Menso Bajramovic

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
normalnaa

Menso Bajramovic

Post by normalnaa » 07/01/2007 16:17

Zna li neko sta se desava sa Mensom Bajramovicem i Bosnom? Cujem da je Menso dao u razmatranje svoju ostavku...

pudlica

Post by pudlica » 07/01/2007 16:19

http://www.kkbosna.com/vijesti_kkb.asp?KKB_ID=638

ako imaju mozga otkaz odma.a valjda imaju kad su vidjeli ono zvizdanje protiv fmp bosni i skandiranje mensure mensure ....

normalnaa

Post by normalnaa » 07/01/2007 16:24

Ma ko zna gdje su ti pravi razlozi? Samo mene je sramota gledati kako Bosna igra. Bez obzira bio problem u Mensi ili nekome drugom. Uvijek je lako naci krivca. U ovom slucaju ih sigurno ima mnogo vise, a ne samo jedan.. Al Boze moj..

EmeraldGreen

Post by EmeraldGreen » 07/01/2007 17:06

A jel možda iko razmišljao o tome kako je i KK Bosna samo odraz sporta u BiH?
Najvažnije je da je uprava nalickana, dotjerana i sređena, da reklamira odjela na džambo plakatima, priča u skupe mobitele, pravi transfere preko "svojih" provjerenih agenata, i glume šminkere?

Ruku na srce, da nije najvećeg čovjeka BH košarke, i najpoštenijeg i najobrazli igrača (doduše malo tersa, ali zar nismo svi mi?) Nenada Nene MARKOVIĆA, ne bi oni Bosnu nikada digli iz pepela, i užasa koje je Bosna doživljavala u Zetri a potom i u Skenderiji...

Saša Vasiljević je samo naslijednik, jer je publika morala da nađe svog miljenika i idola... Inače, niko nije kriv, krivi smo svi mi što svom poslu, sportu, navijanju i opštem životu u ovoj državi pristupimo onako sa pola volje, preko neke stvari, napirlitani do bola a u stvari to ne zaslužujemo...

bih_finest

Post by bih_finest » 07/01/2007 20:53

Bez Eurolige smo truba... :roll:

emac

Post by emac » 07/01/2007 21:10

Hodzic, Dedovic, Bavcic, Kikanovic, Zimic Teletovic lijepa buducnost nas ceka al moramo isto ko sa Bosnom uradit i za Zenicu Celik i za Ditu da dignemo klubove zamislite jos Rizvica, Preldzica, Omerhodzica pokrsteni Markota... u repki.Imamo talenta moramo radit.
Menso je dobar bio ali ovo ne ide jer kazu podmladili klub a odose im Dedovic i Bavcic, volio bi da dovedemo nekog covjeka koji ce znati da stvori tim, mislim da Menso nema iskustvo

van Basten

Post by van Basten » 08/01/2007 01:39

Nek ide Menso... široko mu polje... priča o podmlađivanju ekipe može piti vode dok se ne pogledaju prosjeci godina sastava Budućnosti te (standardno mladih) Partizana i FMP-a, i rezultate koje oni postižu. Čisto sumnjam da je samo talenat igrača u pitanju, ima tu dosta i do struke ( ne samo Mensurove, ima trenera i mlađih kategorija, al njegove najviše). Podatak da je Bavčić više napredovao u dvije sedmice NBA kampa nego dvije godine pod Mensurom sve govori.
Slažem se da s njegovim odlaskom neće nestati svih problema, da ima tu dosta i do Dine i njegove "jet set" politike, al svejedno - Mensur je davno ispucao sve kredite. Od imena novog/starog trenera moći će se dosta toga reći u kom pravcu će se dalje razvijati situacija u klubu i da li ćemo se izdići iznad DJL-a.
Ono što mene hrabri jeste izjava N.Imamovića:
..."Ipak, on ne krije da ga brine sve praznija Skenderija, što je, opet, direktno povezano s rezultatima i ukupnom situacijom u timu.
- Nije mi drago vidjeti da je sve manje publike na utakmicama. Analizirat ćemo sve segmente i, vjerujem, donijeti ispravne odluke - zaključio je Imamović".
Dobro je da ima neko da razmisli trezvenom glavom i kaže - a zašto nam je to Skenderija sve praznija i praznija? Zanimljivo da direktor kluba nijednom nije postavio to pitanje, nego je čak (opet) našao za shodno da ruži "grupice navijača" zbog pogrdnog skandiranja Mensuru i zviždanja igračima.

radeljas

Post by radeljas » 08/01/2007 09:21

ovako vise dalje ne ide. tj. ide ako zele da imaju 300 gledalaca u prosjeku. pricaju jedno, a rade drugo. dino, estradna zvijezda i sda poslanik, je ocito dobro naucio sda demagogiju, pa nam je ispricao pricu kako su oni morali prodati djedovica i kako su to super uradili. a cifra katastrofalna niska. istovremeno pricaju o podmladjivanju, a ko igra od mladih igraca. pa skoro niko. ruku na srce prema kvalitetu i ne mogu igrati. najsmjesniji je zimic, o kome toliko pricaju, a istovremeno nisu nimalo radili s njim. onako visok igrac je protiv fmpa imao 2 skoka ukupno za jako dugo vrijeme provedeno na parketu. pa u proslim ili pretproslim danima je dobro neko napisao (pretpostavljam da je r. haliliovic anonimni citalac) vezano za sve sto rade u bosni. po meni iza svega se kriju samo licni interesi od managera koji zeli da se obogati preko noci do drugih u klubu. a najveca boljka je samir avdic, jos jedan sda poslanik, covjek koji radi istovremeno i za klub, a i za mishka raznatovica, srpskog managera koji prodaje polovne igrace. dok se tako radi nema naprijed. a ni mene nece vidjeti u skenderiji, pogotovu sa sadasnjim terminima utakmica.

parmezan

Post by parmezan » 08/01/2007 19:28

Nije potvrđeno i nije sigurno, ali se šuška da bi Neno trebao da bude Mensin nasljednik

BSn

Post by BSn » 08/01/2007 19:45

Na Hayatu rekose da je zvanicno (barem kako sam ja cuo), te da je Neno izabran za novog trenera (ili sta je vec Menso bio) Bosne!

pudlica

Post by pudlica » 08/01/2007 21:49

van Basten

Post by van Basten » 09/01/2007 02:00

Aferim... nek se krenulo barem...
Neno je kvalitetama trenerskim trenutno tu negdje sa Mensom, al ima milion prednosti u odnosu na njega:
1. početnik je, ima podosta prostora za napredak
2. autoritet je, i među igračima i među sucima... ne vjerujem da će sa glupavom facom trpiti javašluke pojedinaca ili sudijske krađe
3. ima izgrađeno neko košarkaško ime, pa će i od ostalih biti više uvažavan
4. samosvjestan je, sumnjam da će dopustiti da mu drugi određuju ko kada koliko mora igrati da bi bio prodan, ko će doći, ko otići...
5...
uostalom, nek je bar Menso otišao, i to je korak naprijed u odnosu na jučer

pudlica

Post by pudlica » 09/01/2007 10:13

sad bi se i sale trebao razigrati kao proslu sezonu

normalnaa

Post by normalnaa » 09/01/2007 12:35

Iskreno receno, dugo sam u kosarci, a Mensu kao trenera ne gotivim bas najbolje. On odlicno vodi treninge, samo nema osjecaj za izmjene i vodjenje utakmice. Tako da je bolje da se tim malo osjvezi sa novim trenerom.
A kad je Neno u pitanju, e tek on nije strucnjak.. Prepotentan do bola... Uvijek reprezentacija igrala za njega, pa se zato i proslavio. Jedno je biti igrac, a drugo je biti trener.. Katastrofa... Al eto nek je Bosni Bog na pomoci...

vela-ze

Post by vela-ze » 11/01/2007 13:40

Pa trebala si se ti prijaviti za trenera kada imas osjecaj kada treba kojeg igraca uvesti u igru, vidovita Đemila

mrki medvjed

Post by mrki medvjed » 11/01/2007 13:54

pred Nenom je vrijeme da se dokazuje kao trener, i mislim da se nije pokazao loš u kvalifikacijama...međutim, nije on problem, već što se opet ponavlja ista greška zadnju deceniju, trener Bosne je istovremeno i selektor reprezentacije...ne može to tako...Uprava KK Bosne, ako misli dugoročno praviti ekipu neka odrješi kesu i dovede nekog iskusnijeg trenera

radeljas

Post by radeljas » 11/01/2007 14:09

mrki medvjed wrote:Uprava KK Bosne, ako misli dugoročno praviti ekipu neka odrješi kesu i dovede nekog iskusnijeg trenera

ako misle ista da naprave onda im treba jako kvalitetan trener ili vise njih za mladje kategorije. priuceni treneri koje su preuzeli od rusmira nisu dorasli.
treba, takodje, da stave klupski interes ispred privatnog. ili da svi cekamo da se dino konakovic i samir avdic dovoljno obogate pa da onda pocnu raditi malo i za klub, a manje za mishka raznatovica

sulesavic

Post by sulesavic » 12/01/2007 18:32

van Basten wrote:Aferim... nek se krenulo barem...
Neno je kvalitetama trenerskim trenutno tu negdje sa Mensom, al ima milion prednosti u odnosu na njega:
1. poèetnik je, ima podosta prostora za napredak
2. autoritet je, i meðu igraèima i meðu sucima... ne vjerujem da æe sa glupavom facom trpiti java¹luke pojedinaca ili sudijske kraðe
3. ima izgraðeno neko ko¹arka¹ko ime, pa æe i od ostalih biti vi¹e uva¾avan
4. samosvjestan je, sumnjam da æe dopustiti da mu drugi odreðuju ko kada koliko mora igrati da bi bio prodan, ko æe doæi, ko otiæi...
5...
uostalom, nek je bar Menso oti¹ao, i to je korak naprijed u odnosu na juèer

I ovdje da te dohvatim - nema¹ ti pojma!

miki22

Post by miki22 » 13/01/2007 16:29

Sve ide u smjeru da se Bosna vrati tamo gdje je bila prije par godina, a to znači 50 gledalaca po utakmici, bitno je da je takozvana legenda kluba uzela i reprezentaciju i klub pa šta bude. Pojma čovjek o trenerskom poslu nema njegov nivo kulture je na nuli, tolerancija također ukratko neka je dragi bog na pomoći Bosni.

Sir Charles

Post by Sir Charles » 15/01/2007 19:37

Bio sam protiv i kad je Neno postavljen za selektora, a naravno sad sam i protiv toga da bude trener Bosne. Kad je trebao biti izabran za selektora, konkurencija mu je bio Aco Petrovic i onda Nihad Imamovic kaze da je bolje da bude Neno jer je eto kao mlad, perspektivan, ima zelju da uci, a eto kao Aco "ne poznaje dovoljno nase igrace"!? Neni svaka cast na igrackoj karijeri, ali je kao trener teska taraba. Trebali su dati Aci repku, da mu Neno bude pomocnik (tako ce Aco "upoznati" nase igrace) i usput peci zanat!!! Ali Neno je raja sa Dinom, Nihadom itd. i lobi odradi svoje. Ista stvar se desila i u Bosni. Neni dosadno, ko ce cekati ljeto pa da se iskupi repka, pa hajd "natjeracemo" Mensu da da otkaz i eto prostora za Nenu! Koje li ironije! Usput da kazem da bas i ne volim posebno Mensu, da me neko ne bi pogresno shvatio. Uglavnom, Neni ce se desavati slicne stvari u Bosni kao i u repki, jednostavno nece imati autoriteta kod starijih igraca koji ce se derati na njega i ne sljivit ga ni 5% kao ni Mrsic & Co. u repki, a Bosna ce nazalost tonuti sve dublje. I na kraju da kazem da ove sezone nisam pogledao nijednu tekmu Bosne uzivo, jer sam pravo ljut kad su za F8 digli onako cijene i ljudi koji su Bosnu pratili cijelu sezonu nisu mogli doci u Skenderiju, ali je zato bila puna kojekavih sminkera u odijelima koji nisu mogli pljeskati, a kamoli navijati i nije bilo poznate buke sa tribina koja ih je pratila cijelu sezonu. I zato masa ljudi kao i ja vise ne ide gledati Bosnu

Post Reply