Mejtas

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
ja1977

Mejtas

Post by ja1977 » 17/05/2012 17:13

Zelim samo da vas obavjestim da nasa draga policija ima novu logu.
Naime, prije dva dana su poceli radovoi od Trampine ulice prema predsjednistvu. To, znamo svi, dovodi do velikih guzvi u tom dijelu Titove, pa mnogi vozaci pokusavaju obici taj dio vozeci u z Dalmatinsku pa na Dzidzikovac.

Semafor na vrhu Dalmatinske traje jako kratko, tako da gotovo uvijek neko prodje na zuto, a cesto i na crveno.
Nasa vrijedna policija stoji u na ulazu u skolsko dvoriste lijepo sakriveni i posmatra taj semafor.

OPREZ, umjesto da stoje na raskrsnici i regulisu saobracaj, zohari cekaju da iskoriste vasu nervozu i nedostatak srtpljena da cekata na uzbrdici.

chelo

Re: Mejtas

Post by chelo » 17/05/2012 17:36

ja1977 wrote:Zelim samo da vas obavjestim da nasa draga policija ima novu logu.
Naime, prije dva dana su poceli radovoi od Trampine ulice prema predsjednistvu. To, znamo svi, dovodi do velikih guzvi u tom dijelu Titove, pa mnogi vozaci pokusavaju obici taj dio vozeci u z Dalmatinsku pa na Dzidzikovac.

Semafor na vrhu Dalmatinske traje jako kratko, tako da gotovo uvijek neko prodje na zuto, a cesto i na crveno.
Nasa vrijedna policija stoji u na ulazu u skolsko dvoriste lijepo sakriveni i posmatra taj semafor.

OPREZ, umjesto da stoje na raskrsnici i regulisu saobracaj, zohari cekaju da iskoriste vasu nervozu i nedostatak srtpljena da cekata na uzbrdici.
Nije prvi put da drzava iz ofsajda djeluje. Dole kaptilasti :D
Znam za onog sherifa na skuteru.

poznanik

Post by poznanik » 17/05/2012 19:20

ja1977 wrote:...Semafor na vrhu Dalmatinske traje jako kratko, tako da gotovo uvijek neko prodje na zuto, a cesto i na crveno.

OPREZ, umjesto da stoje na raskrsnici i regulisu saobracaj, zohari cekaju da iskoriste vasu nervozu i nedostatak srtpljena da cekate na uzbrdici.
Nikad nisam prošao kroz crveno, ne vjerujem da je ijedan normalan vozač to učinio. Ne znam kako ikom ikako može pasti na pamet da prođe "crveni semafor" :-) :? :shock: :(

Ti još i upozoravaš druge da se paze policije... :shock: :x Nevjerovatno :shock:

chelo

Post by chelo » 17/05/2012 21:32

poznanik wrote: Nikad nisam prošao kroz crveno, ne vjerujem da je ijedan normalan vozač to učinio. Ne znam kako ikom ikako može pasti na pamet da prođe "crveni semafor" :-) :? :shock: :(

Ti još i upozoravaš druge da se paze policije... :shock: :x Nevjerovatno :shock:
Za ovaj se nevinost gubi :D

suljke

Post by suljke » 17/05/2012 22:06

Kao da je neko primio nalog

milojicabrzi

Post by milojicabrzi » 17/05/2012 23:18

poznanik wrote:Nikad nisam prošao kroz crveno, ne vjerujem da je ijedan normalan vozač to učinio. Ne znam kako ikom ikako može pasti na pamet da prođe "crveni semafor"

Ti još i upozoravaš druge da se paze policije... Nevjerovatno
Ama niko ne spominje ocigledne semafore i postivanje istih...radi se o namjernom reketiranju gradjana, na mjestima koja su osjetljiva, umjesto da se saobracaj regulise tamo gdje stvarno treba..

Kapu skidam kada policija prati ko vozi Bul.Mese Selimovica 110 km/h, ako to ja uradio, neka prvom meni vozacku uzme...

Radi se o tome da znaju par nezgodnih, "mutnih" i nejasnih lokacija (tipa u Hrasnom, kada se ide prema Malti, ima skretanje prema bivsem kaficu "Tito"). Ovo skretanje djeluje kao da je ispred semafora i da se ne mora cekati zeleno...tu stalno vrebaju jer se puno vozaca nenamjerno za*ebe.... Takodjer, tu su i u Barama, gdje je ukljucenje prema Vogosci, jedino logicno ukljucenje,ali koje je iz nekog razloga jednosmjerna ulica...

Dosta je reketiranja, neka posteno rade svoj posao i vrebaju ove sto stvarno krse zakon...Koliko je samo puta Muhamed A. Gasi dok je bio na slobodi, prolazio na sred Skenderije na crveno, onako ofirno i svima uz nos...ne vidjeh da ga je neko zaustavio...

Da me pogresno ne shvatite...svaka podrska policiji u borbi protiv budala na ulicama, STOP REKETIRANJU GRADJANA 8-)

poznanik

Post by poznanik » 17/05/2012 23:40

milojicabrzi wrote:...Radi se o tome da znaju par nezgodnih, "mutnih" i nejasnih lokacija (tipa u Hrasnom, kada se ide prema Malti, ima skretanje prema bivsem kaficu "Tito"). Ovo skretanje djeluje kao da je ispred semafora i da se ne mora cekati zeleno...tu stalno vrebaju jer se puno vozaca nenamjerno za*ebe....
Zar tu nije ucrtana puna linija?

Optimist
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Post by Optimist » 18/05/2012 00:56

poznanik wrote:
ja1977 wrote:...Semafor na vrhu Dalmatinske traje jako kratko, tako da gotovo uvijek neko prodje na zuto, a cesto i na crveno.

OPREZ, umjesto da stoje na raskrsnici i regulisu saobracaj, zohari cekaju da iskoriste vasu nervozu i nedostatak srtpljena da cekate na uzbrdici.
Nikad nisam prošao kroz crveno, ne vjerujem da je ijedan normalan vozač to učinio. Ne znam kako ikom ikako može pasti na pamet da prođe "crveni semafor" :-) :? :shock: :(

@Poznanik ti ocigledno nisi nikad prosao tim dijelom. Ima vozaca kojima je vjerovatno problem poci u onoj strani u Dalmatinskoj ako stanu na semafor, vjerovatno zbog toga i idu kroz crveno.

A to da ondje policija stoji nije nikakva novost. Na istom mjestu sam vidjao policajca na skuteru kako je pisao registracije svih vozaca koji prolete.

ja1977

Post by ja1977 » 18/05/2012 11:12

Cilj nije upozoravati vozace koji bahato prolaze na crveno i koje ta policija nikada nece zaustaviti.

Cilj mi je bio upozoriti vozace koji cekaju u redu sto se otegao do pola Dalmatinske, pa cekas jedno tri zelena da dodjes na red i onda taman kad krenes upali se se zuto i ljudi zadnjim tockovima prodju kroz crveno,...

Znam i ja da je prije ponekad bio levat na skuteru, ali sada sjede u autu apsolutno svaki dan.

Daleko bi bili korisnije da jedan od njih stane na raskrnicu i pusta aute iz Dalmatinske. Ali ne, policija je ipak u sluzbi gradjana, pa ce radije naplacivati kazne, nego pomoci da lakse prodju tu raskrsnicu.

tavustavus

Post by tavustavus » 18/05/2012 23:09

djesi ba ''poznanik'' pametnjakovic...kako ne vollim ove ljude koji nesto glume moralne vertikale...zaposlicemo te da odrzavas semafore kad ih toliko volis....policija bi trebale na onom mjestu sada da regulise saobracaj na nacin da smanji guzve a ne da puni sup.cima budzet..tada je ona u sluzbi gradana...i ne pametuj vise

poznanik

Post by poznanik » 19/05/2012 02:56

tavustavus wrote:djesi ba ''poznanik'' pametnjakovic...kako ne vollim ove ljude koji nesto glume moralne vertikale...zaposlicemo te da odrzavas semafore kad ih toliko volis....policija bi trebale na onom mjestu sada da regulise saobracaj na nacin da smanji guzve a ne da puni sup.cima budzet..tada je ona u sluzbi gradana...i ne pametuj vise
I ti bi da voziš kroz crveno na semaforu? :D

Post Reply