Metode i nacini zatrudnjivanja..

Sve o zdravlju...
minche85

Metode i nacini zatrudnjivanja..

Post by minche85 » 22/12/2011 10:37

Pozdrav svima. Kako sam mogla primijetiti nigdje nema tema vezana za trudnocu, nacine zatrudnjivanja. Pa da pokrenemo takvu temu, da se svi mi koji zelimo bebacu, koji radimo na tome, mozemo ovdje "sastajati" razmjenjivati neka iskustva. A naravno dobro bi nam doslo i misljenje zena koje vec imaju tu srecu da se zovu mamama :)

radenska

Re: Metode i nacini zatrudnjivanja..

Post by radenska » 22/12/2011 10:42

Ja i MM pokusavamo nekih 5 mjeseci i nista. Prije desetak dana sam bila kod ginekologa i on se cudom cudio sto odmah nakom odnosa ustajem. A meni fkt obicaj omah otici da se istusiram, ne lezim ni minut. Sad pokusavam malo drugacije, pa cemo vidjeti. A vec sam malkice frustrirana

minche85

Post by minche85 » 22/12/2011 10:48

Pa da ja prva i pocnem...Muz i ja pokusavamo tek 2 mjeseca, ale meni se vec cini kao godina :) Mada znam da su sanse u prva tri mjeseca "rada" na trudnoci, sanse 20 % da zatrudnim. Naravno, prvo sto sam radila pratila sam plodne dane koje sam izracunala na pomocu kalkulatora, kojih ima na raznim internet stranicama, evo jedne:

http://www.zenskikutak.hr/alati/plodni-dani/

Medutim, poslije sam saznala da i ne moraju biti ti dani tacni, pogotovo ako nam ciklusi ne traju svaki mjesec isto, tj. kod nekih zena variraju od 28 - 34 dana. Saznala sam za metodu odredivanja plodnih dana pomocu mjerenja bazalne temperature.
Mjerenje bazalne temperature (BT) trebate svakodnevno mjeriti tjelesne temperature prije bilo koje druge aktivnosti odmah nakon buđenja, uvijek istim toplomjerom i na isti način (kažu da je najbolje u ustima). Kada se povisi razina progesterona neposredno nakon ovulacije povisiti će se i tjelesna temperaturu za 0.5 do 1.0 °C nakon ovulacije, i ona će ostati tako povišena tijekom cijele druge polovice ovulacijskog ciklusa. Ovulacija počinje u vrijeme najniže točke krivulje BT prije skoka temperature, ili neposredno nakon povišenja temperature. Evo i neki linkovi za grafove ili tickere bazalne temperature

evo stranice na kojoj biljezim svoje bazalne temperature, registracija je besplatna.

http://www.fertilityfriend.com/ttc/login.php

To bi bilo to od mene sad za sad..Nadam se da ce uskoro biti jos postova :)

niko_niko_kao_ja

Post by niko_niko_kao_ja » 22/12/2011 10:53

zene smanjite stres, ne opterecujte se, nemojte imati odnose samo tokom plodnih dana, nego stalno, jer plodne dane je lako fuliti, malo dignite noge nakon odnosa. i puno srece vam zelim, da sto prije ugledate svoje dvije cize na testu. :)

minche85

Post by minche85 » 22/12/2011 10:58

radenska wrote:Ja i MM pokusavamo nekih 5 mjeseci i nista. Prije desetak dana sam bila kod ginekologa i on se cudom cudio sto odmah nakom odnosa ustajem. A meni fkt obicaj omah otici da se istusiram, ne lezim ni minut. Sad pokusavam malo drugacije, pa cemo vidjeti. A vec sam malkice frustrirana

Meni je prijateljica to rekla isto, ona je pokusavala tako skoro godinu dok joj ginekolog nije rekao, da treba dici noge u zrak, i staviti jastuk neki ispod straznjice, tako lezati bar pola sata, da bi spermici lakse mogli doci do maternice..Tako da od ovog mjeseca i ja to radim, cekam evo jos par dana da vidim hoce li sta biti, menstruacija bi mi trebala biti krajem mjeseca...A ja se vec nadam da ima sta, sto kazes, postajem malo i opsjednuta. Nekad mi godi da ovako razmijenim s nekim misljenje :) I da naravno, rekli su mi da pijem folnu kiselinu tj, folacin tablete, one stvaraju dobru "podlogu" da se beba primi.

minche85

Post by minche85 » 22/12/2011 11:00

niko_niko_kao_ja wrote:zene smanjite stres, ne opterecujte se, nemojte imati odnose samo tokom plodnih dana, nego stalno, jer plodne dane je lako fuliti, malo dignite noge nakon odnosa. i puno srece vam zelim, da sto prije ugledate svoje dvije cize na testu. :)

Ma odnosa ima dovoljno :) ne samo u plodnim danima, samo sto tada kad su mi plodni, ima i vise puta nego jednom dnevno :) Mozda sa se malo opustim i hvaaaalaaaa na lijepim zeljama :)

nova_korisnica

Post by nova_korisnica » 22/12/2011 11:07

sretno djevojke i momci :)

moja snaha je kupila test za ovulaciju...i kaze da je uspjelo...ne znam kako se koristi, sve valjda pise na pakovanju..a ima u apoteci da se kupi...
pa eto....i sto neko rece, opustite se...kad se covjek ne forsira naljlakse ide :)

Alhemicarkaa

Post by Alhemicarkaa » 22/12/2011 11:07

minche85 wrote:
niko_niko_kao_ja wrote:zene smanjite stres, ne opterecujte se, nemojte imati odnose samo tokom plodnih dana, nego stalno, jer plodne dane je lako fuliti, malo dignite noge nakon odnosa. i puno srece vam zelim, da sto prije ugledate svoje dvije cize na testu. :)

Ma odnosa ima dovoljno :) ne samo u plodnim danima, samo sto tada kad su mi plodni, ima i vise puta nego jednom dnevno :) Mozda sa se malo opustim i hvaaaalaaaa na lijepim zeljama :)

E to nije preporucljivo, smanjuje se kvalitet spermica, tako da postoji šansa da sutradan puca corke. Ne vise od jednom dnevno.

starii

Post by starii » 22/12/2011 11:20

Alhemicarkaa wrote:
minche85 wrote:

E to nije preporucljivo, smanjuje se kvalitet spermica, tako da postoji šansa da sutradan puca corke. Ne vise od jednom dnevno.

prvo ne opterecavaj te se,bice polako :-)
smanjite oboje stres,prestati pusiti,jedite dosta povrca,voca vitamina, smanjite unos kafe, musko treba da jede dosta suncokreta, badema, vitamina c i e sto poveca broj i pokretljivost spermatozoida...
uradite svakako i urinokulture da nema kakvih bakterija koje zezaju...sretno :)

Gospoda Ministarka

Post by Gospoda Ministarka » 22/12/2011 11:22

Samo da Vam pozelim srecu :-D , i punu kucu malih bebica.

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 22/12/2011 11:25

Alhemicarkaa wrote:
minche85 wrote:

a još ako ga shlajfa sa strane, ima destilovanu vodu da proizvodi, a ne spermiche :D

casanova123

Post by casanova123 » 22/12/2011 11:30

i onda neko kaze da je lako da se zatrudni :D

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 22/12/2011 11:36

casanova123 wrote:i onda neko kaze da je lako da se zatrudni :D

čim ne želiš da ostane trudna, primi se odmah! (tzv. dijete iz auta) :lol: :lol:

i suprotno - ako želiš, neće pa neće....

uglavnom, kajmak, janjetina, sir iz mijeha, stelja, izvorska voda, domaće mlijeko, čist zrak, fizička aktivnost, pa da vidiš kako se blizanci prave otprve :)

živimo u tehnokratskom i hedonističkom društvu uvijek se sjetite toga. velika je to prepreka za potomstvo.

sumirprimus
Been thanked: 4 times

Post by sumirprimus » 22/12/2011 11:40

dal je svaleracija u pitanju odma bi zatrudnila...
malo je to mjeseci za trudnocu,isprobavat bar godinu dana,pa ako ne ide onda skupit lovu i na vjestacku,kakvo ba dizanje nogu u zrak,nema to veze s vezom...

talić

Post by talić » 22/12/2011 11:43

nisam žena ali imam ženu i dvije kćerke i "Patili" smo se tri godine dok smo došli do rezultata. Prvo slušaj tjelo, žene imaju veću želju za seksom u "pravo" vrijeme. Drugo možda sperme ima malo ili je lošeg kvaliteta pa zato treba sačekati u krevetu ili još bolje podići noge da krene na pravi put. Kao što je već neko napomenuo malo povećati unos vitamina E kojeg ima u orašastom voću. Malo povesti računa o unošenju otrova i ukoliko nema rezultata za pola godine onda uraditi pretrage. Kod moje žene je problem pravila klamidija, nije ni završila sa terapijom a već je bila u drugom stanju. Sretno !

radenska

Post by radenska » 22/12/2011 11:47

Ma vala to dizanje nogu u zrak ili tzv polozaj svijece je za mene bas tezak, em sto sam umorna, em sto je tekso tesku straznjicu drzati u zraku.

sumirprimus

Post by sumirprimus » 22/12/2011 11:50

radenska wrote:Ma vala to dizanje nogu u zrak ili tzv polozaj svijece je za mene bas tezak, em sto sam umorna, em sto je tekso tesku straznjicu drzati u zraku.

ma kako to ba samo s ledja i musko ti ne gine...vjeruj....
al moras bit opustena,i nek vam je sa srecom...
sto ljudi sto cudi...sustina je da niko ne zna100% kad je boca momenat...nismo svi isti...nit nas sve pate isti problemi,..
osim da je sledja efektivnijie...

minche85

Post by minche85 » 22/12/2011 11:52

radenska wrote:Ma vala to dizanje nogu u zrak ili tzv polozaj svijece je za mene bas tezak, em sto sam umorna, em sto je tekso tesku straznjicu drzati u zraku.

nemora ti biti "svijeca" najbolje da na kaucu lezis, pa naslonis noge na naslonjac kauca, tj, ispod koljena noge mogu biti savijene bitan je gornji dio, tj blize dijelu gdje se nalaze reproduktivni organi...sretno

sumirprimus

Post by sumirprimus » 22/12/2011 11:54

minche85 wrote:

nemora ti biti "svijeca" najbolje da na kaucu lezis, pa naslonis noge na naslonjac kauca, tj, ispod koljena noge mogu biti savijene bitan je gornji dio, tj blize dijelu gdje se nalaze reproduktivni organi...sretno

:shock: :shock:
ovo je za ortopedije nije za ginekologije...

uvijek dobar post

Post by uvijek dobar post » 22/12/2011 12:00

supruga i ja smo prvo imali period čišćenja...ona je prestala uzimati kontracepcijske pilule, prestali smo puštiti gudru, smanjili smo alkohol maksimalno, promijenili neke prehrambene navike, maksimalno se potrudili da smanjimo stres, ja sam napravio i spermogram...ozbiljan štreberska priprema...
nakon 4-5 mjeseci smo počeli raditi na djetetu...prvih par mjeseci smo ganjali plodne dane pomoću kalendara i tih kerefeka...i ništa jedno vrijeme...nekako u tom periodu jedna stara baka mi kaže...sine, mani se tih kalendara nego vi samo izbrojte 12., 13., i 14. dan nakon menstruacije misleći na 12., 13. i 14. dan od prvog dana menstrualnog ciklusa i ne vadi ga sine :D. bilo je tu još i babski dodatak da je 13. dan ako želiš muško a 12. i 14. ako želiš žensko dijete ali to nigdje veze.
Prvi plodni dani nakon tog razgovora mi fino to upratimo, izbrojimo i prvo pa muško...odmah ubod...

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 22/12/2011 12:01

sumirprimus wrote:
minche85 wrote:

:shock: :shock:
ovo je za ortopedije nije za ginekologije...

nije ni za ortopedije, nego za DIF-a :D :D

sumirprimus

Post by sumirprimus » 22/12/2011 12:02

ma ovo je generalno problem kod zena,ona o trudnoci ko da filuje paprike...
preopterete se i onda nista...osim ako nije kakav mehanicki kvar...

radenska

Post by radenska » 22/12/2011 12:02

hahah vala bas, ja dok nisam planirala djecu mislila sam daa cu odmah da zatrudnim kad dodje taj momenat. Tek sam se sad nakon detaljnog ginekoloskog kad mi je dr rekao da je sve uredu, da ne postoji niti najmnja infekcija ili bolest organa malkice opustila. I ja racunam ove plodne dane, pa MM maltretiram koliko god da je umoran, a radi po 12 sati dnevno. :D :D :D

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 22/12/2011 12:04

radenska wrote:hahah vala bas, ja dok nisam planirala djecu mislila sam daa cu odmah da zatrudnim kad dodje taj momenat. Tek sam se sad nakon detaljnog ginekoloskog kad mi je dr rekao da je sve uredu, da ne postoji niti najmnja infekcija ili bolest organa malkice opustila. I ja racunam ove plodne dane, pa MM maltretiram koliko god da je umoran, a radi po 12 sati dnevno. :D :D :D

sta znaci MM?

minche85

Post by minche85 » 22/12/2011 12:05

uvijek dobar post wrote:supruga i ja smo prvo imali period čišćenja...ona je prestala uzimati kontracepcijske pilule, prestali smo puštiti gudru, smanjili smo alkohol maksimalno, promijenili neke prehrambene navike, maksimalno se potrudili da smanjimo stres, ja sam napravio i spermogram...ozbiljan štreberska priprema...
nakon 4-5 mjeseci smo počeli raditi na djetetu...prvih par mjeseci smo ganjali plodne dane pomoću kalendara i tih kerefeka...i ništa jedno vrijeme...nekako u tom periodu jedna stara baka mi kaže...sine, mani se tih kalendara nego vi samo izbrojte 12., 13., i 14. dan nakon menstruacije misleći na 12., 13. i 14. dan od prvog dana menstrualnog ciklusa i ne vadi ga sine :D. bilo je tu još i babski dodatak da je 13. dan ako želiš muško a 12. i 14. ako želiš žensko dijete ali to nigdje veze.
Prvi plodni dani nakon tog razgovora mi fino to upratimo, izbrojimo i prvo pa muško...odmah ubod...

Inace i jesu plodni dani tada, mada nisu kod svih zena. Zavisi koliko je ciklusu redovan, i da li je uvijek u istom peridu. Ali u svakom slucaju ne moze odmoci od 12 dana redovno :) I cestitam na bebici :)

Post Reply