Mijesani brak? Neko ko ne "upraznjava" vjeru?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Locked
gHost_ko_gost

Mijesani brak? Neko ko ne "upraznjava" vjeru?

Post by gHost_ko_gost » 29/08/2011 00:55

Koliko je za ocekivati nesto ovakvo u, npr., Sarajevu?

Imati vezu sa nekim ko je iz mjesanog braka? Vezu koja bi vodila necemu, recimo, ozbiljnijem? Svi govore da su ok sa tim, da to nije problem, ali kazati starcima da se ide "ozbiljno" sa nekim ko nije "cisti" musliman?! Njihova reakcija?! Posljedice... Jasne. Slicno je i sa "upraznjavanjem" vjere - ako se ne varam! Sve je to ok, meni ne smeta, nisi ti losiji covjek zbog toga, to nije problem - vjeruje jos neko u to? Jedno je pricati, drugo primjeniti u praksi...

Ja sam okruzen momcima i djevojkama, prijateljima, koji su tako uvjereni u izjave da je "ovo" nebitno, ali to nikada ni jedno od njih nije primjenilo u praksi, ne imajuci priliku radi svojih predrasuda, najcesce.

Da li smo mi samo sa zeljom za nesto ovakvo? Ili, ipak, bolji je onaj koji ide na dzumu, bez obzira na nedjeljni mamurluk?

Edin 24,5

Re: Mijesani brak? Neko ko ne "upraznjava" vjeru?

Post by Edin 24,5 » 29/08/2011 01:05

Svako u konacnici sam bira svoj zivotni put. Ako dvije osobe se pronalaze medjusobno do mjere da stupe u brak, ne vidim sta bi to moralo da predstavlja zapreku, imajuci u vidu da svaka osoba ima slobodu izbora da kreira zivot po svojoj mjeri??

IHAVEDREAM

Post by IHAVEDREAM » 29/08/2011 01:09

gHost_ko_gost wrote:Koliko je za ocekivati nesto ovakvo u, npr., Sarajevu?

Imati vezu sa nekim ko je iz mjesanog braka? Vezu koja bi vodila necemu, recimo, ozbiljnijem? Svi govore da su ok sa tim, da to nije problem, ali kazati starcima da se ide "ozbiljno" sa nekim ko nije "cisti" musliman?! Njihova reakcija?! Posljedice... Jasne. Slicno je i sa "upraznjavanjem" vjere - ako se ne varam! Sve je to ok, meni ne smeta, nisi ti losiji covjek zbog toga, to nije problem - vjeruje jos neko u to? Jedno je pricati, drugo primjeniti u praksi...

Ja sam okruzen momcima i djevojkama, prijateljima, koji su tako uvjereni u izjave da je "ovo" nebitno, ali to nikada ni jedno od njih nije primjenilo u praksi, ne imajuci priliku radi svojih predrasuda, najcesce.

Da li smo mi samo sa zeljom za nesto ovakvo? Ili, ipak, bolji je onaj koji ide na dzumu, bez obzira na nedjeljni mamurluk?
Sorry, but YOU are :
"in the wrong place at the wrong time"

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 29/08/2011 07:46

S obzirom da je drustvo puno licemjerja, ne cudi me da je puno i onih "koji nemaju nista protiv veze ili braka sa osobom koja nije pripadnik njegove religije" ali na jeziku.

U praksi, uvijek traze i nadju onoga ko odgovara i mami i tati i tetkama i tako dalje.

To su neiskreni ljudi.

Onaj kome prevashodno religija odredjuje zivotnog saputnika, jako ce se usreciti u zivotu. Dobro, tetke i ostalu familiju hoce, to je sigurno.

Odlika zatucanih sredina.

zateznistub
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Post by zateznistub » 29/08/2011 07:57

gHost_ko_gost wrote:Koliko je za ocekivati nesto ovakvo u, npr., Sarajevu?

Udaju/zene li se starci ili ti? I cuuj nije cisti musliman :shock: sta, pesinav ili sta?

ladyada

Post by ladyada » 29/08/2011 07:59

:sad: ma mjesani brak je postao brak vec izmedju oni koji upraznjavaju vjeru i oni koji ne ..........zalosno ........
Last edited by ladyada on 29/08/2011 07:59, edited 1 time in total.

butterfly_01

Post by butterfly_01 » 29/08/2011 07:59

iz svoje baste beri cvijet...

tandrlike_chandrlike

Post by tandrlike_chandrlike » 29/08/2011 08:09

butterfly_01 wrote:iz svoje baste beri cvijet...
fašistički pamflet, sakriven u buket

butterfly_01

Post by butterfly_01 » 29/08/2011 08:11

sta god da je, jer nije nimalo lahko kad ti neko rodjeni okrene ledja i ode drugoj vjeri.

radet

Post by radet » 29/08/2011 08:18

Edin 24,5 wrote:Svako u konacnici sam bira svoj zivotni put. Ako dvije osobe se pronalaze medjusobno do mjere da stupe u brak, ne vidim sta bi to moralo da predstavlja zapreku, imajuci u vidu da svaka osoba ima slobodu izbora da kreira zivot po svojoj mjeri??
Ovo i jeste problem kod većine, a koliko vidim i kod postavljača teme. Valja njemu svima ugoditi. Ja sam se nedavno oženio nekim konije moje vjere, i mo'š mislit, stari i stara je pravo gotive baš k'o da je prava muslimanka.

tandrlike_chandrlike

Post by tandrlike_chandrlike » 29/08/2011 08:18

butterfly_01 wrote:sta god da je, jer nije nimalo lahko kad ti neko rodjeni okrene ledja i ode drugoj vjeri.
wooow, ode drugoj vjeri, jebote, eee?! to je za lomače!

vjera je precijenjena, naročito u našoj žabokrečini. umjesto da ljude nauči kako da budu bolji, kod nas vjera služi za promovisanje mržnje onih drugih i kreiranje malih fašista.

Locked