana i u tom se kontekstu trebaju posmatrati, a ne u kontekstu "ponovnog osvajanja Balkana od strane otomanske imperije".
Moj je stav da sve zemlje koje pronalaze interes u BiH trebaju biti dobro prihvaćene: i Austrija i Njemačka, i Srbija Hrvatska i Turska, iako su u prethodnim godinama i vijekovima sve bili na neki način "agresori". Dobra diplomatija i pametna unutrašnja i spoljna politika mogu od svakoga napraviti i prijatelja i neprijatelja. Problem Bosne je u tome što bosanski političari znaju praviti samo neprijatelje.
Locked