Meka sociva za astigmatizam

Sve o zdravlju...
Post Reply
.mima.

Meka sociva za astigmatizam

Post by .mima. » 02/06/2012 16:43

Pozdrav, zanima me da li iko ima iskustva sa tzv toricnim mekim socivima? Ja vec 4 godine nosim polutvrda sociva jer imam cilindre, iskreno ne mogu vise da podnesem ta mala stakla u ocima, toliko mi smetaju da je tu iritaciju ne moguce objasniti :( E sad zanima me da li je moguce, ako iko zna, nositi meka sociva ako imam cilindre +3,75? Da li su to visoki cilindri? Ako iko odgovori, mnogo bi mi pomogao :):)

melb26sa

Re: Meka sociva za astigmatizam

Post by melb26sa » 02/06/2012 23:25

.mima. wrote:Pozdrav, zanima me da li iko ima iskustva sa tzv toricnim mekim socivima? Ja vec 4 godine nosim polutvrda sociva jer imam cilindre, iskreno ne mogu vise da podnesem ta mala stakla u ocima, toliko mi smetaju da je tu iritaciju ne moguce objasniti :( E sad zanima me da li je moguce, ako iko zna, nositi meka sociva ako imam cilindre +3,75? Da li su to visoki cilindri? Ako iko odgovori, mnogo bi mi pomogao :):)
Nosim ih vec godinama, i ne osjetim ih. Trenutno na Acuvue oasys toric. Jedina razlika od ostalih je da su mrvicu veca u dijametru od tvrdih i polutvrdih.

http://reviews.acuvue.com/4243/CYP/acuv ... eviews.htm

dalmatinka

Post by dalmatinka » 03/06/2012 21:19

.mima. wrote:Pozdrav, zanima me da li iko ima iskustva sa tzv toricnim mekim socivima? Ja vec 4 godine nosim polutvrda sociva jer imam cilindre, iskreno ne mogu vise da podnesem ta mala stakla u ocima, toliko mi smetaju da je tu iritaciju ne moguce objasniti :( E sad zanima me da li je moguce, ako iko zna, nositi meka sociva ako imam cilindre +3,75? Da li su to visoki cilindri? Ako iko odgovori, mnogo bi mi pomogao :):)
Ja ti mogu objasniti tu iritaciju, a i mnogi drugi kako sam shvatila na forumima. Nosila sam ih 30 godina sve do predzadnjeg para koji mi je toliko iritirao oči i stvarao masne naslage da mi je dolazilo da iskočim iz kože. Proizvođač mi je rekao da se ne prave više od istog materijala kao prije, onda sam naručila neke japanske, masno ih platila i ista stvar. Proizvođači su promijenili materijale od kojih ih prave što mnogima predstavlja problem. Sad sam na mekanima, promijenila sam dvije vrste i nema razlike. Nama koji smo nosili polutvrde nije nikakav problem prilagoditi, se, oči ih prihvaćaju odmah, samo se malo moraš naviknuti na oštrinu vida. Do sada si vidjela kristalno jasno, odnosno imala oko sokolovo, a sada će ti vid biti za nijansu mutniji. Ovo može primjetiit samo onaj tko je nosio i jedne i druge, onaj tko je imao samo mekane leće će me vjerojatno pitati o čemu ja to govorim. :D
Cilindar ti nije problem, sretno, spasiti ćeš se.

.mima.

Post by .mima. » 03/06/2012 23:43

dalmatinka wrote:
Ja ti mogu objasniti tu iritaciju, a i mnogi drugi kako sam shvatila na forumima. Nosila sam ih 30 godina sve do predzadnjeg para koji mi je toliko iritirao oči i stvarao masne naslage da mi je dolazilo da iskočim iz kože. Proizvođač mi je rekao da se ne prave više od istog materijala kao prije, onda sam naručila neke japanske, masno ih platila i ista stvar. Proizvođači su promijenili materijale od kojih ih prave što mnogima predstavlja problem. Sad sam na mekanima, promijenila sam dvije vrste i nema razlike. Nama koji smo nosili polutvrde nije nikakav problem prilagoditi, se, oči ih prihvaćaju odmah, samo se malo moraš naviknuti na oštrinu vida. Do sada si vidjela kristalno jasno, odnosno imala oko sokolovo, a sada će ti vid biti za nijansu mutniji. Ovo može primjetiit samo onaj tko je nosio i jedne i druge, onaj tko je imao samo mekane leće će me vjerojatno pitati o čemu ja to govorim. :D
Cilindar ti nije problem, sretno, spasiti ćeš se.
Ej hvala ti:) Ma samo da mi se rijesiti ove patnje. Ma nisam imala oko sokolovo haha, jer ionako nista nisam vidjela koliko su mi oci suzile. Nadam se da ce biti bolje sa mekim :)))

dalmatinka

Post by dalmatinka » 03/06/2012 23:55

Zaboravila sam ti reći, za novi pregled trebaš barem 10 dana biti bez leća, ako imaš naočale nosi njih 10-15 dana i onda tek na pregled, ako nemaš naočale uzmi neke probne mekane leće ( imaju ih sve radnje ) jer ti se rožnica nakon polutvrdih leća mora vratiti u normalu.

.mima.

Post by .mima. » 04/06/2012 14:12

dalmatinka wrote:Zaboravila sam ti reći, za novi pregled trebaš barem 10 dana biti bez leća, ako imaš naočale nosi njih 10-15 dana i onda tek na pregled, ako nemaš naočale uzmi neke probne mekane leće ( imaju ih sve radnje ) jer ti se rožnica nakon polutvrdih leća mora vratiti u normalu.
Aha oke, ma vidjet cu ja jos to kako sta ide kad odem na pregled:D Hvala ti u svakom slucaju. Samo, znaci nema problema sa cilindrom, posto kad sam tek uzimala sociva rekli su mi da se meka prave do odredjene visine cilindra, a posto je meni kao visok za mene su polutvrda, nadam se da to nije istina jer stvarno ne znam sta cu onda, a necu da nosim naocale po vani:S

Post Reply