Merkur Otoka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
karanana
Been thanked: 4 times

Merkur Otoka

Post by karanana » 06/08/2006 23:10

Znam da je bila tema o vanjskom izgledu mjesta, i generalno to je veliko poboljsanje u odnosu na stari hepok. Ali danas je bilo otvaranje pa da vidim misljenja, ponajvise zbog toga sto su moja negativna.

Mozda je zbog toga sto je prvi dan ali mi se sve ucinilo kao jedan narodni teferic, buvljak unutra. Pijaca robe u podrumu sva u sperplocama. Fol ekskluzivni butici, nista posebno, prazni i nespremni za otvaranje. Klimatizacija i ventilacija ne rade, jedva se dise a dim cigara kao da smo u nekoj birtiji. Sjedim u centralnoj kafani na drugom spratu i u 5 do 22 mi dolazi konobar i kaze ja se izvinjavam ali upravitelj mi kaze da zatvaramo pa ako mozete polako. Shvatam ako se prestane servirati pice u 22 ali pusti goste da zavrse pica.

Jedina super stvar je da je Hilmo odlucio prosiriti distribuciju tamnog piva te ga tako ta kafana servira. Medjutim pitanje je hocu li ici vise tamo pa makar i dobro pivo bilo motiv vise.

mala-i

Post by mala-i » 07/08/2006 09:49

market lijepo sredjen koloritski super ukomponovano,ali mislim da je to zbog manje vrsta artikala.ribarnica mi je super.super mi je i radnja za bebe PegPerego i nije loš neki indijski shop ali on kad sam ja bila nije bio otvoren.
ne znam šta se nudi u restoranu i kafićima osim dakako proizvoda sarajevske pivare jer zbog nesnosne vrućine stvarno nisam imala volje da sjednem.
ostalo me razočaralo.mislim da je pohvalno što su butici prilično jeftini što je svakako u skladu s politikom marketa koji želi biti lider na tržištu.bilo kako bilo meni se svidio je dan donji dio trenerke u REDS'u koji sam već vidjela u Tuzli ali mi se prodao, a ostalo...ma nije loše al eto nisam oduševljena.u svakom slučaju pristupačno.
vrućina je grozna u svakoj radnji,malo podnošljivija u dijelu gdje je CM.cijene na artiklima-nepoznat pojam što se nikako nije smjelo desiti ovako se ostavlja utisak neprofesionalnosti i nepripremljenosti.problemi pri naplaćivanju u pojedinim radnjama praćeni nervozom prodavača:izvinite,al stvarno su nas nabrzali s ovim centrom :?
al inače prodavači su prilično ljubazni.
i još nešto:ne smatram sebe snobom,prosječna sam djevojka ali mislim da ovaj centar definitivno neće biti na spisku mojih odredišta zimus kad ne budem znala gdje izgubiti sat-dva.nije to to.đ
e da pijaca izgleda stvarno uredno.

BHG

Post by BHG » 07/08/2006 09:52

dajmo im vremena da se malo uhodaju...a i juce je otisao tamo i ko treba i ko netreba...sve u svemu bolje nego ona rupa od hepoka sto je bila....

lindjo

Post by lindjo » 10/08/2006 01:48

opsta krkana..kafana do kafane,tj sto do hastala...mogli su i u buticima otvorit bar sank...

roba-odron...slabo markirano

jedina pozitiva je sto se zaposlilo nesto raje,mada ne vjerujem da to
hilmas plaho placa... 8) ...cisto izrabljivanje...

:oops:

ibrik

Post by ibrik » 10/08/2006 08:17

Ma meni se ne svidja ni sekunde, ni izvana niti iznutra...unutra mi je nekako sve stijesnjeno i gusi me, a zaposlenici (bar dole u marketu) su malo je reci smijesni i neprofesionalni...juce sam nesto kupovao i placao karticom da bi me gospodja koja radi na kasi pitala koji mi je PIN da ona ukuca...katastrofa od profesionalizma i opsteg poznavanja rada na kasi...

nokia6170

Post by nokia6170 » 10/08/2006 08:53

Kaze mi stara hajde odvezi me da vidim sta ima u tom novom merkurovom centru. Bio je to drugi dan od otvorenja.

Prvo sam se zajebao sto sam krenuo onom trolejbuskom cestom, jer sam skonto da je tamo haos izrovana cesta na sve strane sa ogromnim rupama pogotovo pred samim Merkurom. Napravili su izdvojeni parking sa podzemnom garazom. Ne znas ni gdje se ulazi ni gdje se izlazi. Haos guzva, a onaj momak sto radi u garazi se svo vrijeme dere i vice "ovdje se ne zna ni jel ko poso ni jel ko doso". Veci parking se nalazi ispred moje zgrade. Nekako sam uspio parkirati.

Objekat je pravo konfuzan unutra, jer je sve nekako rascjepkano, nista nije povezano jedno sa drugim..tako da moras napustiti jedan dio, izaci napolje da bi usao u drugi dio. Otvorili su ga navrat na nos i vise je taj dan izgledao kao izlozbeni salon nego prodajni centar, jer kada bi ste upitali za vecinu proizvoda dobili bi ste odgovor da "jos nema cijene".

Neljubazna starija prodavacica je oslovljavala sviju sa "Ti" bez imalo ustrucavanja. Nakon toga je pola sata trazila da nam vrati 2KM, jer nije imala prebijene pare u kasi. Trazila je od drugih kupaca da joj posude 2KM koje ce im ona prebiti preko njihovog racuna kada oni dodju na red. Nakon toga se pocela dovikivati sa kolegicom preko 4 kase da joj posudi 2KM. Kada je konacno uspjela vratiti kusur, nije se udostojila ni reci "Izvinite" zbog dugog cekanja.

Vecina privatnih prodavnica jos nije ni blizu dovrsena te se u fazi pripreme. Kada pokusate otici do odjela za bijelu tehniku..prvo cete se namuciti da ga pronadjete, jer je dobro zavucen (ponovo) u odvojenom dijelu od objekta i to gdje je garaza. Naravno, tu jos ni gradjevinski radovi nisu ni dovrseni, a kamoli proizvodi izlozeni.

Najvece zadovoljstvo vam nastupa kada pokusate pobjeci iz tog vasara i sjednete u auto da napustite garazu. Strminu od jedno 40 stepeni nagiba i uski izlaz i nekako predeverate, al onda vas doceka ogromna rupetina na samom vrhu izlaza gdje istovremeno razmisljate kako da ne sjebete donji dio auta, a da uspjete i skrenuti prema glavnoj cesti. Nabijeno, preusko i razvaljeno sve jednom rjecju. Nezaboravite da sebi kontinuirano jebete mater sto ste uopste krenuli u Merkur, dok sve to radite, a zeni, curi ili mami mrmljate " e na sta me nagovori".

Sve u svemu, po starom nasem pravilu ho-ruk sistema na svakom cosku beterluk i neprofesionalizam. Kao i uvijek, dobro zamisljeno, slaba realizacija.

Objekat infrastrukturalno nije ni pod razno dovrsen, kako unutra, tako i okruzenjem i zaista ne znam gdje se zurilo toliko sa otvorenjem, umjesto da se sacekalo fino jos mjesec dana i odradilo stvari kako treba.

Porediti ovaj centar sa Wisom, Merkatorom ili Robotom je nazamislivo. I onda se pitamo sto nasi ne prave centre, vec nas Slovenci i ostali pokupovase. Sacuvaj me Boze nasih centara i neka nama i Slovenaca i Hrvata (Robot komerc).

Post Reply