METALLICA na BHT za 5 minuta

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
Neelix

METALLICA na BHT za 5 minuta

Post by Neelix » 02/02/2007 20:02

bice neka emisija Classic albums: Metallca

gledamo se 8-)

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 03/02/2007 14:39

Emisija je bila odlicna, uostalom kao i sve epizode iz tog serijala (Classic albums - mislim da se tako zove).
Steta sto vise nema onako jakih albuma kao Black, sve je otislo u PM!

bih_finest

Post by bih_finest » 03/02/2007 22:42

Ja sam snimio da može biti i za kasnije :-D , bila je prije jedno mjesec i o Nirvaninom Nevermindu...ima dobrih stvari, nadam se uskoro Iron Maiden-u ili AC/DC :D

Neelix

Post by Neelix » 04/02/2007 00:12

fakat je dobra bila :-)

:lol: jesam se ismijo kad je james pricao kad je isao kod onog lika u crkvu da vjezba pjevanje :lol:

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 04/02/2007 14:09

Preporucujem dokumentarac "A year and a half in the life of Metallica" u sustini dokumentarac o snimanju Black albuma.

Ocjena 10.

Takodje preporucujem dokumentarac "Metallica - Some kind of monster" dokumentarac o snimanju albuma St. Anger.

Gledanjem obadva filma se moze vidjeti Metallica prije i poslije ogromnih para.

Neelix

Post by Neelix » 04/02/2007 16:40

moram naci taj drugi, "a year and a half" imam :-)

MRAVOJED

Post by MRAVOJED » 05/02/2007 12:07

ko nije gledo cliff em all trebo bi

tamo se vidi kakvi su prije ikakvih para :D pijani klinci :D al piče sve se praši

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 05/02/2007 12:21

MRAVOJED wrote:ko nije gledo cliff em all trebo bi

tamo se vidi kakvi su prije ikakvih para :D pijani klinci :D al piče sve se praši

Eh da, to sam gledao davno davno, joj tu su fakat klinci

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post by black » 05/02/2007 12:22

DaysleepeR wrote:
MRAVOJED wrote:ko nije gledo cliff em all trebo bi

Eh da, to sam gledao davno davno, joj tu su fakat klinci

davno, davno :D ehh kad sam tu kasetu kupio vi ste josh u pjesku se igrali :D :P

doktor78
Has thanked: 6 times

Post by doktor78 » 06/02/2007 09:21

Emisija je u globalu odlicna, samo za prevodioca treba naci nekog ko se iole razumije u muziku, jer je bilo par zestokih gresaka...
Zna li neko sta je sljedece na redu? Osobno bih volio gledati Maiden i pricu o nastanku "The number of the beast" albuma. Znam da ta emisija postoji, samo je pitanje jesu li je ovi nasi otkupili...

lindjo

Post by lindjo » 08/02/2007 03:45

gledao sam u subotu reprizu...super :) ...takodjer sam gledao kad su bili nirvana i sex pistolsi

kaze lars supak *nije nam vise do para,uspjeha. i td.*....ahaaaa

odlicna vijest je da novi album producira maestro Rick Rubin 8-) ...ocekujem remek djelo,i veliki comeback

Hendrix

Post by Hendrix » 08/02/2007 18:35

Ljudi ako bude epizoda classic albumsa sa Motorheadom , OBAVEZNO gledati.
Tako su budale da je presmiješno, gledo sam skoro sve epizode na satelitskoj davno ali Motorhead je najluđi.Kad pričaju koliko su se puta potukli među sobom :lol:

victory

Post by victory » 09/02/2007 04:55

lindjo wrote:
kaze lars supak *nije nam vise do para,uspjeha. i td.*....ahaaaa

mescini da bi se ovaj prije familije rodjene odrek'o nego para i slave.

pa u ovom dokumentarcu'Some kind of monster' se fino fidi da je vise zainteresovan za biznis nego za samu muziku. kako mu samo usi rastu dok napeto osluskuje da razazna za koliku sumu ce se, skorojevicima na aukcijama, tusnuti njegove slike, koje su opet, sa umjetnickog i likovnog stanovista, vjerovatno, bezvrijedne.

Neelix

Post by Neelix » 09/02/2007 10:38

pojma ti ne znas :D

jarane samo poslusaj "St. Anger" JEDNOM, prije nego sto doneses zakljucak kakav si donio :roll:

onakav album NIJE za shire mase i NIJE im donio "para"... :roll:

victory

Post by victory » 09/02/2007 12:42

Neelix wrote:pojma ti ne znas :D

jarane samo poslusaj "St. Anger" JEDNOM, prije nego sto doneses zakljucak kakav si donio :roll:

onakav album NIJE za shire mase i NIJE im donio "para"... :roll:

haj' dobro jarane, nek ti pojma znas :-)

jebo ti band koji unajmi bukadar preskupih pravnika i citavu vojsku korporacijskog hohstapleraja, sve s namjerom da iskonstruise i isprovocira gomilu izvanmuzickih 'problema' koji su u funkciji prikrivanja vlastite nesigurnosti i stvaralacke impotencije, i naravno, da se pri svemu tome jos i dobro zaradi.
jebote, oni su imali namjeru da naprave 'reality soap operu' sa snimanja ovog albuma. TV-VH-MTV zvaku koja bi se u sest epizoda razvlacila po bjelosvjetskim televizijskim kanalima. I naravno, kao u svakoj soap operi, nedostatak supstance, je osnovna supstanca.
http://www.imdb.com/title/tt0387412/trivia

dobro da ne gnjavim vise, evo sta kazu oni koji se, onako, po vokaciji mlate sa onima sto su, po vokaciji, as well, ogrezli u prekomjerno i bezocno mlacenje para.

I didn't use any clip art of the new album because I'm in fear of being sued by the band. In fact, I'm crapping myself for even mentioning their name. But this album is so friggin' terrible that it has to be said.

You see, kids, back in a mythical land known as the 80's, Metallica was actually a "band" before they became the "Corporate Lawyer Bitches." And to think back to how cool they were, to how goddamn magnificent their albums were. . . That's why this album makes me hang my head. This album sounds like "new" Metallica trying to sound like "old" Metallica. Don't let Entertainment Weekly or any of the dipshits at Rolling Stone fool ya, my babies. This is NOT a good album. What this is, is a document, an audio recording of a bunch of ex-alcoholics staring down the barrel of their mid-forties wondering where in the hell their coolness went. Ever since 1995, the 'Tallica boys have stated over and over again that they never forgot their headbanging roots, but with this offering, they claimed to have "returned" to their headbanging roots.

Sorry, fellas. Can't return to something you claimed not to get away from in the first place. From my point of view, this album should be handed to every band who has just received their record contract as evidence of what not to turn into in your later years. Sorry to say it, folks, but it looks like Cliff Burton turned out to be the luckiest one of the bunch.
http://www.corporatemofo.com/stories/03 ... mworst.htm

debela

Post by debela » 09/02/2007 15:31

e ako vic pojma ne zna..mislim, stvarno, ispeci pa reci :D

Neelix

Post by Neelix » 10/02/2007 01:24

pa jarane sam sebe demantujes :D :P

album jest :D los :roll: :D nazalost :roll: ali je poenta da onaj ko bi se prije "familije odreko nego para i slave", sigurno ne bi pravio takav album :) kontas, nije komercijalan sekunde :-)

victory

Post by victory » 10/02/2007 03:07

Neelix wrote:pa jarane sam sebe demantujes :D :P

album jest :D los :roll: :D nazalost :roll: ali je poenta da onaj ko bi se prije "familije odreko nego para i slave", sigurno ne bi pravio takav album :) kontas, nije komercijalan sekunde :-)

jes' vala, drz'te lopova. ko god barne u metalnu nam svetinju, ima da ga nejma, tj. ima da zahrdja namah. nego jarane, ta matematika je nesto manje slozena,kontas, pa imas St Anger = St $. amen

johnnykola
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by johnnykola » 10/02/2007 10:15

samo da napisem da je prevoditelj
ove epizode s metallicom takve
nebuloze "prevodio" da je to nevjerojatno.
bilo je par fraza koje bi, da je pogledao
pa jedno tri filma (americka:), znao
prevesti kako treba. ovako to je bilo
k'o kad je onaj "najpoznatiji" voditelj
radija stari grad preveo stih neke pjesme
koji ide: she drives me crazy s
ona me vozi ludo. :lol: :lol: :lol:

p.s. kad se usporedi emisija s floydovcima
i ova s metallicom jasno se vidi zasto
su neki albumi i bendovi izblijedili, a zasto
ce neki zauvijek biti medju zvijezdama.

irfan2

Post by irfan2 » 10/02/2007 14:40

nazalost..ebga, ja kad sam gledao some kind of monster nisam mogao sebi da dodjem..kontam koji qrac, sta se desilo sa ovim ljudima ... smijesno je da je jason ispao najnormalniji do njih :D ..

mislim da je kljucna stvar sto je st anger takav kakav je, to sto za razliku od blacka, james je dopustio larsu ucesce u kreativnom procesu i bio je manje control freak nego inace ...imho trebali su njega izbacit iz benda, a ne jasona ...

ipak, sto mravojed jednom rece, "da snime duet sa karleusom imali bi dovoljno kredita kod mene :D .." ..valjda je tako i sa mnom, i iskreno se nadam da ce novi album biti dobar...mada sam prerastao sve to

Neelix

Post by Neelix » 10/02/2007 20:55

victory wrote:
Neelix wrote:pa jarane sam sebe demantujes :D :P

jes' vala, drz'te lopova. ko god barne u metalnu nam svetinju, ima da ga nejma, tj. ima da zahrdja namah. nego jarane, ta matematika je nesto manje slozena,kontas, pa imas St Anger = St $. amen

kako to?

Post Reply